دهان و دندان

از بین بردن بوی سیر دهان فوری

به دلیل خواص و فواید بیشمار سیر مایلیم تا آن را در برنامه غذایی خود بگنجانیم اما بوی بدی که بعد از خوردن آن از دهان و معده منتشر می شود مانع از این تمایل می شود ولی این دلیل خوبی برای مصرف نکردن یکی از بهترین آنتی اکسیدان های طبیعی دنیا نخواهد بود چرا که با راه حلی های ساده و سریع می توانید از بیرن بردن بوی سیر از دهان و معده را به سادگی انجام دهید.

چرا سیر و پیاز، باعث بوی بد دهان می شوند؟

یک سری از ترکیبات در پیاز، سیر و یا هر دو، موجب بوی بد در دهان یا حتی کل بدن می شوند که شامل:

آلیسین: زمانی که حبه های سیر در معرض هوا قرار می گیرند، ماده ای به نام آلین، به آلیسین تغییر پیدا می کند که سپس به چندین ترکیب حاوی گوگرد تبدیل می شود و این بو را به سیر می دهد.

آلیل متیل سولفید: این ترکیب، هم از پیاز و هم از سیر، زمانی که خرد شده اند منتشر می شود زمانی که خورد می شوند، این ماده توسط رگ های خونی جذب می شود و از طریق منافذ ریه و پوست رها می شود.

سولفوکساید سیستئین: این ترکیب گوگردی در سیر و پیاز به محض خورد شدن، موجب بوی نامطبوعی از طریق تنفس می شود.

تبلیغات

از بین بردن بوی سیراز بین بردن بوی سیر در خانه

 

11 راه برای خلاصی سریع از بوی سیر

سیر، بخش مهمی در خیلی از دستورهای تهیه غذا است نبودن سیر در غذا، می تواند باعث بی مزگی آن شود ولی نمی توانید منکر این شوید که خوردن سیر باعث بوی بد دهان می شود ولی چند نفر از شما از این مسئله آگاه هستید که منبع حقیقی بوی بد سیر، ریه ها هستند و نه دهان؟ بله کاملا درست خواندید؛ اگر شما مایل به این هستید که سیر را از برنامه غذایی خود حذف کنید، بهتر است صبر کنید این بخش به شما راه هایی را نشان می دهد که بدون حذف هر مقدار سیر از غذاها، بوی نامطبوع آن را پنهان کنید.

 1. از خردل استفاده کنید:

از یک قاشق چای خوری خردل استفاده کنید و حداقل برای یک دقیقه غرغره کنید؛ سپس، نصف قاشق چای خوری از خردل را قورت دهید همین که خردل وارد معده شما شود، تمامی بوی بد حاصل شده از سیر را از بین می برد.

 1. خوردن غذاهای نعنایی، نفس شما را تازه می کند:

چای نعنا، نعنا و جعفری تازه می توانند کمک کنند که از بوی بد حاصل از سیر، خلاص شوید.

 1. برای از بین بردن بوی بد سیر، سبزیجات بخورید:

خوردن هویج، لیمو، قارچ، پوره سیب زمینی، می تواند کیفیت تنفس شما را بالاتر ببرد؛ اگر در یک وعده غذایی، مقدار زیادی سیر خورده اید، خوردن این سبزیجات به طور همزمان هوشمندانه است.

 1. آدامس بجوید:

آدامس جویدناز بین بردن بوی سیر با جویدن آدامس

 

همچنین بخوانید:  مبارزه با بوی بد دهان در ماه رمضان

وجود مقدار خوبی از بزاق در دهان، برای نجات از بوی بد سیر خیلی مهم است؛ جویدن آدامس به خصوص با طعم دارچین، راه حل خوبی برای پنهان کردن این بو است.

 1. مایعات بنوشید:

آب، لیموناد و چای نعنا همگی، برای شستن این بو از دهان شما مفید هستند.

 1. مسواک بزنید:

اگر اغلب اوقات سیر می خورید، برای یک مسواک و خمیر دندان خوب پول خرج کنید؛ مسواک زدن، تنها راه نتیجه بخش برای تمیزی دهان شما است این کار را حداقل به مدت دو دقیقه انجام دهید.

 1. از شستشو دهنده ی زبان استفاده کنید:

پرزهای زبان، می توانند باکتری ها و خرده ریزه ها را گیر بی اندازند شستشوی زبان، بعد از هر غذا ضروری است.

 1. از دستگاه تمیز کننده جرم دندان استفاده کنید:

از دستگاه تمیز کننده جرم دندان یا هر شستشو دهنده ی دیگری استفاده کنید این دستگاه، همه چیزهای بین یا زیر لثه را تمیز می کند. اگر طی فرآیند این چنینی، از شر غذاهای به جا مانده خلاص نشوید، غذا در دهان شما فاسد می شود.

 1. سیر را بپزید:

پختن سیر، باعث کاهش بو می شود، ولی باید این حقیقت را نیز در نظر داشته باشید که خواص آنتی اکسیدانی سیر بر اثر پخته شدن، لطمه می خورد؛ سعی کنید برای پخت غذا، از سیر تازه به جای پودر سیر استفاده کنید.

 1. ماست:

ماست یونانیماست برای از بین بردن بوی سیر

 

تحقیقات زیادی نشان داده است که خوردن 6 اونس ماست می تواند مقادیر هیدروژن سولفات در بدن و در نتیجه بوی سیر را کاهش دهد.

 1. شیر بنوشید:

نوشیدن یک لیوان شیر، هم زمان یا بعد از غذاهای پر سیر، تمرکز ترکیبات حاوی سولفور را که باعث بوی بد می شوند، در دهان کاهش می دهد. تحقیقات نشان داده است که شیر پر چرب برای از بین بردن بوی بد دهان از شیر بدون چربی بهتر است.

 1. یک فنجان چای سبز بنوشید:

نوشیدن چای سبز بعد از خوردن سیر می تواند به پنهان کردن بوی قوی آن کمک کند. یک تحقیق نشان داده است که چای سبز می تواند بوی بد دهان را حتی بهتر از چای نعنا، آدامس، یا محصولات حاوی روغن جعفری، از بین ببرد. چای سبز ممکن است مزایای دیگری نیز برای سلامت دهان داشته باشد. تحقیق دیگری به این نتیجه دست پیدا کرده است که دهانشویه های حاوی کاتچین که ترکیبات مفید موجود در چای سبز هستند، قادر بودند که به طور موثر پلاک دهان را مانند دهان شویه های ضد عفونی کننده، کاهش دهند.

 1. هل، نعناع، رازیانه و میخک:

این دانه ها و گیاهان معطر می توانند بوی سیر را از دهان شما رفع کنند.

 1. لیموترش:

لیمواز بین بردن بوی سیر با لیمو

 

همچنین بخوانید:  علت تلخی دهان در طول روز

استفاده از لیموترش در کاهش بوی سیر بسیار موثر است. لیمو همچنین می تواند باکتری های مولد بوی بد دهان را از بین ببرد. سعی کنید بعد از خوردن سیر یک تکه لیموترش را در دهان خود بگذارید و بمکید.

 1. دارچین خشک بجوید:

یکی دیگر از روش های رفع بوی بد سیر از دهان و معده جویدن مقداری دارین خشک است که واقعا اثربخش می باشد.

از بین بردن بوی سیر از دستان

از بین بردن بوی سیربرای از بین بردن بوی سیر از دست چه کنیم

 

برای از بین بردن بوی سیر از دستانتان، آن ها را حداقل به مدت 30 ثانیه روی سینک استیل بمالید؛ اگر در منزل سینک استیل ندارید، واقعا باید یکی بخرید، صابون استیل هم برای انجام این کار خوب است.

هم چنین می توانید پوستتان را با نمک مخلوط شده با آب لیمو یا خمیر دندان تمیز کنید؛ برای رفع بوی بد سیر از دهان نیز لیمو را بمکید یا پوستش را بجوید. این کار می تواند بوی سیر را از دهان شما بزداید.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر
منبع
namnak

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا