رپورتاژ آگهی

قهوه یا چای سبز برای لاغری؟

هر دو مورد قهوه و چای لاغری، برای لاغری بسیار موثرند. اما روند و طرز کار هر دوی آن ها با هم متفاوت است. البته ماده موثر هر دو تقریبا یکسان و همان کافئینی است که با آن آشنا هستیم. کافئین باعث افزایش سوخت و ساز و چربی سوزی می شود. اما باید دقت داشته باشید که مصرف بیش از حد کافئین ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات گوارشی و یا … شود. مخصوصاً برای افراد باردار به هیچ عنوان مصرف بیش از یک لیوان چای و یا قهوه مضر است.

قهوه لاغری

چای سبز برای لاغری

وزن یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در زندگی و زیبا شناختی است و می توانید در کنار ورزش و فعالیت میتوانید با استفاده از فاکتورهای مکمل نظیر چای سبز به این روند کمک کنید. کافئین باعث افزایش سوخت و ساز بدن در زمان مشخص بدون کافئین می شود. همچنین با توجه به اینکه عصاره چای سبز فاقد کالری می باشد می تواند برای لاغری بسیار مفید باشد. اما مسئله ای که مهم است این است که مصرف چای سبز باید به صورت مستمر و مداوم و در مقدار مشخص مصرف شود. حتی زمانیکه در مسافرت هستید می توانید به وسیله دستگاه هایی مانند چای ساز فندکی ، در وسیله نقلیه اقدام به تهیه چای سبز دم شده نمایید. و از فاصله افتادن در رزیم لاغری بر اساس چای سبز جلوگیری به عمل آورد.

همچننین در چای سبز ماده ای به نام کاتچین وجود دارد که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و می تواند با مصرف به جا و اندازه سلامتی شما را نیز تضمین کند.

یک مطالعه در آمریکا نشان داده است که در کسانی که در کنار ورزش روزی 2 الی 4 فنجان چای استفاده می کنند مصرف کالری 18 درصد بیشتر از سایر ورزشکاران بوده است. همچنین مواد مغذی موجود در چای از به وجود آمدن دیابت و آلزایمر جلوگیری می کند.

قوه برای لاغری

قوه نیز همانند چای دارای مقدار زیادی کافئین است که در کنار ورزش می تواند به طور محسوسی به لاغری کمک کند. همچنین سایر ویتامین های موجود در قهوه می تواند علاوه بر افزایش سوخت و ساز، به تقویت حافظه نیز کمک کند.و از به وجود آمدن آلزایمر جلوگیری کند.

در میان عوام مردم رژیمی به نام رژیم لاغری قهوه مشهور شده است که علیرغم اینکه موثر هستند اما باید در نظر داشت که این رژیم ها و کلاً چای و قهوه و کافئین به صورت فاکتور کمکی برای لاغری اقدام میکنند. و اگر سبک زندگی به نحوی باشد که فعالیت کمی داشته باشید و مصرف غذاهای پرکالری در برنامه غذاییتان باشد این رژیم و کافئین ها به درد نخواهد خورد.

البته نوعی قهوه نیز به نام قهوه لاغری نیز در بازار موجود است که اثر بخشی بیشتری نسبت به سایر قهوه ها دارد.

هزینه چای یا قهوه

وقتی بحث هزینه به میان می آید طبیعتاً این چایی است که مقرون به صرفه تر خواهد بود و شاید اگر تاثیر بخشی قهوه را در نظر بگیریم که اندکی بیشتر از چای سبز است شاید کمی تعادل برقرار شود.

البته این را هم در نظر بگیرید که هدفمان در این بررسی از قهوه ، قهوه سبز و منظورمان از چایی، چای سبز است که خواص لاغری بسیار زیادتری نسبت به قهوه و چای ساده دارد.

همچنین فاکتور دیگری نیز در مقایسه چای سبز و قهوه سبز وجود دارد و آن طعم و مزه این دو است همانطور که می دانیم چای سبز طعم بسیار تندی دارد که شاید برای اکثر افراد قابل تحمل نباشد. که این مسئله در مورد قهوه سبز کمی بهتر است و طعم قابل قبول تری نسبت به چای سبز دارد که مزیت بزرگی به حساب می آید.

البته مصرف قهوه سبز و یا همان قهوه لاغری ممکن است مشکل دیگری نیز به همراه داشته باشد و آن تمیز کردن کاپ تهیه و مصرف قهوه باشد که کمی سخت تر از چای سبز تمیز می شود . البته کار زمانی سخت تر می شود که قهوه بر روی سطوح بریزد که تمیز کردن آن به خاطر رنگ دهی سخت می شود . البته با تهیه فرچه شارژی چرخشی این مشکل می تواند مرتفع شود. که این مورد نیز از مزایای چای سبز می تواند به حساب آید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا