دهان و دندان

مزیت‌های ارتودنسی نامرئی که باید بدانید!

ارتودنسی نامرئی که به آن ارتودنسی متحرک نیز گفته می‌شود، به دلیل دارا بودن مزایای زیاد به یک انتخاب محبوب برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. این روش ارتودنسی به عنوان جدیدترین روش‌ اصلاح فرم فک و دندان شناخته می‌شود. از جمله این مزیت ها میتوان به غیرقابل تشخیص بودن آن توسط افراد اشاره کرد. بیش از 2 میلیون بیمار در سراسر جهان از این روش درمانی استفاده می‌کنند. به یاد داشته باشید که هر زمان قصد کردید بدفرمی‌های دندان‌های خود را با ارتودنسی نامرئی اصلاح کنید، باید حتما به متخصص ارتودنسی در تهران یا هر جایی که محل زندگی شماست و مجرب و ماهر است مراجعه کرده تا خدمات درمانی مناسبی را به شما ارائه کند.

مزیت های ارتودنسی نامرئی

  1. استفاده راحت و آسان در ارتودنسی نامرئی
  2. دوره درمان کوتاه
  3. راحتتر شدن بهداشت دهان و دندان در ارتودنسی نامریی
  4. افزایش اعتماد به نفس
  5. مناسب برای اغلب افراد
  6. اصلاح طیف وسیعی از مشکلات و نامنظمی‌های دندان

استفاده راحت و آسان در ارتودنسی نامرئی

ترازهای شفاف از یک ماده پلاستیکی صاف ساخته شده اند که به راحتی در دهان قرار می‌گیرد. ارتودنسی شفاف از فشار ملایمی استفاده می‌کنند تا به تدریج دندان‌ها را به موقعیت مورد نظر منتقل کنند. این می تواند باعث ناراحتی و تحریک کمتر در دهان در طول درمان شود. ارتودنسی الاینر می‌تواند به کاهش خطر پوسیدگی دندان و بیماری لثه در طول درمان کمک کند. ترازهای شفاف نیز معمولاً راحت‌تر از بریس‌های سنتی هستند. بیماران نیازی به مراجعه زیاد به ارتودنتیست برای تنظیمات ندارند و می‌توان هر دو هفته یکبار الاینرها را با مجموعه جدیدی از الاینرها تعویض کرد. به طور کلی، الاینرهای شفاف به گونه ای طراحی شده اند که استفاده از آن راحت و آسان باشد که می تواند تجربه درمان ارتودنسی را برای بیماران دلپذیرتر کند.

دوره درمان کوتاه

دوره درمان بسته به بیمار متفاوت است، اما به طور متوسط، درمان با الاینر شفاف معمولا بین 6 تا 18 ماه طول می‌کشد. این به طور قابل توجهی کوتاه تر از دوره درمان بریس‌های سنتی است که می‌تواند تا 2-3 سال طول بکشد. دوره درمان کوتاه به دلیل دقت ترازهای شفاف امکان پذیر است. آنها به صورت سفارشی برای هر بیمار و بر اساس اسکن دیجیتال یا برداشت از دندان‌های آنها ساخته می‌شوند. این امکان حرکت دقیق تر و کارآمدتر دندان‌ها را فراهم می‌کند که می‌تواند منجر به درمان سریعتر شود.

راحتتر شدن بهداشت دهان و دندان در ارتودنسی نامرئی

یکی از مزایای اصلی ارتودنسی نامرئی، این است که بهداشت دهان و دندان را در طول درمان آسان‌تر می‌کنند.  ارتودنسی نامریی به بیماران این امکان را می‌دهد که بهداشت دهان و دندان خود را حفظ کنند و دندان‌ها و لثه‌های خود را به طور موثر تمیز کنند. بیماران باید هنگام غذا خوردن، نوشیدن هر چیزی غیر از آب و برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن، الاینرها را جدا کنند. یکی دیگر از مزایای تراز کننده های شفاف این است که نسبت به بریس های سنتی کمتر باعث تحریک یا لکه های درد در دهان می شوند.

افزایش اعتماد به نفس

ارتودنسی شفاف که به عنوان ارتودنسی نامرئی نیز شناخته می‌شوند، می‌توانند به افزایش اعتماد به نفس در بیمارانی که در طول درمان ارتودنسی نسبت به ظاهر خود آگاه هستند کمک کند. ارتودنسی شفاف عملاً نامرئی هستند و باعث می‌شوند کمتر قابل توجه و محتاطانه‌تر باشند. این می تواند به بیماران کمک کند تا در طول درمان نسبت به ظاهر خود اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند. آنها می توانند بدون احساس خجالت در مورد سیم ها و براکت های فلزی قابل مشاهده در دهان خود لبخند بزنند، صحبت کنند و بخندند.

مناسب برای اغلب افراد

الاینر شفاف که به عنوان ارتودنسی نامرئی نیز شناخته می شوند، برای اکثر افرادی که مشکلات دندانی خفیف تا متوسط دارند مناسب است.  ترازهای شفاف می‌توانند یک گزینه درمانی موثر برای مشکلات دندانی اغلب بیماران باشند، زیرا می‌توانند به آرامی و به تدریج دندان‌ها را به موقعیت مورد نظر حرکت دهند. آنها همچنین برای بزرگسالانی که رشد فک خود را کامل کرده‌اند و نیش ثابتی دارند نیز مناسب هستند. به طور کلی، الاینر شفاف برای اکثر افرادی که به دنبال یک گزینه درمان ارتودنسی با احتیاط و راحت برای صاف کردن دندان‌های خود هستند، مناسب است.

اصلاح طیف وسیعی از مشکلات و نامنظمی‌های دندان

ارتودنسی شاخه ای از دندانپزشکی است که در اصلاح طیف وسیعی از مشکلات و بی نظمی‌های دندان‌ها و فک‌ها تخصص دارد. این طیف وسیع شامل شلوغی، شکاف ها، اوربایت، آندربایت، اپن بایت، کراس بایت است. ارتودنسی نامرئی برای اصلاح این مشکلات با حرکت دادن دندان‌ها به موقعیت مناسب طراحی شده‌اند. مهم است که با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید تا بهترین گزینه درمانی را برای هر مورد شما تعیین کنید. یک متخصص ارتودنسی معاینه دقیقی از دندان‌ها، فک و بایت شما انجام می‌دهد و قبل از توصیه، نیازها و ترجیحات خاص شما را در نظر می‌گیرد. ارتودنسی نامرئی علاوه بر مزیت های زیادی که دارد هزینه مناسبی نیز نسبت به بقیه‌ی ارتودنسی ها نیز دارد.

سخن آخر

حال با دانستن مزیت‌های ارتودنسی نامرئی میتوانید انتخاب کنید که کدام روش ارتودنسی را می‌خواهید. ناگفته نماند که برند شاین الاین یکی از پرطرفدارترین برندهای ایران برای ارتودنسی نامرئی است است.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا