سبک زندگی

چگونه جشن تولد خوب برگزار کنیم

برای برگزاری هر چه‌بهتر جشن تولد و ایجاد یک فضای شاد و لذت‌بخش در تولد، مهمانان و میزبان نکاتی را باید رعایت نمایند تا جشن به‌خوبی و خوشی برگزار شود. در این بخش راه‌کارهایی را به شما آموزش می‌دهیم که با استفاده از آن می‌توانید جشن شاد و زیبایی داشته باشید تا به همه خوش بگذرد.

تبلیغات

کی و چه زمانی جشن تولد بگیریم؟

بهترین زمان گرفتن جشن تولد روزهای چهارشنبه و یا پنجشنبه است که بچه‌ها روز بعد تعطیل هستند و به مدرسه نمی‌روند. گرفتن جشن تولد در جمعه شب اصلاً خوب نیست چراکه ممکن است تا دیروقت ادامه یابد و بچه‌ها صبح شنبه را با خستگی آغاز نمایند.

همچنین معمولاً جشن تولدها در شب برگزار و فقط یک سری تولدهای کودکانه که بچه‌های مهدکودک را دعوت می‌کنند، در بعدازظهر برگزار می‌شود.

چه جوری برویم جشن تولد؟

اگر به جشن تولد دعوتید، آقایان کت‌شلوار و خانم‌ها لباس شب و ماکسی نپوشند و لباسی بر تن کنند که حالت اسپرت داشته باشد و راحت باشد تا اگر برف شادی بر رویشان ریخت ناراحت نشوند.

حتماً قبل از شرکت در جشن تولد ضد عرق استفاده کنید، چون معمول جنب‌وجوش در چنین مراسمی زیاد است. یک ساعت زودتر آماده شوید و راه بیافتید تا در ترافیک نمانید و اگر مراسم تولدتان بعد از شام است یک‌چیز سبک بخورید که جا برای خوردن کیک داشته باشید.

تبلیغات

برای جشن تولد چی بگیریم؟

اگر می‌خواهید برای کسی که به جشن تولدش دعوت هستید هدیه تهیه کنید، به سن و جنس و نسبت فامیلی‌اش با خودتان توجه نمایید. اگر تولد بچه‌ها می‌روید، برای باقی بچه‌های احتمالی هم هدیه‌های کوچک بگیرید که مجلس را روی سرشان نگذارند.

هرگز پول به‌جای کادو ندهید زیرا این را می‌رساند که شما کمترین فکری برای خرید هدیه نکرده‌اید پس حداقل یک کارت هدیه دهید. اگر تولد یک پسربچه می‌روید برای خودش هدیه بگیرد نه اینکه وسایل خانه کادو ببرید.

چطور جشن تولد بگیرم

با این کارها جشن تولد خوبی برگزار کنید

حال و هوای جشن تولد را بدانید

حتماً قبل از رفتن به تولد آماری از شرکت‌کنندگان در تولد بگیرید تا بفهمید آنان چه شخصیتی دارند زیرا فضا در برخی تولدها بسیار سنگین است و اگر شما با کلاه‌بوقی وارد مجلس شوید، خودتان را مسخره عالم و آدم کرده‌اید.

رعایت کنید

اگر همه افراد حاضر در تولد جوان بودند و هم سن و سال خودتان، می‌توانید سروصدا کنید ولوم ضبط را بالا ببرید اما اگر در این مراسم پیرمرد و پیرزنی حضور داشتند که خیلی اعصاب سروصدا نداشتند، آن‌قدر شلوغ نکنید تا طرف شاکی شود و چیزی به شما بگوید.

در جشن تولد با جمع باشید

خودتان را درگیر شلوغی جمع کنید و شلوغ‌بازی هم دربیاورید. گوشه‌گیری نکنید، در جمع شاد شرکت کنید و شادوشنگول باشید چراکه تولد است و باید شادبود و شلوغ کرد.

تبلیغات

در جشن تولد موبایل را خاموش‌کنید

موبایلتان را خاموش‌کنید و از سروکله زدن با بچه‌های کوچک لذت ببرید. باور کنید با خاموش کردن موبایلتان و چند ساعت بی‌خیال دنیای مجازی و چک کردن لایک هایتان در اینستاگرام شدن چیزی را از دست نمی‌دهید.

در جشن تولد بداخلاق نباشید

اگر به مراسم تولد دیر رسیدید و تمام صندلی‌ها پر شد، اشکالی ندارد روی زمین بنشینید و یا اگر کسی دستتان را با کفش و دمپایی در مراسم تولد لگد کرد، ناراحت نباشید و فقط لبخند بزنید. اگر به خاطر این چیزها اخم‌هایتان توی هم باشد مطمئناً صاحب‌خانه را نیز ناراحت می‌کنید.

چگونه جشن تولد خوب بگیریم

در جشن تولد عکس بیندازید

یکی از بزرگ‌ترین لذت‌های جشن تولد، همین قسمت عکس گرفتن است. باهمه دوستان و اقوام عکس بگیرید و الکی کلاس نگذارید. در عکس گرفتن هر ژست بامزه‌ای را اجرا کنید اما برای یکدیگر شاخ نگذارید چون خیلی لوس و بی‌مزه است.

در عکس گرفتن افراط نکنید و اصرار نکنید از من و همسرم عکس بگیرید. گرفتن 2 عکس کافی است. با هر دوربینی که شده عکس بگیرید.

مسئله دیگر در عکاسی، فراموش نکردن بزرگ‌ترهاست. فقط باهم‌سن‌هایتان عکس نگیرید و از همه خیلی محترمانه دعوت کنید تا در عکس‌ها حضورداشته باشند. غیر از کسانی که با آن‌ها شوخی دارید از باقی افراد حاضر عکس‌های همین‌الان یکهویی نگیرید. شاید کسی دوست نداشته باشد بدون مقدمه از او عکس بگیرید و بعداً کدورت پیش آید.

تبلیغات

از جشن تولد فیلم‌برداری کنید

فیلم‌برداری نیز مانند عکس گرفتن حس غریب دیگری دارد. پس از کسی بدون هماهنگی فیلم نگیرید و فیلمی بگیرید که خود متولد، کیک، شمع، کادوها و مهمان‌ها در آن باشند. شما می‌توانید با گرفتن یک فیلم خوب خاطرات زیبایی را برای آینده بسازید.

در جشن تولد طرفتان را بشناسید

برای بعضی‌ها فوت کردن شمع تولد مهم است پس اجازه دهید خودش بعد از کلی آرزو کردن و بستن چشم‌ها و پر کردن لپ‌ها باذوق و شوق شمعش را فوت کند و برای شوخی شمعشان را فوت نکنید. اگر از شما نیز خواستند همگی شمع تولد را فوت کنید، این کار را انجام دهید و به فکر غیربهداشتی شدن کیک نباشید.

در جشن تولد آواز بخوانید

همه باهم شعر کلیشه‌ای «تولد تولد تولدت مبارک …» را تا آخر بخوانید. اصلاً قشنگی و بامزگی تولد به همین کارهایش است.

چگونه جشن تولد خاص بگیریم

بازهم مراعات کنید

بعد از تمام شدن مراسم، با یک خداحافظی میزبان را خوشحال کنید و دیگر بی‌خود دو ساعت ننشینید و مهمانی را کش ندهید. اگر تولد ساعت هشت و نیم آغاز شود تا همان ساعت 11 کافی است، چون میزبان هم حتماً خسته شده و بهتر است قبل از خواب نیم ساعت آرامش داشته باشد.

در جشن تولد فقط لبخند بزنید

فقط مهمانان نیستند که باید مواردی را رعایت کنند تا تولد هر چه‌بهتر برگزار شود. میزبان هم می‌تواند با انجام برخی کارها مثل لبخند زدن و چهره خندانش به بهتر شدن هرچه بیشتر جشن کمک کند.

تبلیغات

در مراسم جشن تولد خسیس نباشید

برای هر نفر 100 گرم کیک در نظر می‌گیرند و اگر 20 نفر هستید باید دو کیلو کیک داشته باشید. خساست به خرج ندهید و کیک را طوری سفارش دهید تا اگر مهمانتان شام کمی به امید کیک خورده بود، موقع تقسیم کردن به‌اندازه کافی کیک برسد.

در جشن تولد همسایه را دریابید

برای آنکه از صبر و حوصله همسایه‌تان تشکر کرده باشید، برای هر خانواده یک برش کیک ببرید. در خرید کیک باید این مورد در نظر گرفته شود.

جشن تولد را چگونه برگزار کنیم

زمان جشن تولد را مدیریت کنید

اگر تولد فرزند خردسالتان است، پروسه فوت کردن شمع و بریدن کیک را عقب نیندازید زیرا بچه‌ها بعد از ساعت 9 خوابشان می‌گیرد و توانایی آن رادارند تا مجلس را نابود کنند پس تا اخلاقشان خوب است و لبخند به لب دارند، مراسمات را اجرا کنید.

تزیین کنید

برای بهتر شدن تزیینات یک‌گوشه از خانه را انتخاب کنید و آنجا را به‌عنوان محل جاری مراسم تزیین کنید تا در فیلم و عکس بهتر شود. اگر بادکنک برای تزئین به کاربردید آنان را بین بچه‌ها تقسیم کنید قبل از آنکه سر بادکنک دعوایشان شود.

در جشن تولد خوش‌اخلاق باشید

لبخندتان را تا آخر مجلس حفظ کنید و خوش‌اخلاق باشید. اگر در مراسم چای روی فرش ریخت و یا بچه‌ها روی مبل‌ها راه رفتند خونسردی‌تان را حفظ کنید، اگر می‌خواهید به خاطر این چیزها بداخلاقی کنید اصلاً تولد نگیرید.

تبلیغات

برای جشن تولد، شام سبک آماده کنید

اگر در نظر داشتید به مهمانانتان شام نیز بدهید، یک شام سبک آماده کنید که نیاز به سفره انداختن نداشته باشد چون معمول کیک و شیرینی و میوه و شکلات و لبو و ذرت بوداده نیز هست پس بهتر است یک ساندویچ کوچک برای شام در نظر بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
namnakmosbate1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا