کودک

۲ قصه زیبا و جذاب کودکانه در مونزیا

قصه کودکانه پری دریایی کوچک

2 قصه زیبا و جذاب کودکانه در مونزیا

دوستان کوچولوی عزیزم! من داستان پری دریایی کوچولو را برایت تعریف می کنم!

روزی روزگاری دور و در اعماق اقیانوس، جایی که آب براق و آبی است، پادشاه دریایی زندگی می کرد که شش دختر پری دریایی داشت. پنج نفر از آنها خوشحال و شاد بودند در حالی که کوچکترین آنها عمیقاً غمگین بود و هیچ کس لبخند او را ندیده بود.

پری دریایی کوچولو می خواست جهان سطحی را ببیند! او عاشق دیدن درختان سبز و آسمان آبی بود. به همین دلیل او همیشه تا بالای اقیانوس شنا می کرد تا از منظره سطح جهان لذت ببرد. وقتی نمی توانست دنیای بالا را ببیند احساس افسردگی می کرد.

ماهی های جورجیوس، صدف های زیبا و همه موجودات رنگارنگ دریا همیشه سعی می کردند او را لبخند بزنند اما معمولاً شکست می خوردند. حتی داستان های پدرش قبل از خواب هم نتوانست او را خوشحال کند.

یک شب، زمانی که دیگران خواب بودند، پری دریایی کوچک به بالای اقیانوس شنا کرد. شب طوفانی بود و امواج به صخره ها می خوردند. صاعقه به کشتی‌ای که در اقیانوس می‌غلتد برخورد کرد. پری دریایی کوچولو مردی را در کنار کشتی دید که در حال کمک گرفتن بود.

او شنا کرد و به سرعت به او کمک کرد. او را به ساحل آورد و روی ماسه ها استراحت داد. پری دریایی کوچولو در همین مدت کوتاه عاشق مرد جوان شد. بنابراین او شروع به خواندن آهنگی با صدای جادویی او برای شاهزاده کرد. و سپس او به اقیانوس بازگشت.

او آنقدر عاشق مرد جوان بود که نمی توانست از فکر کردن به او دست بردارد. بنابراین تصمیم گرفت به دیدن جادوگر ساحل دریا برود و از او بخواهد که آرزویی را برآورده کند.

پری دریایی کوچولو می خواست برقصد و روی سطح جهان راه برود. او می خواست گرمای شن را احساس کند. ساحره. که حیله گر و حیله گر بود، معجون او را با لبخندی شیطانی بهم زد.

من آرزوی شما را برآورده می کنم! اما من یک شرط دارم! او گفت. من به شما توانایی راه رفتن و رقص را خواهم داد. اما دیگر نمی توانید صحبت کنید و آواز بخوانید. اگر شاهزاده سه روز دیگر به عشقش به تو اعتراف نکند، صدای تو برای همیشه مال من خواهد بود!

موافقم! من شرط شما را قبول دارم!

2 قصه زیبا و جذاب کودکانه در مونزیا

اما بگذارید از شاهزاده برایتان بگویم! او یک و تنها یک چیز را در مورد نجات دهنده خود به یاد آورد! صدای جادویی او

بنابراین دوستان کوچک من، جادوگر پری دریایی کوچک ما را متحول کرد. بعد از اینکه تغییر شکل داد به ساحل رفت و روی شن های گرم نشست که شاهزاده به دنبال نجات دهنده اش بود. شاهزاده پری دریایی کوچک ما را به خاطر نمی آورد:

شما کی هستید؟ اوه! نمیتونی راه بری؟! بذار کمکت کنم.

بنابراین، شاهزاده پری دریایی کوچک را به قصر خود برد! در روز دوم، زمانی که پری دریایی و شاهزاده کوچولو در اقیانوس دریانوردی می کردند، شاهزاده تصمیم گرفت به او اعتراف کند، اما قبل از اینکه فرصتی پیدا کند، مارماهی های شیطانی آرزوی فریبنده، به کشتی حمله کردند.

جادوگر حیله گر که این را می دانست، صدای پری دریایی کوچک را در صدف دریایی پنهان کرد و به گردنش آویخت. سپس خود را به یک زن جوان زیبا تبدیل کرد! سپس در ساحل دریا شروع به آواز خواندن کرد. وقتی شاهزاده آن صدای جادویی را شنید، متقاعد شد که جادوگر حیله گر نجات دهنده اوست. بنابراین تصمیم گرفت با او ازدواج کند!

اما پری دریایی کوچک ما دوستان خوب زیادی داشت! فوک و ماهی! آنها تصمیم گرفتند نقشه شیطانی جادوگر را کشف کنند! آنها به جادوگر حمله کردند و موفق شدند زنجیر بی گردن را بشکنند! حالا وقتش بود! پری دریایی کوچک ما صدایش را پس گرفت! او اکنون می تواند به شاهزاده بگوید که او واقعاً کیست!

اما در آن لحظه خورشید غروب کرد و روز سوم تمام شد! پاهای پری دریایی کوچولو تبدیل به دم شد و جادوگر او را گرفت و به اعماق آب اقیانوس برد!

شاهزاده شجاع که حالا داستان واقعی را می دانست، رفت و به دنبال جادوگر رفت و با او جنگید و او را شکست داد!

اما دوستان عزیزم، شاهزاده و پری دریایی کوچک دیگر نمی توانستند با هم باشند! چون پری دریایی کوچولو دیگر پا نداشت! او واقعا ناراحت بود!

وقتی پدرش، پادشاه توانا اقیانوس، دخترش را در آن موقعیت دید، می دانست که باید چه کار کند. عصای جادویش را حرکت داد و به دختر کوچکش دو پا داد!

به زودی یک عروسی بزرگ در کشتی سلطنتی برگزار شد! پری دریایی کوچک ما با خانواده و دوستانش خداحافظی کرد و اقیانوس را ترک کرد. او و شاهزاده با خوشحالی زندگی کردند.

منبع: قصه کودکانه پری دریایی کوچک

قصه نوازندگان شهر برمن

2 قصه زیبا و جذاب کودکانه در مونزیا

هموطنان عزیزم، امروز داستان نوازندگان شهر برمن را برای شما تعریف می کنم.

روزی روزگاری مردی بود که الاغ داشت. الاغ او سال ها گونی های ذرت را حمل کرده بود. برای او! بله بچه ها! او واقعاً یک الاغ وفادار بود!

اما الاغ که پیر شد ضعیف شد و برای کار نامناسب شد! پس صاحب با خود فکر کرد:

این الاغ را نگه دارم یا بگذارم برود؟

الاغ با احساس خطر از مزرعه فرار کرد و تصمیم گرفت به برمن برود.

آره! من در آنجا یک موسیقیدان بزرگ خواهم بود! او فکر کرد.

سفر خود را آغاز کرد. راه افتاد و رفت تا به سگی رسید که روی جاده دراز کشیده بود! سگ نفس نفس می زد، انگار که یک مسابقه طولانی را تمام کرده باشد!

برای چی داری نفس میکشی دوست عزیز؟

اوه! من پیر شدم و نمی توانم هر روز به شکار بروم! گفت سگ ارباب من را دیگر نمی خواست! پس تصمیم گرفتم فرار کنم! اما چگونه می توانم غذا پیدا کنم؟

من می دونم باید چیکار کنم! من به برمن می روم تا نوازنده شوم! با من بیا. ما می توانیم با هم یک گروه تشکیل دهیم. من عود می نوازم و تو بر طبل کتری خواهی زد!

پس سگ موافقت کرد! در راه نبودند که گربه ای را دیدند! روی جاده نشسته بود، با چشمانی پر از اشک مثل اقیانوس!

هموطن کرکی! چرا اینقدر گریه می کنی؟ از الاغ پرسید!

وقتی جانم در خطر است چگونه خوشحال باشم! دارم پیر میشوم! دندونام دیگه تیز نیست! من دیگر نمی خواهم موش را تعقیب کنم! ترجیح می دهم نزدیک شومینه بنشینم و استراحت کنم! پس معشوقه ام می خواست از شر من خلاص شود! من فرار کردم! ولی الان چیکار کنم؟

به ما بپیوند! شما موسیقی شب را درک می کنید. بنابراین شما می توانید عضو گروه ما باشید! ما نوازندگان برمن خواهیم بود!

گربه خیلی سخت فکر کرد و تصمیم گرفت به آنها بپیوندد. سه فراری به سفر خود ادامه دادند و به خروسی رسیدند که با تمام وجود داشت ابله می کرد.

الاغ گفت: خروس تو از جمجمه من عبور می کند. مشکل چیه؟

معشوقه من فردا مهمون داره و به سرآشپز گفت با من یه سوپ خوشمزه براشون درست کن! امروز غروب باید سرم را ببرند. حالا من تا زمانی که می‌توانم در حال انجام هر کاری هستم. خروس گریه کرد!

آه ای دوست سر قرمز پردار! بهتر است با ما بیایید و عضو گروه ما باشید! ما به برمن می رویم و نوازنده می شویم! به راستی که بهتر از مرگ است! شما صدای کاملی دارید! موسیقی ما بهترین کیفیت را خواهد داشت! گفت خر.

خروس موافقت کرد. بنابراین چهار حیوان به سفر خود به برمن ادامه دادند. عصر تصمیم گرفتند در جنگل استراحت کنند. الاغ و سگ زیر درختی بزرگ دراز کشیدند و خروس و گربه در شاخه ها نشستند. خروس درست در بالای آن جایی که امن تر بود پرواز کرد. درست قبل از اینکه بخوابند، خروس گفت:

من نور دیدم! بیشتر خانه ای نه چندان دور وجود دارد!

پس بهتر است بلند شویم و برویم! گفت خر. اینجا راحت نیستم! ما یک سرپناه می خواهیم.

بنابراین آنها جلوتر رفتند و به زودی نور را دیدند که درخشان تر شد و بزرگتر شد، تا اینکه به خانه یک دزد با نور خوب رسیدند. الاغ به عنوان بزرگترین، به سمت پنجره رفت و به داخل نگاه کرد.

چه می بینی اسب خاکستری من؟ از خروس پرسید.

چی میبینم؟ الاغ جواب داد. سفره ای پوشیده از چیزهای خوب برای خوردن و آشامیدن، و دزدانی که کنار آن نشسته اند و لذت می برند.

اوه! این همان چیزی است که ما می خواهیم! گفت خروس!

کاش اونجا بودیم! خر ناله کرد!

سپس حیوانات سرهای خود را کنار هم گذاشتند و برنامه ریزی کردند که چگونه بهترین دعوت را برای ورود به داخل و پیوستن به دزدان در جشن به دست آورند.

الاغ گفت بیایید دوستان من. ما موزیسین هستیم، پس بگذار برای شاممان بخوانیم.

آنها شروع به خواندن به بهترین شکل ممکن کردند. الاغ خراش داد، سگ پارس کرد، گربه میو کرد و خروس خروس ابله زد.

بعد از پنجره به داخل اتاق هجوم بردند، طوری که شیشه به صدا در آمد! در این غوغا وحشتناک، سارقان به این فکر افتادند که این باید یک روح باشد، و آنها با وحشت زیادی به جنگل فرار کردند.

آن چهار اصحاب اکنون با رضایت از آنچه باقی مانده بود بر سر سفره نشستند و چنان غذا خوردند که گویی قرار است یک ماه روزه بگیرند.

چهار نوازنده به محض اتمام غذا، چراغ را خاموش کردند و هر کدام به طبع خود جای خوابی یافتند و به خواب رفتند. الاغ خود را روی مقداری نی در حیاط دراز کشید، سگ پشت در، گربه روی آتشدان نزدیک خاکستر گرم، و خروس خود را روی تیری از سقف نشست. و خسته از راه رفتن طولانی خود، به زودی به خواب رفتند.

کمی بعد از نیمه شب، سارقان از دور دیدند که دیگر نور خانه شان نمی سوزد. در حالی که ساکت به نظر می رسید، رئیس گفت:

ما نباید اجازه می دادیم که از عقل مان بترسید. شما! برو خونه رو بررسی کن

مردی که متوجه شد همه چیز ساکن بود، به آشپزخانه رفت تا شمعی روشن کند و چشمان آتشین درخشان گربه را به خاطر ذغال سوزان گرفت و شمع را به سمت آنها گرفت تا روشن شود. گربه نفهمید که چه می خواهد بکند و در صورتش پرواز کرد و تف کرد و خراشید.

منبع: قصه نوازندگان شهر برمن در مونزیا

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا