کودک

انتخاب بهترین کارتون برای کودکان

کارتون دیدن یکی از محبوب‌ترین سرگرمی‌های کودکان است. کودکی همه‌ی ما در جهان کارتون‌ها گذشته است؛ در دنیاهایی متفاوت که برایمان حتی واقعی‌تر از دنیای حقیقی بودند. کارتون دیدن برای بچه‌ها تنها یک سرگرمی نیست، بلکه می‌تواند در نقش یک مدرسه ظاهر شود و چیزهای مهمی را به کودک یاد بدهد که در مراحل مختلف زندگی به دادش برسند. کارتون دیدن مزایا و فواید بسیار زیادی برای کودک دارد، به طور مثال دیدن کارتون باعث تقویت خلاقیت و یادگیری مهارت‌های زندگی می‌شود. البته این فواید به شرطی هستند که کارتون‌های خوبی را در اختیار کودک قرار دهید. انتخاب کارتون برای کودکان اهمیت بسیار زیادی دارد و باید در این زمینه وسواس زیادی به خرج داد.

چرا باید در انتخاب کارتون برای کودکان دقت کنیم؟

انتخاب کارتون برای کودکان اهمیت بسیاری دارد؛ چون کودکان در سنین تاثیرپذیری هستند، در سنینی که مفاهیم را یاد می‌گیرند و درونی می‌کنند. بنابراین دقت کنید که تاثیرات کارتون‌ها چه بسا تا بزرگسالی با کودک می‌مانند و مسائل مختلف را به او آموزش می‌دهند.

در همین راستا اپلیکیشن درسا بازار نقش یک گلچین کننده را بازی می‌کند و می‌توانید با خیال راحت از محتوا کودک را به این برنامه بسپارید.

این شما و این چند کارتون و انیمیشن مناسب کودک

1. ماشا و میشا

کارتون ماشا و میشا داستان دختر بامزه و کنجکاوی به اسم ماشا است. او با یک خرس بزرگ قهوه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای در جنگل زندگی می‌کند و در هر قسمت به دنبال ماجراجویی جدیدی می‌رود. این کارتون محتوای بسیار جذابی دارد و دارای قسمت‌های جداگانه و غیر مرتبط است. یعنی قسمت‌های این سریال به هم پیوسته نیستند و نیازی نیست آن‌ها را به ترتیب و پشت سر هم تماشا کنید. کارتون ماشا و میشا جزو ‌پرطرفدارترین و پربیننده‌ترین کارتون‌های مخصوص کودکان است.

محتوای کارتون ماشا و میشا مناسب کودکان و بسیار آموزنده است و می‌توانید با خیال راحت برای کودکتان پخش کنید.

ماشا میشا درسا بازار
ماشا میشا درسا بازار

2. باب اسفنجی

باب اسفنجی درسا بازار
باب اسفنجی درسابازار

باب اسفنجی شلوار مکعبی یکی از بهترین و محبوب‌ترین کارتون‌های سریالی است که پخش آن از سال ۱۹۹۹ از شبکه نیکلودئون شروع شد. این کارتون سال‌های سال است که به بخشی از خاطرات نسل‌های مختلف تبدیل شده است و هر نسلی با آن خاطرات خوشی دارد.

تا امروز بیشتر از ۲۶۰ قسمت باب اسفنجی به‌نمایش درآمده و حتی کارتون باب اسفنجی با دوبله فارسی بارها از تلویزیون ایران پخش شده است. این انیمیشن یک انیمیشن جهانی است؛ باب اسفنجی به بیشتر از ۵۰ زبان دنیا دوبله شده، در رتبه‌ی پنجم انیمیشن‌های امریکایی با طولانی‌ترین دوره‌ی زمانی پخش قرار دارد و طبق یک گزارش تنها تا سال ۲۰۱۷ بیش از ۱۳ میلیارد دلار برای شرکت نیکلودئون درآمدزایی کرده است.

در ضمن این سریال محبوب تا به حال دست‌مایه‌ی ساخت سه فیلم سینمایی بوده است و در قالب کمیک، بازی‌های ویدئویی و سایر محصولات جانبی هم روانه‌ی بازار شده است.

کارتون باب اسفنجی نکات مثبت زیادی برای کودکان دارد. این کارتون علاوه بر سرگرم‌کردن بچه‌ها پیام‌های مثبتی درباره دوستی، ماجراجویی، پشتکار و سخت‌کوشی به کودکان القا می‌‌کند. در ضمن کودکان با تماشای این کارتون با موجودات دریایی مختلف آشنا می‌شوند و حتی ممکن است بخواهند آن ها را بیشتر بشناسند.  علاوه بر این موراد، کارتون باب اسفنجی سرشار از خلاقیت است و در دنیایی کاملاً خلاقانه روایت می‌شود. این مسئله باعث می‌شود قوه‌ی تخیل کودک پرورش زیادی پیدا کند و بتواند استعدادهایش را کشف کند.

3. پلنگ صورتی

پلنگ صورتی درسا بازار
پلنگ صورتی درسابازار

«پلنگ صورتی» یكی از جذاب‌ترین، محبوب‌ترین، مشهورترین و دوست داشتنی‌ترین شخصیت‌های كارتونی خ سینماست. حركات و رفتار این پلنگ ساکت و عجیب کودکان را غرق لذت می‌کند و آن ها را وامیدارد که داستان‌های پر ماجرای پلنگ را دنبال کنند.

داستان تولد پلنگ صورتی خیلی جالب است. این شخصیت قرار بود در تیتراژ فیلم پلیسی پلنگ صورتی و همین طور در تیزرهای تبلیغاتی این فیلم، از شخصیت انیمیشنی پلنگ صورتی استفاده می‌کردند. به مرور پلنگ صورتی بین مردم به محبوبیت رسید. محبوبیت آن شخصیت کارتونی باعث شد بعدها برایش ۱۲۴ انیمیشن کوتاه و چند مجموعه تلویزیونی مستقل درست کنند. حالا سال‌ها گذشته و پلنگ صورتی یکی از محبوبت‌ترین شخصیت‌‌‌های کل دنیا است.

4. بره ناقلا

بره ناقلا درسا بازار
بره ناقلا درسا بازار

از دیگر کارتون‌های محبوب کودکان کارتون بره ناقلا است. این انیمیشن سریالی است و شخصیت‌های بسیار بامزهای دارد. انیمیشن بره‌ی ناقلا شامل قسمت‌های کوتاه است. این کارتون ماجرای بره‌ای کوچک و دوست‌هایش است که کنار هم در یک مزرعه زندگی می‌کنند. در هر قسمت بره‌ها ماجراجویی جدیدی می‌کنند و اتفاقات جالبی را از سر می گذرانند. سریال دوست داشتنی بره ناقلا از سال 2007 تا 2020 پخش شد ولی هنوز هواداران زیادی دارد. تماشای انیمیشن بره‌ی ناقلا به فرزندانتان مفاهیمی مثل همکاری، مسئولیت‌پذیری و استفاده از قوه‌ی خلاقیت را یاد می‌دهد.

5. ابی هچر

ابی هچر درسا بازار
ابی هچر درسا بازار

یکی دیگر انیمیشن های محبوب کودکان، انیمیشن ابی هچر است. ابی هچر دختربچه‌ای است که با موجوداتی فانتزی به اسم فازلی‌ها دوست می‌شود. او در هرقسمت از این کارتون به یکی از فازلی کمک می‌کند تا مشکلش را حل کند. فازلی‌ها موجوداتی کوچک، بامزه، رنگارنگ و دوست‌داشتنی هستند که گاهی اوقات از سر حواس‌پرتی یا شیطنت، اشتباه‌های کوچک و بزرگی انجام می‌دهند و هر بار ابی به آن‌ها کمک می‌کند که بهترین راه‌حل را پیدا کنند و از پس مشکل بربیایند.

هر کدام از قسمت‌های سریال جدید ابی هچر حدودا 22 دقیقه است و ابی هچر در همین مدت کوتاه به کمک فازلی‌ها، مشکل متفاوت و جدیدی را حل می‌کند. ابی هچر شخصیت بامزه و محبوبی است که هر بار با استفاده از ابزار و تکنولوژی‌های مختلف خلاقیت به خرج می‌دهد و مشکلی را حل می‌کند. می‌شود گفت این کارتون، یکی از کارتون‌های آموزشی است و مفاهیم اخلاقی و مهارت های زندگی را به شکل کودکانه ارائه می‌دهد. این کارتون بچه‌ها را به کشف و جست‌وجو، ترغیب می‌کند.

هر قسمت از کارتون ابی هچر داستانی ساده و روان دارد ولی در دل همین داستان ساده نکته‌ای آموزنده به کودکان می‌آموزد. در این انیمیشن جایی برای ترسیدن، خشمگین شدن یا نقاط منفی دیگر وجود ندارد.  این کارتون تمام سعی‌اش را کرده تا مفید و آموزده باشد. به طور مثال سریال ابی هچر در تمام قسمت ها روی یادگیری توانایی حل مسئله برای کودکان متمرکز است. کودکان از ابی یاد می‌گیرند برای هر مشکلی راه حلی پیدا کنند. هر قسمت نکات مختلف دیگری هم دارد. مثلا در قسمت اول کارتون ابی هچر بچه‌ها روش دوست‌شدن ابی با دوست صمیمی‌اش را می‌بینند و نکات مهمی درباره دوست‌یابی و آشنا شدن با دیگران را یاد می‌گیرند. در ادامه هم در هر اپیزود از این سریال محبوب ابی و بازلی، با هم ماجراهای مختلفی را تجربه می‌کنند؛ ماجراهای متنوعی مثل کشف‌ قسمت‌های مختلف خانه، گم‌شدن یکی از فازلی‌ها و تلاش برای پیدا کردن او، ترس از ارتفاع، جشن تولد، حسادت به همدیگر، پیداکردن اشیا گم‌شده و موضوعات دیگر.

درسا بازار مخزن بهترین کارتون ها برای کودکان

همانطور که گفتیم، انتخاب کارتون برای کودکان از اهمیت زیادی برخوردار است. تاثیرات کارتون‌ها درون کودکان باقی می‌ماند و ممکن است رفتارهای آن‌ها را شکل دهد. به همین دلیل یک کارتون نامناسب می‌تواند به شدت آسیب زننده باشد و کودک را به سمت و سوی نامناسبی سوق دهد. یکی از دغدغه‌های مهم هر پدر و مادری این است که چطور بهترین کارتون را برای کودکشان انتخاب کنند. باید بگوییم درسا بازار دقیقا به همین دلیل طراحی شده است. این اپلیکیشن مخصوص کودکان است و سعی کرده فضای امنی را بسازد که هم کودک را سرگرم کند و هم برایش آموزنده باشد و بتواند مهارت‌های مختلف را به او آموزش دهد.

شما با نصب درسا بازار به مجموعه‌ای از محتواهای بازبینی شده و امن و در عین حال جذاب برای کودکان دسترسی پیدا می‌کنید. کارتون‌ها، انیمیشن‌ها، بازی‌ها و مسابقه‌های درسا بازار پر از شور و هیجان هستند و در عین حال کاملا مناسب کودکان طراحی شده‌اند. با نصب درسا دیگر نیازی نیست خودتان هر کارتون را تا انتها ببینید و مدام نگران باشید که کودکتان مسئله‌ی نامناسبی را یاد بگیرد، در درسا بازار ما همه‌ی این کارها را به جای شما انجام داده ایم و سعی کرده‌ایم در مسیر مراقبت از روح و روان کودکان با والدین همراه شویم.

4.5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا