دهان و دندان

ارتودنسی دندان را چه زمانی انجام دهیم؟

ارتودنسی دندان زمانی انجام میشودکه، ما دندان های نامرتبی داریم و نمی توانیم به خوبی به بهداشت آن ها رسیدگی نماییم و همین موجب پوسیدگی دندان ها و همچنین باعث مشکلات دندانی بیشتری خواهد شد.

علاوه بر آن نا منظمی دندان ها در هنگام جویدن فشار زیادی را به ماهیچه های وارد می کند و این باعث بروز درد گردن، سردرد و یا حتی درد  کمر و شانه شود و قطعا این نامرتبی در ظاهر فرد نیز تاثیرگذار است و از اعتماد بنفس او کم خواهد کرد.

شاید به این فکر کنید اگر دندان هایتان ارتودنسی نشود ممکن است به مرور زمان اصلاح گردد و در جای صحیح خود قرار بگیرد اما این ذهنیت کاملا اشتباه می باشد، چرا که دندان هرگونه رشد کند در همان حالت نیز باقی می ماند و شما تنها به وسیله ارتودنسی دندان می توانید این ایراد را برطرف سازید.

برای کودکان و نوجوانان  نیز این درمان بسیار حائز اهمیت است که در زمان درستی انجام شود تا هر چه زودتر به سلامت کامل دهان و دندان دست یابند.

بهتر است در سن زیر 10 سال ارتودنسی دندان کودک نیز انجام گیرد. دلیل این امر این است که ایرادات فک های بالا حتما باید سریع اصلاح شود امابرای درمان  فک پایین اگر ایرادی داشته باشد می توان کمی دیر تر اقدام کرد.

هدف از مرتب سازی فک و دندان در سنین پایین این می باشد که ظاهر او در سن بالاتر خوب شود و دیگر خجالتی از این بابت نداشته باشد. افرادی که با این مشکل درگیر هستند حتی با خندیدن نیز مشکل دارند و نمیتوانند به راحتی لبخند بزنند چون از ظاهر خود راضی نیستند.

علم ارتودنسی دندان کمک بسیار زیادی به اعتماد بنفس فرد می کند.

اگر شما بتوانید دندان خود را به خوبی تمیز کنید درگیر چنین مسائلی نخواهید شد. حتما اطلاع دارید که بیماری پریودنتال دندان از طریق باکتری ها، باقیمانده غذا در دهان به وجود می آید و موجب میشود که سلول های ایمن بدن با رها کردن  ماده ای باعث آسیب به لثه و یا استخوان های آن میشود و همین موضوع عوارضی همچون ورم، التهاب لثه و خونریزی لثه را به دنبال دارد و به ترتیب باعث اتفاقات دندانی نا خوشایندی دارد.

پس تاثیر ارتودنسی دندان بر پریودنتال این می باشد که شما با مرتب سازی دندان های خود به راحتی میتوانید آن را تمیز نموده و از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نمایید.

علاوه بر این از مشکلات دیگری که دندان های نامناسب می توانند ایجاد کنند، ایراد تلفظ و گفتار است که می شود این مورد را با ارتودنسی بر طرف کرد .

شاید از  جذابیت درمان ارتودنسی برای بیشتر مردم، جنبه زیبایی باشد. قطعا اگر دندان های نافرم در دهان شما وجود داشته باشد، لبخند شما زیبا نخواهد بود و جلوه ای ندارد. شما با انجام ارتودنسی می توانید این موضوع را حل نمایید و به زیبایی خود بیافزاییدهمچنین با درمان از را ارتودنسی مشکلاتی همچون عقب ماندگی یا جلو بودن چانه را نیز میتوانید برطرف سازید و صورتی زیبا داشته باشید.

اما مشکلات دندانی که گاها شاید برای شما اتفاق بیفتند تنها به ارتودنسی دندان ختم نمیشوند و انواعی دیگر وجود دارد که علاوه بر جنبه درمانی، جنبه زیبایی دارد و افراد با این هدف آن را انجام میدهند. لمینت دندان یکی از همین درمان های زیباسازی دندان ها می باشد.

اگر علاقمند به انجام لمینت دندان هستید در ادامه همراه باشید تا با این روش درمان نیز آشنا شوید.

تاثیر ارتودنسی دندان بر پریودنتال

لمینت دندان را بیشتر بشناسیم

لمنیت دندان و یا نام دیگرش ونیر به روکش نازکی گفته می شود که همرنگ دندان شما است و با هدف بهبود زیبایی دهان و دندان مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گرفته است.

وقتبی لمنیت ها بر دندان ما قرار می گیرد باعث می شوند دندان رنگ و ظاهر و شکل کلی اش تغییر کند . این تغییرات براساس نظر فرد و با راهنمایی دندانپزشک انجام میشود.

لمینت ها علاوه بر این که به زیبایی دندان های شما کمک می کند باعث می شود که مینای دندان شما مقاومت و استحکام بیشتری داشته باشد و همچنین داری دندان های یکدست و مرتبی خواهید شد.

برای استفاده از این روش باید در ابتدا با دندانپزشک خود صحبت نموده و با راهنمایی او این کار را به انجام برسانید.

علم ارتودنسی دندان کمک بسیار زیادی به اعتماد بنفس فرد می کند.

دندان های سالم باعث میشود فرد دندان هایش دچار پوسیدگی نباشد و آسیبی به دیگر نقاط بدن وارد نشود.

علاوه بر این دندان مرتب و زیبا ظاهر فرد را جوان تر می کند و جلوه بهتری دارد و اعتماد به نفس را در فرد افزایش می دهد و می تواند ارتباط بهتری با اطرافیان خود برقرار کند.

رسیدگی به دندان ها باعث می شود بهداشت دهان دندان مناسبی را نیز داشته باشید و رنگ دندان های شما تغییر نکند و سفید باقی بماند.

اگر لمینت به خوبی نگهداری شود ، بین 7 تا 15 سال دوام خواهد داشت. البته نگهداری از دندانهای لمینت نیاز به اقدامات خاصی ندارد. رعایت اصول اساسی بهداشت دهان و دندان ، مانند مسواک زدن دو بار در روز ، استفاده از نخ دندان و شستشوی دهان با دهانشویه های ضد عفونی کننده کافی است. دندانپزشک ممکن است به شما توصیه کند از فشار دادن دندانهای لمینت برای شکستن و خرد شدن اجسام سخت خودداری کنید و از استعمال سیگار و خوردن مواد غذایی و نوشیدنی هایی مثل چای و قهوه که باعث تغییر رنگ دندان ها می شود خودداری کنید.

مدت زمانی که برای انجام لمینت دندان طول می کشد، بستگی به موارد مختلفی دارد که در هر فردی متفاوت است و اگر این درمان طولانی و پیچیده شود،به طبع هزینه آن بیشتر خواهد شد. شما می توانید قبل از انجام درباره تمامی هزینه ها و مراحل انجام کار با دندانپزشک خود صحبت نمایید و با دید بسیار خوب به درمان خود بپردازید.

اما کامپوزیت دندان نیز روش دیگری است که میتواند برای شما مناسب باشد و با صلاح دید دندانپزشک خود از آن نیز استفاده نمایید.

لمینت دندان

مراقبت از کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان از بهترین خدماتی است که شما در دندانپزشکی می توانید از آن استفاده نمایید. دردرمان با این روش با مواد مخصوص این کار شکل ظاهری دندان شما را هم رنگ دندان های طبیعی در می آورد و لبخندی زیبا را به شما هدیه می دهند.

علاوه بر این با استفاده از این روش می توانید به ترمیم دندان های آسیب دیده بپردازید و ظاهر دندان هایتان را مرتب و زیبا سازید.

مدت عمر کامپوزیت دندان در درجه اول به خود شما بستگی دارد اینکه بعد از انجام مراقبت های لازمه را انجام دهید و بهداشت دهان و دندان را به طور مداوم و مستمر رعایت کنید، می توانید مدت زمان طولانی تر از کامپوزیت دندان خود استفاده نمایید.

اما به طور کل بعد از قرار دادن کامپوزیت دندان می توانید حداقل 5 تا 8 سال برای شما عمر می کند. از مراقبت هایی که به این امر کمک می کند میتوان موارد زیر را نام برد:

شکستن پسته ، دانه ، بادام و انواع غذاهای سفت یا جویدن یخ ، ته دیگ و با دندان های طبیعی بسیار مضر است. این آسیب در مورد دندانهای کامپوزیت بسیار جدی تر است و در صورت عدم درمان ، احتمال شکستگی یا لب پریدگی بسیار بیشتر است.

عاداتی مانند نگه داشتن سوزن ، گیره مو یا هر چیز خارجی دیگر با دندان می تواند به کامپوزیت ها آسیب برساند. در واقع آنچه تضمین کننده دوام کامپوزیت دندان است ، نحوه نگهداری آن است.

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و سایر مراقبت های بهداشتی که توسط پزشک توصیه شده است باید به طور کامل و منظم انجام شود تا از پوسیدگی بیشتر جلوگیری کند.

ویزیت منظم از کامپوزیت و بهداشت دندان را در برنامه سالانه خود قرار دهید. مصرف مواد رنگی مانند چای ، قهوه و تنباکو (سیگار و قلیان) باید در تمام درمان های زیبایی به حداقل برسد. تأثیر مواد رنگی روی کامپوزیت های دندانی (مواد همرنگ دندان) بیشتر از لمینت های سرامیکی و روکش است. این مراقبت در بلیچینگ دندان نیز بسیار اساسی است. کامپوزیت دندان باید در صورت شکستگی ترمیم شود.

کامپوزیت همانند لمینت دندان برای دندان های سالم استفاده می شود و اگر دندان های شما پوسیدگی و هر مشکل دیگری داشته باشد از این روش نمیتوان استفاده کرد.

شما با مراجعه به دندانپزشک خود اول باید وضعیت دهان و دندانتان را بررسی نمایید و بعد روش مناسبی برای برای ترمیم و زیبایی دندانتان انتخاب کنید.

کامپوزیت دندان

کلینیک دندانپزشکی قلهک در تهران

شما برای ترمیم و درمان دندان احتیاج است که او را نزد فرد متخصص برد تا با توانایی بهتری به انجام کار شما بپردازند. چرا که نتیجه موفق هر درمان دندانپزشکی به متخصص آن بستگی دارد و هر چقدر در آن خبره و با تجربه باشد نتیجه بهتری برای شما خواهد داشت.

کلینیک دندانپزشکی تخصصی قلهک با همکاری جمعی از متخصصان بنام و اعضای هیئت علمی دانشگاه های معتبر کشور تأسیس گردیده است. این مجموعه مأموریت خود را همراهی با سایر مراکز دندانپزشکی برای ارایه خدمات تکمیلی دندانپزشکی از جمله خدمات تخصصی در تمامی رشته ها و نیز خدمات تحت بیهوشی قرارداده است. بهره مندی از دانش علمی و تجربه بالای موسسین و متخصصان این کلینیک، همچنین امکانات و تجهیزات بروز و کارآمد از جمله ویژگی های منحصر به فرد کلینیک قلهک است.

این مجموعه در تهران یکی از مراکز تخصصی دندان می باشد که دارای دندانپزشکان متخصص است و این برای کسانی که به دنبال خدمات دندانپزشکی در کنار دندانپزشک با تجربه هستند فرصت مناسبی است تا از خدمات این مجموعه بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

تهران-خیابان شریعتی-روبروی مترو قلهک بن بست اختصاصی -پلاک 1-طبقه اول

26640905 – 26640907 – 26640957

کلینیک دندانپزشکی قلهک

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا