دهان و دندان

5 روش جادویی برای تسکین درد دندان

دندان درد معمولا به دلیل بروز عفونت در ناحیه مرکزی دندان رخ می دهد، این درد بیشتر فک و دور دندان را تحت تاثیر قرار میدهد.

اگر دندان درد سبک و متوسط دارید می توانید برای کاهش التهاب و درد آن از درمان های خانگی استفاده کنید.

نکته: مواردی که ذکر خواهیم کرد، درد دندان شما را درمان نخواهند کرد بلکه به تسکین و کاهش درد آن کمک خواهند کرد. بهترین راه برای درمان درد دندان مراجعه به دندان پزشک می باشد.

درمان های خانگی آسان برای رهایی از دندان درد


1. میخک

میخک از بهترین و معروف ترین درمان های درد دندان است که برای درمان دردهای خفیف و متوسط استفاده می شود. میخک خاصیت ضد التهابی، ضد باکتریایی و تسکین دهندگی دارد.

اگر احساس دندان درد دارید شما می توانید چند قطره از روغن میخک را روی دندانی که درد دارد بریزید. حتی می توانید چند قطره از روغن میخک را با آب مخلوط کنید و آن را غرغره نمایید.

2. سیر

سیر درمانی قدیمی برای از کاهش و تسکین درد دندان است. سیر ، دارای خواص آنتی بیوتیکی طبیعی است که می تواند سرعت رشد باکتری هایی که درون بدن قرار دارند را کاهش می دهد.

ابتدا 3 الی 4 حبه سیر را آسیاب کنید، سپس اندکی نمک به آن اضافه نمایید و روی دندان آسیب دیده برای کاهش و تسکین درد بگذارید. شما همچنین می توانید به جای سیر تازه از پودر سیر استفاده کنید.

3. یخ

یخ سبب می شود درد دندان به سرعت و آنی تسکین داده شود. کمی یخ را خرد کرده سپس داخل نایلون بریزید و سر آن را محکم ببندید، سپس پارچه ای پنبه ای نازک را دور نایلون پیچیده و آن را روی گونه ی خود به مدت چند دقیقه قرار دهید. شما می توانید همچنین یخ را به طور مستقیم روی دندان خود بگذارید تا درد آن سریعا کاهش یابد.

4. پیاز

پیاز دارای خواص ضد میکروبی و تمیز کنندگی است. در نتیجه پیاز می تواند به کاهش دندان درد کمک بسیاری کند. هنگامی که احساس دندان درد می کنید کافیست مقداری پیاز خام را به مدت چند دقیقه بجوید.

5. آب و نمک

یکی از راهکارهای مفید برای کاهش و تسکین درد دندان، مخلوط آب و نمک است. ابتدا 2 قاشق چای خوری نمک را با 1 لیوان آب ولرم مخلوط نمایید. سپس آب را چند دقیقه در داخل دهان خود بچرخانید و غرغره کنید. مخلوط آب و نمک به کاهش تورم و التهاب عصب ها در دهان کمک می کند.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا