صورت

چه جراحی هایی را همزمان با جراحی بینی می توان انجام داد؟

امکان انجام برخی از جراحی ها همزمان با جراحی بینی امکان پذیر می باشد. این نکته را اما باید به خاطر داشت که انجام جراحی های ترکیبی کمی پیچیده است و به دوره نقاهت طولانی تری نیاز دارد. روش های ترکیبی را باید توسط جراح دارای بورد تخصصی و تجربه انجام داد. در طول جلسات مشاوره جراح متخصص باید شرایط بیمار را مورد بررسی قرار دهد و مطمئن شود که متقاضی کاندید مناسبی برای هر دو عمل جراحی می باشد.`

بدون شک انجام عمل های جراحی همزمان با جراحی بینی در یک زمان به هزینه بیشتر نیاز دارد و نسبت به روش مستقل به دوره نقاهت طولانی تری نیاز دارد اما در مقایسه با داشتن دو عمل جراحی جداگانه راحت تر است. در روش ترکیبی جراحی بینی در مشهد تنها به یک بار بیهوشی و جراحی نیاز خواهید داشت. درد و ناراحتی در این روش به حداقل میزان خود می رسد و امکان کنترل آن با مصرف دارو وجود خواهد داشت. در این روش همچنین جراح قادر به متعادل ساختن ویژگی های صورت شما به راحتی خواهد بود زیرا در این روش می توان تمام فرآیند را یک باره تکمیل کرد.

روش ترکیبی جراحی بینی

اکثر افراد وقتی قصد انجام جراحی های همزمان را دارند روی یک بخش از بدن خود تمرکز می کنند. امکان انجام لیفت صورت و جراحی پلک همزمان با جراحی بینی، پروتز چانه، لیفت صورت و لیفت ابرو وجود دارد. این عمل های جراحی در حقیقت مکمل یکدیگر می باشند زیرا انجام دادن آن ها به صورت همزمان باعث جوان به نظر رسیدن ظاهر کلی صورت خواهد شد. با انجام جراحی لیفت صورت باعث خواهید شد یک صورت خسته تنها اندکی درمان شود و چشم های افتاده و خسته باز هم باعث خواهند شد صورت فرد خسته به نظر برسد. در صورتی که انجام لیفت صورت و جراحی پلک به صورت همزمان باعث کامل شدن جوانی صورت خواهد شد.

جراحی هایی که می توان همزمان با جراحی بینی انجام داد شامل موارد زیر می باشند:

رفع مشکلات تنفسی

یکی از جراحی هایی که امکان انجام آن همزمان با جراحی بینی وجود دارد و در رفع مشکلات تنفسی فرد موثر است، سیتوپلاستی می باشد. در این روش جراحی تیغه میانی بینی صاف خواهد شد و مشکلات تنفسی همراه با اصلاح کجی ظاهر بینی به طور کامل رفع خواهند شد. پس از انجام این روش جراحی به منظور حفظ ساختار جدید بینی ممکن است از یک اسپلینت استفاده شود که موقتی است. برای انجام این روش که همزمان با جراحی بینی قابل اجراست به بیهوشی عمومی نیاز خواهید داشت. بهترین جراح بینی در مشهد که سابقه و تجربه زیادی در این امر دارد میتواند این جراحی ها را بدون ایجاد هیچ گونه مشکلی انجام دهد.

عمل بینی

جراحی سینوس

جراحی سینوس ها از دیگر عمل های جراحی است که می توان آن را همزمان با جراحی بینی انجام داد. سینوس ها در حقیقت حفره های موجود در استخوان های صورت می باشند که به مجاری بینی راه دارند. این حفره ها در طول شبانه روز یک لیتر ترشحات دارند که به بینی و حلق راه می یابند. در صورت بسته شدن این حفره ها با اختلال در فرآیند ترشح مواجه خواهید شد. این وضعیت را می توان با جراحی آندوسکوپی رفع کرد.

کوچک کردن شاخک های بینی روش جراحی دیگری است که همزمان با جراحی بینی قابل اجراست. جالب است بدانید شاخک های بینی از ساختمان استخوانی با روکش مخاطی تشکیل شده که در اطراف بینی واقع شده و موظف به کنترل جریان هوا می باشد. علت کوچک کردن شاخک های بینی در نحوه اجرای این جراحی موثر است. اگر آلرژی باعث بزرگی شاخک های بینی شده باشد با رعایت نکات مراقبتی ساده قادر به رفع آن خواهید بود. در صورتی که شرایط مزمن باشد برای رفع این مشکل به جراحی نیاز خواهید داشت. لازم به ذکر است که این روش جراحی به طور معمول همراه با جراحی سیتوپلاستی انجام می گیرد.

برداشتن غبغب

برداشتن غبغب یکی از عمل های جراحی است که امکان انجام آن همزمان با جراحی بینی برای متقاضیان وجود دارد. در این روش جراحی در زیر گوش و چانه یک برش زده شده و چربی های اضافه کشیده می شوند. در نهایت پوست اضافه حذف شده و با استفاده از بخیه می توان محل برش را دوخت. برای انجام این عمل جراحی به بیهوشی عمومی نیاز خواهید داشت و به طور معمول 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که گونه ندارید و صورت شما باریک و استخوانی است و افزایش سن باعث شده تا فرم گونه های خود را از دست بدهید به پروتز گونه نیاز خواهید داشت. در این روش جراحی گونه ها برجسته شده و فرم از دست رفته گونه دوباره به دست خواهد آمد.

جراحی پلک

یک روش ترکیبی جراحی بینی، جراحی پلک می باشد. در این روش روی خطوط طبیعی پلک ها برش هایی زده خواهد شد و چربی و پوست اضافه از این طریق حذف خواهند شد. در نهایت محل برش با استفاده از بخیه دوخته خواهد شد. امکان انجام این عمل جراحی با استفاده از بیهوشی موضعی و بیهوشی عمومی امکان پذیر است

اگر از نمای نیمرخ چانه شما عقب رفته باشد به پروتز چانه نیاز خواهید داشت. در این روش جراحی چانه شما از داخل دهان یا زیر چانه برش زده خواهد شد. یکی از این روش ها به طور معمول با نظر پزشک و با توجه به شرایط بیمار انتخاب خواهد شد.

عمل زیبایی بینی

جراحی اتوپلاستی همراه با جراحی بینی

جراحی دیگر که امکان انجام آن با جراحی بینی وجود دارد اتوپلاستی یا جراحی گوش می باشد. در این روش جراحی در پشت گوش یک برش ایجاد خواهد شد و غضروف های اضافه با استفاده از این روش برداشته خواهند شد و فاصله موجود بین گوش و سر به حداقل میزان ممکن خواهد رسید. امکان انجام این روش جراحی با استفاده از بیهوشی عمومی و موضعی وجود دارد. این روش جراحی به طور معمول با هدف کوچک کردن گوش های بزرگ و اصلاح گوش های نافرم و آسیب دیده انجام می گیرد.

لیفت پیشانی

چین و چروک های موجود روی پیشانی در این روش جراحی از طریق کشیدن پوست صاف خواهند شد و ابروهای افتاده بالا آورده خواهند شد. برای انجام این فرآیند روش های مختلفی وجود دارند که قبل از آغاز جراحی باید به صورت مفصل توسط پزشک جراح توضیح داده شوند.

امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید سوالات و تجربیات خود را در وب سایت دکتر ناصری صدر به آدرس www.drnasserisadr.com مطرح کنید. دکتر ناصری صدر انواع جراحی بینی مانند جراحی بینی طبیعی در مشهد، جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی را با جدید ترین تکنیک ها انجام میدهد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا