پوست و مو

درمان تیرگی زیر بغل با روش های خانگی

زیر بغل از نقاط حساس بدن است که نیاز به رسیدگی دائم دارد. تیرگی زیر بغل یکی از بارزترین مشکلات آن است. زیر بغل از  نقاطی است که بیشترین تعرق را دارد. خانم ها برای از بین بردن بوی عرق، از اسپری یا عطر های مخصوص زیر بغل استفاده می کنند. معمولا این اسپری ها به تیره شدن زیر بغل کمک بیشتری می کنند.
در مطلب قصد داریم دلایل تیره شدن زیر بغل و درمان تیرگی زیر بغل را برای شما بیان کنیم.

دلایل تیره شدن زیر بغل

تیره شدن زیر بغل یک بیماری نیست بلکه نتیجه برخی از امور اشتباهی است که سبب تغییر رنگ پوست می شود. از مهمترین عوامل موثر بر تغییر رنگ پوست میتوان موارد زیر را نام برد:

  • تعرق
  • استفاده از تیغ و ژیلت
  • استفاده از موبر و کرم های موبر
  • تجمع سلول های مرده در زیر بغل
  • استفاده از اسپری های خوش بو کننده زیر بغل
  • مصرف دخانیات که سبب تغییر رنگ در رنگدانه های پوست مخصوصا زیر بغل می شود.

 

رفع تیرگی زیر بغل با روش های خانگی


لیمو و نشاسته

ابتدا مقدار معینی آب لیمو را بوسیله ی دستمال یا پارچه پنبه ای تمیزی زیر بغل خود بمالید، سپس مقدار معینی نشاسته را روی آن بریزید و ماساژ دهید. پس از مدت زمانی ماساژ دادن متوجه تغییر رنگ نشاسته خواهید شد. این روش نیاز به شست و شو ندارد. بهتر است که روزی 2 مرتبه و به مدت 1 هفته این عمل را انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

سیب زمینی و لیمو

ابتدا مقداری آب سیب زمینی را با مقدار معینی آب لیمو مخلوط نمایید. سپس مخلوط را بوسیله ی دستمال یا پارچه پنبه ای تمیزی زیر بغل خود بمالید. سپس بگذارید زیر بغلتان رطوبت را از دست دهد و بعد زیر بغل خود را شست و شو دهید. روزی 1 مرتبه این عمل را تا زمانی که تیرگی زیر بغل رفع گردد تکرار کنید.

خیار

خیار نیز مانند لیمو و سیب زمینی به از بین بردن تیرگی زیر بغل کمک میکند. ابتدا برش هایی از خیار یا آب خیار را زیر بغل خود گذاشته و آن را ماساژ دهید. شما می توانید این عمل روزی 1 الی 2 مرتبه تا زمانی که تیرگی بهبود یابد انجام دهید.

زردچوبه و وازلین

زردچوبه به خاصیت روشن کردن رنگ پوست معروف است که می تواند برای روشن کردن زیر بغل بسیار مفید باشد.

ابتدا دو قاشق چای خوری زردچوبه را با مقدار مناسبی از وازلین مخلوط کنید. مخلوط به دست آمده را به مدت زمان 30 دقیقه زیر بغل خود بگذارید سپس زیر بغل خود را شست و شو دهید. این عمل را روزی 1 مرتبه تا زمانی که تیرگی زیر بغل بهبود یابد تکرار کنید.

روغن زیتون و لیمو

ابتدا زیر بغل خود را با روغن زیتون ماساژ دهید بعد از آن مقدار معینی از آب لیمو که با نمک مخلوط شده را زیر بغل بگذارید و پس از خشک شدن رطوبت آن، زیر بغل خود را شست و شو دهید. این عمل را روزی یک مرتبه تا رسیدن به بهبود تیرگی تکرار کنید.

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن