بهداشت و سلامت

با سنگ کلیه خداحافظی کنید! مزایای دستگاه تصفیه آب خانگی

مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب خانگی باید مورد بررسی دقیق قرار بگیرد، تا کاربران با خیال راحت‌تر برای انتخاب دستگاه‌های تصفیه و خرید آن تصمیم بگیرند. به طور کلی استفاده کردن از این دستگاه‌ها مزایای بیشتری نسبت به معایب آن دارد. اگر به اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی واقف باشید، قطعاً به دنبال پیدا کردن یک کمپانی معتبر مانند زد زد هستید، تا بهترین دستگاه‌ های تصفیه متناسب با شرایط و اقلیم جغرافیایی ایران را تهیه کنید. کافیست برای آشنایی بیشتر با نکات خرید دستگاه تصفیه آب خانگی با کارشناسان این مجموعه ارتباط بگیرید.

اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

آب یکی از ارکان مهم زندگی انسان‌ها است که متاسفانه در دهه‌های اخیر تحت تاثیر آلودگی و تنش‌های فراوانی قرار گرفته است. آبی که در حال حاضر برای مصرف در دسترس است، ممکن است به مجموعه‌ای از عوامل بیماری‌زا و آلاینده‌های مضر آلوده باشد. این موضوع باعث افزایش بیماری‌های عفونی و حتی کشنده می‌شود. خوشبختانه در دهه‌های گذشته، کمپانی‌های زیادی در حوزه تصفیه آب فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

به همین جهت، برای رفع نیاز تمامی منازل به راحتی می‌توان تصفیه آب خانگی مناسب را تهیه کرد. بهتر است مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب را مانند تمام دستگاه‌های دیگر بشناسید تا با استفاده صحیح، معایب آن را کاهش بدهید. پس به طور کلی می‌توان گفت، اهمیت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی، نیاز روزانه به نوشیدن آب سالم و باکیفیت بالا است. برای حفظ سلامتی و افزایش کیفیت آب آشامیدنی در اغلب مناطق جغرافیایی کشور، نیاز به تهیه دستگاه‌ های تصفیه آب است.

انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

به دلیل حضور کمپانی‌های متعدد مانند زد زد، انواع دستگاه تصفیه آب خانگی در بازار ارائه می‌گردد تا هر فرد متناسب با نیازهای خود بتواند بهترین طرح و مدل دستگاه را انتخاب کند. اگر بخواهیم تصفیه آب را دسته‌بندی کنیم، در می‌یابیم که این دستگاه‌ها از لحاظ ابعاد و اندازه، از لحاظ نحوه تصفیه و تعداد فیلتراسیون در چندین دسته‌بندی قرار می‌گیرند. برای آشنایی بیشتر، در ادامه به معرفی انواع دستگاه تصفیه آب خانگی که موارد استفاده بیشتری دارند می‌پردازیم:

۱. دستگاه تصفیه آب خانگی اسمز معکوس (RO)

اسمز معکوس جزو پیشرفته‌ترین روش‌هایی است که برای دستگاه‌های تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با عبور دادن آب از یک غشای نیمه‌تراوا، تمام مواد عالی، املاح معدنی مضر و حتی میکروب‌ها و باکتری‌ها را از آب جدا می‌کند. تصفیه آب زدزد با سیستم اسمز معکوس، از لحاظ تعداد مراحل فیلتراسیون در تنوع بالایی ارائه می‌گردد تا دست خریدار برای انتخاب بهترین مدل باز باشد.

۲. دستگاه تصفیه آب اولترا فیلتراسیون

اولترافیلتراسیون (UF) یکی از روش‌های تصفیه آب است که با استفاده از فیلترهای با منافذ بسیار ریز، آلاینده‌ها را از آب جدا می‌کند. این روش در مقایسه با اسمز معکوس، ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر است، اما در حذف برخی آلاینده‌ها مانند نمک‌ها و مواد محلول ضعیف‌تر عمل می‌کند. به صورت کلی فیتلراسیون اصلی ترین و مهمترین مرحله در دستگاه تصفیه آب است، همین مورد باعث شده تا خرید فیلتر تصفیه آب آن هم فیلتر باکیفیت بسیار مورد توجه قرار گیرد. البته نگران این موضوع نباشید! کمپانی زدزد انواع فیلترهای باکیفیت تصفیه آب را برای انواع دستگاه های تصفیه آب دارد.

۳. دستگاه تصفیه آب قلیایی

دستگاه‌های تصفیه آب قلیایی، از روش اسمز معکوس برای تصفیه آب و فیلتر قلیایی برای افزایش pH آب استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها با افزایش pH آب، آن را قلیایی می‌کنند.

بررسی مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب خانگی

آب یکی از ضروری‌ترین عناصر برای زندگی انسان است. متاسفانه، مصرف آب تصفیه نشده می‌تواند منجر به بیماری و حتی مرگ شود. به همین دلیل، استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی به عنوان یک روش کارآمد برای تامین آب آشامیدنی قابل شرب رواج زیادی پیدا کرده است. آشنایی با مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب خانگی می‌تواند بسیاری از چالش‌ها و ابهامات را در مورد انتخاب این دستگاه‌ها از کمپانی‌های معتبر مانند زدزد برطرف کند.

تصویر از دستگاه تصفیه آب خانگی

مزایای استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

۱. بهبود طعم و بوی آب

آب لوله‌کشی شهری به منظور گندزدایی، تحت فرآیندی با مقادیر قابل توجه کلر قرار می‌گیرد. این امر می‌تواند طعم و بوی نامطبوعی به آب آشامیدنی دهد. دستگاه‌های تصفیه آب با بهره‌گیری از فیلترهای پیشرفته، قادر به حذف کلر و سایر آلاینده‌هایی هستند که بر طعم و بوی آب تاثیر منفی می‌گذارند.

۲. ارتقای سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها

آب آشامیدنی آلوده به آلاینده‌های مختلف، می‌تواند منجر به بروز مشکلات و بیماری‌های متعددی شود. دستگاه‌های تصفیه آب با حذف طیف وسیعی از آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق، میکروب‌ها، فلزات سنگین، نیترات و مواد شیمیایی، نقشی اساسی در حفظ سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها ایفا می‌کنند.

۳. صرفه‌جویی در هزینه‌ها

استفاده از بطری‌های آب معدنی به عنوان جایگزین آب لوله‌کشی، می‌تواند هزینه‌های قابل توجهی را به خانوارها تحمیل کند. دستگاه‌ های تصفیه آب با تامین آب آشامیدنی سالم و باکیفیت در منزل، به شما کمک می‌کنند تا در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

۴. دسترسی همیشگی به آب سالم

دستگاه‌های تصفیه آب، امکان دسترسی به آب آشامیدنی سالم و باکیفیت را در هر ساعت از شبانه‌روز و در تمام طول سال فراهم می‌کنند.

۵. حفاظت از محیط زیست

استفاده از بطری‌های آب معدنی، ضایعات پلاستیکی قابل توجهی را به محیط زیست تحمیل می‌کند. دستگاه‌های تصفیه آب با جایگزینی آب بطری، به کاهش این ضایعات و حفظ سلامت محیط زیست کمک می‌کنند.

معایب استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی

۱. هزینه‌های اولیه

خرید و نصب اولیه دستگاه تصفیه آب خانگی با هزینه‌هایی شامل قیمت دستگاه، هزینه‌های نصب، اتصالات لوله کشی و هزینه ای برای خرید براکت یا شاسی دستگاه تصفیه آب همراه است.

۲. هزینه‌های تعویض فیلتر

دستگاه‌های تصفیه آب برای عملکرد بهتر و تصفیه موثر به فیلترهای مختلفی نیاز دارند که باید به طور دوره‌ای تعویض شوند.

۳. حذف تمام مواد معدنی موجود در آب

دستگاه‌های تصفیه آب با سیستم اسمز معکوس تمام مواد معدنی را از آب جدا می‌کنند. البته با اضافه کردن فیلتر مینرال می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

۴. عدم تطابق با تمام منابع آبی

عملکرد دستگاه‌های تصفیه با توجه به کیفیت آب ورودی شخص می‌شود. برخی از مناطق آلاینده‌های خاص یا سختی بالاتری دارند که در این موارد یک دستگاه تصفیه کافی نیست و باید از سیستم‌های پیش تصفیه هم استفاده گردد.

ویژگی های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

با بررسی مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب خانگی، در می‌یابیم که این دستگاه‌ها با حذف آلاینده‌ها و ناخالصی‌ها از آب، نقش مهمی در ارتقای کیفیت آب آشامیدنی ایفا می‌کنند. با این وجود، انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی لازم و ضروری است. کمپانی زد زد، انواع دستگاه‌ های تصفیه آب را از لحاظ نحوه عملکرد، تعداد فیلتراسیون و ابعاد و اندازه به بازار ارائه کرده است. در صورت دریافت مشاوره از کارشناسان این مجموعه، قطعاً با ویژگی‌های بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی متناسب با نیازهای خود آشنا خواهید شد.

در این بخش، به بررسی برخی از ویژگی‌ های دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد می‌پردازیم:

۱. تنوع فیلترها

یک دستگاه تصفیه آب استاندارد باید ترکیبی از فیلترهای رسوبی، فیلترهای کربن فعال و فیلترهای ممبران را داشته باشد.

۲. ظرفیت تصفیه آب

ظرفیت دستگاه تصفیه، میزان آبی که در طول شبانه روز تولید می‌کند، گفته می‌شود. این ظرفیت باید متناسب با نیاز روزانه شما و خانواده‌تان انتخاب شود. برای این مورد باید به نوع دستگاه تصفیه و مخزن تصفیه آب توجه کرد همچنین باید با یک کارشناس در این زمینه مشورت کرد. کارشناسان زدزد به شما در خرید دستگاه تصفیه آب مناسب کمک می کنند.

۳. راندمان بالا

یک دستگاه تصفیه آب با کیفیت باید با کمترین میزان مصرف انرژی، بیشترین میزان تصفیه آب را انجام دهد و به عبارتی، از هدر رفت آب جلوگیری کرده و بتواند بیشترین آلاینده‌ها را حذف کند.

۴. صدای کم

یکی از ویژگی‌ های مهم دستگاه‌ های تصفیه آب، تولید صدای کم است. زیرا این دستگاه در محیط آشپزخانه قرار گرفته و هنگام کارکرد، باعث آزار اطرافیان می‌شود.

۵. خدمات پس از فروش

دستگاه تصفیه آب مانند بسیاری از وسایل دیگر به سرویس و نگهداری دوره‌ای نیاز دارد. پس در هنگام خرید، به خدمات پس از فروش و در دسترس بودن قطعات یدکی دستگاه توجه کنید.

تصویر از فیلتر تصفیه آب خانگی

نکات خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

از آنجایی که دستگاه‌های تصفیه آب خانگی نقش مهمی در ارتقای کیفیت آب آشامیدنی و حفظ سلامتی افراد دارند، لازم است که در هنگام خرید این دستگاه‌ها توجه بیشتری به کیفیت دستگاه داشته باشید.

در این بخش، به برخی از مهمترین نکات خرید دستگاه تصفیه آب خانگی می‌پردازیم:

  • توجه به برند و سابقه شرکت تولید کننده
  • بررسی نیازها و شرایط خود برای انتخاب دستگاه مانند میزان مصرف و تعداد افراد خانواده
  • انتخاب نوع فیلتراسیون و تعداد مراحل تصفیه با توجه به کیفیت آب منطقه
  • گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه برای سرویس دوره‌ای
  • در نظر گرفتن قیمت مناسب با توجه به بودجه و نیاز خود

نتیجه‌ گیری

در بررسی مزایا و معایب دستگاه تصفیه آب خانگی، متوجه می‌شوید که این دستگاه فواید متعددی برای سلامتی، اقتصاد و حتی محیط زیست دارد. با این حال، معایبی هم شامل هزینه‌های مرتبط با خرید و راه‌اندازی دستگاه و نگهداری آن است. در صورت انتخاب یک برند معتبر و شناخته شده و دستگاه مناسب و استفاده صحیح از آن، قطعاً تاثیر مثبت دستگاه بر سلامتی و کیفیت زندگی شما بیشتر خواهد بود. برای این منظور می‌توانید با کارشناسان کمپانی زد زد در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا دستگاه تصفیه آب برای همه افراد ضروری است؟

خیر، افرادی که به آب سالم و با کیفیت لوله کشی دسترسی دارند یا به دنبال ارتقاء طعم و بوی آب آشامیدنی هستند می‌توانند از این دستگاه استفاده کنند.

چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب را بخریم؟

با انتخاب یک برند معتبر و شناخته شده مانند زد زد، می‌توانید بهترین دستگاه تصفیه آب را متناسب با بودجه خود تهیه کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا