پوست و مو

روش های طبیعی برای از بین بردن بوی بد پا

بوی پا یکی از شایعترین مشکلات بین مردم است. به ویژه در فصل تابستان که عوامل بسیاری منجر به این مشکل می شود مانند عدم توجه به نظافت پاها که همچنین سبب بروز بیماری هایی مانند قارچ و غیره نیز می شود. بسیاری از مردم برای رهایی از این مشکلات از پماد های صنعتی استفاده می کنند، اما این مشکل را می توان به طور طبیعی و با مواد ایمن از بین برد. در این مقاله ما به مهمترین نکات و دستورالعمل های طبیعی برای رهایی از این مشکل خواهیم پرداخت.

نکته هایی برای رهایی از بوی بد پا

  • برای از بین بردن قارچ ها، پاها را با پنبه تمیز کنید.
  • روی پاها، دئودورانت {اسپری بدن} اسپری کنید.
  • دئودورانت را درون کفش اسپری کنید.
  • پاها را به طور دائم با آب و صابون بشویید، مخصوصا در فصل تابستان.
  • جوراب پنبه ای تمیز بپوشید.
  • روزانه جورابها را بشویید تا باکتری ها و قارچ ها از بین بروند.
  • برای جلوگیری از انتشار باکتری، کفش چرم بپوشید.
  • پوشیدن کفش های باز در تابستان و عدم استفاده از کفش در خانه.

بوی پا

درمان های خانگی رفع بوی بد پا


جوش شیرین

ابتدا دو قاشق چای خوری جوش شیرین را با چهار لیوان آب مخلوط کنید، پاها را به مدت 20 دقیقه در مخلوط بگذارید و در نهایت پاهای خود را شست و شو دهید. هر روز یک مرتبه این عمل را انجام دهید.

روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس به از بین بردن باکتری ها کمک می کند. روش استفاده از آن به این صورت است که ابتدا باید نصف قاشق چای خوری روغن اسطوخودوس را در دو لیوان آب ولرم مخلوط کنید، پاها را به مدت 20 دقیقه در مخلوط بگذارید و سپس پاهای خود را شست و شو دهید.

سولفات آلومینیوم

ابتدا دو قاشق چایی خوری سولفات آلومینیوم را با یک لیوان آب ولرم مخلوط کنید. پاها را به مدت 20 دقیقه در مخلوط بگذارید و پس از گذشت این مدت زمان پاهای خود را شست و شو دهید و خشک کنید. در پایان کمی پودر سولفات آلومینیوم را روی پاها بریزید.

نمک

ابتدا چهار قاشق چایی خوری نمک با دو لیوان آب مخلوط کنید. پاها را به مدت 10 دقیقه در مخلوط بگذارید و بعد از گذشت این مدت زمان پاهای خود را شستشو دهید، این عمل را حداقل روزی یک مرتبه انجام دهید.

سرکه

ابتدا یک لیوان سرکه سفید را با هشت لیوان آب جوش داده مخلوط کنید. پاها را به مدت 15 دقیقه در مخلوط بگذارید و بعد پاهای خود را با آب و شامپو شست و شو دهید.

گیاه مریم گلی

مقداری از گیاه مریم‌ گلی را در کفش بریزید تا از بوی بد پا رها شوید. شما همچنین می توانید مقداری از گیاه مریم‌ گلی را آسیاب و با دو  لیوان آب مخلوط کنید و پاها را به مدت 15 دقیقه در مخلوط بگذارید و سپس پاهای خود راشست و شو دهید.

زنجبیل

ابتدا چهار قاشق غذا خوری زنجبیل خورد شده را با یک لیوان آب جوش داده شده مخلوط کنید، سپس پاها را به مدت 15 دقیقه در مخلوط بگذارید و در نهایت پاها را شستشو دهید. حداقل دو بار در روز این عمل را انجام دهید.

چای سیاه

ابتدا دو پاکت چای سیاه را داخل 2 لیوان آب جوش داده بگذارید، سپس پاها را به مدت 10 دقیقه در مخلوط بگذارید و در نهایت پاهای خود را شست و شو دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا