زندگی روزمره

معرفی 10 بازی رومیزی برای شب عید

برد گیم یا بازی رومیزی از جمله فعالیت های هیجان انگیز و پر چالشی است که طرفداران متعددی را دارا می باشد. این قبیل بازی ها دنیای وسیعی داشته و انواع گوناگونی را شامل می شوند. از ویژگی های مهم آنها می توان به قابل اجرا بودن بر روی یک تخته و یا بر روی یک سطح اشاره کرد.

این سطح می تواند از جنس کاغذ، چرم، چوب و … باشد. معمولا دو الی چندین نفر می توانند دور آن جمع شده و به بازی مشغول شوند و برای ساعاتی سرگرم بمانند. بازی های رومیزی بسیار جذاب و مهیج هستند. در ادامه از 10 بازی رومیزی برای شب عید خواهیم گفت. همراه ما باشید.

بازی جالیز

جالیز یک بازی کارتی در سبک رقابتی است. در این بازی، هر فرد یک کشاورز است و یک زمین زراعی مختص به خودش را دارا می باشد و می تواند سبزیجات و صیفی جات مورد نیاز خودش را کشت نماید. در خلال بازی بازیکن ها موظف هستند تا جالیز شان را مدیریت نموده و بهترین محصولات را کشت نمایند. سپس آنها بایستی محصولات را به فروش رسانده و اینچنین کسب و کارشان را رونق دهند. ۳ الی ۷ نفر بر اساس سناریوهای متفاوت می توانند به انجام بازی جالیز مشغول باشند.

در این بازی محبوب و پرفروش هر بازیکن صاحب یک قطعه زمین است. این زمین دو جالیز دارد که می توان محصولات کذایی را بر روی آنها کشت نمود و به سود رسید. معامله و مدیریت اقتصادی در این بازی از اهمیت برخوردار هستند. از اینرو افراد بایستی قبل از معامله خوب فکر کنند. بازی جالیز در نهایت به تقویت هوش کمک شایانی می کند.

بازی کاستل
بازی رومیزی برای شب عید

بازی کاستل

کاستل یک بازی پر چالش، مهیج و بسیار جذاب است. در خلال این بازی، بازیکن ها در تلاشند تا با کارت هایی که در ۳ رنگ آماده شده اند بازی کرده و بیشترین امتیاز را بدست آورند. این بازی کاراکترهایی با اسامی آقای کلّه‌کدو، استاد گوربه‌گور و جناب کُهنه‌پیچ را دارا می باشد. گفتنی است که در این بازی جمعا ۹۰ کارت موجود است که هر ۳۰ عدد آن به عکس یکی از این کاراکترها منقش می باشد. در پایان بازی، فردی که بیشترین امتیاز را دریافت کرده باشد به عنوان برنده معرفی خواهد شد. کاستل یکی از 10 بازی رومیزی برای شب عید است که از جذابیت و هیجان خاصی برخوردار می باشد.

بازی رکب
بازی رکب

بازی رکب

این بازی حکایت یک قلمرو شاهی است که به استان های خودمختار تقسیم شده است. در این سرزمین سردارانی در سودای کشورگشایی هستند و برای فتح شهرها، ارتش خود را بکار می گیرند. ارتش موظف است تا با مهارت و شجاعت به جنگ آوری مشغول باشد و قدرت و افتخار کسب نماید. در بازی رکب ۲ الی ۶ نفر می توانند حضور داشته باشند. این افراد با یکدیگر رقابت نموده و تلاش می کنند تا ۳ الی ۵ استان را فتح نمایند.

قوانین و شرایط

در هر دور از این بازی، بازیکن ها موظفند تا محل جنگ را مشخص کرده و به کمک کارت بازی قدرت ارتش خودشان را افزایش دهند. همچنین آنها می توانند با کمک کارت های ویژه به رقیبان خودشان رکب بزنند. در پایان بازی فردی که جمع اعداد کارت های ارتش او از سایرین بیشتر باشد و استان های بیشتری را نیز فتح نموده باشد نبرد را خواهد برد و برنده نهایی خواهد شد.

بازی استوژیت
بازی استوژیت

بازی استوژیت

استوژیت به عنوان یکی از محبوب ترین بازی های فکری ایرانی می تواند یکی از 10 بازی رومیزی برای شب عید نیز باشد. افراد در این بازی ترکیبی از خلاقیت و قدرت ذهن خوانی را تجربه می کنند. در این بازی مهیج و پر چالش شما باید از استعداد و قدرت تخیل خودتان به درستی استفاده کنید تا بتوانید بهترین داستان را بسازید و با بکار بستن تجربیات تان داستان دیگران را نیز به درستی کشف نمایید. شما در این مسیر می توانید از قصه ها و مثل ها نیز استفاده نموده و از بازی لذت ببرید. گفتنی است که در این بازی ۲ الی ۸ نفر می توانند مشارکت داشته باشند.

بازی گربه انفجاری
بازی گربه انفجاری

بازی گربه انفجاری

رده سنی بازی گربه انفجاری ۸ سال به بالا می باشد. این بازی سبک دورهمی، دوستانه و خانوادگی را دارا است. لذا ۲ الی ۵ نفر می توانند در آن مشارکت داشته باشند. افزایش تمرکز، خلاقیت و دقت از جمله اهداف این بازی فکری هستند. تقویت هوش هیجانی و تقویت قدرت تصمیم گیری در لحظه نیز از دیگر اهداف مهم این بازی مهیج و خلاقانه به حساب می آیند. لذا بازی گربه‌های انفجاری را می توان یکی از 10 بازی رومیزی برای شب عید نامگذاری کرد.

لازم به ذکر است که انجام این بازی بسیار ساده است و در آن هیچ قانون سخت و پیچیده ای وجود ندارد. همچنین روند کلی این بازی نیز روشن و بسیار واضح می باشد. در این بازی مهیج هر بازیکن در نوبت خودش هر تعداد کارتی که می خواهد را بازی می کند و به هیچ عنوان محدودیتی از این نظر وجود ندارد. چنانچه کارتی که برداشته می شود مربوط به گربه انفجاری باشد بازیکن برنده بازی خواهد بود و افرادی که کارت مربوط به خنثی کردن بمب را برداشته باشند نیز می توانند جان سالم به در ببرند.

بازی کودتا
بازی کودتا

بازی کودتا

در معرفی این بازی جذاب و هیجان انگیز آمده است: روزی روزگاری که حکومت در دستان یک طبقه جدید اشرافی قرار دارد کشور در مشکلات اقتصادی غوطه ور شده است. از اینرو آحاد ملت در فقر و ناامیدی و مشکلات متعدد روزگارشان را سپری می کنند. در همین شرایط و از میان توده مردمی که بسیار تحت فشار قرار دارند یک گروه پارتیزانی قد علم می کند و هدفش آن است تا حاکمین ناکارآمد و فاسد را از دور خارج نماید. تلاش این شورشیان نفاق و دو دستگی را در میان حاکمان فاسد ایجاد می کند و سبب می شود تا حکومت در آستانه فروپاشی قرار بگیرد.

این فعالیت ها به گروه پارتیزانی و همه ی کسانی که در دسته ی مخالف اشرافیان قرار دارند کمک می کند تا راه خودشان را به سوی قدرت باز نمایند. در رابطه با کوتا لازم به ذکر است بازیکنان این بازی که تعدادشان بین ۲ الی ۶ نفر متغیر است با ۲۱ کارت بازی می کنند. مدت زمان اجرای آن بین ۳۰ الی ۶۰ دقیقه است و برای گروه سنی بالای ۱۴ سال مناسب می باشد. از اینرو بازی کودتا را می توان در دسته ی 10 بازی رومیزی برای شب عید قرار داد.

بازی سیلور Silver

این بازی استراتژیک در زیر مجموعه بازی های کارتی قرار می گیرد. باید گفت که سیلور یکی از برترین و پرفروش ترین بازیهای رومیزی ایرانی است.

silver یک بازی مناسب برای خانواده و یا جمع دوستان است. در این بازی مهیج و پرچالش ۲ الی ۴ نفر می توانند سرگرم باشند. گفتنی است که این بازی برای گروه سنی ۸ سال به بالا مناسب می باشد و در زمره بازی های نیمه سبک نیز قرار می گیرد.

ناگفته نماند که زمان تقریبی آن حدودا ۴۰ دقیقه است و در این ۴۰ دقیقه شما کاملا سرگرم شده و اوقات خوشی را همراه با اطرافیانتان خواهید گذراند. در سوی دیگر ابتکار عمل، قدرت خلاقیت و همچنین سرعت عمل و توانایی حدس و پیش بینی تان نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

در رابطه با فضای بازی باید گفت که اتمسفر آن در رابطه با گرگینه ها و همچنین افسانه های مربوط به آنان است. از اینرو چنانچه به این فضا و داستان های مرتبط با آن علاقه مند هستند قطعا بازی سیلور مورد پسندتان خواهد بود.

بازی گاراج

شما در این بازی مهیج و سرگرم کننده قرار است که به گاراج بزرگ شهر سر بزنید. حراج وسایل نقلیه در این مکان به راه است. از اینرو شما می توانید وسایل نقلیه را خرید و فروش کرده و با به صرفه ترین قیمت صاحب آنها شوید. در سوی دیگر فروشندگان باید بتوانند بازیکنان رقیب را مجبور کنند تا پول بیشتری برای خرید صرف نمایند. آنها همچنین می توانند هر آنچه که خریداری کرده اند را با قیمت بیشتری به دیگران فروخته و سود بیشتری را نصیب خودشان کنند.

قوانین و شرایط

گفته می شود که این بازی محبوب و دوست داشتنی از بازی for sale الگوبرداری شده است. گاراج نوعی بازی رومیزی از دسته بازی های کارتی است که در آن ۳ الی ۶ نفر می توانند به بازی مشغول باشند. این بازی برای افراد بالای ۹ سال طراحی شده و مدت زمان اجرای آن نیز حدودا ۳۰ دقیقه می باشد.

با خرید این بازی شما ۳۰ کارت برای وسایل نقلیه، ۳۰ عدد کارت چک، ۸۴ اسکناس ۱۰۰۰ گاراجی و یک دفترچه راهنمای بازی را دریافت خواهید کرد. چنانچه سرگرم شدن و لذت بردن از تعطیلات نوروز در جمع خانواده مورد پسند شما است حتما بازی گاراج را تهیه نمایید.

بازی اسپلندور

اسپلندور یکی از مهیج ترین بازی های رومیزی است. در این بازی کارتی شما نقش یک تاجر جواهر را ایفا خواهید کرد. در اسپلندور ۲ الی ۴ نفر می توانند حضور داشته باشند. در نهایت هر بازیکن که امتیاز یا احترام بیشتری را به دست آورد به عنوان برنده نهایی شناخته خواهد شد.

لازم به ذکر است که در بازی اسپلندور 90 کارت ساخت و ساز، 10 کارت نجیب‌زاده، و 40 ژتون جواهر نیز وجود خواهد داشت. در این بازی مهیج و مفرح شما باید سکه ها را جمع نموده و کارت ها را توسعه دهید. گفتنی است که در اسپلندور هر بازیکن در نقش یک بازرگان ظاهر می شود که باید معادن جواهر را خریداری نموده و آنها را استخراج نماید و در نهایت به ثروت برسد. چنانچه وضع مالی تان خوب شود حتی می توانید با اشراف زادگان ملاقات داشته باشید که همین اعتبار شما را افزایش می دهد.

سادگی در عین جذابیت

در نگاه اول احتمال دارد این بازی ساده به نظر برسد و آنچنان شما را به خود جذب نکند. حتی احتمال دارد که قوانین آن به نظرتان سخت بیایند. اما کافی است تا کمی به آن خو بگیرید تا متوجه هیجان انگیز بودن و بطور کلی جذابیت فوق العاده آن بشوید.

به دلیل چالش برانگیز بودن و همچنین جذاب بودن بازی اسپلندور ما در این مقاله آن را به عنوان یکی از 10 بازی رومیزی برای شب عید به شما توصیه می کنیم.

بازی وازابی

در این بازی شما قرار نیست تا با اتمسفر خاصی روبرو شوید یا داستان خاصی را روایت کنید. وازابی یک بازی بر مبنای تاس ریختن و برنده شدن است. این بازی بسیار ساده و در عین حال بسیار هیجان انگیز و جذاب می باشد.

در وازابی شما به نسبت سایر افرادی که در حال بازی کردن هستند و به تعداد مساوی و برابر تاس دریافت خواهید کرد. گفتنی است که تاس ها هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته و کاملا یک شکل و یک رنگ خواهند بود. کاری که لازم است شما به عنوان شرکت کننده انجام دهید این است که در نوبت خودتان تاس ها را بیندازید و به اشکال روی تاس ها عمل کنید.

در واقع شما باید بر اساس اشکال موجود بر روی تاس ها، و همچنین بر اساس کارت هایی که در اختیارتان قرار دارد تاس تان را از بازی خارج نموده و آن را در اختیار حریفانتان قرار دهید. شما باید بتوانید سریع تر سایر بازیکنان تاس هایتان را از بازی خارج کرده و تعداد آنها را به عدد صفر برسانید. اگر شما زودتر از سایرین تعداد تاس ها را به عدد صفر برسانید برنده ی مسابقه خواهید شد.

کلام آخر

بازی کردن یک فعالیت پیچیده است که می تواند علاوه بر سرگرم نمودن افراد، خلاقیت، روحیه کار تیمی، حواس جمعی و… را تقویت نماید. از اینرو ما به شما پیشنهاد می دهیم در ایام تعطیلات نوروز که فراغت بیشتری برای حضور در جمع خانواده وجود دارد بازی رومیزی را خریداری کرده و همراه با اعضای خانواده به انجام آنها مشغول باشید.

در این مقاله به معرفی 10 بازی رومیزی برای شب عید پرداختیم. شما می توانید بر اساس هدف و سلیقه هر کدام که مایل بودید را تهیه بفرمایید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا