رپورتاژ آگهی

انواع شغل کارگری و وظایف مربوط به هرکدام

یکی از حوزه‌های کاری پر تقاضا در بازار کار مناطق مختلف کشور، شغل شریف کارگری است. بسیاری از کسب‌وکارها برای پیشبرد اهداف و کارهای خود، به استخدام کارگر ساده، ماهر و نیمه ماهر نیاز دارند. مشاغلی مانند کارگر خط تولید، کارگر ساختمانی، انباردار و کارگر انبار، برخی از فرصت‌های شغلی در این حوزه کاری هستند. در این مقاله، به شرح وظایف کارگر ساده در حوزه‌های کاری مختلف می‌پردازیم.

به شکلی که با معرفی انواعی از فرصت‌های شغلی در گروه شغلی کارگر و نیروی کار ساده، برخی از مهم‌ترین شرایط استخدامی در این حوزه کاری را معرفی خواهیم نمود. با مطالعه این مقاله می‌توانید ضمن دریافت اطلاعات بیشتر درباره برخی از مشاغل مهم در بازار کار، با برخی از مهم‌ترین شرایطی استخدامی شرکت‌های بزرگ و معتبر برای استخدام کارگر ساده آشنا شوید. پس با مطالعه این مطلب همراه ما باشید.

معرفی مشاغل کارگری

یکی از رایج‌ترین آگهی‌های استخدامی در رابطه با فرصت‌های شغلی کارگری و نیروهای خدماتی، آگهی استخدام کارگر ساده است. بسیاری از کارجویان خانم و آقا با مدرک تحصیلی غیردانشگاهی، به دنبال آگهی‌های استخدام کارگر ساده هستند.

کارگران ساده می‌توانند در اغلب شرکت‌ها مشغول به کارشده و از حقوق و دستمزد متناسب با قانون کار بهره‌مند شوند. همچنین کارگران ساده امکان کار در مراکز درمانی، خدماتی و تولیدی مختلف را خواهند داشت.

به‌علاوه کار در شرکت‌های بزرگ و معتبری مانند پرشیا خودرو، دیجی کالا، فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش و شرکت بهمن موتور، از دیگر مزایای شغلی برای یک کارگر ساده خواهد بود. برای اطلاع از جدیدترین آگهی‌های استخدام کارگر ساده در بیمارستان های تهران و سایر مراکز خصوصی و دولتی، می‌توانید به لینک مورداشاره مراجعه کنید.

این در حالی است که شرکت‌ها با توجه به چارت سازمانی خود، فرصت‌های شغلی مختلفی را در گروه مشاغل کارگری تعریف می‌کنند. در ادامه، فهرستی از انواع فرصت‌های شغلی در این حوزه کاری آورده شده است:

 • کارگر ساده
 • کارگر انبار
 • کارگر ساختمانی
 • کارگر فنی
 • کارگر خط تولید
 • نیروی خدماتی
 • نیروی کار بسته‌بندی

همچنین در برخی از مواقع، مشاغلی مانند نیروی حراست و نگهبان، تراکت پخش‌کن، آبدارچی و پارکبان را در حوزه کاری کارگری تعریف می‌کنند. در ادامه این مقاله ضمن معرفی برخی از فرصت‌های شغلی موجود در این گروه شغلی، به شرایط استخدامی و شرح وظایف کارگر ساده اشاره خواهیم کرد.

شرایط استخدامی جهت انجام شرح وظایف کارگر ساده

برای استخدام کارگر ساده شرایط مختلفی وجود دارد که معمولا این شرایط، با توجه به حوزه کاری شرکت تعریف می‌شوند. به‌عنوان‌مثال برای کار در آشپزخانه رستوران یا مراکز ارائه‌دهنده فست فود، رعایت نظافت و آراستگی ظاهری جزء مهم‌ترین شرایط استخدام کارگر ساده خواهد بود.

همچنین توانایی انجام دستورالعمل‌های ارائه‌شده از طرف آشپز یا کارفرما، از دیگر موارد مهم برای کار در فست فود و رستوران است. در ادامه، به برخی از شرایط استخدام کارگر ساده در حوزه‌های کاری مختلف اشاره خواهیم کرد.

شرایط استخدام کارگر ساختمانی

برای انجام موارد مورداشاره در شرح وظایف کارگر ساده ساختمانی، معمولا به‌سلامت جسمانی کارجویان توجه ویژه‌ای می‌شود. در حقیقت انجام کارهای ساختمانی، به قدرت فیزیکی بالایی نیاز دارد. این در حالی است که توانایی انجام کار برای ساعات کار طولانی، از دیگر شرایط استخدامی برای کارگران ساختمانی است. همچنین برخی از کارفرمایان، ارائه ضامن معتبر را به‌عنوان یکی از شرایط استخدام کارگر ساده ساختمانی عنوان می‌کنند.

شرایط استخدام نیروهای خدماتی

برای انجام موارد موردتوجه در شرح وظایف کارگر ساده خدماتی یا نیروی خدماتی، کارجویان باید به امور خدماتی و نظافتی آشنایی داشته باشند. همچنین مسئولیت‌پذیری و داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم، از دیگر شرایط موردتوجه کارفرمایان خواهد بود. این در حالی است که ممکن است برخی از کارفرمایان، شرط سنی و توانایی کار در شیفت شب را به‌عنوان بخشی از شرایط استخدامی خود اعلام کنند.

شرایط استخدام کارگر فنی

یکی از بهترین مشاغل در این حوزه کاری، فرصت شغلی کارگر فنی است. شرکت‌ها برای استخدام کارگر فنی، شرایط خود را با توجه به حوزه فنی موردنظر اعلام می‌کنند. به‌عنوان‌مثال برای استخدام کارگر فنی جهت برق‌کاری صنعتی، معمولا شرایط زیر موردتوجه کارفرماها قرار دارند:

 • آشنایی با تابلو برق و قطعات داخلی آن
 • آشنایی به مونتاژ تجهیزات تابلو برق
 • سابقه کاری مرتبط در حوزه برق صنعتی
 • آشنایی به امور کارگاهی
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم در رشته برق صنعتی
 • مسئولیت‌پذیری

شرایط استخدام کارگر انبار

یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در شرکت‌های تولیدی و شرکت‌های توزیع‌کننده کالا، بخش انبارداری است. معمولا کارگر انبار زیر نظر یک انباردار، به انجام وظایف و مسئولیت‌های محوله می‌پردازد. در بخش‌های بعدی این مقاله، به شرح وظایف کارگر انبار می‌پردازیم. از شرایط استخدام کارگر انبار در شرکت‌های معتبر، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیلات حداقل دیپلم
 • کارت پایان خدمت برای آقایان
 • عدم اعتیاد به مواد مخدر و مصرف سیگار
 • دارای دقت و توانایی انجام محاسبات ساده ریاضی
 • بومی بودن
 • سلامت کامل جسمانی جهت بارگیری و تخلیه کالاها

شرایط استخدام کارگر بسته‌بندی

جزئی‌نگری و توانایی انجام کار گروهی، جزء مهم‌ترین شرایط استخدامی کارگر ساده جهت بسته‌بندی است. معمولا برخی از شرکت‌ها برای جذب و استخدام نیروی بسته‌بند، از کارجویان ارائه یک ضامن معتبر را درخواست می‌کنند.

کارجویان معمولا می‌توانند با انجام اضافه‌کاری، دستمزد دریافتی خود را از کار بسته‌بندی افزایش دهند. برای آگاهی از شرح وظایف کارگر بسته بندی، حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

شرایط استخدام کارگر خط تولید

شرکت‌های تولیدی، کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی مختلف، برای تولید محصولات و کالاهای خود به استخدام کارگر خط تولید نیاز دارند. نیروهای کاری معمولا بعد از جذب و استخدام در شرکت موردنظر، برای انجام وظایف روزانه خود در محل خط تولید کارخانه حاضر می‌شوند.

همچنین برخی از شرکت‌ها پیش از شروع به کار نیروی کار در خط تولید، آموزش‌های لازم را به افراد جویای کار در فرصت شغلی کارگر خط تولید ارائه می‌‌دهند. معمولا کار در این فرصت شغلی به شکل تمام‌وقت خواهد بود. از شرایط استخدام کارگر خط تولید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سابقه کاری مرتبط برای کار در خط تولید
 • بومی بودن
 • حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • توانایی کار کردن در شیفت‌های مختلف
 • آشنایی به مباحث حوزه کاری موردنظر

ذکر این نکته ضروری است که شرایط استخدام کارگر خط تولید ممکن است در هر واحد تولیدی، نسبت به واحد دیگر متفاوت باشد. همچنین ممکن است شرایط دیگری از طرف کارفرما، برای استخدام کارگر ساده جهت کار در خط تولید اعلام شود.

به‌عنوان‌مثال برای کار در برخی از کارگاه‌ها، کارجویان نباید به بوی موادی مانند انواع حلال‌ها، رنگ و تینر حساسیت داشته باشند. همچنین شرایط سنی مشخص، از دیگر مواردی است که برخی از کارفرمایان برای جذب و استخدام کارگر ساده عنوان می‌کنند. در بخش‌های بعدی، به شرح وظایف کارگر ساده برای کار در خط تولید خواهیم پرداخت.

شرح وظایف کارگر چیست؟

در این بخش قصد داریم به شرح وظایف کارگر ساده در حوزه‌های کاری مختلف، نگاهی بیندازیم. در شرح وظایف کارگر ساختمانی، انجام تمام امور اجرایی مرتبط با ساخت‌وساز یک ساختمان، موردتوجه کارفرما خواهد بود. به‌عنوان‌مثال جابجایی تجهیزات و مصالح، ازجمله وظایف اصلی کارگران ساختمانی است.

همچنین کمک به نیروهای کاری ماهر جهت انجام امور مختلف، از دیگر وظایف و مسئولیت‌های تعریف‌شده برای یک کارگر ساختمانی است. شرکت‌های پیمانکاری برای انجام اموری مانند لوله‌کشی، نصب تجهیزات مختلف، نظافت ساختمان و بنایی، به استخدام کارگر ساختمانی نیاز دارند. در ادامه، به برخی دیگر از وظایف کارگران در مشاغل مختلف اشاره خواهیم کرد.

شرح وظایف کارگر فنی

چنانچه در یکی از مشاغل فنی دارای مهارت و تجربه کاری قابل‌توجهی باشید، می‌توانید به‌عنوان کارگر فنی در شرکت‌های مختلف مشغول به کار شوید. برق‌کار، برق‌کار صنعتی، تکنسین فنی، لوله‌کش و جوشکار، برخی از فرصت‌های شغلی هستند که نیاز به نیروی کار فنی دارند.

به دلیل تنوع شغلی که در حوزه‌ کارهای فنی وجود دارد، شرح وظایف کارگر فنی هم متفاوت خواهد بود. به‌عنوان‌مثال از یک برق‌کار صنعتی انتظار می‌رود با مدارهای قدرت کارکرده و قطعات داخلی تابلو برق را مونتاژ نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره شرح وظایف کارگر فنی، می‌توانید به آگهی‌های استخدامی در حوزه کاری موردنظر خود مراجعه کنید.

شرح وظایف کارگر انبار

از موارد موردتوجه در شرح وظایف کارگر ساده انبار، می‌توان به بسته‌بندی محصولات و سفارشات اشاره کرد. همچنین یک کارگر انبار باید بتواند فرآیند بارگیری و تخلیه کالا را در مراکزی مانند داروخانه‌ها، فروشگاه‌ها و شرکت‌های تولیدی به‌خوبی انجام دهد.

از دیگر وظایفی که معمولا در بخش شرح وظایف کارگر انبار در آگهی‌های استخدامی شرکت‌ها به آن اشاره می‌شود، می‌توان به چیدمان کالا در قفسه‌های انبار شرکت اشاره کرد. همچنین ثبت ورود و خروج کالا در بخش انبارداری، از دیگر وظایف و مسئولیت‌های مهم برای یک کارگر انبار است.

شرح وظایف کارگر بسته بندی

کارخانه‌های تولیدکننده مواد غذایی، مراکز عرضه‌کننده پوشاک و محصولات بهداشتی، ازجمله کسب‌وکارهایی هستند که به استخدام نیروی بسته‌بند نیاز دارند. انجام بسته‌بندی با سرعت و دقت بالا، جزء مواردی است که در شرح وظایف کارگر بسته بندی مورداشاره قرار می‌گیرد.

شرح وظایف کارگر ساده خط تولید

از شرح وظایف کارگر خط تولید، می‌توان به کار با دستگاه‌های موجود در کارخانه برای تولید قطعات اشاره کرد. همچنین مونتاژ کردن قطعات مختلف، از دیگر مواردی است که در شرح وظایف کارگر خط تولید موردتوجه کارفرما قرار می‌گیرد.

جمع‌بندی

یکی از رایج‌ترین آگهی‌های استخدامی در منابع کاریابی معتبر، آگهی استخدام کارگر ساده است. شرکت‌های بزرگ و کوچک برای انجام اموری مانند انبارداری، حمل و جابجایی بار، بسته‌بندی و مونتاژ قطعات دستگاه‌های مختلف، به استخدام کارگر ساده با حقوق و دستمزد وزارت کار نیاز دارند.

این در حالی است که شرکت‌های بزرگ و معتبر، مزایای شغلی مختلفی را برای استخدام کارگر ساده پیشنهاد می‌دهند. به دلیل اهمیت این فرصت شغلی در بازار کار، در این مقاله به معرفی انواع مشاغل کارگری پرداختیم. به شکلی که با شرح وظایف کارگر ساده در حوزه‌های کاری مختلف، به شرح وظایف کارگر ساختمانی، شرح وظایف کارگر انبار و شرح وظایف کارگر خط تولید اشاره نمودیم.

4/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا