سلامت جنسی

بهترین زمان برای بچه دار شدن از نظر پزشکی

اگر در تلاش برای فرزند دار شدن هستید، اخیراً دانشمندان بهترین زمان برای رابطه جنسی را یافته‌اند. به گزارش دیلی میل و طبق آنچه می‌خوانید به گفته دانشمندان بهترین زمان، در ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت در ساعت پیش از 7:30 دقیقه صبح است. زوج‌هایی که قصد فرزند دار شدن دارند، بهتر است قبل از ساعت 7:30 دقیقه صبح در یک صبح بهاری رابطه جنسی داشته باشند. دانشمندان میگویند اسپرم دارای ساعت درونی 24 ساعته خود است و در ساعات اولیه صبح نیرومندتر از دیگر ساعات عمل می‌کند.

تبلیغات

کدام فصل برای بارداری بهتر است؟

محققان سوئیسی کشف کرده‌اند که اسپرم در طول ماه‌های اسفند، فروردین و اردیبهشت، در سالم‌ترین شکل و اندازه خود برای تخمک گذاری می‌باشد. متخصصان بیمارستان زوریخ نمونه‌هایی از مایع منی 7،068 مرد در سنین 25 تا 40 ساله را به‌منظور درمان ناباروری، تحت بررسی قراردادند. نمونه‌ها برای اندازه‌گیری اسپرم، تعداد کلی اسپرم‌ها، روند حرکت و مورفولوژی طبیعی بررسی شدند.

بهترین زمان رابطه زناشویی برای باردارشدن

به گفته‌ی دکتر بریگتی کیفیت مایع منی آقایان جهت افزایش امکان باروری، جمع‌آوری اسپرم در صبح زود که اسپرم در بالاترین کیفیت خود است، می‌توان استفاده کرد. او همچنین افزود، برای افزایش شانس باروری می‌توان از این روش نیز استفاده کرد. تجمع و تمرکز اسپرم در مایع منی در ماه‌های مذکور بسیار بالابود ولی در تابستان کاهش قابل‌توجهی صورت می‌گیرد. درحالی‌که نمونه‌هایی که قبل از ساعت 7:30 دقیقه صبح جمع‌آوری‌شده بودند، بیشترین میزان تمرکز و مورفولوژی طبیعی را نشان دادند؛ مطالعه مذکور در مجله‌ی علمی Chronobiology international منتشرشده است.

بهترین زمان نزدیکی جهت باردارشدن؟

بهترین زمان برای بچه دار شدن از نظر پزشکی 1بهترین ساعت روز و ماه سال رابطه زناشویی برای باردار شدن

به گفته NHS، از هر هفت زوج، یک نفر، با مشکل مواجه می‌شوند و مطالعات نشان می‌دهند که میزان کیفیت اسپرم مایع منی عامل مهمی در بیش از نیمی از موارد می‌باشد. امروزه متخصصان باروری از سراسر جهان از مطالعه نمونه‌های اسپرم استقبال می‌کنند اما باید بااحتیاط با این موضوع رفتار شود.

برای بچه‌دار شدن رابطه جنسی را صبح برقرار کنند

دکتر هانا ویسنووا، مدیرکل پزشکی درمانگاه باروری مکعب IVF در پراگ، به MailOnline گفت: جمع‌آوری اسپرم به‌وضوح جنبه حیاتی هر روش IVF است؛ بنابراین اگر بتوانیم قدرتمندی یک نمونه را به حداکثر برسانیم، باید تشجیح شود. بااین‌حال، شواهد مربوط به بهترین زمان روز یا سال، برای آن هنوز، متناقض و بحث‌برانگیز است. ” او اضافه کرد مردان با تعداد کم اسپرم بهتر است برای فرزند دار شدن، رابطه جنسی را صبح برقرار کنند و احتمالاً نیاز به دارو داشته باشند.

تبلیغات

مقامات بهداشت جهانی، میزان کم اسپرم را حداقل 15 میلیون اسپرم در هر میلی‌لیتر مایع منی می‌دانند. طبق گزارش‌های اخیر، در 50 سال گذشته، تعداد اسپرم مردان در سراسر جهان به بیش از نیم کاهش‌یافته است.

به این مطلب امتیاز دهید

منبع
namnakگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا