رپورتاژ آگهی

الزامات درب ضد حریق در ادارات چیست؟

اتاق اطلاعات و سرور در ادارات جزو مکان های مهم و با اهمیت است و باید در برابر عوامل مختلف محافظت شود. آتش سوزی و سرقت به عنوان دو عامل مخرب برای اتاق های سرور به حساب می آیند و این اتاق ها باید با کمک تجهیزات گوناگون در برابر این عوامل مقاوم شوند. درب ضد حریق اتاق سرور یکی از این تجهیزات مدرن و پیشرفته است. با استفاده از این درب ها مکان مورد نظر در برابر عوامل آسیب رسان خارجی محافظت می شود. درب های ضد حریق برای اتاق های سرور خصوصیات و ویژگی های خاصی دارند و دارای استانداردهای گوناگونی هستند که به آنها می پردازیم.

آشنایی با ویژگی های درب ضد حریق اتاق سرور
آشنایی با ویژگی های درب ضد حریق اتاق سرور

آشنایی با درب ضد حریق اتاق سرور

درب ضد حریق اتاق سرور یکی از تجهیزات مهم ساختمانی است. این نوع درب ها آتش و دود را مهار می کنند و در مقابل حرارت مقاومت بالایی دارند. نصب درب های مذکور برای ساختمان موجب افزایش امنیت مکان مورد نظر می شود و از خسارات احتمالی جلوگیری می کند. از این درب ها در راه پله ها و پاگردها نیز استفاده می شود تا از انتشار دود و حرارت ناشی از آتش سوزی به طبقات دیگر ممانعت به عمل آید.

با نصب درب ضد سرقت و حریق در لابی و راه پله ها افراد در هنگام آتش سوزی فرصت فرار بیشتری دارند. با نصب این درب ها وسایل و تجهیزات سایر طبقات نیز از شعله ور شدن محافظت می شود. درب های ضد حریق علاوه بر ایجاد فرصت فرار و جلوگیری از خسارات بیشتر، خروجی ایمنی را نیز برای ساکنین ساختمان در حین فرار فراهم می کنند.

معرفی خصوصیات درب ضد سرقت اتاق سرور

درب ضد حریق اتاق سرور تجهیزات ساختمانی پیشرفته ای است که در اغلب ادارات و سایر مراکز خصوصی و دولتی مورد استفاده قرار می گیرد. این درب های ضد سرقت به طور کامل از اجزای ضد حریق ساخته می شوند. به عبارت دیگر ساخت یراق آلات، لنگه درب، چارچوب و سایر تجهیزات درب های مورد نظر دارای استانداردهای خاصی هستند. درب های ضد حریق تا حدود چهار ساعت در برابر آتش و حرارت مقاومت می کنند و اجازه عبور دود و آتش را به سایر بخش های ساختمان نمی دهند.

درب ضد سرقت اتاق سرور
درب ضد سرقت اتاق سرور

درب ضد حریق اتاق سرور اغلب با متریال فولاد تولید می شود و مجهز به روکشی از ورق فولاد با پوشش رنگ تمام کوره ای است. داخل درب های ضد حریق نیز با ویژگی خاصی ساخته می شود. تولید کنندگان بخش داخلی این درب ها را با پشم نسوز عایق حرارتی پر می کنند. این نوع پشم ها به مدت چهار ساعت و در دمای 800 درجه سانتی گراد مقاومت می کنند. اطراف درب های مذکور نیز از جهت ایمنی دارای تجهیزات خاصی هستند و با لاستیک درزگیر نسوز پوشیده می شوند. این نوع لاستیک ها وظیفه جلوگیری از انتشار دود و حرارت را دارند و در هنگام سوختن از خود دود سمی تولید نمی کنند.

درب ضد سرقت در ابعاد مختلف تک لنگه، دو لنگه و یک و نیم لنگه تولید می شود و در بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی انواع درب ضد حریق اتاق سرور

درب ضد حریق اتاق سرور در انواع فلزی و چوبی طراحی و تولید می شود. این نوع درب ها باید مطابق استانداردهای آتش نشانی و دارای تأییدیه نظام مهندسی باشند.

درب های ضد حریق فلزی

درب ضد سرقت فلزی با چارچوب فلزی ساخته می شود. روکشی که برای چارچوب این درب ها مورد استفاده قرار می گیرد از جنس ورق های گالوانیزه فولادی است. داخل درب های ضد سرقت فلزی نیز با پشم نسوز عایق حرارت پر می شود. این پشم نسوز موجب افزایش مقاومت درب تا حدود 850 درجه سانتی گراد می شود. این نوع درب ها مجهز به دستگیره های بازشو از پشت به همراه آرام بند هستند. درب ضد حریق اتاق سرور فلزی اغلب با استانداردهای وزن 100 کیلوگرم و عرض 105 تا 110 سانتی متر به بازار عرضه می شوند.

نصب درب ضد سرقت فلزی برای ساختمان های گوناگون از قبیل: ادارات، بیمارستان ها و بانک ها یک اقدام ضروری و لازم به شمار می رود.

درب ضد حریق فلزی
درب ضد حریق فلزی

مشخصات درب ضد حریق چوبی

درب ضد سرقت چوبی یا ام دی اف معمولا با ضخامت 5/1 سانتی متر طراحی می شود. در پایین این نوع درب ها یک بخش متحرک وجود دارد که در هنگام بسته شدن درب در پایین قرار گرفته و از عبور دود جلوگیری کند. درب های چوبی ضد حریق که به آنها دود بند نیز گفته می شود از چوب خشک و بدون کنده کاری و برجستگی ساخته می شوند. بسیاری از مصرف کنندگان درب های چوبی ضد حریق را به فلزی به دلیل نصب و استفاده آسان تر و جلوه بهتر ترجیح می دهند.

در اطراف چارچوب درب ضد حریق اتاق سرور چوبی لاستیک نصب می شود تا در هنگام آتش سوزی متورم شده و از عبور دود جلوگیری کند.

درب چوبی ضد حریق لابی
درب چوبی ضد حریق لابی

آشنایی با شرکت دژ یکی از بزرگترین تولید کنندگان درب های ضد سرقت

شرکت دژ یکی از بزرگترین تولید کنندگان و وارد کنندگان درب های ضد سرقت است که محصولات باکیفیت و متنوع خود را به سراسر کشور عرضه می کند. این شرکت توانسته است با رفتار مشتری مدارانه خود رضایت مشتریان را در حین و پس از فروش محصولات جلب کند. درب های ایرانی و ترکیه ای ضد حریق با کمک نیروی زبده و ماهر شرکت دژ به خوبی و راحتی در محل مورد نظر نصب می شود. این شرکت با انجام خدمات مناسب به مشتریان خود به عنوان بهترین برند درب ضد سرقت در شهرهای مختلف اصفهان، تهران و کرج شناخته شده است.

شرکت دژ با ارائه خدمات ویژه از قبیل: مشاوره رایگان توسط کارشناسان حرفه ای، بازدید رایگان از محل نصب درب و خدمات پس از فروش ده ساله درب های ضد سرقت، یک مرکز خوب برای مراجعه مردم از سراسر کشور است. این شرکت علاوه بر درب ضد سرقت، درب اتاقی نیز در انواع مختلف عرضه می کند. در صورت تمایل شما هم  می توانید جهت سفارش اینترنتی و مشاهده محصولات شرکت به سایت  https://www.dezhdoor.com / مراجعه کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا