راهنمای خرید

راهنمای 0 تا 100 خرید تجهیزات صنعتی

امروزه استفاده از محصولات و تجهیزات صنعتی از جمله شیر برقی و گیج فشار و گیج دما  بسیار رواج دارد و افراد از آن ها در مکان های مختلفی استفاده میکنند. تنوع گوناگون شیرهای برقی و گیج های فشار ممکن است خریداران و مشتریان را سردرگم کرده و تصمیم گیری برای خرید کالاهای مورد نظر را برای آنان سخت کند. از این رو بر خلاف خرید های حضوری، امکان مقایسه و بررسی محصولات مربوط به برندهای مختلف با یکدیگر به راحتی در اینترنت فراهم می شود. امروزه برندهای مختلف و گوناگونی از شیرهای برقی موجود است که از بهترین برندها میتوان به یونیدی ) چین اشاره کرد.  UNI-D(

گیج‌های دما صفحه دار اغلب در محیط‌های صنعتی و تجاری یافت شده و مورد استفاده قرار میگیرند. گیج دما در برخی از تنظیمات و لوازم خانگی روزمره رایج هستند و وجود دارند.

در این مطلب قصد داریم تا شما عزیزان را با گیج فشار وگیج دما و  شیر برقی آشنا کنیم و به بررسی آن ها بپردازیم.

گیج فشار چیست و چه کاربردی دارد ؟

اگر در حوزه صنعت یا در برخی موارد مانند حوزه نفت و گاز فعالیت دارید، به‌ احتمال‌ زیاد واژه گیج فشار را چندین و چند بار شنیده‌اید. گیچ فشار یا پرشر گیج یا فشار سنج از جمله تجهیزات ابزار دقیق میباشد. این وسیله در واقع  دستگاه اندازه گیری فشار ( شدت ) جریان است.

گیج های فشار برای راه اندازی و تنظیم ماشین های قدرت سیال مورد نیاز هستند و در عیب یابی آنها ضروری هستند. بدون فشار سنج، سیستم های قدرت سیال هم غیرقابل پیش بینی و هم غیرقابل اعتماد خواهند بود. گیج‌ها به اطمینان از عدم وجود نشتی یا تغییر فشار کمک می‌کنند که بر وضعیت عملکرد سیستم هیدرولیک تأثیر بگذارد. گیج فشار از طریق تغییر شکل الاستیک عناصر حساس ( لوله بوردون، جعبه دیافراگم، دم ) و سپس تغییر شکل فشار توسط مکانیسم تبدیل حرکت در جدول به نشانگر منتقل می‌شود و باعث می‌شود که نشانگر برای نمایش فشار بچرخد. .

فشار نشان دهنده مقدار نیروی اعمال شده در واحد سطح عمود بر سطح است. در یک مایع یا گاز راکد، این مقدار نیرویی است که به دیواره کشتی در یک نقطه معین وارد می شود. فشار استاتیک در همه جهات یکنواخت است.

با این حال، یک سیال متحرک فشار اضافی در جهت جریان با تأثیر ناچیز بر روی سطح به موازات جهت جریان اعمال می کند. این فشار اضافی فشار دینامیکی نامیده می شود. فشار کل جریان ( که فشار سکون نیز نامیده می شود ) مجموع فشارهای استاتیکی و دینامیکی در آن جریان است.

اگر دستگاه در جهت جریان باشد، فشار کل جریان را اندازه گیری می کند. ابزار مورد بحث در اینجا برای اندازه گیری فشار استاتیک در سیستم طراحی شده است. فشار معمولاً به سه شکل اندازه گیری می شود.

فشار مطلق نشان دهنده کل نیرو در واحد سطح است. فشار مطلق یک خلاء کامل صفر است، در حالی که فشار مطلق جو زمین در سطح دریا 1 اتمسفر است.

فشار دیفرانسیل به سادگی اختلاف فشار بین دو نقطه داده شده است. برخی از گیج ‌های فشار این اندازه‌گیری را برای راحتی ارائه می‌دهند. زیرا نیازی به کم کردن دو عدد فشار از سیستم نیست.

مانومتر فشار، در دو نوع عقربه ای و دیجیتال وجود دارد. گیج های فشار برای راه اندازی و تنظیم ماشین های قدرت سیال مورد نیاز هستند و در عیب یابی آنها ضروری هستند. بدون فشار سنج، سیستم های قدرت سیال هم غیرقابل پیش بینی و هم غیرقابل اعتماد خواهند بود. گیج ها به اطمینان از عدم وجود نشتی یا تغییرات فشاری که می تواند بر شرایط عملکرد سیستم هیدرولیک تأثیر بگذارد کمک می کند. این وسیله ‌مانند یک فشار سنج عمل کرده که تغییرات فشار در محیط را به ‌صورت حرکت عقربه در صفحه‌ نمایش یا داده ‌های دیجیتال در یک نمایشگر به اپراتور نمایش میدهد.

گیج ‌های فشار بیش از صد سال است که در سیستم‌ های قدرت سیال مورد استفاده قرار می‌گیرند، بنابراین ممکن است تعجب آور باشد که طرح‌های گیج فشار همچنان در حال تکامل هستند. تکامل گیج‌ های فشار برای کاربردهای توان سیال، به طور کلی، افزایش ویژگی‌های خاص کاربرد بوده است.

با توجه به اهمیت بالای اندازه‌گیری فشار و دما در سیستم‌ های صنعتی و پالایشگاهی، استفاده از ابزارهایی مانند گیج فشار میتواند نقش مهمی در کنترل سیستم ها داشته باشد.

معرفی انواع گیج فشار بر اساس عملکرد و کاربرد آن ها

عمکرد و کارکردهای پرشر فشار با یکدیگر متفاوت میباشد. این ابزار مانند یک فشار سنج عمل کرده و تغییرات فشار در محیط را به صورت حرکت عقربه و ایستادن روی درجات خاص نمایش می‌دهد و یا به صورت پیشرفته تر در قالب داده های مکانیکی به نمایشگر ارسال کرهه و در آنجا به صورت دیجیتالی درجه فشار مشخص شده و به کاربر نمایش داده می‌ شود تا آنها از میزان فشار در محوطه مشخص شده مطلع شوند.

محل نصب گیج های فشار هیدرولیک در بیشتر مواقع به ورودی فشار پمپ است اما در بخش های دیگر مانند زیر شیر کاهش دهنده فشار نیز قابل نصب میباشد. قطعات استفاده شده در پرشر فشار به گونه ای است که استفاده از آن در محیط های مختلف تاثیر زیادی دارد. مدل های مختلف گیج فشار شامل موارد زیر است :

  • گیج فشار خشک
  • گیج فشار روغنی
  • گیج فشار بوردن تیوب
  • گیج فشار دیافراگمی
  • گیج فشار دیجیتال
  • گیج فشار تفاضلی
  • گیج فشار خلاء
  • گیج فشار تست
  • گیج فشار منفی
  • گیج فشار اکسیژن

با توجه به شرایط سیستم و نحوه به‌ کارگیری ابزار می‌توان یک یا چند مدل از آن‌ ها را در یک فرآیند به کار برد و آن ها را به‌عنوان مبنای اندازه گیری فشار مورد استفاده قرار داد.

عملکرد گیج فشار به چه شکل است ؟

به طور کلی، گیج فشار برای اندازه گیری فشار سیستم های مختلف صنعتی و پالایشگاهی کاربرد دارد. این دستگاه نقش مهمی در کنترل این سیستم ها را بر عهده دارد. پرشر فشار به سیستم های پیشرفته ای قابل متصل است و سبب می شود که ما بتوانیم کنترل خوبی بر روی سیستم های خود داشته باشیم.

عملکرد پرشر فشار به گونه ای است که نیازی به حضور شخص در مکان اندازه گیری نیست و بصورت اتوماتیک و بدون حضور شخص اندازه گیری فشار انجام می شود. گیج های فشار در بخش های مختلف در کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

از گیج های فشار برای اندازه گیری فشار مایعات، بخارات، جامدات و گازها استفاده می شوند. همچنین برای بازرسی ترمزهای هوا در کامیون ها استفاده مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین از این ابزارها در صنایع شیمیایی، پتروشیمی، بهداشتی، تهویه مطبوع، دارویی، مواد غذایی و نوشیدنی استفاده می شوند.

شیر برقی

شاید خیلی از افراد باشیر برقی آشنایی نداشته باشند اما باید بدانید که این وسیله کاربرد بسیار فراوانی در تجهیزات و تاسیسات صنعتی دارد. شیر برقی یک شیر کنترل شده الکتریکی است. این شیر دارای یک سلونوئید است که یک سیم پیچ الکتریکی با یک هسته فرومغناطیسی متحرک (پیستون) در مرکز آن است. در حالت استراحت، پیستون یک روزنه کوچک را می بندد. جریان الکتریکی از طریق سیم پیچ یک میدان مغناطیسی ایجاد می کند. میدان مغناطیسی یک نیروی رو به بالا به پیستون که دهانه را باز می کند وارد می کند. این اصل اساسی است که برای باز و بسته کردن شیرهای برقی استفاده می شود.

شیرهای برقی در هر جایی که جریان سیال باید به طور خودکار کنترل شود استفاده می شود. آنها در انواع مختلف کارخانه ها و تجهیزات مورد استفاده قرار می گیرند. تنوع طرح های مختلف موجود این امکان را فراهم می کند که یک شیر به طور خاص با کاربرد مورد نظر انتخاب شود.

شیر برقی یونیدی

این تجهیزات دارای برندهای مختلفی هستند که از جمله برندهای مطرح میتوان به یونیدی (UNI-D  ) چین اشاره کرد. شیرهای برقی یونیدی دارای دو حالت نرمالی اوپن ( N/O ) و نرمالی کلوز ( N/C ) می باشند. در حالت نرمالی اوپن، شیر برقی در حالت عادی باز می باشد و با دستور بوبین نصب شده روی شیر برقی، شیر بسته می شود. در حالت نرمالی کلوز، شیر برقی در حالت عادی بسته می باشد و سیال عبور می کند. با دستور به دیافراگم شیر برقی اجازه عبور سیال را می دهد. شیر برقی یونیدی بسته به چهار عامل سایز، فشار، دما و نوع سیال طراحی و تولید می شود.

خریدی مطمئن همراه با ضمانت و بالاترین کیفیت از فروشگاه بانک صنعت

فروشگاه بانک صنعت یکی از بزرگترین مراکز فروش تجهیزات صنعتی از جمله گیج فشار و شیر برقی واقع در بازار لاله زار تهران میباشد که با بیش از 40 سال سابقه درخشان، بهترین و با کیفیت ترین تجهیزات صنعتی را عرضه کرده و بفروش می رساند. همچنین این فروشگاه انواع گیج های فشار و شیرهای برقی در انواع و سایزها و عملکردهای  مختلف همراه با برندهای گوناگون اعم از یونیدی چین، شم ایتالیا و… جهت سهولت در انتخاب و خرید  با بهترین قیمت به شما عرضه می کند.

شما عزیزان میتوانید انواع مختلف گیج های  فشار و شیرهای برقی را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بصورت فیزیکی و اینترنتی از فروشگاه بانک صنعت تهیه نمایید. گارانتی فروشگاه و شرکتی تمامی محصولات و مشتری مداری و جلب رضایت مشتری همراه با مناسب ترین قیمت دغدغه مهم و اصلی پرسنل این فروشگاه میباشد. اگر قصد خرید هر یک از محصولات صنعتی و پنوماتیک را دارید پیشنهاد ما فروشگاه بانک صنعت میباشد.

جهت خرید گیج فشار و گیج دما و شیر برقی با فروشگاه بانک صنعت تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا