پزشکی و سلامت

حقوق پرستاری در انگلستان در سال 2021 چقدر است؟

یکی از محبوب‌ترین مشاغلی که در سطح بین الملل در امر مهاجرت کاری و تحصیلی مطرح است، شغل پرستاری است. در واقع هر روز پرستاران زیادی از ایران و کشورهای مختلف از کشورشان مهاجرت می‌کنند تا به سطح زندگی ایده‌آل خود برسند. یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی پرستاران و حتی سایر رشته‌ها کشور انگلیس است. مهاجرت به انگلیس از طریق پرستاری مزایای زیادی دارد اما به این منظور باید فرایندهای خاصی را طی نمود.

مهاجرت به انگلیس برای پرستاران و کار کردن در سیستم خدمات بهداشتی انگلیس (NHS) یکی از بهترین موقعیت‌های شغلی برای این افراد خواهد بود؛ چرا که پرستاران می‌توانند از مزایای شهروندی دولت انگلستان و سیستم پیشرفته و مجهز بهداشتی و درمانی این کشور استفاده کنند و حقوق بالایی به ازای کار خود دریافت کنند. در ادامه به طور مفصل در مورد شرایط مهاجرت پرستاران به انگلستان و مزایای آن صحبت می‌کنیم.

مهاجرت به انگلیس توسط پرستاران چگونه صورت می‌گیرد؟

همه می‌دانیم که کشور انگلیس یکی از قدرتمندترین کشورها از نظر مدیریت و اقتصاد است که باعث شده ثبات اقتصادی طولانی و نرخ بیکاری خیلی کمی داشته باشد. به طوری که نرخ بیکاری به طور متوسط در این کشور 3.81% است که حتی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی سرآمد است.

به همین دلیل می‌بینیم که مهاجرت به انگلیس در قشر علاقه‌مند به مهاجرت پرستاران روز به روز افزایش می‌یابد. کشور انگلیس مانند سایر کشورهای پیشرفته خدمات و مزایایی را برای افراد مختصصی که به این کشور مهاجرت می‌کنند در نظر گرفته که آن را نسبت به مهاجرت به بسیاری از کشورها به صرفه‌تر می‌کند.

مهاجرت پرستاران به انگلستان مراحل خاص خود را دارد که در ادامه آن را بررسی می‌کنیم اما در این مورد باید گفت که به طور کلی تاییدیه لازم از سازمان پرستاری و مامایی انگلستان را لازم دارید. سازمان NHS به طور مستقل وظیفه اعطاء مجوز به پرستاران متقاضی مهاجرت به انگلستان را بر عهده دارد.

تبلیغات

علاوه بر این پرستاران عزیز باید از مدرک دانشگاهی مرتبط و معتبر برخوردار باشند تا بتوانند آن را در سازمان NMC ثبت کنند و موافقت این سازمان را کسب کنند. بعد از ثبت مدرک پرستاران باید در دوره الزامی طرح پرستاری شرکت کنند و مدرک مربوط به آن را کسب کنند؛ شایسته ذکر است که این دوره همراه با حقوق مناسب بوده و هیچ نگرانی از لحاظ هزینه وجود نخواهد داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت امارات و سایر کشورها با ساده‌ترین روش‌ها با چهره نگار تماس حاصل فرمایید.

مراحل مهاجرت به انگلیس توسط پرستاران

مهاجرت به انگلیس به طور کلی شرایطی دارد که تمام افراد متقاضی باید آنها را داشته باشند. اما جدای از این شرایط، پرستاران برای مهاجرت به این کشور باید مراحلی را طی کنند که می‌توان آنها را در پنج مرحله خلاصه کرد. در ادامه به صورت گام به گام این مراحل را ذکر می‌کنیم.

1. مرحله اول: ارائه مدرک زبان معتبر

یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت به انگلیس توسط پرستاران ارائه مدرک زبان معتبر است. آزمون‌های زبان IELTS و OET توسط سازمان پرستاری انگلستان معتبر شناخته می‌شوند و برای مهاجرت به این کشور باید حداقل نمره 7 IELTS یا سطح B آزمون OET را ارائه کنید. شایسته ذکر است که نمره شما در آزمون آیلتس در هر مهارت باید بیشتر از 5 و نمره کلی بیشتر از 7 باشد تا توسط سازمان NHS تایید گردد.

علاوه بر مدرک زبان، پرستاران برای مهاجرت به انگلستان باید دانش و مهارت تخصصی خودشان را نیز ثابت کنند. به این منظور یک آزمون کامپیوتری مجازی به نام CBT طراحی شده که 140 سوال تستی داشته و میزان توانایی شما در رشته تحصیلی‌تان را  اثبات می‌کند.

2. مرحله دوم: ثبت نام برای کسب پیشنهاد شغلی از طریق سازمان NHS

در این مرحله از مهاجرت به انگلیس، شما به یک سیستم اختصاصی متصل می‌شوید که باید برای کسب پیشنهاد شغلی مد نظر خودتان ثبت نام کنید. شما عزیزان می‌توانید برای کسب مشاوره در مورد چگونگی ثبت نام در این سیستم با مشاوران چهره نگار ارتباط برقرار نمایید و به بهترین شکل این کار را انجام بدهید.

3. مرحله سوم: تایید پیشنهاد شغلی

کمی بعد از ثبت نام در پیشنهادات شغلی سیستم NHS یک بیمارستان معتبر درخواست شما را تایید می‌کند. به این منظور یک گواهی به نام COS از سوی دولت انگلستان صادر می‌شود که این گواهی تایید شغل در کشور انگلستان را تایید می‌کند. شما با داشتن این گواهی می‌توانید برای اخذ ویزا کار پرستاری و طی کردن سایر مراحل مهاجرت به انگلیس اقدام کنید.

4. مرحله چهارم: قبولی در امتحان OSCE

بعد از تمام مراحلی که ذکر کردیم، یک مرحله برای ورود قانونی به کشور انگلیس باقی می‌ماند که شما دوباره مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. به این منظور شما باید در یک آزمون مخصوص به نام OSCE شرکت کنید که حداکثر سه ماه بعد از شروع کار انجام می‌شود.

در صورت مردودی در آزمون OSCE لازم نیست نگران باشید؛ چرا که حداکثر بعد از 8 ماه دوباره می‌توانید در این آزمون شرکت کنید و از آنجایی که خیلی دشوار نیست، به راحتی در آن قبول می‌شوید. شرکت در آزمون OSCE حداکثر تا 3 بار امکان پذیر است. شایسته ذکر است که این آزمون تخصصی و برای اثبات مهارت شما بوده و در دانشگاه‌های معتبر انگلستان مثل نورهمپتون یا آکسفورد برگزار می‌گردد.

5. مرحله پنچم: تایید هویت

آخرین مرحله برای مهاجرت به انگلیس توسط پرستاران تایید هویت توسط سیستم سازمان NHS است. به طوری که بعد از قبولی در آزمون OSCE از شما دعوت می‌شود تا به سازمان NHS مراجعه کنید و مدارک هویتی خود را ارائه کنید. این مدارک باید با مدارکی که قبلاً ارسال کرده بودید هماهنگ باشد. در این سازمان از شما مصاحبه گرفته می‌شود و پس از تایید هویت، نام شما در سیستم NHS ثبت می‌شود و به عنوان یک پرستار می‌توانید در سازمان بهداشت انگلستان مشغول شوید.

پرستاران در انگلیس چقدر حقوق می‌گیرند؟

تا اینجا در مورد شرایط مهاجرت به انگلیس توسط پرستاران صحبت کردیم. شغل پرستاری در انگلیس همانند ایران بوده و مراقبت از بیمار، تزریقات، دادن دارو، مراقبت ویژه، نوشتن گزارش و … از مواردی است که از پرستار خواسته می‌شود. اما باید توجه نمود که هر بیمارستان پروتکل‌های خاص خودش را نیز دارد و تجهیزات پیشرفته‌تر قطعاً در این راه به شما کمک می‌کند.

در این حرفه شما قادرید به صورت پاره وقت یا تمام وقت کار کنید و این بستگی به نیاز شما دارد. در مورد حقوق و درآمد پرستاران نیز باید گفت که این مسئله به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ اما می‌توان گفت که به طور متوسط درآمد متوسط پرستاران در هر ساعت 7 پوند و برای پرستاران خانگی تا 32 پوند به ازای هر ساعت است! علاوه بر این می‌توان گفت که متوسط حقوق پرستاران انگلستان در یک سال 24000 پوند است که نسبت به سایر کشورها قابل توجه است.

موسسه چهره نگار قادر است بر اساس ظرفیت‌ها و استعدادهای متقاضیان بهترین خدمات مهاجرتی را ارائه کند. شما می‌توانید با مراجعه به موسسه چهره نگار از انواع روش‌های مهاجرتی مثل مهاجرت کاری، تحصیلی، ازدواج و … اطلاعات کسب کنید و از مشاوران مجرب این موسسه مشورت بگیرید. شایسته ذکر است که این موسسه خدماتی مثل انتقال پول به خارج از کشور و خرید کسب و کارهای آماده را بر حسب نیازهای شما ارائه خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت 021-22020005 تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا