زندگی روزمره

برای استعلام خلافی و پرداخت آن به کمتر از 5 دقیقه زمان نیاز دارید!

استعلام خلافی خودرو با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس + 10 برای بسیاری از ما کلافه‌کننده و حتی زمان‌بر است؛ خبر خوش این است که امروزه می‌توانید بدون مراجعه به این مکان‌، پرداخت خلافی خودرو را در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام دهید. در این مقاله قرار است به شما بگوییم که چطور می‌توانید این کار را انجام دهید. با ما همراه باشید.

استعلام و پرداخت خلافی در کمتر از 5 دقیقه!

امروزه انجام دادن بسیاری از کارها نسبت به گذشته برای ما راحت‌تر شده است. همان‌طور که گفته شد، مراجعه حضوری افراد برای پرداخت خلافی خودرو کار سخت و زمان‌بری است؛ همچنین فرآیند استعلام خلافی در زمان خرید و فروش با وجود کمبود وقت، برای افراد کلافه‌کننده است. شما می‌توانید در کمتر از 5 دقیقه ، آنی استعلام بگیرید و کل خلافی را تسویه کنید. این موضوع در زمان خرید یا فروش ماشین اهمیت زیادی دارد.

از طریق سایت یا اپلیکیشن تاپ می‌توانید به صورت فوری و در کوتاه‌ترین زمان خلافی خودروی خودتان را پرداخت کنید. برای انجام این کار فقط کافی است وارد بخش خدمات خودرو در تاپ شوید تا با پرداخت هزینه کمتری نسبت به پلیس + 10 فرآیند استعلام خلافی را به‌راحتی انجام دهید. با این سرویس، تمامی جزئیات وقوع تخلف مانند: مکان، زمان، نوع تخلف رانندگی و تصویر ثبت‌شده دوربین از لحظه وقوع تخلف را می‌توانید مشاهده و نسبت به پرداخت آن اقدام کنید.

این سرویس تاپ به شما امکان می‌دهد که جریمه هر تخلف را به‌صورت جداگانه تسویه کنید؛ با این کار می‌توانید از انباشت هزینه‌های جرائم روی هم خودداری کنید. شما می‌توانید تمامی این خدمات را هم در سایت و هم اپلیکیشن تاپ انجام دهید.

احراز هویت برای استعلام و پرداخت خلافی

طبق دستور ناجا، کاربران باید برای استعلام و پرداخت خلافی، احراز هویت شوند. این کار معمولا با شناسایی پلاک خودرو انجام می‌شود. برای احراز هویت، فرد با مراجعه به سایت باید کد ملی،شماره تلفن همراه، پلاک خودرو که با نام یک نفر ثبت شده باشد را وارد کند.

شما باید فرآیند احراز هویت را به‌صورت کامل انجام دهید. اگر شرایط احراز هویت را ندارید باید با یکی از دو روش زیر استعلام خلافی و پرداخت آن را انجام دهید:

 1. استعلام و پرداخت خلافی از طریق بارکد یا شناسه‌های قبض و پرداخت
 2. استعلام و پرداخت خلافی با پلاک به صورت یک‌جا (بدون نمایش جزئیات هر تخلف)

در گذشته این هزینه حدود یک میلیون تومان بود در حالی که امروزه با افزایش قیمت به 3 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است. اگر کل جرائم رانندگی به مبلغ 3 میلیون برسد، خودرو شما توقیف و به پارکینگ منتقل می‌شود. در زیر تخلفاتی را نام می‌بریم که خلافی شما را به میزان سقف نزدیک می‌کند:

1- تخلفاتی با مبالغ جریمه‌ بالا:

 1. رد کردن چراغ قرمز
 2. سبقت گرفتن در محدوده سبقت‌ممنوع
 3. سرعت 30 کیلومتر (بالاتر از حد مجاز)

2- تخلفاتی با مبالغ جریمه 2 برابر:

 1. جرایم تسلیمی
 2. جرایم الصاقی
 3. جرایم خودداری

روش‌های استعلام و پرداخت خلافی

به سه صورت می‌توانید استعلام خلاف خودرو را در سایت یا اپلیکیشن تاپ انجام دهید:

 • استعلام و پرداخت خلافی با پلاک (نیازمند احراز هویت با قابلیت پرداخت موردی)
 • استعلام و پرداخت خلافی با پلاک (بدون نیاز به احزا هویت و با قابلیت پرداخت یک‌جا)
 • استعلام و پرداخت خلافی با شناسه قبض و پرداخت (بدون نیاز به احراز هویت)

سایر روش‌های استعلام و پرداخت خلافی به شرح زیر است:

 1. از طریق سامانه پیامکی و کد 17 رقمی VIN
 2. استفاد از سایت پلیس راهور ناجا
 3. مراجع به مراکز پلیس + 10
 4. تسویه خلافی با کد USSD
 5. تماس با شماره تلفن 8828888

استعلام و  تسویه آنی خلافی در زمان خرید و فروش خودرو با تاپ

 • شما می‌توانید به‌صورت آنی در سامانه راهور ناجا پرداخت را انجام دهید.
 • استعلام و پرداخت خلافی در سایت و اپلیکیشن تاپ به‌سادگی و فوری انجام می‌شود.
 • در پرداخت به‌واسطه نظارت بانک مرکزی امنیت کامل دارید.
 • به‌صورت یک‌جا یا موردی می‌توانید خلافی‌ها را پرداخت کنید.
 • نوع تخلف، ساعت، مکان، تصویر و حتی تاریخ تخلف را می‌توانید مشاهده کنید.
 • امکان مشاهده آخرین استعلام بدون هزینه در این اپلیکیشن یا سایت برای شما فراهم شده است.

استعلام و پرداخت خلافی از طریق اپلیکیشن‌ها، بهترین و ساده‌ترین راهی است که شما می‌توانید انتخاب کنید. این روش‌ نسبت به سایر روش‌ها ساده‌تر است و احتمال خطا در آن کمتر است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم، به‌جای استفاده از روش‌های سخت و زمانبر سوپر اپلیکیشن تاپ را نصب کنید. با نصب این اپلیکیشن شما می‌توانید کل فرآیند استعلام و پرداخت خلافی را با چند کلیک ساده و در کوتاه‌ترین زمان انجام دهید.

سخن پایانی

اپلیکیشن تاپ، یکی از برنامه‌های کاربردی در این زمینه است که با داشتن 73 سرویس کاربردی می‌تواند خدمات مالی متعددی را در زمینه‌های خدمات مالی، خودرو، تفریحی و گردشگری، پرداخت و… به کاربران خود ارائه دهد. یکی از مزیت‌های استفاده از این اپلیکیشن برای استعلام و پرداخت خلافی، عدم مراجعه به دفاتر پلیس + 10 و پرداخت هزینه کمتر است. شما می‌توانید با اپلیکیشن تاپ به‌سادگی و کوتاه‌ترین زمان ممکن استعلام خلافی خودرو را انجام دهید و در زمان و همچنین هزینه‌های خودتان صرفه‌جویی کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا