اعتیاد و مواد مخدر

معرفی کمپ ترک اعتیاد راهی به‌سوی نور

مراجعه به کمپ ترک اعتیاد، یکی از متداول‌ترین و مناسب‌ترین روش‌های دور شدن از فضایی مسموم و مخاطره‌آمیز است که به‌هرحال ممکن است در اطراف خود با آن برخورد کرده باشیم. البته که اعتیاد راه خیلی دوری نیست. در تمامی رنج‌های سنی، طبقه‌های اقتصادی و… با آن روبرو خواهیم شد. شاید بتوان گفت که امروزه باتوجه‌به تغییراتی که در سطح دسترسی به این مواد ایجاد شده، طیف سنی وسیع‌تری را درگیر خود نموده است.

به طبع شنیده‌اید که در این باره می‌گویند، فرد معتاد مجرم نیست، بلکه بیمار است! اما آیا تابه‌حال به این موضوع توجه شده است که یک بیمار نیاز به رسیدگی‌های مداوم و تحت‌نظر بودن دارد؟ آیا برای درمان این بیمار از روشی استفاده شده که پاسخگوی نیازهای او باشد؟ درصورتی‌که شما به دنبال انتخاب یک کمپ ترک اعتیاد معتبر، شناخته شده و باسابقه کاری مناسب هستید، می‌توانید در ادامه کمی بیشتر با این حوزه آشنا شوید و متوجه این موضوع باشید که اصلاً چه فاکتورهایی برای انتخاب کمپ ترک اعتیاد وجود دارد.

معرفی اجمالی مرکز ترک اعتیاد راهی به‌سوی نور

اعتیاد اتفاقی جدید نیست، به‌هرحال در جوامع مدرن و سنتی، در حال پیشرفت و جهان‌سومی رخ می‌دهد و عده زیادی را در سنین مختلف به خود درگیر می‌کند. به همین منوال در سراسر دنیا به‌منظور هدایت، درمان، پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی و در ایران زیر نظر سازمان بهزیستی کل کشور، مراکزی تحت عنوان عمومی: کمپ ترک اعتیاد دایر شده است.

مؤسسه راهی به‌سوی نور، یکی از مجموعه‌های معتبر در این حوزه است که به‌منظور مبارزه با اعتیاد و رهایی از آسیب‌های اجتماعی، مدنی آن بنا شده و در حال حاضر فعالیت خود را در پارک پیروزی منطقه شرق تهران در یک‌روند مثبت با فراز و نشیب‌هایی که به‌هرحال در مسیر کاری این مجموعه‌ها وجود دارد ادامه می‌دهد.

خدمات موسسه راهی به‌سوی نور:

در حال حاضر این مرکز و کمپ ترک اعتیاد در زمینه ترک انواع مواد مخدر از جمله ترک تریاک، ترک اعتیاد شیشه، مواد مخدر گل، شربت و قرص متادون و… فعالیت می‌کنند و در همین مسیر از جدیدترین تکنیک‌های پزشکی، روان‌شناسی و همین‌طور درمانی در این مسیر استفاده می‌نماید.

از طرفی یکی از مهم‌ترین موضوعات در مورد حضور در این کمپ‌ها بحث هزینه خواهد بود.

مجموعه راهی به‌سوی نور سعی نموده که در تمامی موارد جوانب حمایتی از بیماران را رعایت نموده و به همین منوال حتی برای کسانی که بیمه ندارند، درگیر مشکلات مالی هستند و یا این که نمی‌توانند هزینه را به‌صورت یکجا پرداخت کنند، یک سری شرایط ویژه در نظر گرفته شده است. البته هزینه کمپ‌های ترک اعتیاد با هم متفاوت است و آن‌ها باتوجه‌به خدماتی که در اختیار بیماران قرار می‌دهند از شرایط یکسانی پیروی نمی‌کنند.

ویژگی‌های مهم یک کمپ ترک اعتیاد معتبر

ترک اعتیاد

شناختن یک مرکز و کمپ ترک اعتیاد معتبر کار خیلی پیچیده‌ای نیست، چند فاکتور مهم و کلیدی وجود دارد که در ادامه در خصوص آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. اول این که مراکز ترک اعتیاد صرفاً به مقوله دوری از مواد و قرارگرفتن در یک فضای ایزوله اقدام نمی‌کنند. بلکه فعالیت‌های آن‌ها در راستای خدمات درمانی، مشاوره‌ای، بررسی‌های دقیق و ارزیابی، کنترل سلامت روان و جسم و… انجام خواهد شد.

انتظار می‌رود در یک مرکز معتبر پزشکان، روان‌شناسان، پرستاران و حتی خدمتکاران نیز مجوزهای لازمه را دریافت نموده باشند.

بررسی صحت فعالیت و اعتبارسنجی

یکی از مهم موضوعات در مورد مراکز ترک اعتیاد و کمپ‌های تخصصی درمان اعتیاد این است که مجوزهای لازم را در زمینه‌های فعالیتی دریافت کرده باشند. همان‌طور که اشاره شد این مجموعه‌ها زیر نظر سازمان بهزیستی و نظام‌پزشکی کشور به کار خود مشغول هستند. اگر مرکزی این مجوزها را از سازمان بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت نکرده باشد به طبع هیچ اعتباری به انجام فعالیت‌های آن نخواهد بود.

امکانات خدمات و ویژگی‌های درمانی

انتظار می‌رود که یک مجموعه اطلاعات لازم را در زمینه روش‌های درمان، خدمات رفاهی و … در اختیار شما بگذارد. این امکانات شامل: تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، بخش رفاهی نظیر مجموعه اقامتی، استراحتی، اتاق و… خواهد بود. البته که یکی دیگر از مهم‌ترین مواردی که باید در مورد کمپ ترک اعتیاد در نظر گرفته شود، امکانات حفاظتی است. در واقع فرد مبتلا به اعتیاد ممکن است برای دستیابی به مواد به هر کاری دست بزند و به طبع باید با بررسی تمامی بخش‌های این مجموعه‌ها، مراکز و ساختمان‌ها و کنترل عبور و مرور، از این مشکلات جلوگیری شود.

کنترل بیمار و روش‌های درمانی

درمان‌ها نیز در حال حاضر با روش‌های مختلفی توسط مجموعه‌های گوناگون اجرا خواهد شد. این درمان شامل: سم‌زدایی، روان‌شناسی، روان‌پزشکی، علوم اعصاب، CBT و DBT و بسیاری موارد دیگر خواهد شد. بااین‌حال البته انتظار می‌رود که هرازچندگاهی در این زمینه به‌روزرسانی‌هایی نیز در این مجموعه‌ها انجام شود.

به‌هرحال شخصی که درگیر بیماری اعتیاد شده است، نه‌تنها زندانی نخواهد بود، بلکه از نظر فکری نیز باید بتواند به یک شرایط ایده‌آل برسد و در نهایت بتواند تمامی مراحل را به‌صورت صفر تا صد در این مجموعه‌ها بگذراند. کلینیک و کمپ ترک اعتیاد راهی به‌سوی نور سعی نموده تا با جبران خلأهایی که در مراکز درمانی ایران وجود دارد، در این مسیر هوشمندانه‌تر و تأثیرگذارتر پیش برود.

کنترل تغذیه و آموزش مهارت‌های زندگی و موفقیت!

البته که این مراکز به جز انجام پروسه ترک و سم‌زدایی می‌توانند روی مسیر زندگی و آینده افراد نیز تأثیر ویژه‌ای بگذارند. تفاوتی ندارد که شخص درگیر چه نوع اعتیادی است، در نهایت انتظار می‌رود که او پس از مدتی به کانون جامعه بازگشته و بتواند با وجود چالش‌های متداولی که به‌هرحال در زندگی هر شخصی وجود دارد، خودش را از مسیری که قبلاً در آن قرار گرفته بوده کنار بکشد.

در این شرایط کنترل تغذیه روح و جسم، بررسی مشکلات و نقصان‌های روحی و مهارتی شخصی می‌تواند تا حدودی این موارد را برای او جبران سازد.

چگونه هوشمندانه کمپ ترک اعتیاد را انتخاب کنیم؟

اعتیاد خانمان سوز

همان‌طور که اشاره شد، انتظار می‌رود یک مرکز و کمپ ترک اعتیاد بتواند در زمینه‌های مختلف درمانی، ترک انواع مواد مخدر و بررسی مسائل روان‌شناختی و ریشه‌یابی ابتلای افراد به اعتیاد اقدامات لازم را انجام دهد. در خصوص روند و دوره درمان توضیحات لازم را ارائه داده و در صورت نیاز از داروها، کنترل‌ها و همین‌طور روش‌های متداول سم‌زدایی که در حوزه پزشکی مرسوم است استفاده کند تا فرد بهترین نتیجه را از روند درمان خود بگیرد.

مؤسسه ترک اعتیاد راهی به‌سوی نور، شما را در جریان کل روند درمان قرار می‌دهد. حضور پزشک عمومی، روان‌شناس و روان‌پزشک نیز سبب آسان‌تر شدن مسیر کلی درمان در افراد خواهد شد و برای آن‌ها نتیجه بهتری نیز در شرایط مختلف برقرار می‌نماید.

آدرس: تهران، خیابان سراج، بین سی متری اول و سی متری دوم، خیابان بقایی، کوچه مجاهد ، پلاک ۱۳

صندوق پستی: ۱۳۳ -‌‌ ۱۶۷۶۵

سایت: https://mrbsn.com/

۴ – ۰۲۱-۷۷۱۸۱۶۷۲

۸ – ۰۲۱-۷۷۴۵۸۴۴۷

فوری: ۰۹۱۲۳۴۹۹۸۶۰

4/5 - (4 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

  1. مرکز ترک اعتیاد خیلی زیاد شده ولی مهم اینکه خدماتشون چیه و درمان هاشون به چه صورته بعضی کمپ ها اصلا خذمات خوب ارائه نمیدن، به بهداشت و عوامل روانی بیمار اهمیت نمیدن فقط امیدوارم ریشه اعتیاد خشک بشه و مردم زندگی سالم تری داشته باشن

    1. ان شاالله الهی آمین انهایی که هرنو مواد وبهملت میفروشن خودشون وبچه هاشون گرفتار اعتیاد بشن ان شاالله تا بفحمن چقد سخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا