فناوری

نحوه تمیز کردن ایرپاد

ایرپادها وسایل الکترونیکی کوچک و حساسی هستند که با گذشت زمان به راحتی کثیف می شوند. ایرپادهای شما می توانند گرد و غبار، کثیفی، جرم گوش و سایر مواد را در خود جمع کنند. کثیفی می تواند باعث کاهش کیفیت صدای ایرپادها، تجمع باکتری ها و قارچ ها و همچنین آسیب به قطعات داخلی آنها شود. بنابراین، تمیز کردن ایرپادها به طور منظم ضروری است. با این حال، هنگام تمیز کردن هر دستگاه الکترونیکی باید مراقب باشید تا به آن آب وارد نشده یا دچار نقص نشود، که می تواند باعث آسیب دائمی آن شده و عملکرد دستگاه شما را مختل کند.

تبلیغات

وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن ایرپاد

برای تمیز کردن ایرپادها، به وسایل زیر نیاز دارید:

 • دستمال بدون پرز
 • سواپ پنبه ای (چیزی شبیه گوش پاک کن)
 • برس خشک و نرم (نظیر یک مسواک تمیز)
 • ایزوپروپیل الکل ۷۰ درصد یا دستمال مرطوب الکلی یا دستمال میکروفایبر با یک یا دو قطره آب مقطر

نکات مهم در تمیز کردن ایرپاد

 • ایرپادها را هر هفته یا هر دو هفته یک بار تمیز کنید.
 • از خیس کردن ایرپادها خودداری کنید.
 • از استفاده از مواد شوینده، سفید کننده یا پراکسید هیدروژن برای تمیز کردن ایرپادها خودداری کنید.
 • از وارد کردن اشیای تیز به داخل ایرپادها خودداری کنید.
حتماً قبل از هر مرتبه تمیز کردن، اطمینان حاصل کنید که ایرپادها خاموش شده باشند و از عدم اتصال آنها به دستگاه پخش موسیقی یا تلفن همراه مطمئن شوید.  همچنین تمیز کردن با دقت و بدون اعمال فشار زیاد انجام شود تا به صدمه زدن لوازم الکترونیکی جلوگیری شود.

روش تمیز کردن ایرپاد

1. ایرپاد خود را با یک دستمال میکروافیبر پاک کنید.

از دستمال یا پارچه معمولی استفاده نکنید، چون به پولیش ایرپاد شما آسیب وارد می شود. پارچه های میکروفایبر نیز در جمع آوری ذرات ریز بهتر از پارچه های معمولی عمل می کنند. پارچه میکروفایبر را در دست خود بگیرید و به آرامی آن را روی تمام سطح هر ایرپاد بکشید.

2. از یک سواپ پنبه ای (اپلیکاتور پنبه ای) خشک استفاده کنید.

تبلیغات

از یک سواب پنبه ای (چیزی شبیه به گوش پاک کن) خشک برای پاک کردن مناطقی که به سختی قابل دسترسی هستند استفاده کنید. سواب پنبه ای را در دست بگیرید و انتهای نرم آن را به آرامی روی سوراخ ها و شکاف های ایرپاد خود بمالید. روی گریل های اسپیکر را با دقت پاک کنید تا گرد و غبار یا جرمی که روی آن ها جمع شده است پاک شود. زیاد به گریل اسپیکر فشار وارد نکنید، در غیر این صورت ممکن است به آنها آسیب برسانید.

3. لکه ها و کثیفی ها را با مداد پاک کن پاک کنید.

لکه ها و کثیفی ها را با مداد پاک کن پاک کنید. پاک کن را روی لکه ها قرار دهید و به آرامی پاک کن را به جلو و عقب بمالید. پس از از بین رفتن لکه، تراشه های پاک کن باقی مانده را با پارچه میکروفایبر پاک کنید.

4. گریل اسپیکر را با یک برس ضد الکتریسیته ساکن برس بکشید.

گریل های اسپیکر را با یک برس ضد الکتریسیته ساکن به آرامی پاک کنید. اگر برس ضد الکتریسیته ساکن ندارید، می توانید به جای آن از یک مسواک نرم تمیز و خشک استفاده کنید. از برس ضد الکتریسیته ساکن استفاده کنید تا گرد و غبار، کثیفی یا جرم گیر کرده در کوره اسپیکر را پاک کنید. برس را به آرامی حرکت دهید تا به گریل ها آسیبی نرسانید.

تبلیغات

5. آخرین راه حل: دستمال میکروفایبر مرطوب یا دستمال مرطوب ایزوپروپیل الکل 70%.

به عنوان آخرین راه از دستمال مرطوب میکروفایبر یا دستمال مرطوب ایزوپروپیل الکل 70 درصد استفاده کنید. اگر ایرپادهای شما مدتی است تمیز نشده اند، ممکن است لازم باشد برای از بین بردن کثیفی ها و لکه های سخت از کمی آب استفاده کنید. یک یا دو قطره آب مقطر را روی یک پارچه میکروفایبر بریزید. همچنین می توانید آن را با کمی ایزوپروپیل الکل مرطوب کنید یا از دستمال مرطوب ایزوپروپیل الکل استفاده کنید. سپس قسمت مرطوب پارچه را روی سطح ایرپاد خود بمالید. اجازه ندهید قسمت مرطوب پارچه با گریل اسپیکر تماس پیدا کند، در غیر این صورت رطوبت ممکن است به داخل آنها نفوذ کند.

از ایرپاد خود تا زمانی که کاملا خشک نشده استفاده نکنید.

روش تمیز کردن کیس ایرپاد

1. کیس ایرپاد را با یک پارچه میکروفایبر نرم پاک کنید.

با استفاده از یک پارچه میکروافیبر به آرامی تمام سطح کیس را پاک کنید. برای تمیز کردن کیس از ابزارهای ساینده که ممکن است پولیش کیس را از بین ببرند استفاده نکنید.

2. تمیز کردن پورت های شارژ با برس نرم.

تبلیغات

از یک برس تمیز و خشک با موهای نرم برای تمیز کردن پورت های شارژ کیس استفاده کنید. می‌توانید از یک برس نرم مانند یک مسواک تمیز استفاده کنید تا هر گونه جرم از درگاه‌های شارژ کیس ایرپاد پاک کنید.

3. دستمال مرطوب ایزوپروپیل الکل 70 درصد.

به عنوان آخرین راه حل از دستمال مرطوب ایزوپروپیل الکل 70 درصد استفاده کنید. اگر جرم یا کثیفی روی کیس شما زیاد است، می توانید آن را با استفاده از دستمال مرطوب الکلی یا پارچه میکروفایبر مرطوب تنها با کمی ایزوپروپیل الکل 70 درصد تمیز کنید.

 • اطمینان حاصل کنید که هیچ مایعی به درگاه های شارژ وارد نمی شود.
 • قبل از استفاده صبر کنید تا کیس شما کاملا خشک شود.

تمیز نگه داشتن ایرپاد

1. هر چند روز یک بار ایرپاد خود را با یک پارچه میکروفایبر پاک کنید.

تمیز کردن دوره‌ای ایرپادها باعث می‌شود گرد و غبار، کثیفی و جرم زیادی جمع‌آوری نکنند. یک پارچه میکروفایبر را داخل کیف ایرپادها نگه دارید تا به راحتی آنها را به طور منظم پاک کنید.

تبلیغات

2. ایرپادهای خود را در زمانی که از آنها استفاده نمی کنید در جعبه خود نگه دارید.

ایرپادهای خود را زمانی که از آنها استفاده نمی کنید در کیس خود نگه دارید. اگر آنها را داخل کیس نگه دارید، کمتر مستعد کثیف شدن خواهند بود. از قرار دادن ایرپادها در جیب یا کیف خود که دارای گردو غبار و جرم زیادی است، اجتناب کنید.

3. گوش های خود را به طور منظم تمیز کنید.

تمیز نکردن گوش‌های بیرونی می‌تواند باعث ایجاد جرم شود که می‌تواند هنگام استفاده از ایرپادها به آنها منتقل شود. می توانید گوش های خود را با محلول خانگی حاوی مقادیر مساوی پراکسید هیدروژن، روغن معدنی و گلیسیرین تمیز کنید.

4. ایرپاد خود را با افراد دیگر به اشتراک نگذارید.

تبلیغات

دوستان شما ممکن است ایرپادتان را بیرون از کیس بگذارند، که می تواند منجر به ورود گرد و غبار و خاک روی آنها شود. همچنین، جرم از گوش آنها می تواند به ایرپاد شما منتقل شود.

 • اگر کسی ایرپاد شما را قرض خواست به او بگویید که این یک وسیله شخصی است و هزینه زیادی بابت آن پرداخت کرده اید و نمی توانید قرض بدهید.

با رعایت این نکات می توانید از ایرپاد خود به مدت طولانی و با کیفیت بالا استفاده کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
wikihow

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا