رپورتاژ آگهی

این ابزار آشپزخانه را اصلا نخرید

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا آشپزخانه را قلب تپنده هر خانه می‌گویند؟ پاسخ را اینجا بخوانید. به دلیل آنکه بخش مهمی از لوازم کاربردی هر منزل را وسایل آشپزخانه تشکیل می‌دهند و انسان‌ها در این مکان وقت زیادی را صرف می‌کنند، آشپزخانه را قلب خانه نامند. درست کردن غذا، نگهداری مواد غذایی، شستن ظروف و گاهی خوردن غذا یا گذراندن زمان دورهمی در آشپزخانه انجام می‌گردد.

بنابراین شاید بیشتر خاطرات هر فرد از خانه، به آشپزخانه مربوط ‌شود. کابینت‌ها، یخچال فریزر، اجاق گاز، لباسشویی، ظرفشویی، سینک و وسایل مربوط به پخت و پز در آشپزخانه قرار دارند. انسان‌ها وقت زیادی را صرف خرید وسایل کاربردی این بخش مهم از خانه می‌کنند. آن‌ها به این مسئله واقف شده‌اند که محیط آشپزخانه تأثیر زیادی در تعیین سبک زندگی دارد. داشتن زندگی آرام و لذت‌بخش و فرار از دغدغه‌ها پس از یک روز کاری، وابستگی زیاد و ویژه‌ای به آشپزخانه دارد.

ابزار آشپزخانه

ابزار آشپزخانه

آشپزخانه، این بخش مهم از زندگی هر فرد، لوازم متفاوتی دارد. بخشی از وسایل مربوط به سرویس آشپزخانه، ابزارها هستند. ابزارها را می‌توان همان وسایلی نامید که برای تهیه غذا، موردنیاز آشپز یا کدبانوی خانه قرار دارند. نکته جالب‌توجه اینکه به جز فضای خانه هتل‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها، ادارات، مدارس و هر مکانی که به آن فکر کنید دارای یک آشپزخانه است. ابزار بی‌شماری در یک آشپزخانه، امور و وظایف گوناگونی را انجام می‌دهند. برش زدن، تکه کردن، گرم کردن و پختن، مخلوط کردن، سرخ کردن و پوست کندن کارهایی هستند که به وسیله ابزار آشپزخانه انجام می‌شوند.

فرقی نمی‌کند که مصرف‌کننده این وسایل یک نو‌عروس تازه‌کار باشد یا کدبانویی ماهر و با تجربه، ابزارها برای همه یار باوفای کمک در آشپزی هستند. در واقع بدون ابزار مناسب نمی‌توان وظایف مربوط به آشپزخانه را انجام داد. اهمیت پرداختن به لوازم و ابزار ضروری و غیرضروری آشپزخانه دقیقاً به همین مسائل ذکر‌شده مربوط می‌شود.

ترویج فرهنگ استفاده درست از سرمایه و ابزار

کاربران و مصرف‌کنندگان وسایل مهم در آشپزخانه باید نکته‌ای را مدنظر داشته باشند. امروزه مصرف‌گرایی بی حد و حصر، تاوان بزرگی را در پی دارد. پول و سرمایه چیزی نیست که راحت به دست ‌آید تا بی‌فکر و بدون برنامه به صرف و حیف و میل آن پرداخت. به عنوان مثال در همین آشپزخانه که از آن صحبت می‌کنیم، حذف وسایل غیر‌واجب قدم بزرگی است. وسایل آشپزخانه متعددی که احتمال دارد ماه‌ها و شاید سال‌ها در کابینت‌ها بدون مصرف باشند، ابزار غیرضروری نامیده می‌شوند. انسان‌ها اوقات زیادی را برای به دست آوردن سرمایه زحمت می‌کشند، پس هنگام خرید باید دقت کنند به سرمایه و وقت خود احترام بگذارند.

روی سخن ما به ویژه با نو‌عروسانی است که گمان می‌کنند یک جهیزیه با ارزش مملو از تعدادی بی‌شمار و نامحدود، ابزار غیرضروری محسوب می‌شود. در واقع یک آشپزخانه شیک و مدرن دارای لوازم کاربردی و پرمصرف است. پس به پول، وقت و بدن خود که در صورت داشتن ابزار غیرواجب، انرژی بیشتری برای تمیز کردن و جابجایی نیز باید مصرف کند، احترام بگذاریم.

وسایل آشپزخانه

نگران نباشید ما به شما کمک می‌کنیم تا ابزار مهم را خریداری کنید. در ادامه بحث، فروشگاه هانیمان مجموعه‌ای از ابزار کاربردی را به شما معرفی می‌کند. این‌گونه هنگام خرید گیج و مستأصل نخواهید بود. چاقوها، قیچی‌ها، سرویس کفگیر ملاقه و قاشق چنگال، سینی‌ها و ظروف غذاخوری کاربردی، سبدها و ظروف نظم‌دهنده همچنین ترازو، رنده، تخته برش و برخی ابزار مربوط به مخلوط کردن یا پخت و پز از مهم‌ترین ابزار مربوط به یک آشپزخانه کاربردی هستند. در واقع مصرف‌کننده باید به خوبی تفکر کند که در هر روز کاری در آشپزخانه، کدام وسایل همواره به کمک او می‌آیند. این‌گونه از خرید لوازم غیرضروری پرهیز می‌کند.

این ابزار آشپزخانه را اصلاً نخرید

به طور کلی یک قانون وجود دارد که هرگاه از وسیله‌ای تا یک ماه استفاده نشد آن وسیله باید دور انداخته شود اما در ادامه برای احترام به حقوق انسانی و پرهیز از مصرف‌گرایی بیهوده همچنین ترویج فرهنگ درست مصرف کردن، لیستی از لوازم غیرضروری آشپزخانه را معرفی می‌کنیم. در یک سرویس آشپزخانه اصولی، نیازی به یک سری از وسایل جاگیر و بدون مصرف نیست. با ما همراه باشید تا این ابزار را بیشتر بشناسیم:

• ظروف بی‌استفاده یا کم استفاده

اگر دقت کرده باشید برخی از ظروف هستند که در آشپزخانه‌ها وجود دارند اما هرگز از آن‌ها استفاده نمی‌شود. بسیاری از ابزار آشپزخانه هستند که هر روز، وسیله مصرفی بانوی خانه به شمار می‌آیند اما در مقابل برخی دیگر سالی یک بار نیز استفاده نمی‌شوند. خواننده باید توجه داشته باشد که منظور ما ظروف مربوط به مهمانداری نیست بلکه ظرف‌هایی مدنظر ما هستند که فکر می‌کنیم شاید روزی به کار ‌آیند اما آن‌ روز هیچ‌وقت نمی‌رسد. اگر همت کنید و ظروف بلااستفاده را از آشپزخانه خود بیرون بیندازید، هم فضای بیشتری برای کار خواهید داشت و هم می‌توانید ابزار کاربردی را جایگزین آن‌ها کنید. در ضمن دیگر لازم نیست زمان و انرژی زیادی را صرف شستشو و جابجایی این موارد کنید.

• وسایل برقی شبیه به هم

این مورد را بیشتر باید افرادی که به خرید جهیزیه می‌پردازند، دقت کنند. کاربری برخی از ابزار برقی شبیه به هم است بنابراین نیازی نیست که همه آن‌ها را با هم داشت. به عنوان مثال همزن، گوشکوب برقی، غذاساز، مخلوط کن، میکسر ابزاری هستند که کاربری کلی و در برخی از موارد جزئی آن‌ها، مانند هم است. پس دلیلی وجود ندارد که از هر کدام آن‌ها یک عدد در آشپزخانه وجود داشته باشد. شاید مصرف‌کننده بگوید که من از هر کدام از این وسایل، کاربری متفاوت را دریافت می‌کنم. لحظه‌ای تأمل کنید. آیا واقعاً برای استفاده از یک وسیله به فرض مثال یک بار در سال، منطقی است که هزینه و فضای آشپزخانه خود را هدر دهیم؟

• پلاستیک‌جات بلااستفاده

وسایل پلاستیکی چه آن‌هایی که از مواد نامرغوب تولید می‌شوند و عامل مخربی برای محیط‌زیست به حساب می‌آیند چه مواردی که فضای زیادی در خانه‌ها اشغال می‌کنند، موضوع بحث ما است. کاربر باید توجه کند که به جای خرید ده‌ها عدد از یک ظرف در یک سایز، ظروف پلاستیکی در سایزهای مختلف با کیفیت بالا را تهیه کند. در بسیاری از موارد اگر این ظروف درست انتخاب شوند ابزار قابل‌توجهی برای دسته‌بندی و بسته‌بندی مواد خوراکی و غیر خوراکی به شمار می‌آیند. استفاده بهینه از ابزار نه تنها مضر نیست بلکه نظم و زیبایی آشپزخانه را افزایش می‌دهد.

• ابزار عجیب و غریب

شاید در گذشته نه چندان دور اگر به فردی می‌گفتند که برای گرفتن هسته‌های سیب یا آلبالوی خود می‌توانید از دستگاهی مخصوص استفاده کنید، تعجب می‌کرد. بسیاری از خانه‌داران با داشتن این وسایل به نوعی فخرفروشی می‌کنند و از داشتن آنان با اعتمادبه‌نفس و اطمینان سخن می‌گویند. اما به راستی آیا داشتن  هسته گیر آلبالو، تخم مرغ پز، وافل ساز، پیراشکی پز، کیک پز سوای پلوپز، کار درست و منطقی به نظر می‌رسد؟ فردی که کار او درست کردن شربت یا مربای آلبالو است، می‌تواند ادعا کند که داشتن یک هسته گیر، برای او ضرورت دارد. ولی کسانی که سالی یک بار هم نگاهی به این نوع وسایل نمی‌کنند، نباید هزینه خود را صرف خرید آن‌ها کنند. خرد کردن هویج و خیار و گوجه‌فرنگی کار آن‌قدر طاقت‌فرسا و زمان‌بری نیست که برای آن نیاز به یک خردکن همه کاره دستی داشته باشیم. ضمن اینکه پس از استفاده از ابزار غیرضروری با کوهی از ظروف نشسته روبرو می‌شویم.

ست ابزار آشپزخانه

خرید کاربردی‌ترین ابزار آشپزخانه از فروشگاه اینترنتی هانیمان

حال که تلاش کردیم ابزار ضروری و غیرضروری آشپزخانه را از هم تفکیک کنیم، مژده‌ای برای خواننده خود داریم. فروشگاه هانیمان یک سایت اینترنتی بزرگ برای تهیه لوازم آشپزخانه و خانه است. این فروشگاه که تیمی جوان و پر ایده دارد، حس خوب خرید آنلاین را برای مشتریان فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند وسایل متفاوتی اعم از دکوراسیون منزل، لوازم برقی، سرویس مبلمان و انواع ظروف یکبار مصرف، ابزار کاربردی خانه و آشپزخانه را از این فروشگاه خریداری نمایند. پس دیگر نیازی به صرف وقت و هزینه مازاد در بازارهای شلوغ و پرترافیک ندارید. هانیمان شعبه اکباتان و اصفهان نیز پذیرای مشتریان از ۹ صبح تا ۱۰ شب هستند.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا