رپورتاژ آگهی

اهمیت روانشناسی در دنیای امروز

روانشناسی مطالعه علمی رفتار و فرآیندهای ذهنی انسان است. از زمان تمدن های باستانی مصر و یونان، بیشتر به عنوان شاخه ای از فلسفه وجود داشته است، اما به عنوان یک شاخه مستقل از مطالعات علمی در دهه 1870 آغاز شد. تأثیرات مطالعات روان‌شناختی بیش از هر دوره‌ای در گذشته مرتبط و قابل احترام است و اکتشافات و کاربردهای جدید روانشناسی همواره توسط محققان برتر کشف می‌شود.

به عنوان مثال، واکنش اولیه متخصصان روانشناسی و پزشکی اوایل قرن بیستم به جانبازان جنگ جهانی اول را در نظر بگیرید. تئوری اولیه ای که توسط پزشک چارلز مایرز در سال 1915 نوشته شد، نشان می داد که سربازان به دلیل قرار گرفتن در معرض انفجارهای تکان دهنده مکرر که منجر به آسیب مغزی می شود، “شوک پوسته” را تجربه می کنند. وقتی این نظریه رد شد، عقل غالب در آن زمان این بود که مردمی که از “شوک پوسته” رنج می بردند، به سادگی ضعیف یا ترسو بودند، علیرغم این واقعیت که برخی تخمین ها حاکی از آن است که نزدیک به 20 درصد از کهنه سربازان بازمانده جنگ جهانی اول به این بیماری مبتلا شده اند. در میان روانشناسان مدرن تقریباً اتفاق آرا وجود دارد که شوک پوسته ای در واقع همان چیزی است که امروزه معمولاً به عنوان اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) از آن یاد می کنیم.

بسیاری از کاربردهای مدرن اولیه روانشناسی حول محور محافظت از افراد در برابر آسیب های روحی و جسمی است و در عین حال پهنای باند ذهنی لازم را برای مقابله با خطرات روانی که بسیاری از افراد روزانه با آن روبرو هستند فراهم می کند. مسائلی مانند روابط، استرس محل کار و مشکلات مالی همگی می توانند تحت تأثیر علائم روانشناختی قرار گیرند که نیاز به تشخیص و مدیریت دارند، جایی که روانشناسی مدرن وارد عمل می شود و چرا اینقدر مهم است.

روانشناسی چگونه به افراد کمک می کند؟

اساساً، روانشناسی تا حد زیادی به مردم کمک می کند زیرا می تواند توضیح دهد که چرا افراد به روشی که انجام می دهند عمل می کنند. با این نوع بینش حرفه ای، یک روانشناس می تواند به افراد کمک کند تا تصمیم گیری، مدیریت استرس و رفتار خود را بر اساس درک رفتار گذشته بهبود بخشند تا رفتار آینده را بهتر پیش بینی کنند. همه اینها می تواند به افراد کمک کند تا شغل موفق تر، روابط بهتر، اعتماد به نفس بیشتر و در کل ارتباطات بهتری داشته باشند.

زیر شاخه های روانشناسی

امروزه مطالعه روان‌شناختی بسیار گسترده است، به طوری که زیرشاخه‌ها یا شاخه‌های مختلف روان‌شناسی به طور گسترده شناخته شده‌اند و اغلب در مجموعه‌ای از صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرند. (بهترین روانشناس تهران)

بهترین روانشناس تهران

مشاغل روانشناسی مدرن

یک حرفه در روانشناسی می تواند چندین مسیر را طی کند. به عنوان مثال، یک حرفه روانشناسی مدرن می تواند کاملاً مبتنی بر تحقیق و غیر عمومی باشد، یا می تواند به عنوان یک مشاور خانواده باشد که هر روز با افراد در هر سنی کار می کند. در اینجا برخی از مشاغل رایجی است که افراد پس از گذراندن مدرک لیسانس خود در روانشناسی از آن لذت می برند.

پروفسورها – شغلی به عنوان استاد روانشناسی به دو دلیل می تواند مفید باشد: اول اینکه، اساتید اغلب با شرکت در کنفرانس ها و پیگیری تحقیقات جدید در خط مقدم اکتشافات جدید در این زمینه هستند. دوم، اساتید روانشناسی اغلب لذت شکل دادن به ذهن‌های کنجکاو و جوان را به عنوان یکی از ارزشمندترین جنبه‌های کار خود ذکر می‌کنند.

کار در بیمارستان ها – روانشناسان دارای مجوز اغلب در بیمارستان ها یا در کلینیک ها کار می کنند که در آنجا می توانند از دانش خود برای کمک به افرادی که نوعی آسیب روانی را تجربه می کنند استفاده کنند. این می تواند در یک بیمارستان کودکان، یک کلینیک توانبخشی یا هر تعداد مؤسسه مراقبت های بهداشتی باشد. (بهترین روانشناس تهران)

فواید روانکاوی

درمان روانکاوی یک دستور کار مبتنی بر مصرف کننده را ترویج می کند زیرا با نیازهای فرد و تاریخچه زندگی او طراحی شده است. تاریخچه کودکی به عنوان مرجع طبیعی بودن هر فرد مهم است. هرکسی در خانه‌ای «عادی» به دنیا می‌آید، در آن دوران کودکی زمینه‌ای را برای تجربه‌اش از جهان تعیین می‌کند. دوران کودکی خوب، بد یا غیر آن، بر نحوه شناخت خود و دیگران تأثیر گذاشته است. آگاهی از این تأثیرات تاریخی برای هر ظاهری از خودمختاری حیاتی است

بیمار روانکاوان به جای اینکه با یک «هنجار» فرضی مقایسه شود، همان گونه که هست پذیرفته می شود

به همین ترتیب، بیمار در دسته بندی تشخیصی از پیش تعیین شده قرار نمی گیرد، بلکه از نظر چالش ها و درگیری های منحصر به فردش مورد قدردانی قرار می گیرد.

هر بیمار تشویق می شود در مورد هر چیزی که برای او مهم است صحبت کند و کشف کند. هیچ کس دیگری دستور کار مناطق قابل قبول یا مناسب مورد نگرانی را تحمیل نمی کند.

درمان محدود به زمان نیست، بلکه برای بیمار شأن و احترام قائل است تا سرعت درمان را طی کند و رابطه درمانی را تا زمانی که ارزشمند باشد حفظ کند.

نقش درمانگر به عنوان یک متحد و شریک در فرآیند درمانی است. در حالی که ممکن است گاهی نیاز به مقابله داشته باشد، اصل فراگیر هرجا که ممکن است «به نفع بیمار» است.

هدف نهایی درمان کمک به کاهش رنج انسان و افزایش کیفیت زندگی فرد است. در حالی که کاهش علائم رخ می دهد، تنها تمرکز درمان یا تعریف موفقیت نیست. بهترین روانشناس تهران

عنصر اساسی زندگی مطلوب خانوادگی

باید به کودکان نشان داده شود و به آنها آموزش داده شود که در جامعه چه چیزی قابل قبول است یا چه چیزی قابل قبول نیست. ما متولد نشده ایم که به یک زبان خاص صحبت می کنیم ، رژیم خاصی می خوریم یا با اعضای خانواده در ارتباط نیستیم. انسانها از بزرگان خود می آموزند که چگونه رفتار کنند و با هنجارهای فرهنگی پذیرفته شده مطابقت داشته باشند. بیشتر کارهایی که ما به عنوان شهروندان متمدن و متعهد به قانون یاد می گیریم از الگویی است که بیشتر از آموزش مستقیم می بینیم. مرکز رهنمود.

با این حال ، زندگی خانوادگی یک فرد با شرایط ، قومیت و سایر شرایط پیکربندی می شود و شخصیت (ها) والدین سعی می کنند خانواده ای داشته باشند که بتواند نسل بعدی را تولید و پرورش دهد. داستان کوتاه: والدین می خواهند فرزندانشان بزرگ شوند ، عملی ، سازگار و قادر به حفظ خود در بزرگسالی باشند. میزان بروز این پیامدها برای کودکان تحت تأثیر کیفیت محیط عاطفی و روابطی است که کودکان در آن رشد می کنند.

4 ماده اساسی برای پرورش زندگی خانوادگی بهینه

در اینجا پنج استخوان اساسی زندگی خانوادگی با عملکرد خوب آورده شده است. مطمئناً می توان مطالب و توضیحات بیشتری را اضافه کرد ، اما درک این ویژگی های اساسی شما را در مسیر درست هدایت می کند.

  1. والدین و الگوهای بزرگسالان نحوه برخورد با تعارض ، تحمل تنوع و اختلاف نظر را نشان می دهند. احترام متقابل هر یک از اعضای خانواده از سوء استفاده عاطفی جلوگیری می کند. رهنمود.

بزرگسالان در خانواده قوانین مبارزه عادلانه را درک کرده و از آنها استفاده می کنند.

ارتباطات واضح و مستقیم بدون سرزنش ارزش گذاری شده و به طور مرتب مورد استفاده قرار می گیرد. مهارت های گوش دادن فعال به کودکان آموزش داده می شود. مجموعه مهارت هایی برای بیان سالم احساسات تشویق می شود.

درک اعضای خانواده و تأیید متقابل بیش از توافق و فشار برای همه در یک صفحه است.

بهترین روانشناس تهران

بهترین روانشناس تهران

  1. مرزهای بین فردی روشن در خانواده و خارج از خانواده در ارتباط با جوامع بزرگتر مانند محله ، ایالت و ملت حفظ می شود.

یک مرز مفید و مفید به وضوح مشخص می کند که چه کسی برای انجام چه کاری مناسب است ، با چه کسی ، چه وقت ، کجا و چگونه بهتر است. خانواده می دانند که والدین/بزرگسالان چه کسانی هستند و فرزندان چه کسانی هستند و از هر یک در رابطه با سایر اعضای خانواده چه انتظاری دارند.

مرزهای واضحی بین خانواده و دیگران که در خارج از خانواده تعریف شده است ، حفظ می شود. رهبران هر خانواده با در نظر گرفتن پیامدهای کوتاه مدت و بلند مدت ، مرزهایی را تعیین می کنند. با تغییر زمان ممکن است مرزها برای برآوردن نیازها یا ارزشهای خانواده و جامعه تغییر کنند.

مرزهای مفید مسئولیت ها ، تعهدات و امتیازات را روشن می کند. به عنوان مثال ، اعضای خانواده در نقش بزرگسال یا والدین مسئول تربیت فرزندان ، پرداخت صورتحساب ها و حمایت هستند ، نه کودکان. از کودکان انتظار می رود که بازی کنند ، به مدرسه بروند و نحوه اجتماعی شدن و بزرگسالان سازنده را بیاموزند. وظیفه آنها حل مسائل مربوط به روابط بزرگسالان نیست. بچه ها بیشتر با خواهر و برادرهای خود بازی می کنند ، رقابت می کنند و همکاری می کنند تا با والدین خود. انتظار می رود اعضای خانواده در نقش کودکان از بزرگسالان خانواده و قوانین خانه اطاعت کنند.

با رضایت متقابل ، والدین این اختیار را دارند که رابطه خود را با یکدیگر به صورت دلخواه جنسی کنند و ممکن است باروری کنند. والدین مجرد نیازهای بزرگسالان خود را با سایر بزرگسالان خارج از خانواده برآورده می کنند ، نه با کودکان.

در عین حال ، بزرگسالان و والدین در خانواده این حق را دارند که تصمیم نهایی را در مورد زندگی خانوادگی بگیرند. خانواده ها دموکراسی نیستند.

  1. روابط در خانواده با توجه منظم ارزش گذاری ، پرورش و حفظ می شود.

والدین به ملاقات می روند. همچنین ، به طور منظم ، هر فرد بالغ عمداً با هر کودک وقت می گذارد و تعاملات فردی را ایجاد می کند.

خواهر و برادرها ممکن است دعوا کنند ، اما باید پشت یکدیگر در خارج از خانواده (مثلاً در مدرسه) باشند.

خانواده به صورت گروهی تعطیلات و سایر فعالیت های خانوادگی را انجام می دهند و سابقه عمیق و غنی از زندگی خانوادگی و طاق خاطرات ارزشمندی را ایجاد می کنند که در مواقع سخت می توانند از آن استفاده کنند.

  1. کودکان یاد می گیرند که صرف نظر از آنچه در ازدواج والدین آنها (از جمله طلاق یا جدایی) می گذرد ، می توانند روی این چهار حقیقت تضمینی حساب کنند:

آنها به خاطر آنچه هستند دوست دارند و از آنها انتظار نمی رود که شبیه و یا متحد هیچ یک از والدین شوند.

در حین بزرگ شدن ، تمام نیازهای آنها توسط والدین آنها تأمین می شود ، از جمله تأمین ، حمایت و تشویق برای پیگیری سرنوشت منحصر به فرد خود.

هر یک از والدین با هر فرزندی رابطه ای دارند که توسط والدین دیگر به هیچ وجه محدودیت ندارد. کودکان حداقل مثلث بندی بین والدین خود را تضمین می کنند و بعنوان یک کودک بین آنها استفاده نمی شود.

هر اتفاقی که در ازدواج والدین آنها بیفتد تا حدودی بر آنها تأثیر می گذارد ، اما ازدواج به آنها مربوط نیست: آنها آن را ایجاد نکرده اند ، نمی توانند آن را کنترل کنند و نمی توانند آن را تغییر دهند. مرزهای مناسب حکم می کند که ازدواج از هر نظر برای فرزندان آن ازدواج ممنوع باشد. فرزندان با والدین یا p طرف نمی شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا