کسب و کار

آنچه که باید در مورد فومو و زمان ورود به بازار ارز دیجیتال بدانیم

فومو در تریدینگ و بازارهای سرمایه گذاری چیست؟

اصطلاح «FOMO» مخفف عبارت «Fear Of Missing Out» به معنی ترس از دست دادن است. فومو در خرید و فروش ارز دیجیتال و تریدینگ، شما را مجبور به اقدامات هیجانی بر خلاف شرایط عادی، می‌کند. شایعات و گمانه زنی‌های بی اساس در شرایط پر نوسان بازار، شما را ترغیب به خرید هیجانی ارز دیجیتال خاصی برای جلوگیری از ضرر کردن می‌کند. اگر احساسی و بدون استراتژی وارد این بازی شدید، متاسفانه گرفتار فومو در خرید ارز دیجیتال هستید. فومو می‌تواند به دلایل زیر بروز کند :

  • ناپایداری بازار
  • کسب سود زیاد
  • اخبار و شایعات بی اساس مجازی
  • و موارد دیگر

فومو، یکی از اصلی‌ترین دلایل حباب قیمت‌ ارز دیجیتال و نوسان در بازار به حساب می‌آید. به ویژه افراد مبتدی که آموزش‌های لازم را ندیده‌اند، سریع در دام خریدهای غیر ضروری، غیر منطقی و در زمان نامناسب، قرار می‌گیرند. در بخش بعد نکات مهم جلوگیری از ضرر در بازار کریپتوکارنسی و رهایی از فومو را بیان خواهیم کرد.

در بهترین زمان ورود کنید !

زمان بندی در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال، از اهمیت زیادی برخوردار است. این موضوع نیز با آموزش و تجربه به دست می‌آید. شما باید روند فعلی بازار را ردیابی و آینده آن را پیش بینی کنید. نقش اخبار و رویدادها در تعیین قیمت و مبادلات بازار رمز ارز بسیار پر رنگ است و باید به صورت روزانه پیگیر اخبار و تحلیل آنها بود. شایعه نه، خبر از منبع معتبر!

برخی از رسانه‌های اجتماعی به دنبال تنش و عصبانی کردن شما هستند تا تصمیمات احساسی بگیرید که هم خود با ضرر روبرو می‌شوید و هم بازار را ملتهب می‌کنید. زمان بندی مناسب برای سرمایه گذاری را با پیگیری اخبار و تحلیل‌های روزانه محقق کنید. طبق آن چه در سایت والکس گفته شده است، یکی از ابزارهای کمک کننده برای ورود به بازار خرید ارز دیجیتال در بهترین زمان، «کپی تریدینگ» است.

سبد معاملات متنوعی داشته باشید !

تصور کنید، مبلغی مثلا 100 دلار در خرید یک ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده‌اید. اگر این کریپتو ده درصد از ارزش خود را از دست بدهد، کل 100 دلار شما نیز از دست خواهد رفت. اما فرض کنید، سبد معاملاتی خود را با 5 کوین مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و غیره را پر کرده و روی هر کدام 20 دلار سرمایه گذاری کرده‌اید. در این صورت حتی اگر دو ارز دیجیتال در این سبد متنوع شما، با کاهش قیمت مواجه شده باشد، سه ارز دیگر از دارایی شما محافظت می‌کنند و به کسب درآمد ادامه خواهید داد. بنابراین، داشتن سبد معاملاتی متنوع و پر شده با بهترین کوین‌های بازار، علاوه بر جلوگیر از زیان، به سود دهی شما کمک می‌کند.

خرید ارز دیجیتال در فواصل زمانی مشخص

برخی افراد خرید مقداری مشخصی ارز دیجیتال در هر ماه را توصیه می‌کنند. با این کار از انتظار و استرس برای پایین آمدن قیمت ارز دیجیتال برای خرید، و بالا رفتن قیمت برای فروش، کاسته خواهد شد. بسیاری از نرم افزارهای سرمایه گذاری رمزارزها هستند که سیستم خرید و فروش خودکار دارند. این نرم افزارها یا صرافی‌ها، هر ماه و در یک تاریخ مشخص، مبلغی ثابت از دارایی شما را در خرید ارز دیجیتال سرمایه گذاری کرده و در بهترین زمان به فروش می‌رساند. استفاده از این روش نیز زیان را به حداقل و نزدیک به صفر می‌کند.

هر چه که به دست می‌آورید یا از دست می‌دهید، به خاطر زمان، تلاش و دانشی است که در این حوزه خرج می‌کنید. همچنین صبوری، معامله بهترین کوین‌ها و سبد معاملاتی متنوع شما را از ضرر و زیان نجات خواهد داد. معامله‌ی بهترین کوین‌های بازار در سه پایه بازار متفاوت و متنوع‌تر شدن سبد معاملات، یک ویژگی مهم برای کاربران حرفه‌ای است.

منبع : 20اسکریپت

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا