موفقیت

معرفی انواع ویزای تحصیلی کانادا + سریع‌ترین روش اخذ آن برای ایرانیان

برای اخذ انواع ویزای تحصیلی کانادا باید شرایط خاصی داشته باشید و بتوانید از عهده هزینه‌های خود در کشور مقصد بر بیایید، البته بسیاری از دانشگاه‌های معتبر با ارائه بورسیه‌های تحصیلی این شرایط را برای شما راحت‌تر می‌کنند تا فرایند مهاجرت را بهتر و سریع‌تر طی کنید.

همان‌طور که می‌دانید، مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا است، اما سؤال اینجاست که برای مهاجرت تحصیلی باید چه شرایطی داشته باشید و در کنار آن چه مدارکی ارائه کنید؟ ویزای تحصیلی کشور کانادا به چند دسته تقسیم می‌شود؟ چه افرادی می‌توانند برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند؟

قبل از اینکه برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا اقدام خاصی انجام دهید، باید جواب دقیقی برای این دسته از سوالات پیدا کنید.. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا انواع ویزای تحصیلی کانادا را معرفی کنیم و اطلاعات کاملی درباره شرایط و مدارک موردنیاز آن در اختیارتان قرار دهیم.

ویزای تحصیلی کانادا برای چه کسانی مناسب است؟

همان‌طور که گفتیم، مهاجرت تحصیلی یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا است و بسیاری از افراد تصور می‌کنند که ویزای تحصیلی تنها برای آن دسته از افرادی است که قصد ادامه تحصیل در رشته موردنظر خود را دارند، اما این تصور کاملاً اشتباه است، علاوه بر دانشجویان تمام رشته‌های تحصیلی، افراد دیگری هم می‌توانند برای این نوع از ویزا اقدام کنند.

دسته اولی که معمولاً با علاقه بیشتری اخذ ویزای تحصیلی را دنبال می‌کنند، خانواده دانش‌آموزان هستند. بسیاری از خانواده‌ها قصد دارند با اخذ این ویزا، آینده فرزند خود را در مدارس معتبر و پیشرفته کانادا تضمین کنند. ازآنجایی‌که بیشتر کشورها از جمله کانادا امکان مهاجرت دانش‌آموزان را به همراه سرپرست یا قیم خود فراهم کرده است، تعداد این خانواده‍‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

اخذ ویزای تحصیلی یک روش ساده و آسان برای آن دسته از افرادی است که در زمینه خاصی مهارت دارند، این دسته از افراد می‌توانند به کمک ویزای تحصیلی به کشور کانادا مهاجرت کنند و با اخذ مدرک معتبر، در زمان کوتاهی شغل بسیار مناسبی پیدا کنند.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی

اصلاً فرقی نمی‌کند که برای کدام ویزای تحصیلی اقدام می‌کنید، به‌هرحال باید یک‌سری شرایط خاص را داشته باشید تا بتوانید ویزای موردنظرتان را اخذ کنید. شرایط انواع ویزای تحصیلی کانادا باهم تفاوت دارد، اما یک‌سری از شرایط برای تمام ویزاهای تحصیلی یکسان هستند و باید آن‌ها را داشته باشید. در ادامه این شرایط را معرفی می‌کنیم:

  • اخذ پذیرش از دانشگاه و یا مدرسه مقصد: قبل از انجام هر کاری باید دانشگاه مقصد را بر اساس شرایط خود انتخاب کنید و شرایط لازم برای اخذ پذیرش را داشته باشد. شرایط دانشگاه بر اساس نوع ایالت و رشته تحصیلی متفاوت است.
  • تسلط کافی به زبان خارجی: برای اخذ پذیرش و دریافت انواع ویزای تحصیلی کانادا، باید نمره موردنظر دانشگاه مقصد را در آزمون آیلتس یا تافل کسب کنید. البته دانشگاه‌های کانادا آزمون‌های دیگری هم برای متقاضیان تعیین کرده‌اند.
  • تمکن مالی: برای تحصیل در بسیاری از دانشگاه‌های کانادا، باید تمکن مالی لازم را برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی را داشته باشید. البته در صورت اخذ بورسیه تحصیلی این شرط برای شما برداشته می‌شود.
  • ارائه مدارک معتبر: اداره مهاجرت کانادا، مدارک خاصی را برای صدور ویزای تحصیلی درخواست می‌کند که باید تمام آن‌ها را بدون هیچ نقصی ارائه کنید. پاسپورت، مدارک تحصیلی مقطع قبلی، پذیرش تحصیلی، گواهی تمکن مالی، مدارک زبان انگلیسی، انگیزه‌نامه، فرم درخواست ویزا و… از جمله مهم‌ترین مدارک به شمار می‌آیند.

انواع ویزای تحصیلی در تمام کشورها

انواع ویزای تحصیلی در تمام کشورها

به‌طورکلی ویزای تحصیلی کانادا به دو دسته ویزای دانشجویی و ویزای دانش‌آموزی تقسیم می‌شود که هرکدام از آن‌ها شرایط خاصی را در مقابل شما قرار می‌دهند.

شرایط لازم برای اخذ انواع ویزای تحصیلی کانادا تقریباً یکسان است، اما در این بین اداره مهاجرت کانادا  شرایط دیگری برای ویزای دانش‌آموزی تعیین کرده‌اند. برای مثال کشور کانادا علاوه بر نامه پذیرش، تمکن مالی، تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدارک، همراهی والدین یا معرفی قیم قانونی را تعیین کرده است. در واقع ازآنجایی‌که دانش‌آموزان به سن قانونی نرسیده‌اند، باید تحت حمایت والدین یا قیم قانونی خود باشند. از دیگر شرایط لازم برای اخذ ویزای دانش‌آموزی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • متقاضی باید بالای 4 سال داشته باشد.
  • معرفی‌نامه از مدیر مدرسه کشور مبدأ لازم است.
  • اگر قیم دانش‌آموز در کشور کانادا انتخاب می‌شود، باید شهروند کانادا و یا دارای اقامت دائم باشد.

با اینکه ویزای تحصیلی به دو دسته دانشجویی و دانش‌آموزی تقسیم می‌شود، اما این ویزاها بر اساس فاکتورهای دیگر هم تقسیم‌بندی می‌شوند. در ادامه این نوع از ویزاها را معرفی می‌کنیم:

ویزای دانشجویی از نظر مدت‌زمان

ویزاهای تحصیلی کشور کانادا بر اساس مدت‌زمان تحصیل افراد هم ارائه می‌شود. در واقع اگر برای شرکت در کلاس‌های کوتاه‌مدت مانند اخذ مدرک زبان شرکت کرده باشید، ویزای کوتاه‌مدت برایتان صادر می‌شود، اما اگر بخواهید یک دوره تحصیلی کامل را سپری کنید، ویزای شما به‌صورت بلندمدت صادر می‌شود.

ویزای دانشجویی از نظر نوع برنامه

ویزای دانشجویی ممکن است بر اساس نوع برنامه شما متفاوت باشد، یعنی کشور کانادا و تمام کشورهایی که شرایط را برای ادامه تحصیل دانشجویان فراهم کرده‌اند، انواع ویزای تحصیلی را برای دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی‌ارشد و دکتری صادر می‌کنند.

همچنین ویزای تحصیلی برای متقاضیان دوره‌های فنی و حرفه‌ای هم صادر می‌شود تا در برنامه‌های موردنظر خود شرکت کنند. باتوجه‌به تنوع برنامه‌ها می‌توان گفت که انواع ویزای تحصیلی کانادا بر اساس نوع برنامه هم تفاوت‌های خاصی باهم دارند.

بیشتر بخوانیم: بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

مهاجرت به کانادا با سازمان مهاجرتی نگار

سریع‌ترین روش اخذ ویزای تحصیلی کانادا برای ایرانیان با سازمان مهاجرتی نگار

برای اینکه انواع ویزای تحصیلی کانادا را در سریع‌ترین زمان ممکن اخذ کنید، باید انجام روش اصولی را در برنامه مهاجرتی خود قرار دهید. امروزه موسسه‌های مختلفی در زمینه مهاجرت به کانادا فعالیت دارند، اما طبیعتاً تمامی آن‌ها معتبر نیستند و نمی‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن ویزای شما را اخذ کنند.

سازمان مهاجرتی نگار با مدیریت نگار پورعالی (با شماره رسمی R712360 عضو فعال انجمن مهاجرت کانادا ICCRC) یکی از معتبرترین و شناخته‌شده‌ترین سازمان‌های مهاجرتی است که با صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما، ویزای تحصیلی کشور کانادا را به کمک مشاوران حرفه‌ای و وکلای باتجربه خود، برایتان اخذ می‌‌کند. برای رزرو وقت مشاوره از سازمان مهاجرتی نگار، کافی است به سایت این سازمان (https://negarimmigration.com/) بروید و فرم درخواست مشاوره را پر کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا