تناسب اندام

چرا باید دستگاه بدنسازی برای خانه خریداری کنیم؟

شاید برای شماهم اتفاق افتاده باشد که قصد شروع ورزش را داشته باشید اما در شرایط مناسبی از نظر جسمی یا زمانی یا موقعیتی نباشید. معمولا افراد در طول زندگی بارها تصمیم به شروع ورزش را درذهن می‌پرورانند اما در بیشتر اوقات این تصمیم به عمل نمی‌رسد. امروزه اما دوران بهانه جویی به سر آمده و تقریبا شما درهر زمان و مکانی به هرشکلی می‌توانید تمرینات ورزشی داشته باشید و به سلامت جسم و ذهن خود کمک کنید. اگرشماهم جزو افرادی هستید که گاهی شرایط باشگاه رفتن ندارید یا علاقه‌ای به تمرین درباشگاه بدنسازی ندارید تا انتهای این مقاله باما همراه باشید. زیرا قصد داریم درخصوص تمرینات و دستگاه‌هایی صحبت کنیم که شما به راحتی می‌توانید بااستفاده از آنها درخانه تمرینات مناسبی داشته باشید و نتایج خوبی کسب کنید.

فواید استفاده از دستگاه بدنسازی در خانه

دستگاه‌های بدنسازی خانگی امروزه درتنوع بالا و همچنین قیمت‌های متفاوت در سطح بازار به راحتی قابل مشاهده و خرید هستند. دستگاه‌های بدنسازی خانگی معمولا نسبت به دستگاه‌های حرفه‌ای باشگاهی قیمت مناسب‌تری دارند. برای مثال قیمت دستگاه تردمیل که برای خانه طراحی و تولید شده‌است بسیار مناسب‌تر از تردمیل‌های باشگاهی می‌باشد. اما شاید برایتان سوال باشد که آیا تمرین در خانه فایده‌ای هم دارد؟ اصلا تمرین درخانه برای همه مناسب است؟ درپاسخ به این سوال باید گفت بله تمرین درخانه برای همه افراد مناسب است.

اگر باشگاه می‌روید یا اصلا وقت باشگاه رفتن ندارید فرقی ندارد زیرا با تهیه یک تردمیل یا دوچرخه ثابت درخانه می‌توانید همواره ورزش کنید و درهر شرایطی شاداب بمانید.
استفاده از دستگاه‌های ورزشی خانگی این کمک را به شما می‌کنند که اگر مثلا در طول روز غذای بیشتری خوردید یا حتی از نظر جسمی کمی بی انرژی بودید بتوانید با فشار تمرینی کم اما مداوم درخانه ورزش کنید. همچنین برای مکمل تمرینات باشگاهی نیز بسیار مفید هستند.

چه کسانی باید برای خانه خود دستگاه بدنسازی و هوازی خریداری کنند؟

به طورکلی افرادی حائز شرایط خرید دستگاه‌های خانگی هستند که یا باشگاه مناسبی در نزدیکی خانه یا محل کارشان نیست یا از نظر زمانی فرصت تمرین در باشگاه را ندارند. در چنین مواقعی این افراد می‌توانند با خرید دوچرخه ثابت یا خرید تردمیل یا حتی خرید یک دستگاه چندکاره بدنسازی به راحتی این مشکل را حل کرده و دیگر نگران دیرشدن باشگاه یا سوخت شدن جلسه تمرینی ماهانه نباشند. البته توجه داشته باشید که اگر هم قصد انجام تمرینات هوازی و هم بدنسازی را درخانه دارید باید علاوه بر کنار گذاشتن بودجه مناسب برای مکان قرارگیری دستگاه‌های بدنسازی نیست برنامه ریزی کنید. اما کدام تجهیزات ورزشی را برای خانه خریداری کنیم؟ در ادامه این مقاله قصد داریم تا بهترین وسیله‌ها را به شما معرفی کنیم.

دوچرخه ثابت دارای دونوع مبلی و ساده یا اسپینینگ است. نوع مبلی برای افرادی مناسب است که کمردرد یا زانو درد دارند و نمیتوانند مدت زیادی درحالت نیم خیز روی زین دوچرخه بنشینند. دراین حالت این افراد همانند زمانی که روی یک صندلی راحتی پشتی دار نشسته اند می‌نشینند و به انجام تمرینات می‌پردازند.
دوچرخه ثابت نیز همانند تردمیل از تفاوت چندانی در نوع باشگاهی و خانگی برخوردار نیست و شما می‌توانید انواع این دستگاه‌هارا مشاهده و بسته به بودجه و مشخصات برای خانه تهیه کنید.

تردمیل؛ بهترین دستگاه بدنسازی برای لاغری

شاید اصلا نیاز به تعریف نباشد زیرا هرکسی که کوچکترین اطلاعاتی درخصوص تمرینات بدنسازی داشته باشد می‌داند که دستگاه تردمیل چقدر فایده در ورزش و چه اثرات مثبتی برای لاغری دارد. دستگاه تردمیل یک شبیه‌ساز پیاده روی و دویدن است که شما به راحتی می‌توانید با تنظیم شیب و سرعت دستگاه هرنوع شرایط پیاده روی و دویدنی را برای خودتان شبیه سازی کرده و در محیطی مناسب به راحتی تمرین کنید و کالری بسوزانید. دستگاه تردمیل خانگی از نظر کیفی و قیمت، تفاوت چندانی با مدل‌های باشگاهی ندارد اما توجه داشته باشید که مطابق نیاز و وزن فعلی بدنتان و استفاده‌ای که از دستگاه می‌کنید باید به دنبال تردمیل باشید تا هم از نظر مالی و هم هزینه های نگه‌داری دستگاه به مشکل نخورید.

دوچرخه ثابت؛ مناسب‌ترین دستگاه ورزشی برای پا

دیگر دستگاه پرطرفدار و بسیار نتیجه بخش در لاغری و عضله سازی دستگاه دوچرخه ثابت است. دوچرخه ثابت نیز یک دستگاه شبیه‌ساز دوچرخه است که البته با پیشرفت علم و تکنولوژی ورزشی نوع مبلی آن نیز برای افرادی که شرایط استفاده از نوع ساده آن را ندارند تولید شده است. دوچرخه ثابت بسیار برای عضلات پا و ساق مناسب و موثر بوده و در امر کالری سوزی نیز نقش زیادی دارد به نوعی که حتی در تمرینات باشگاهی نیز مربی برای اکثر ورزشکاران استفاده از دوچرخه ثابت را توصیه می‌کند.

دوچرخه ثابت دارای دونوع مبلی و ساده یا اسپینینگ است. نوع مبلی برای افرادی مناسب است که کمردرد یا زانو درد دارند و نمیتوانند مدت زیادی درحالت نیم خیز روی زین دوچرخه بنشینند. دراین حالت این افراد همانند زمانی که روی یک صندلی راحتی پشتی دار نشسته اند می‌نشینند و به انجام تمرینات می‌پردازند.
دوچرخه ثابت نیز همانند تردمیل از تفاوت چندانی در نوع باشگاهی و خانگی برخوردار نیست و شما می‌توانید انواع این دستگاه‌هارا مشاهده و بسته به بودجه و مشخصات برای خانه تهیه کنید.

الپتیکال

یکی دیگر از دستگاه‌های فوق‌العاده مناسب برای تمرینات خانگی دستگاه الپتیکال است. دستگاه الپتیکال یک دستگاه چند کاره به حساب می‌آید که شما با تمرین با آن علاوه بر پاها باید دست‌ها و حتی پهلوهای خودرا نیز درگیر تمرینات کنید و کالری زیادی در این راه بسوزانید. دستگاه‌های الپتیکال درچند نوع تولید شده‌اند که بروزترین و جدیدترین نوع آن دستگاه ژنراتوردار است که نیاز به برق نداشته و باحرکت ورزشکار روی دستگاه خود به خود برق تولید کرده و از برق تولیدی برای روشن کردن مانیتور و استفاده از آپشن‌های دستگاه استفاده می‌شود. دستگاه الپتیکال نیز همانند دوچرخه ثابت دارای تفاوت چندانی در میان نوع خانگی و باشگاهی نبوده و شما می‌توانید به راحتی باتوجه به مشخصات مورد نظر خودتان یک دستگاه الپتیکال را خریداری کنید.

دستگاه بدنسازی خانگی

دستگاه بدنسازی خانگی متنوع‌ترین نوع دستگاه‌های بدنسازی است که شما درتنوع و کاربری‌های مختلف می‌توانید درسطح بازار پیداکنید و این نوع دستگاه برای انواع ‌عضلات بدن تولید شده‌است. توجه داشته باشید که خرید دستگاه بدنسازی خانگی باید مطابق نیاز و بودجه‌تان باشد و سعی کنید که دستگاهی تهیه کنید که بیشترین کارایی را دارد.

خرید بهترین دستگاه ورزشی برای خانه

در این مقاله، بهترین دستگاه‌های ورزشی برای خانه را به شما معرفی کردیم. اگر به دنبال خرید این وسایل هستید، می‌توانید به فروشگاه دنیز اسپرت که یکی از معتبرترین و بهترین فروشگاه‌های ورزشی کشور است، مراجعه کنید. شما قادر خواهیدبود به راحتی و بادریافت مشاوره رایگان پ از این فروشگاه، انواع لوازم و تجهیزات بدنسازی را خریداری کنید. همچنین شما می‌توانید علاوه بر دریافت به موقع دستگاه خود، از برنامه تمرینی رایگان دستگاه خریداری شده‌تان که دنیزاسپرت دراختیارتان قرارمی‌دهد، استفاده نمایید. اگر قصد خرید دستگاه بدنسازی را داشتید حتما سری به فروشگاه دنیز اسپرت زده و با ما تماس بگیرید.

4/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا