دکوراسیون و چیدمان

فنگ شویی خانه: 12 راه برای جذب انرژی مثبت

آیا می دانستید که محیط اطراف شما بر احساس و رفتار شما تأثیر می گذارد؟ خانه جایی است که بیشتر وقت خود را در آن می گذرانیم. اما برای اینکه خانه تان، محل شادی و آرامش شما باشد، مهم است که انرژی منفی را دور نگه دارید و محیطی آرام در منزل داشته باشید.

“فنگ شویی” یکی از بهترین روشها برای آوردن انرژی مثبت به خانه است. خانه‌ ما باید مکانی باشد که دوستش داریم، جایی که پذیرای ما باشد. اگر به دنبال انرژی بخشیدن به فضای زندگی خود هستید، ما نکات مفیدی برای کمک به شما در شروع کار داریم. “نورا اعزاز” متخصص فنگ شویی، نیز ما را با ارائه نکاتی همراهی می کند.

فنگ شویی چیست؟

“نورا اعزاز” بنیان‌گذار فنگ شویی شایگان می گوید: ” فنگ شویی را مطالعه یک فرد و رابطه او با محیطش تعریف می کنم ، می توانیم با تکنیک های رشد شخصی، طراحی و برنامه ریزی محیط، فضایی ایجاد کنیم که با رویاها و اهداف شما همسو باشد ”

فنگ شویی هنر زندگی هماهنگ با محیط پیرامونمان است. هدف فنگ شویی دستیابی به تعادل در فضای زندگی و به حداکثر رساندن پتانسیل شما برای موفقیت در تمام زمینه های زندگی است. خانه ها بازتابی از ساکنانشان هستند. اگر قسمتی نادیده گرفته شود یا دارای انرژی منفی یا رکود باشد، این امر در زندگی ساکنان آن منعکس می شود. در ادامه به 12 راه برای افزایش انرژی مثبت خانه اشاره می کنیم.

فنگ شویی خانه

1. تعیین کاربری هر مکان

برای شروع سفر فنگ شویی، بهترین کاری که باید انجام دهید این است که برای هر اتاق خانه یک هدف تعیین کنید. برای مثال، یک دفتر کار خانگی ممکن است مکانی است که نیاز به انگیزه و سرزندگی برای الهام گرفتن دارد. بنابراین، این اتاق باید به گونه ای چیده شده شود که این مفاهیم را اجرا کند. اگر اتاق نشیمن پر جنب و جوش است و اغلب برای سرگرمی استفاده می شود، اضافه کردن رنگ های پرانرژی مانند زرد و نارنجی مناسب است. اگر اتاق نشیمن شما در درجه اول برای استراحت در پایان روز استفاده می شود، پس یک رنگ آرام و ملایم برای آن مناسب است.

2. از درب ورودی شروع کنید

نورا اعزاز توضیح می دهد: ” درب ورودی در علم فنگ شویی نماد دروازه ورود انرژی و فرصت ها به خانه است و باید در بهترین شرایط باشد.” نگاهی به ورودی خانه کنید، مطمئن شوید که فضایی روشن، تمیز و پذیرا باشد. هر چه ورودی شما بازتر باشد انرژی بهتری جذب می کند.

3. رفع انباشتگی را جدی بگیرید

این مرحله ممکن است نسبتاً بدیهی به نظر برسد، اما باید بپذیریم که در عصر حاضر، بسیاری از ما انباشتگی داریم. وسایلی که خریده اید اما هرگز استفاده نکرده‌اید، مجموعه گسترده‌ای از لوازم آرایش، انبوهی از خرده ریزها، و وسایلی که دیگر آنها را دوست ندارید، اگر به این انباشتگی ها رسیدگی نشود، می‌توانند آشفتگی زیادی ایجاد کنند. به طور علمی ثابت شده است که فضاهای زندگی دارای انباشتگی، باعث افزایش اضطراب و افسردگی می شوند.

طبق قوانین فنگ شویی ، انباشتگی ها مانع جدی برای ورود انرژی مثبت به فضای زندگی شما هستند. رفع انباشتگی سفری است به سوی ساده کردن زندگی، کاهش استرس و آشفتگی، و آزاد کردن فضای فیزیکی و ذهنی. مزایای رفع انباشتگی بسیار زیاد است، از بهبود سازماندهی و بهره وری گرفته تا محیط زندگی هماهنگ تر.

فنگ شویی خانه

4. نور طبیعی خورشید را دریابید

نور طبیعی خورشید تولید ویتامین D را تحریک می کند و باعث می شود افراد تقریباً بلافاصله احساس شادی کنند. علاوه بر این، دسترسی کافی به نور طبیعی خورشید می تواند به کاهش علائم افسردگی و بهبود بیماری کمک کند. برای استفاده از قدرت مثبت نور خورشید، پرده ها را باز کنید تا نور طبیعی وارد اتاق شود. تمیز کردن پنجره‌های شیشه‌ای و حذف موانعی که نور را مسدود می‌کنند نیز می‌تواند به روشن‌تر و مثبت‌تر شدن انرژی اتاق کمک کند.

5. روی نورپردازی عالی تمرکز کنید

از آنجایی که فنگ شویی بر تعادل متمرکز است، نور در فضای شما نقش مهمی در تعادل و شادی کلی شما دارد. حتی اگر اتاقی نور طبیعی زیادی نداشته باشد، مهم است که مطمئن شوید که به خوبی روشن است. عمل ساده روشن کردن لامپ ها در زمان های مناسب روز می تواند فوراً به اتاق کمک کند تا روشن تر شود و به ساکنان کمک کند تا احساس مثبت تری داشته باشند.

طبق گفته مشاور فنگ شویی: “در فنگ شویی، نور نشان دهنده عنصر آتش است و آتش قوی ترین تجلی انرژی است. تاثیر آن بر کیفیت انرژی خانه شما بسیار زیاد است و می تواند به ایجاد تعادل و هماهنگی در هر فضایی که بیشترین زمان را صرف می کنید کمک کند.”

فنگ شویی خانه

6. پنجره ها را باز کنید

تا جایی که ممکن است، پنجره ها را باز کنید تا هوای تازه وارد خانه شود. این کار با جریان هوای تازه و تمیز به فضا، موجب احیای یک اتاق راکد می شود. البته اگر در مکانی آلوده زندگی می کنید، به فکر ایجاد هوای تازه با گیاهان و تصفیه کننده ها باشید.

با افزایش سطح اکسیژنی که از هوای تازه می آید، جای تعجب نیست که سلامتی شما تقریباً از هر نظر بهبود می یابد. اکسیژن برای تمام عملکردهای سلول های شما حیاتی است، بنابراین وقتی مقدار بیشتری از آن وجود داشته باشد، بدن شما به خوبی عمل می کند. این بدان معنی است که قلب شما خون را بهتر پمپاژ می کند، سیستم ایمنی بدن شما قوی تر است و انرژی بیشتری خواهید داشت.

7. رنگ آمیزی کنید

رنگ آمیزی یک اتاق یک راه فوق العاده برای ایجاد احساس تمیزی، تازگی و روشنایی است. رنگی را انتخاب کنید که دوستش دارید. وقتی نقاشی تمام شد، همه چیز را کنار بگذارید و یک مهمانی کوچک «خوش آمدگویی» بگیرید. نقاشی، اگرچه ساده است، اما می تواند تأثیر عمیقی بر مثبت بودن یک فضا داشته باشد.

در صورتی که امکان رنگ آمیزی یا کاغذ دیواری ندارید می توانید از افزودنی های رنگ استفاده کنید. مانند چند کوسن روشن روی کاناپه یا یک لحاف زیبا روی تخت که فورا انرژی فضا تقویت شود. از نظر بالینی ثابت شده است که رنگ بر خلق و خوی تأثیر می گذارد و رنگ های زنده مانند سبز، زرد و قرمز می توانند تأثیر مثبت فوری بر شادی و انرژی داشته باشند.

فنگ شویی خانه

8. گیاهان را در خانه بگنجانید

بسیاری از ما عاشق داشتن گیاهان در خانه‌هایمان هستیم، اما وقتی نوبت به مراقبت درست از آنها می‌رسد، ممکن است برخی از ما کوتاهی کنیم. اما برای اینکه خانه ای متمرکز بر فنگ شویی داشته باشیم، باید یاد بگیریم که بهتر از گیاهان خود مراقبت کنیم. خانم اعزاز می گوید: “گیاهان مرده، گل های خشک شده و گلدان های خالی فنگ شویی خوبی نیستند. آنها نمایانگر مرگ هستند و انرژی را در خانه شما تضعیف می کنند. اگر ظاهر خوبی ندارد، داشتن آن در خانه خوب نیست.”

گنجاندن گیاهان در یک خانه ده ها مزیت دارد. گیاهان آپارتمانی و گلهای تازه علاوه بر بهبود کیفیت هوا، زیباسازی فضا و شخصیت بخشیدن به یک مکان، احساسات و حالات روانی را بهبود می بخشد. در انتخاب گیاهان دقت کنید که شرایط مناسب آنها مانند نور و رطوبت برای آنها فراهم باشد. اگر ابتدای راه هستید گیاهان با مراقبت آسان را انتخاب کنید.

9. از رایحه ها استفاده کنید

رایحه ها حس قدرتمندی دارند و مطالعات متعدد ثابت کرده که رایحه درمانی در واقع می تواند به ایجاد احساس شادی در افراد کمک کند. برای جذب فوری انرژی مثبت به یک فضا، یک اسانس شاداب مانند اسطوخودوس، رزماری یا پرتقال انتخاب کنید.

10. آثار هنری را آویزان کنید

آویزان کردن آثار هنری معنادار بر روی دیوارها تا حد زیادی انرژی مثبت را به خانه دعوت می کند. آثار هنری مورد علاقه خود را در مکان‌های پرتردد آویزان کنید. آویزان کردن آثار هنری معنادار یادآوری دائمی از عشق، نور و شادی است و می تواند بلافاصله احساس مثبت تری به اتاق بدهد.

فنگ شویی خانه

11. خانه ای حمایتگر خلق کنید

یک محیط خانه سالم از فردی به فرد دیگر متفاوت به نظر می رسد. مطمئن شوید که فضاهایی را ایجاد می کنید که از سبک زندگی مورد نظر شما و خانواده شما حمایت می کند. ایجاد چنین فضاهایی با بهبود سلامت روان باعث رشد شما در جنبه های مختلف زندگی می شود.

با ایجاد فضاهای الهام‌بخش ساده و کاربردی، تجربه در لحظه بودن را تقویت کنید. خانه ای خلق کنید که بیانگر بخشی از وجود شما باشد.

به عنوان مثال، اگر تمرکز زیادی روی عادات غذایی سالم دارید، چیدمان آشپزخانه خود را در نظر بگیرید و فضایی مناسب آن ایجاد کنید. آن را به فضایی الهام‌بخش برای آشپزی تبدیل کنید که بخواهید بی وقفه در آنجا وقت بگذرانید.

12. در انجام فنگ شویی حرفه ای شوید.

به کارگیری فنگ شویی زندگیتان را متحول می کند. خانه ما بازتابی است از آنچه ما هستیم. هر آنچه در زندگی می خواهیم به دست آوریم در دسترس ماست. با یادگیری بیشتر اصول فنگ شویی می توان از این هنر برای دستیابی به اهداف خود استفاده کنید.

در فنگ شویی هر مکانی مانند یک موجود زنده است. هر مکان انرژی و ارتعاش خاص خود را دارد. فنگ شویی با تغییر محیط و تغییر انرژی آن می تواند جنبه های مختلف زندگی شما را تغییر دهد. پس اگر به دنبال تغییر ارتعاش روحی، جسمی، مالی و حتی ذهنی هستید از این ابزار شگفت انگیز استفاده کنید. فنگ شویی شایگان یکی از بهترین مرجع های آموزش این هنر در ایران است. در نهایت اگر فرصت کافی برای آموزش فنگ شویی ندارید، می توانید از تجربیات یک مشاور فنگ شویی برای دستیابی به اهدافتان بهره ببرید.

آنچه باید بدانید

فنگ شویی برای سالیان متمادی بخش بسیار مهمی از زندگی مردم بوده است و بر نحوه عملکرد یا ساخت خانه ها و دفاتر آنها تأثیر گذاشته و آنها را حمایت کرده. نگاهی کوتاه به اصول فنگ شویی می تواند به ما کمک کند تا بفهمیم که چگونه می تواند بر زندگی ما تأثیر بگذارد.

در فنگ شویی اعتقاد بر این است که جهان دارای یک انرژی نامرئی است که همه ما را احاطه کرده است. این انرژی “چی” نام دارد و در همه چیز و همه جا جریان دارد. هدف حفظ ” انرژی چی ” و اجازه دادن به جریان آزادانه آن برای رسیدن به رفاه و هماهنگی است.

همه مردم حداقل یک بار در مکانی بوده اند که در نظرشان واقعا زیبا و جذاب بوده است. چنین محیطی معمولا فضایی است که با انرژی مثبت احاطه شده است. این همان چیزی است که فضا را در عین حال خوب جلوه می دهد. به غیر از انرژی مثبت، انرژی منفی نیز وجود دارد. مکان ها و اتاق های زیادی وجود دارد که مردم وقتی وارد آنها می شوند، نوعی انرژی و حس ناخوشایند دریافت می کنند. این همان، چی منفی است که طبق فنگ شویی باید حذف شود تا به شکوفایی مطلوب دست یابیم.

طبق اصول فنگ شویی، لبه های تیز و زوایای زیاد می توانند تجمع چی منفی را افزایش دهند. مطالعه‌ای نشان می‌دهد که اشکال ارگانیک و شکل‌های گرد باعث افزایش فعالیت مغز می‌شوند، زیرا از نظر زیبایی‌شناختی جالب‌تر و دلپذیرتر در نظر گرفته می‌شوند، و فنگ شویی قرن‌ها از این تصور حمایت کرده است! بنابراین، انتخاب مبلمان با لبه‌های گرد، همراه با رنگ‌های خاکی‌تر و طبیعی‌تر می‌تواند نحوه عملکرد مغز شما را به طور کامل تغییر دهد و همچنین انرژی مثبت به شما بدهد، زیرا به عنوان یک انسان، مطمئناً در فضایی با آرامش بیشتر احساس راحتی می‌کنیم.

فنگ شویی پیشنهاد می کند که مهمترین چیز تمیز و منظم نگه داشتن خانه است. فضای خالی از شلوغی به انرژی اجازه می دهد تا آزادانه و بی انتها جریان یابد و حرکت کند. فنگ شویی ایده های خود را بر اساس پنج عنصر زمین، چوب، فلز، آب و آتش استوار می کند. اگر این عناصر را در مکان های مناسب خانه خود اضافه کنید، می توانید گام مهمی در جهت رسیدن به هدف خود بردارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا