بهداشت کودکان

متخصص اطفال چه خدماتی را ارائه می دهد؟

پزشک متخصص اطفال به چه کسی گفته می شود؟

متخصص اطفال پزشکی است که در زمینه ارائه خدمات پزشکی به اطفال و کودکان دارای تخصص است. این افراد آموزش های ویژه ای را در زمینه سلامت کودک گذرانده اند و حیطه کار آن ها فقط مربوط به اطفال و کودکان است. در ادامه مطلب سعی داریم تا خدمات متخصص اطفال را مورد بررسی قرار دهیم. تا پایان ما را همراهی کنید.

متخصص اطفال، پزشکی است که به صورت تخصصی در زمینه مراقبت،تشخیص و درمان بیماری های کودکان کار می کند.

شرح خدمات پزشک متخصص اطفال:

  1. بررسی رشد جسمی کودک

پزشک متخصص اطفال وظیفه دارد در دوره های زمانی مشخص وضعیت رشد جسمی کودک را مورد بررسی قرار دهد. برای انجام این کار پزشک قد و وزن کودک را بررسی می کند و در صورتی که مغایر با منحنی رشد بود داروهای لازم را تجویز کند تا رشد جسمی کودک متناسب با سن او صورت بگیرد. لیست پزشکان متخصص اطفال در شیراز و سایر شهرهای ایران را در سایت پی جو مشاهده نمایید.

  1. بررسی برنامه واکسیناسیون

کودکان طبق یک برنامه مشخص بایستی واکسیناسیون را انجام دهند. پزشک اطفال وظیفه دارد که بر اجرای صحیح و به موقع برنامه واکسیناسیون کودک نظارت کند و توصیه های لازم جهت کاهش عوارض ناشی از تزریق واکسن، نظیر تب و درد در ناحیه تزریق واکسن، را به والدین ارائه دهد.

  1. تشخیص و درمان بیماری ها

متخصص کودک بایستی با انجام چکاب های دوره ای وضعیت سلامت کودک را زیر نظر بگیرد. انجام این کار به پزشک کمک می کند تا بتواند بیماری ها را به موقع تشخیص و برای درمان اقدام کند.

پزشک متخصص اطفال با انجام معاینات دوره ای وضعیت سلامت کودک را بررسی می کند.

دکتر اطفال
پزشک متخصص اطفال با انجام معاینات دوره ای وضعیت سلامت کودک را بررسی می کند.
  1. بررسی سلامت روان کودک

بیماری هایی مانند بیش فعالی، نقص توجه و حتی افسردگی از بیماری هایی است که در صورت تشخیص به موقع، درمان بهتر و موثرتر صورت می گیرد. بنابراین متخصص اطفال وظیفه دارد سلامت روان کودک را هم مورد بررسی قرار دهد.

  1. نظارت بر رژیم غذایی کودک

رژیم غذایی کودک بایستی به گونه ای باشد تا مواد مورد نیاز بدن را تامین کند تا کودک در طی فرآیند رشد دچار مشکل نشود. پزشک کودک بایستی رژیم غذایی او را بررسی کند و در این مورد اطلاعات لازم را در اختیار والدین قرار دهد.

  1. دادن اطلاعات در ارتباط با بهداشت جسمی و روانی کودک

در بسیاری از موارد لازم است تا نکاتی در مورد بهداشت روانی و جسمی کودک در اختیار والدین قرار بگیرد. توجه به این نکات از بروز بسیاری از بیماری ها پیشگیری می کند. پزشک اطفال این اطلاعات را در اختیار والدین قرار می دهد.

معرفی متخصص اطفال خوب با پی جو

سایت پی جو مرجع معرفی و نوبت دهی پزشکان متخصص اطفال در سراسر ایران است. شما با مراجعه به این سایت می توانید به یک لیست کامل از پزشکان متخصص اطفال در شهر محل سکونت تان دسترسی پیدا کنید مانند متخصص اطفال در اهواز ، متخصص اطفال در کرمان و در صورت لزوم برای دریافت نوبت به صورت اینترنتی اقدام کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا