پوست و مو

درباره روتین روزانه انواع پوست بیشتر بدانید

این روزها صحبت‌های زیادی درباره برنامه‌های مراقبت از پوست یا روتین‌های پوستی می‌شنویم. روتین پوستی به ما می‌گوید برای مراقبت بهتر از پوست صورتمان در طول روز باید چه کارهایی انجام دهیم و از چه محصولات بهداشتی و مراقبتی استفاده کنیم.

اگر در اینترنت درباره روتین‌های پوستی جستجو کنید، برنامه‌های مختلفی را خواهید دید؛ برنامه‌هایی که بعضاً ممکن است اثربخش نباشند یا حتی به پوست شما آسیب برسانند. ولی ما در این مقاله تلاش می‌کنیم شما را با ترتیب استفاده از محصولات مراقبتی در انواع پوست‌ها آشنا و بهترین محصولات متناسب با نوع پوست شما را معرفی کنیم؛ با ما همراه باشید.

چگونه یک روتین روزانه مراقبت از پوست را شروع کنیم؟

از همین ابتدای مطلب بگوییم که گول برنامه‌های 8-7 مرحله‌ای مراقبت از پوست را نخورید. پوست شما با یک برنامه ساده به خوبی مراقبت و احیا می‌شود و لازم نیست با انواع محصولات مراقبتی پوست صورت خود را حساس کنید. این برنامه ساده شامل 3 مرحله می‌شود؛ پاک کردن، رطوبت رسانی و ضد آفتاب!

البته، اگر پوست شما خشک و کم آب است، می‌توانیم استفاده از محصولات آبرسان مانند سرم آبرسان قوی را هم در این برنامه بگنجانیم. همچنین در مورد پوست‌های چرب و مستعد آکنه، سرم ضد جوش و محصولات مراقبت از پوست چرب را هم باید در نظر بگیریم. البته، قبل از اینکه به سراغ معرفی روتین مراقب از انواع پوست‌ها برویم، پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با انواع محصولات مراقبت از پوست به لینک https://shimenshop.com/search-products/category-skincleanser/ مراجعه کنید و سپس برگردید تا با هم یاد بگیریم که هر نوع پوست، در هر مرحله از روتین روزانه چه کارهایی باید انجام دهد.

روتین روزانه پوست نرمال و مختلط

اولین و مهم‌ترین مرحله در روتین روزانه پوست نرمال و مختلط، استفاده از پاک کننده است. استفاده از پاک کننده مناسب باعث پاک سازی منافذ پوست و آماده شدن آنها برای جذب بهتر مواد مراقبتی می‌شود. اگر اهل آرایش کردن نیستید، می‌توانید از تونر یا میسلار واتر برای پاک سازی صورتتان استفاده کنید. در این مورد پیشنهاد ما 2 محصول زیر هستند:

· میسلار واتر مناسب پوست نرمال، مختلط و حساس Challenge

مناسب برای پوست‌های نرمال، مختلط و حساس، پاک کردن آثار چربی پوست از صورت، چشم و لب و حاوی ترکیبات آبرسان و التیام بخش.

· میسلار واتر پاک کننده آرایش 2 در 1 ایوروشه مدل  Pure Algue

پاک کننده آرایش و آلودگی و مرطوب کننده و درخشان کننده پوست.

قدم بعدی، استفاده از مرطوب کننده و آبرسان است. بهترین زمان برای استفاده از آبرسان‌ها، بعد از شستشو و پاک سازی پوست است. استفاده از کرم آبرسان و مرطوب کننده نقش موثری در حفظ رطوبت طبیعی پوست، تحریک پوست به کلاژن سازی و جلوگیری از چین و چروک‌های سطحی دارد. پیشنهاد ما برای پوست‌های نرمال این محصول است:

· کرم آبرسان و مرطوب کننده پوست نرمال و مختلط ویشی

غنی از هیالورونیک اسید، رطوبت رسان قوی و آبرسانی کننده پوست تا 48 ساعت.

مرحله نهایی استفاده از یک ضدآفتاب مناسب پوست نرمال است. ضدآفتاب‌ها مانع از بروز لک‌های پوستی، کدر شدن رنگ پوست و آفتاب سوختگی می‌شوند. پیشنهاد ما برای ضدآفتاب پوست نرمال و مختلط محصول زیر است:

· ضد آفتاب بی رنگ آنتلیوس اولترا فلوئید لاروش پوزای

ضدآفتاب بی‌رنگ و بسیار سبک برای استفاده روزانه پوست‌های نرمال، مختلط و حساس.

روتین روزانه پوست نرمال و مختلط

روتین روزانه پوست چرب و مستعد آکنه

در مورد پوست‌های چرب و جوشدار، قدم اول استفاده از یک شوینده مناسب برای پاک کردن آثار چربی و آرایش از صورت است. این شوینده باید مناسب پوست‌های چرب و مستعد آکنه و دارای خواص درمانی باشد، مانند:

· ژل شستشو نورمادرم ویشی

شوینده مناسب پوست‌های چرب، مختلط، مستعد جوش و حساس، حاوی اسید سالیسیلیک و یک ضد جوش قوی.

بعد از پاک سازی پوست، نوبت به محصولات مراقبت از پوست چرب و آبرسان‌ها می‌رسد که در این مورد توصیه می‌کنیم، ابتدا از یک سرم ضد جوش و سپس از آبرسان مناسب پوست چرب استفاده کنید.

· سرم ویتامین سی روشن کننده و ضد لک گارنیر

حاوی ترکیبات قوی اسید سالیسیلیک، ویتامین C و 3.5٪ نیاسینامید برای تنظیم چربی پوست، بستن منافذ باز و از بین بردن جای آکنه‌های قدیمی.

· آبرسان و مرطوب کننده فیتوسولوشن نورمادرم ویشی

حاوی اسید سالیسیلیک برای جلوگیری از بروز آکنه و جوش‌های سر سیاه، آبرسان، مرطوب کننده و احیا کننده‌ی پوست‌های چرب، مستعد جوش و آکنه تا 24 ساعت و بهبود رنگ و بافت پوست.

و اما مرحله نهایی و ضدآفتاب‌های مناسب پوست چرب!

با توجه حساسیت بالای پوست‌های جوشدار، حتماً باید از محصولاتی استفاده کنید که مانع از تحریک جوش‌ها یا ایجاد التهابات جدید شوند. در این مورد پیشنهاد ما محصول زیر از برند ایزدین است:

· ضد آفتاب فیوژن واتر رنگی ایزدین SPF50

کرمی ضد لک، ضد جوش و کاملاً مناسب برای پوست‌های چرب و مختلط که خیلی سریع و بدون آثار چربی، جذب پوست می‌شود.

روتین روزانه پوست خشک و حساس

روتین روزانه پوست خشک و حساس

همانند دو گروه دیگر، در مورد پوست‌های خشک و حساس هم ابتدا باید از شستشو پاک سازی عمیق پوست شروع کنیم. با این تفاوت که پوست‌های خشک نسبت به پوست‌های چرب و نرمال، حساس‌تر هستند و به شوینده‌های ملایم نیاز دارند، مانند:

· تونر حاوی لایه بردار ملایم (pha) اینکی لیست

حاوی ترکیبات لایه بردار، روشن کننده، ضد التهاب و تسکین ‌دهنده و مناسب برای پوست‌های دهیدراته، خشک و حساس.

قدم بعدی آبرسانی عمیق پوست است. این موضوع در مورد پوست‌های خشک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از مرطوب کننده و آبرسان زیر استفاده کنید:

· مرطوب کننده و آبرسان پوست خشک و خیلی خشک سراوی

رطوبت رسانی عالی پوست‌های خشک، خیلی خشک و مستعد تحریک، کمک به پر کردن سرامید بین سلولی و رطوبت رسانی کنترل شده و طولانی مدت تا 24 ساعت.

استفاده از ضدآفتاب‌ها برای پوست‌های خشک و حساس مهم‌ترین بخش از روتین پوستی روزانه این گروه است. شما می‌توانید از انواع ضد آفتاب، فلوئیدها و کرم‌های مراقبت از پوست در برابر آفتاب استفاده کنید، به شرطی که مانند این محصول از برند لاروش پوزای حاوی ترکیبات آبرسان و مرطوب کننده باشد:

· کرم ضد آفتاب بی رنگ لاروش پوزای

ضدآفتاب، هیدراته کننده و مرطوب کننده پوست‌های خشک تا خیلی خشک مراقبت و ممانعت از خشکی پوست، سوختگی و پیدایش لکه‌های ناشی از آسیب نور خورشید.

سخن پایانی

یک روتین مراقبت از پوست سالم و اقتصادی، شامل سه مرحله پاک سازی، رطوبت رسانی و استفاده از ضد آفتاب می‌شود. ولی شما می‌توانید براساس تجربه خود، از انواع سرم‌ها، تونرها، کرم‌های ضدلک، ضد چروک‌ها و… هم استفاده کنید.

برای تهیه هر کدام از محصولات مراقبت پوستی که در این مطلب به شما معرفی کردیم، توصیه می‌کنیم به فروشگاه آنلاین شیمن شاپ مراجعه کنید. کلیه محصولات این فروشگاه اینترنتی کاملاً اورجینال و ساخت برترین برندهای معتبر تولید کننده محصولات بهداشتی و مراقبت پوستی هستند. برای بررسی و مقایسه محصولات می‌توانید از طریق نشانی https://shimenshop.com/ اقدام کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا