کسب و کار

تاثیر قیمت درست ارز دیجیتال بر معامله رمز ارزها چیست؟

می‌دانیم که نوسان گیری از قیمت ارز دیجیتال و خرید و فروش ارز دیجیتال یکی از پرطرفدارترین روش‌های کسب ثروت از ارزهای دیجیتال است. در این روش، یکی از مهمترین مواردی که همه تریدرها و تاجران و سرمایه گذاران باید به آن توجه بیشتری داشته باشند، قیمت ارزهای دیجیتال به صورت لحظه‌ای است. اما برای نوسان گیری به علوم و فنون خاصی نیاز دارید. در این مقاله قصد داریم قسمتی از این علوم را برای شما شرح داده و کمی از تجربیات لازم را به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

اهمیت اطلاع از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

قیمت ارز دیجیتال به طور غیر قابل باوری نوسانات شدید دارد. این نوسانات بازار ارز دیجیتال گاهی موجب سود دهی بوده و برای کاربران منفعت بسیار دارد. اما در بیشتر مواقع موجب ضرر برخی سرمایه گذاران و تریدرها می‌شود. در این میان راه‌هایی مانند تحلیل جدول ارز دیجیتال وجود دارد که به کمک آنها می‌توان ضرر موجود را به حداقل رساند.

تحلیل تکنیکال

برای تمام بازارهای مالی از جمله بازار ارز دیجیتال می‌توان تحلیل تکنیکال نوشت. تحلیل تکنیکال با استفاده از داده‌های تاریخی و رفتار قیمت ارز دیجیتال در برابر وقایع مختلف، تلاش می‌کند تا مسیر و نوسان حرکت قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را پیش بینی کند. در این مدل تحلیل داده‌های مربوط به گذشته بازار ارز دیجیتال، قیمت ارز دیجیتال در حال حاضر، قیمت یک ارز دیجیتال مشخص در لیست ارز دیجیتال چندین صرافی آنلاین، حجم معاملات، علاقه بازار، شاخص ترس و طمع و… بررسی می‌شود.

نتیجه تحلیل تکنیکال

در این مدل تحلیل، داده‌های معاملاتی مطمئن از جمله قیمت لحظه ای ارز دیجیتال همراه با شاخص‌های ریاضی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نتیجه این مطالعات در نمودارهای زمان و قیمت نشان داده می‌شود. سپس کاربران می‌توانند با توجه به این نمودارها و جدول ارز دیجیتال در صرافی مورد نظر خود اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال نمایند.

تاثیر عدم نمایش قیمت لحظه ای ارز دیجیتال در تحلیل تکنیکال

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال جزء مهم‌ترین عناصر نوشتن تحلیل تکنیکال است. با توجه به نوسانات شدید در قیمت ارز دیجیتال، اگر اطلاعات آماری بازار ارز دیجیتال مانند قیمت لحظه ای، کمی دیرتر در لیست ارز دیجیتال صرافی مورد مطالعه قرار بگیرد، اطلاعات اشتباه وارد فرمول‌های ریاضی تحلیلی شده و به کل معادلات را جابه‌جا می‌کند. چرا که دیر نمایش دادن قیمت ارز دیجیتال در یک صرافی آنلاین، به منزله واقعی نبودن قیمت رمز ارزها است. چون در لحظه محاسبه فرمول‌ها، قیمت‌ها مجدداً تغییر کرده‌اند.

تحلیل فاندامنتال یا بنیادی

تحلیل فاندامنتال به دنبال ارزش حقیقی یک دارایی قابل معامله است. به عبارت بهتر در حوزه ارز دیجیتال، ممکن است قیمت کنونی که یک رمز ارز دارد، قیمت واقعی آن نباشد. تحلیل بنیادی به تحلیلگر کمک می‌کند تا قیمت واقعی یک ارز دیجیتال را شناسایی کند. با این روش، تشخیص حباب در بازار ارز دیجیتال، ارزش بیش از حد یک ارز در لیست ارز دیجیتال یک صرافی، تاثیرات غلط روی قیمت ارز دیجیتال و بسیاری از موارد این چنین مشخص می‌شود.

تاخیر به روزرسانی قیمت در تحلیل بنیادی

در تحلیل بنیادی، تحلیلگران عواملی مانند شرایط اقتصادی، ارتباط صنعت و سرمایه گذاران، اثربخشی تیم مدیریت و… را در کنار جدول ارز دیجیتال چند صرافی قرار داده و حالت‌های مختلف را بررسی می‌کنند. در این حالت نیز، همانند تحلیل تکنیکال، قیمت لحظه ای ارز دیجیتال حرف اول را می‌زند. چرا که تمام عوامل گفته شده، عواملی هستند که در مدت کوتاه تغییر نمی‌کنند. بلکه برخی از آنها مانند کاغذ سفید یک ارز دیجیتال، تا سالیان سال، ثابت می‌ماند. بنابراین عنصری که می‌تواند فرمول‌های تحلیل بنیادی را جابه‌جا کند، تاخیر در نشان دادن قیمت‌های بازار ارز دیجیتال است.

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

تحلیل ترکیبی

برای اینکه بتوان تحلیل درستی نوشت و ضرر ناشی از نوسان قیمت ارز دیجیتال به حداقل رساند، باید همزمان از چند مدل تحلیلی استفاده کرد. تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال جدای از مدل‌های تحلیلی دیگر، در کنار هم می‌توانند تحلیل بی‌نقصی را ارائه دهند. تحلیلی که بتواند علاوه بر تشخیص صحیح حرکت قیمت لحظه ای ارز دیجیتال، برای تمام کاربران و علاقه مندان قابل فهم باشد.

تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال در کنار هم می‌توانند به راحتی مسیر حرکت قیمت لحظه ای ارز دیجیتال، نوسانات بازار ارز دیجیتال، دلایل افت یا صعود قیمت‌ها در لیست ارز دیجیتال یک صرافی مشخص و… را نیز نشان دهند.

ارزش ذاتی یک ارز دیجیتال

همانطور که گفتیم تحلیل بنیادی به ارزش ذاتی یک ارز دیجیتال تاکید دارد. عوامل مختلف می‌تواند موجب ارزش گذاری اشتباه یک ارز دیجیتال در جدول ارز دیجیتال یک یا چند صرافی آنلاین شود. اما در نهایت روند بازار ارز دیجیتال، جدول ارز دیجیتال تمام صرافی‌های آنلاین را اصلاح کرده تا ارزش واقعی ارز دیجیتال مذکور نشان داده شود. تحلیل بنیادی به تحلیل گران کمک می‌کند که ارزش واقعی یک ارز دیجیتال را قبل از اصلاح روند بازار ارز دیجیتال درک کنند.

پس از مشخص شدن ارزش واقعی یک ارز دیجیتال، می‌توان جدول ارز دیجیتال چند صرافی را بررسی کرد تا مشخص شود اهرم عرضه و تقاضا صرافی مذکور به درستی عمل می‌کند یا خیر. سرمایه گذاری بیش از حد، سرمایه گذاری کمتر از ارزش واقعی، تاکید نهنگ‌ها، شبکه‌های اجتماعی، هک و کلاهبرداری، کوین‌های اضافه در شبکه، تقاضای بیش از میزان کوین‌های در شبکه و… از عواملی هستند که موجب قیمت‌گذاری اشتباه در لیست ارز دیجیتال یک صرافی می‌شوند. درک ارزش ذاتی یک ارز دیجیتال، برای دانستن لحظه دقیق تغییر قیمت‌ها در جدول ارز دیجیتال، روند حرکت قیمت لحظه ای ارز دیجیتال، خرید، فروش و نگهداری ارز دیجیتال ضروری است.

کلام آخر

با توجه به نکات گفته شده، برای جلوگیری از ضرر و بالا بردن سوددهی‌ها در بازار ارز دیجیتال، نوشتن یک تحلیل بی‌نقض ضروری است. گرچه از لحظه اختراع تحلیل تاکنون، هیچ تحلیلی به نقص نبوده و نخواهد بود. اما می‌توان با درک درست شرایط و شناخت نحوه کارکرد مدل‌های تحلیلی، میزان خطای تحلیل را به حداقل رساند. بنابراین، تغییر قیمت لحظه ای ارز دیجیتال عامل اصلی در مدل‌های مختلف تحلیل بازار ارز دیجیتال شناخته می‌شود. در نتیجه استفاده از صرافی‌هایی که قیمت جدول ارز دیجیتال خود را در لحظه صحیح به روزرسانی می‌کنند، منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

گفتیم که عدم به روز رسانی قیمت‌ها در لحظات صحیح، می‌تواند ایراداتی را به فرمول‌های تحلیلی وارد کند. بنابراین باید از هر لیست ارز دیجیتال که قیمت‌های خود را با تاخیر بروز می‌کند، دوری کنید. صرافی والکس به عنوان یک منبع موثق فارسی زبان، توانسته با ارائه جدول ارز دیجیتال قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را به کاربران نشان داده و جزء برترین صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال ایرانی قرار بگیرد. پیشنهاد می‌شود برای کمتر شدن خطای محاسباتی خود در تحلیل‌ها از جدول ارز دیجیتال صرافی والکس استفاده کنید.

منبع: نویسنده

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا