سلامت جنسی

ارتباط کمبود ویتامین دی با نعوظ در مردان

توانایی مناسب در برقراری رابطه جنسی ارتباط مستقیم با سلامت جسمی و روانی دارد. همان‌طور که میدانیم برخی از افراد به دلیل مشکلات جسمی و کمبودهایی که در بدن دارند قادر به برقراری رابطه زناشویی مناسب نیستند در این میان اختلالات مربوط به آلت تناسلی مردان یکی از رایج‌ترین آن‌هاست. مستقیم به سراغ موضوعی می‌رویم که شاید باشند در میان شما افرادی که از این مسئله رنج می‌برند، مسئله پیچیده‌ای که شاید با راه‌حلی ساده قابل‌رفع باشد، اختلال عملکرد آلت تناسلی در برقراری رابطه زناشویی. در این بخش‌بر اساس گزارش men health نتیجه تحقیقات متخصصان را متوجه تأثیر فوق‌العاده یک ویتامین در رفع این اختلال کرد.

تبلیغات

ویتامین دی شلی آلت تناسلی مردان را رفع می‌کند

فقدان میزان کافی ویتامین آفتاب ممکن است چراغ‌بازی اتاق‌خوابتان را خاموش کند. تحقیقاتی که در ایتالیا انجام‌شده نشان می‌دهد که سطح پایین ویتامین D می‌تواند احتمال اختلال نعوظ را افزایش دهد. زمانی که محققان، 143 مردی که درجات مختلف اختلال نعوظ داشتند را مورد آزمایش قرار داند، دریافتند که تقریباً نیمی از آن‌ها کمبود ویتامین D داشته‌اند و فقط یک‌پنجم آن‌ها سطح مطلوبی از مواد مغذی داشته‌اند. علاوه بر این، مردانی که دچار اختلال نعوظ شدید بودند، نسبت به مردانی که در شرایط خفیف‌تری قرار داشتند، حدود 24 درصد سطح ویتامین D در بدنشان کمتر بوده است.

ویتامین دی همان ماده‌ای که آلت تناسلی مردان برای سفت شدن نیاز دارد. نتیجه تحقیقاتی دقیق در کشور ایتالیا این نکته را ثابت کرد و متخصصان دریافتند که مردان با کمبود ویتامین دی در برقراری رابطه زناشویی بسیار ضعیف‌تر عمل می‌کنند. در گزارش کامل نتیجه این مطالعات آمده است که میزان ناکافی ویتامین d در بدن مردان باعث تشدید تولید رادیکال‌های آزاد می‌شود که یون‌های سوپر اکسید نام دارند. رادیکال‌های آزاد نامبرده اکسید نیتریک مولکولی را در بدن به‌شدت کاهش می‌دهند درنتیجه سفت شدن آلت تناسلی با اختلال و دشوار می‌شود.

اکسید نیتریک که توسط بدن انسان تولید می‌شود نقش مهمی را در گشادی رگ‌ها دارد vasodilator. درواقع یک ماده گشادکننده عروق است. وجود آن کمک می‌کند تا رگ‌های خونی از هم بازشوند و جریان خون تسهیل یابد، یکی از نتایج افزایش گردش خون در شرایط عادی بدن عملکرد آلت تناسلی و نعوظ را به‌صورت طبیعی حاصل می‌شود. مسئول ارشد این گروه تحقیقاتی می‌گویند زمانی که بدن مقدار کافی اسید نیتریک نداشته باشد عروق خونی به‌اندازه کافی شل نشده و درنتیجه امکان نعوظ فراهم نمی‌شود.

نعوظارتباط ویتامین دی و نعوظ

درنتیجه: کمبود ویتامین D خون‌رسانی به آلت مرد را سخت کرده و کارش را در رابطه جنسی سخت‌تر می‌کند.

تبلیغات

اگر شما از اختلال نعوظ رنج می‌برید، از دکترتان بخواهید که سطح ویتامین D بدنتان را کنترل کند. برای بیمارانی که دچار اختلال نعوظ به علت سطح پایین ویتامین D شده‌اند، بر اساس این مطالعه مصرف مکمل برای رسیدن به سطح بهینه 30 نانوگرم بر میلی‌لیتر یا بیشتر توصیه می‌شود. مصرف مکمل ویتامین D برای مردانی که مشکل اختلال نعوظ ندارند می‌تواند به‌منزله به تأخیر انداختن اختلال نعوظ نگاه کرد.

منابع ویتامین دی

  • نور خورشید
  • ماهی تن نیز یکی از منابع مفید ویتامین D است
  • زرده تخم‌مرغ نیز غنی از ویتامین D است
  • جگر گاو
  • روغن کبد ماهی
  • آب‌پرتقال غنی‌شده با ویتامین D
  • غلات غنی‌شده با ویتامین D
  • برخی قارچ‌ها نیز درست مانند انسان مقادیر زیادی ویتامین D در تماس با نور خورشید تولید می‌کنند
  • ماهی‌های چرب مانند ماهی آزاد
4.2/5 - (5 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
namnakseemorghگردآوری، ویرایش و بازنگری تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا