تناسب اندام

لاغری آسان | 3 گام تا کاهش وزن موثر

اضافه وزن یک موضوع همه گیر بوده که افراد زیادی در جوامع مدرن امروزی را به خود درگیر کرده است. انواع مدل های چاقی وجود دارند که باید برای برطرف کردن هر کدام از آنها از ابزارهای مختلفی استفاده شود. لاغری آسان و سریع نیاز به اراده، پشتکار و انتخاب مسیرهای مناسب دارد. استفاده از یک رژیم غذایی دقیق و به کارگیری حرکت های ورزشی اصولی و در کنار آن استفاده از گن های لاغری کمک می کند.

اهمیت کاهش وزن و سایز سریع

اغلب افرادی که با افزایش وزن روبرو هستند تمایل دارند تا با استفاده از راه های سریع به لاغری دست یابند. اما برای کاهش سایز و وزن بصورت سریع باید بهانه هایی بیشتر از خرید لباس جدید داشته باشید، تا بتوان به صورت مستمر و سالم آن را به دست آورد.

با کاهش وزن ۵ تا ۱۰ درصدی بسیاری از بیماری ‌های قلبی، دیابت، فشار به ستون فقرات و استخوان ها تا حد زیادی کاهش می یابد. از دیگر سوی دیگر کاهش سایز و وزن مزایایی مانند بهبود حافظه، بالا رفتن انرژی، بهبود روابط اجتماعی، درمان افسردگی و بهبود حالات روحی، کاهش هزینه ها و موفقیت بیشتر در کار و بسیاری از موارد دیگر را به دنبال دارد.

لاغری آسان | 3 گام تا کاهش وزن موثر

روش های لاغری سریع و آسان

در صورتی که تمایل به لاغری سریع و آسان داشته باشید، با کمی تحقیق و بررسی با تعداد زیادی از راهکارهای مناسب جهت لاغری روبه‌رو می ‌شوید. اما انتخاب هر کدام از این راهکار ها و روش ها در صورتی که زیر نظر افراد متخصص باشد، نتایج مثبت و لاغری سریع، آسان و ماندگار را به دنبال دارد.

در حال حاضر اغلب چاقی ها مربوط به چاقی شکمی و چاقی در قسمت های پهلو مربوط بوده که مشکلات زیادی را از لحاظ تناسب اندام و انتخاب لباس های مناسب نیز به وجود می آورد.

در بین تنوع بالای روش های لاغری سریع و کاهش وزن، در اینجا به چند مورد مهم آن اشاره می کنیم:

 • استفاده از برنامه غذایی مناسب زیر نظر پزشک متخصص
 • استفاده از ورزش های هوازی زیر نظر مربی
 • کاهش وزن به همراه دارو های مختلف زیر نظر پزشک
 • استفاده از برخی ابزارهای کمکی مانند انواع گن

سه گام مهم تا کاهش وزن موثر

اگر از بین روش های مختلفی که جهت کاهش وزن و کاهش سایز سریع وجود دارد بخواهیم بهترین آنها را انتخاب کنیم،‌ به سه گام موثر در کاهش وزن دست پیدا می کنیم. امکان به کارگیری هرکدام از این گام‌ ها به صورت تنهایی یا به همراه یکدیگر وجود دارد:

 1. لاغری و کاهش وزن با استفاده از برنامه غذایی زیر نظر پزشک متخصص
 2. لاغری و کاهش وزن با کمک ورزش زیر نظر مربیان حرفه ‌ای
 3. لاغری و کاهش سایز و وزن با استفاده از گن های ساعت شنی

لاغری آسان | 3 گام تا کاهش وزن موثر

گام 1: لاغری و کاهش وزن با استفاده از برنامه غذایی زیر نظر پزشک متخصص

شروع کاهش وزن و کم کردن چربی های شکم و پهلو  با کمک یک پزشک نتایج بهتری را به دنبال دارد. معمولاً پزشکان متخصص با آزمایش ‌های اولیه تعیین می‌ کنند که کدام مواد غذایی در بدن کمبود داشته و برای جبران آن مواد غذایی مناسب را در برنامه غذایی قرار می‌ دهند.

همچنین با ارائه راهکارهای مناسب، به کاهش استرس و اضطراب کمک کرده تا با رعایت نکات تغذیه، سرعت سوخت و ساز و کاهش وزن در بدن بالاتر برود.

گام 2: لاغری و کاهش وزن با کمک ورزش زیر نظر مربی

با انتخاب ورزش های مناسب، امکان کاهش وزن سریع و اصولی وجود دارد که به راحتی می توان بار سنگین بر روی ستون فقرات را کاهش داد. از مهمترین دستاوردهای ورزش کردن، لاغری شکم و پهلو است که به دلیل بالا رفتن سوخت و ساز و افزایش تعریق و ساخت ماهیچه ها، چربی های ذخیره شده ‌مصرف می شود.

مربیان حرفه ‌ای با توجه به نوع فیزیک بدنی، نحوه زندگی و بررسی های کلی می توانند ورزش هایی مانند پیاده روی، دویدن، ورزش یوگا، ورزش ایروبیک را به افراد متقاضی کاهش وزن پیشنهاد داده و بر روند حرکات و انجام آنها نظارت داشته باشند.

گام 3: لاغری و کاهش سایز و وزن با استفاده از گن های ساعت شنی

لاغری آسان | 3 گام تا کاهش وزن موثر

گن لاغری می تواند جزء سریع ترین راه حل ها برای حفظ تناسب اندام و لاغرتر شدن بخش‌ هایی از بدن مانند شکم، پهلو و ران ها باشد. در حال حاضر انواع مختلفی از گن طراحی و تولید شده که هرکدام از آنها با توجه به ساختار، نوع متریال و نحوه طراحی، با یکدیگر تفاوت دارند.

در صورت توجه به برند تولیدکننده گن ساعت شنی، با خیال راحت می توان گن های اورجینال و اصل موجود در بازار را که ساخت کشور کلمبیا بوده و در تعداد محدود به کشور وارد می شود، تهیه نمود.

گن های ساعت شنی از لحاظ نحوه ایستایی بر روی بدن در دو مدل طراحی می شود:

 1. گن ساعت شنی شکمی بدون بند
 2. گن ساعت شنی تاپی یا بند سوتینی

نحوه طراحی انواع گن ساعت شنی

گن ساعت شنی در هر دو مدل بدون بند و تاپی به گونه ای طراحی شده که در قسمت جلوی بدن دارای چند ردیف قزن بوده و از لحاظ تعداد ردیف قزن بر روی این گن ها در دو دسته، 3 ردیف قزن و 6 ردیف قزن تولید می گردد.

وجود قزن های متعدد کمک کرده تا افراد پس از هر سایز کاهش بتوانند قزن ها را یک ردیف جلوتر رفته تا بدن تبدیل به حالت ساعت شنی شود. برای ایستایی گن بر روی شکم و پهلوها فنرهایی در آن استفاده شده که این فنرها انعطاف پذیری بالایی داشته و بدون هیچ آسیب و فشار بر روی کمر، شکم و پهلو قرار می ‌گیرند.

از لحاظ تعداد فنر نیز در دو دسته ۹ فنر و ۲۵ فنر طراحی شده که هر چقدر تعداد فنرها بیشتر باشد در نتیجه ایستایی گن بهتر است.

بررسی انواع گن های ساعت شنی

بهترین نوع گن ساعت شنی محصول کشور کلمبیاست که نمایندگی های معتبری در کشور آن را ارائه می دهند. به دلیل استفاده از مواد طبیعی در روند تولید آن، سرعت عمل چربی سوزی و افزایش دمای میانی بدن را به دنبال دارد.

به طور معمول گن ساعت شنی از ۶ لایه اکسپرس با استفاده از الیاف ۱۰۰% طبیعی لاتکس تولید شده که با داشتن یک لایه آستر کتان داخلی از ایجاد هرگونه حساسیت پوستی جلوگیری می کند. انواع گن ساعت شنی از لحاظ طراحی عبارتند از:

گن ساعت شنی ۳ قزنه شکمی 9 فنر

این مدل گن برای افرادی با سایز متوسط مناسب بوده و در فعالیت های ورزشی سبک و کارهای روزانه کاربرد دارد.

گن ساعت شنی ۳ قزنه تاپی ۹ فنر

این نوع گن با پوشش دهی قسمت پشت کمر و ناحیه زیر بغل، چربی‌ های انباشته شده در آنها را بهتر آب کرده و با ثابت ماندن بر روی بدن هیچ نوع محدودیتی برای پوشش لباس های مختلف به وجود نمی آورد.

گن ساعت شنی ۶ قزنه شکمی 9 فنر

این مدل گن در سایزبندی های مختلف طراحی شده و اغلب افراد دارای اضافه وزن می ‌توانند آن را استفاده کنند و در زمان تمرین های ورزشی و پیاده روی تاثیر بیشتری دارد.

گن ساعت شنی ۶ قزنه تاپی ۹ فنر

این نوع گن با داشتن بندهای قابل تنظیم در جهت انجام فعالیت های ورزشی و کارهای روزانه مناسب بوده و همچنین به از بین رفتن چربی های زیر بغل و پشت بیشتر کمک می کند.

گن ساعت شنی ۶ قزنه شکمی ۲۵ فنر

این نوع با داشتن ۲۵ فنر استیل انعطاف پذیر از جمع شدن مداوم گن جلوگیری کرده و تاثیر بیشتری در فرم دهی شکم و پهلو دارد، با پوشش بخش ‌های زیادی از زیر سینه تا استخوان لگن می‌ تواند با سرعت بالاتری به کاهش سایز کمک نماید.

گن ساعت شنی ۶ قزن تاپی ۲۵ فنر

این گن با داشتن ۲۵ ردیف فنر و ۶ ردیف قزن به همراه بندهای قابل تنظیم جزء بهترین نوع گن های ساعت شنی بوده که تاثیر بیشتری در کاهش سایز سریع و وزن داشته و نحوه استفاده از آن راحت تر است.

موارد استفاده و کاربرد گن لاغری ساعت شنی

گن لاغری ساعت شنی جزء استانداردترین محصولات لاغری محسوب شده که برای اغلب افراد کاربرد دارد.

این گن در سایزبندی های مختلف از سایز اسمال تا سایز دو ایکس لارج تولید می شود تا اغلب افراد با افزایش وزن و چاقی های موضعی بتوانند از آن استفاده کنند.

استفاده مرتب از گن فواید و مزایای زیادی مانند آب شدن و از بین رفتن چربی در ناحیه شکم، فرم گرفتن کمر پس از استفاده مداوم و کاهش یک الی دو سایز بلافاصله بعد از پوشیدن را به دنبال دارد.

از مهمترین موارد استفاده و کاربرد گن لاغری ساعت شنی عبارتند از:

 • استفاده از گن چند هفته پس از عمل جراحی لیپوماتیک برای فرم گیری بهتر بدن
 • مناسب برای مادران پس از زایمان جهت جلوگیری از افتادگی و شل شدگی شکم
 • مناسب برای ورزشکاران جهت از بین بردن سریع تر چربی در ناحیه شکم و پهلو
 • مناسب برای افراد عادی جهت پوشیدن در زیر لباس و در طی فرآیندهای روزانه و کار
 • مناسب برای زمان تمرین ورزشی و پیاده روی
4.2/5 - (5 امتیاز)

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

 1. با سلام و احترام
  برای لاغری سریع از گن های ساعت شنی حین ورزش هم میتونیم استفاده کنیم ؟
  گن ها بالا یا پایین نمیره ؟

 2. سلام من برای لاغر شدن شکم و پهلوم از گن استفاده کردم و ورزش کردم فوق العاده بود خیلی بدنمم فرم گرفت. کاملا مطلبتون درست و عالی بود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا