اینترنت و وب

سئو چیست و چگونه کار میکند

زمانی که صحبت از سئو می شود منظور تکنیک هایی است که افراد می توانند در سایت پیاده سازی کنند و کلمات کلیدی سایت را به رتبه های برتر گوگل برسانند. اگر شما هم نمی دانید سئو چیست و چگونه کار میکند تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. اگر میخواهید به صورت اصولی سئو سایت را یاد بگیرید و با دریافت مدرک فنی حرفه ای بین المللی وارد بازار کار شده و کسب درآمد داشته باشید می توانید با همکاران ما در آموزشگاه آریا تهران از طریق شماره های 02166919634 الی 7 تماس بگیرید و یا به سایت آریا تهران به نشانی www.aryatehran.com مراجعه کنید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

پیشنهاد ویژه: برای یادگیری سئو حتما به مقاله آموزش سئو، آموزشگاه آریا تهران سر بزنید.

سئو چیست به زبان ساده

سئو چیست به زبان ساده

در این قسمت می خواهیم مفهوم سئو چیست به زبان ساده به شما توضیح دهیم. به طور کلی در پاسخ به سوال سئو چیست باید بگوییم به یک سری تغییرات که در ساختار، محتوا و سایت های دیگر که برای بهبود رتبه سایت در کلمات مختلف انجام می شود و تکنیک های استفاده از این عملیات سئو گفته می شود.

در واقع سئو بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو و کاربران می باشد و زمانی سایت می تواند رتبه بندی خوبی داشته باشد که بتواند ترافیک بیشتری را جذب کرده و در سایت ماندگار کند و در عین حال برای رسیدن به رتبه های برتر باید اصول و قوانین گوگل و موتور های جستجو دیگر را رعایت کند.

سئو مخفف چیست

سئو یا seo مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد و در لغت به معنی بهینه سازی سایت برای موتور جستجو می باشد. با توجه الگوریتم های گوگل برای آن که سایت بتواند در رتبه های برتر حضور داشته باشد باید باید صفحات سایت را هم برای موتور های جستجو و هم برای کاربران بهینه سازی نمود.

انواع سئو

انواع سئو

تا اینجای مقاله شما متوجه شدید سئو چیست و همچنین اینکه سئو مخفف چیست اما سوالی که مطرح می شود این است که برای بهینه سازی سایت باید چه تکنیک هایی از انواع سئو را پیاده سازی کرد و آیا همه تکنیک ها برای همه سایت ها پاسخگو است؟

برای آن که شما بتوانید به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید باید با انواع سئو سایت آشنایی داشته باشید و باید بتوانید جدیدترین تکنیک های سئو را در سایت خود پیاده سازی کنید. انواع تکنیک های سئو عبارتند از:

  • سئو کلاه سفید

مطابق با الگوریتم ها و توصیه های گوگل برای آن که بتوان به رتبه های برتر گوگل دست یافت باید از تکنیک های سئو کلاه سفید بهره برد. سئو کلاه سفید مطابق با ضوابط گوگل است و با رعایت این تکنیک ها سایت شما از هرگونه مجازاتی به دور است و می توانید سایت خود را در رتبه های برتر گوگل تثبیت کنید. یکی از کار هایی که برای پیاده سازی White Hat Seo انجام می شود تحقیق در مورد کلمات کلیدی پرترافیک و پردرآمد برای مجموعه است.

اگر میخواهید ده ها تکنیک سئو کلاه سفید را یاد بگیرید و با پیاده سازی این تکنیک ها در رتبه های برتر گوگل حضور دائمی داشته باشید حتما مقاله سئو کلاه سفید چیست را مطالعه کنید.

  • سئو کلاه سیاه

سئو کلاه سیاه یا Black hat SEO  مجموعه ترفند ها و تکنیک هایی می باشد که مخالف قوانین گوگل می باشد و در صورت استفاده از این تکنیک ها و تشخیص آن ها توسط گوگل سایت شما مورد جریمه های سنگینی قرار میگیرد و حتی ممکن است سایت شما به طور کلی از دسترس کاربران خارج شود.

سئو کلاه سیاه در واقع به معنی فریب دادن موتور های جستجو می باشد و شما با پیاده سازی تکنیک های سئو کلاه سیاه در نظر موتور های جستجو ابتدا می توانید جلوه کنید اما با مشخص شدن استفاده از تکنیک های غیرمجاز سئو کلاه سیاه رتبه کسب شده خود را از دست میدهید. یکی از تکنیک های سئو کلاه سیاه از انواع سئو سایت مخفی کردن کلمات کلیدی زیادی است که در صفحه استفاده میکنید.

اگر میخواهید بیشتر با سئو کلاه سیاه و تکنیک های آن آشنا شوید و با تغییر این تکنیک ها در جهت مثبت و ایده گرفتن از آن ها سعی در بهبود رتبه سایت خود کنید حتما مقاله سئو کلاه سیاه چیست را مطالعه کنید.

  • سئو کلاه خاکستری

در میان تکنیک های سئو کلاه سفید که برای کسب رتبه برتر گوگل نیازمند صرف زمان است و سئو کلاه سیاه که می تواند سریعتر سایت را به رتبه اول برساند ولی در عین حال احتمال پنالتی شدن سایت افزایش میدهند سئو کلاه خاکستری مطرح می شود.

سئو کلاه خاکستری مجموعه تکنیک ها و ترفند های سئو می باشد که باید به صورت حرفه ای در سایت پیاده سازی شود تا سایت مورد جریمه قرار نگیرد و در عین حال به بهبود رتبه سایت کمک کند. برای استفاده از تکنیک های سئو کلاه خاکستری شما باید به عنوان سئو کار حرفه ای وارد عمل شوید و توصیه می شود در صورتی که در این حوزه تخصص ندارید به کل این تکنیک ها را برای سئو سایت خود رها کنید.

اگر میخواهید سایت خود را با تکنیک های سئو کلاه خاکستری در رتبه های برتر گوگل تثبیت کنید و مانند سئوکار متخصص وارد عمل شوید مقاله سئو کلاه خاکستری چیست را مطالعه کنید.

سئو چگونه کار میکند

تا اینجای مقاله شما با مفهوم سئو چیست و انواع سئو آشنا شدید اما سوالی که ممکن است برای شما هم شکل گرفته باشد این باشد که سئو چگونه کار میکند؟

در واقع زمانی که شما تکنیک های سئو تکنیکال یا فنی، سئو داخلی و سئو خارجی را رعایت میکنید به ربات های گوگل این نکته را یادآوری می کنید که مطابق با دستورات گوگل سایت را برای موتور جستجو گوگل و همچنین برای کاربران بهینه سازی کرده اید.

با گذشت زمان رتبه صفحات سایت شما که روی آن ها برنامه سئو را پیاده سازی کرده اید به رتبه های برتر راه پیدا میکنند و مورد استفاده کاربران بیشتری قرار میگیرند.

در صورتی که سایت شما در رتبه های برتر بتواند نظر مثبت کاربران را جلب کند می تواند در آن جایگاه در صورت آپدیت تکنیک ها مطابق با جدیدترین الگوریتم های گوگل تثبیت شود و حتی رتبه آن نیز بهبود یابد.

اهداف سئو چیست

اهداف سئو چیست و چرا باید از سئو در سایت مان استفاده کنیم؟ شاید بتوان گفت مهمترین هدف سئو بهبود کسب و کار و کسب درآمد بیشتر از طریق جذب ترافیک بیشتر و برندینگ سازی خدمات می باشد.

از دیگر اهدافی که سئو دنبال میکند رتبه بندی سایت ها بر اساس میزان پاسخگویی به نیاز های کاربران و اعمال قوانین موتور های جستجو در آن ها، تبلیغات به شیوه های نوین، بازاریابی اینترنتی، برندینگ سازی خدمات و محصولات، جلب رضایت کاربران و در نهایت رسیدن به اهداف تجاری و اقتصادی برای صاحبان کسب و کار های می باشد.

اگر شما هم میخواهید به عنوان یک سئوکار حرفه ای در این حوزه فعالیت داشته باشید و کسب درآمد بالایی داشته باشید می توانید در کلاس های آموزش سئو مقدماتی تا پیشرفته آموزشگاه آریا تهران به نشانی سایت www.aryatehran.com شرکت کنید. برای دریافت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با همکاران ما با شماره های 02166919634 الی 7 تماس بگیرید.

4/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا