پوست و مو

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟【سال1402】

برای از بین بردن موهای زائد، روش های مختلفی وجود دارد که هر یک از این روش ها به نوعی مورد تائید عده ای از افراد قرار می گیرند. ولی هیچ یک از این روش ها نمی توانند موجب از بین رفتن موهای زائد به طور دائمی شوند و پس از گذشت تقریبا یک روز تا چند روز، موها مجددا رشد می کنند. پزشکان در چند سال اخیر توانستند که روشی به نام لیزر را کشف کنند. لیزر می تواند 70 الی 90 درصد موهای زائد اندام های مختلف را برای همیشه از بین ببرد. این روش از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که همین مسئله سبب افزایش تعداد طرفداران این روش شده است. برخی این گونه تصور می کنند که لیزر موجب نازایی می شود اما این گونه نیست. افراد با مراجعه به بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در تهران، می توانند از شر موها زائدشان خلاص شوند.

لیزر موهای زائد چیست؟

اگر اصلاح کردن موهای زائد با ژیلت یا سایر روش های خانگی برای شما رضایت بخش نیست، لیزر موهای زائد ممکن است گزینه جالبی برای شما باشد. در کل، روش لیزر موهای زائد یکی از متداول ترین تکنیک های اصلاح می باشد که در این روش نور لیزر با شدت مناسب مورد استفاده قرار می گیرد. در طول انجام این روش، نور لیزر روی فولیکول های مو می تابد، در ادامه رنگدانه‌های موجود در فولیکول ها نور موجب جذب شدن نور می شوند و موها در کل از بین می روند. در حقیقت بیشتر شدن دما در ریشه مو است که سبب از بین رفتن فولیکول ها می گردد. در ادامه بعد از از بین رفتن فولیکول به دلیل تابش لیزر، رشد مو توقف می کند و موها پس از تقریبا 1 الی 2 هفته می ریزند. ولی زمانی صحبت از موهای زائد می شود، همیشه جوانب و سوالاتی وجود دارد که در این مقاله تمایل داریم به بررسی آن ها بپردازیم.

لیزر موهای زائد چیست؟

مزایای لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای زائد با لیزر، از مزایا و فواید بیشماری برخوردار است که تمایل داریم در ادامه شما را با آن ها آشنا کنیم:

دقت بالا: بهتر است این موضوع را بدانید که با کمک گرفتن از لیزر می توانید موهای تیره رنگ و زبر و بلند خود را به صورت انتخابی و با دقت زیاد مورد هدف قرار دهید تا پوست اطراف آن بخش از پوست به هیچ وجه آسیب نبیند.

سرعت عملکرد بالا: به طور معمول، هر پالس لیزر کمتر از یک ثانیه طول می کشد و موها را از بین می برد. شما می توانید از این روش برای از بین بردن چندین مو به طور همزمان استفاده نمایید. به عبارت دیگر، دستگاه لیزر ممکن است در هر ثانیه یک ناحیه به اندازه مربع با مساحت 1 متر را لیزر کند. در این حین، قسمت های کم وسعت مانند لب بالا را می توان در کمتر از یک دقیقه اصلاح کرد اما بخش های وسیع تر مثل پشت یا ران ها تا یک ساعت زمان می برد.

نتیجه گیری: بیشتر کسانی که با لیزر درمان می شوند، به طور میانگین ​​بعد از 3 تا 7 جلسه درمان در بهترین کلینیک زیبایی در تهران، دیگر شاهد رشد موهای ناخواسته نیستند!

بدون هیچ گونه محدودیت عملکردی: با کمک گرفتن از لیزر، هیچ گونه محدودیتی جهت از بین بردن موهای زائد در هیچ یک از قسمت های بدن وجود ندارد. به علت طیف زیادی که دستگاه های لیزر و درمان های مختلف دارند، می توانید موهای هر ناحیه از بدن را از بین ببرید. علاوه بر این، خطر عوارض جانبی ناشی از لیزر موهای زائد در بخش های حساس مثل بیکینی یا صورت، بیشتر از سایر نواحی نیست.

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

عوارضی که لیزر موهای زائد در بر دارد، طولانی مدت باقی نمی ماند.. لیزر موهای زائد نمی تواند موجب ناباروری شود. تنها قسمتی از بدن که با لیزر تحت تاثیر قرار می گیرد، سطح پوست، رنگدانه و فولیکول های مو می باشد. لیزر توانایی نفوذ کردن به طور عمیق به اندام ها یا تخمدان ها ندارد. الیزابت هیل، متخصص پوست در شهر نیویورک می گوید: « روش لیزر موهای زائد با هدف قرار دادن رنگدانه در فولیکول مو است. در این روش لیزر به فاصله یک میلی متر در پوست نفوذ کرده، بنابراین هیچ راهی وجود ندارد که آنها بتوانند به تخمدان برسند و باعث نازایی شوند. لیزر موهای زائد بر روی رنگدانه تاثیر می گذارد و هیچ تاثیری بر نازایی و ناباروری ندارند.»

با وجود این که مطابق آخرین بررسی های انجام گرفته شده، لیزر موهای بدن هیچ‌ خطری در بر ندارد ولی اکثر متخصصین بهداشتی این توصیه را می کنند که در دوران بارداری از لیزر موهای زائد ساتفاده نکنید و خود را در برابر خطر حتی با احتمال کم قرار ندهید. لیزر موهای زائد خطری ندارد، ولی هم اکنون هیچ بررسی طولانی مدتی وجود ندارد که تاثیر این روش را بر روی جنین نشان دهد. توجه کنید که در این مقاله، هیچ مطلبی ادعایی در رابطه با اثبات خطر لیزر بر بارداری ذکر نشده است و فقط این مساله بیان شده که که در این زمینه بررسی های کافی جهت تایید ایمن بودن لیزر وجود ندارد. در ضمن پزشکان متخصص این گونه می گویند که لیزر موها در دوران شیردهی بی خطر است ولی بعضی از متخصصان توصیه می کنند که از انجام این کار بر روی سینه ها خودداری شود.

آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی می شود؟

کلام آخر

لیزر موهای زائد امروزه طرفداران بسیار زیادی دارد زیرا موجب از بین رفتن اکثر موهای زائد در بخش های مختلف بدن می شود و در ضمن در بازه زمانی کوتاه موها را برای همیشه از بین می برد. این روش با مزایا و عوارضی همراه است که سعی کردیم در این مقاله آن ها را به طور کامل برای شما شرح دهیم. در ضمن برخی این گونه تصور می کنند که لیزر موجب ناباروری می شود، اما این گونه نیست و خطری در بر ندارد. ما تمامی این مطالب را در این مقاله شرح دادیم. از شما نیز بسیار ممنونیم که ما را تا انتهای این مطلب همراهی کردید، از شما بسیار متشکریم. در صورتی که هر گونه انتقاد یا پیشنهاد در این زمینه دارید، می توانید از طریق سایت جراحا یا jaraha.com با ما در میان بگذارید.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا