فناوری

تجربیات بازی تیمی و همکاری در کالاف دیوتی موبایل

بازی کالاف دیوتی موبایل در حال حاضر یکی از محبوب ترین بازی های پلتفرم موبایل است که طرفداران زیادی در هر سن و سالی دارد. ویژگی اصلی این بازی بهره مندی از فضای آنلاین دقیق و جذاب است که امکان بازی تیمی و همکاری را فراهم می کند. در این بازی افراد مختلف با یک دیگر تیم تشکیل می دهند و سایر گروه ها را از میدان خارج می کنند. در ادامه به بررسی نحوه بازی و تجربه بازی تیمی در کالاف دیوتی موبایل خواهیم پرداخت.

چگونه در کالاف دیوتی موبایل تیم تشکیل دهیم؟

کاربران در بازی Call of Duty Mobile می توانند به صورت چند نفره بازی کنند و تیم خودشان را تشکیل بدهند. بخش چند نفره یا مولتی پلیر بازی از 5 بازیکن تشکیل می شود که شما می توانید تمام این بازیکنان را از میان دوستان خود انتخاب کنید. اما تجربه اصلی بازی تیمی در بخش بتل رویال است که در آن به صورت همزمان 100 بازیکن شرکت می کنند. شما در یک گروه 4 نفره حضور دارید و باید با مشارکت هم تیمی هایتان سایر تیم ها را نابود کنید.

تفاوت بازی چند نفره با بتل رویال در اول شخص یا سوم شخص بودن دوربین است. علاوه بر این بازی چند نفره نقشه محدودی دارد اما در بتل رویال یک نقشه وسیع در اختیار شما قرار دارد که شما می توانید با استراتژی خودتان در آن جابجا شده و با سایر بازیکنان مبارزه کنید. نقشه بتل رویال دائما کوچک می شود و شما باید خارج از منطقه امن یا Safe Zone نمانید تا خونتان کمتر نشوید.

نکاتی برای همکاری و بازی تیمی در کالاف دیوتی موبایل

در بازی کالاف دیوتی موبایل جنگ افزارها و ابزارهای مختلفی برای نبرد با دشمنان وجود دارد که می توانید متناسب با سبک بازی خود از آنها استفاده کنید. اما مهم ترین ابزار شما به خصوص در حالت بتل رویال بازی تیمی است که احتمال برد شما را افزایش می دهد. در ادامه مهم ترین نکاتی که برای بازی تیمی در کالاف دیوتی موبایل به آن احتیاج دارید را معرفی می کنیم.

با هم تیمی های خود هماهنگ باشید

بازی تیمی کارتان را راحت تر می کند و باعث می شود تمام بازیکنان در آسیب پذیری کمتری قرار بگیرند. قبل از هر چیز ویس چت خود را روشن کنید و با سایر بازیکنان استراتژی مناسب حمله یا دفاع را هماهنگ کنید. همچنین لازم است با تیم تان در یک نقطه فرود بیایید و هماهنگ با سایر افراد حرکت کنید. لازم به ذکر است که هدف اصلی در بتل رویال زنده ماندن است و اگر علاقه زیادی به کشتن سایر بازیکنان دارید بهتر است بازی چند نفره (Multiplayer) را انتخاب کنید.

هم تیمی هایتان را بلند کنید

یکی از ویژگی های جالب بتل رویال کالاف دیوتی این است که اگر هم تیمی هایتان کشته شوند یا روی زمین بیفتند شما می توانید آنها را بلند کنید. زمانی که هم تیمی تان روی زمین افتاده پس از چند ثانیه می توانید او را بلند کنید. همچنین زمانی که هم تیمی تان کشته شده می توانید پلاک (Dog Tag) او را بر دارید و با اسکن کردن آن او را مجددا به بازی برگردانید. مزیت حرکت کردن این است که تمام اعضای تیم یک دیگر را پوشش می دهند و در مواقع لازم از یک دیگر حمایت می کنند. البته باید توجه داشته باشید که فرصت برای اسکن پلاک کوتاه است.

به نقشه دقت کنید

در صورتی که بتوانید محلی که دشمن در آن حضور دارد را پیدا کنید و آن را به هم تیمی های خود نشان دهید نصف کار را پیش برده اید. شما می توانید علائم روی نقشه را دنبال کنید و در صورت لزوم جایی که در آن دشمن می بینید را علامت بزنید تا دشمنان را به صورت هماهنگ از بین ببرید.

مهمات مورد نیاز هم تیمی هایتان را فراهم کنید

در بازی کالاف دیوتی موبایل نه تنها باید مهماتتان را با دقت مصرف کنید، بلکه می بایست در صورت لزوم به هم تیمی هایتان مهمات بدهید یا از آنها مهمات بگیرید. از طریق ویس چت با دوستانتان ارتباط برقرار کنید و مهماتی که به آن احتیاج دارید را از آنها بخواهید. البته حواستان باشد که همه مهماتتان را به هم تیمی هایتان ندهید و تنها مقداری بدهید که او بتواند تا لوت بعدی نیاز خود را فراهم کند.

محل حضورتان را لو ندهید

یکی از بدترین کارهایی که در بازی تیمی کالاف دیوتی موبایل می توانید انجام دهید، این است که با تیراندازی غیر موثر و نابه هنگام موقعیت خود و هم تیمی هایتان را لو بدهید. قبل از اینکه اقدام به تیراندازی کنید باید محل حضور دشمن را به دوستانتان اطلاع دهید، علامت گذاری کنید و با استراتژی کامل حمله کنید.

مدام در حرکت باشید

یکی دیگر از ترفندهای مهم گروهی بازی کردن در کالاف دیوتی موبایل این است که دائم در حرکت باشید و در کنار لوت کردن، مخفی شوید. بهتر است از وسایل نقلیه برای جابجایی تیمی استفاده کنید تا در مسیر تحت خطر قرار نگیرید. البته باید همواره حواستان به سلامت وسیله نقلیه و آر پی جی باشد تا در صورت لزوم از ماشین بیرون بپرید.

کلاس مناسب را انتخاب کنید

بهتر است اعضای یک گروه زمانی که با یک دیگر وارد بازی می شوند، هر یک کلاس مناسبی را انتخاب کنند. تنوع در کلاس ها باعث می شود برای هر زمان بتوانید از یک قدرت خاص استفاده کنید و دشمنان را قبل از هر اقدامی از بین ببرید. انتخاب قدرت مناسب برای پیدا کردن دشمنان، دفاع از هم تیمی ها، بهبود خون، قرار گرفتن در ارتفاع و … بهترین کاری است که می توانید برای برنده شدن انجام دهید.

اسلحه مناسب را با توجه به تیم تان انتخاب کنید

در یک تیم باید انواع اسلحه ها برای اثرگذاری بیشتر مورد استفاده قرار بگیرند. علاوه بر اینکه باید اسلحه های مختلفی در دراپ باکس خود داشته باشید، می بایست با هم تیمی های خود برای انتخاب اسلحه هماهنگ باشید. یکی از اعضا باید از یک اسلحه دور زن مثل اسنایپر استفاده کند تا اهداف دور را نابود کند. همچنین لازم است یک بازیکنان اسلحه مناسب برای نابود کردن اهداف نزدیک یا آر پی جی برای وسایل نقلیه را داشته باشند.

چگونه راحت تر کالاف بازی کنیم؟

برای اینکه راحت تر با بازیکنان حرفه ای رقابت کنید، لازم است تجهیزات و اسلحه های مناسب و قدرتمند را داشته باشید. خرید سی پی امکان تهیه تجهیزات و امکانات قوی تر را برای شما فراهم می کند و باعث می شود سطح بازی حرفه ای تری را تجربه کنید. شما می توانید سی پی مورد نیاز خود را با قیمت ارزان از آسان جم تهیه کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا