سلامت جنسی

در کلینیک تخصصی زنان دکتر روشن با زگیل تناسلی در بدن خود خداحافظی کنید…

درمان زگیل تناسلی موضوعی است که هرچه دیرتر به درمان آن اقدام کنید در نتیجه درد بیشتری را نیز باید تحمل کنید. اگر به این بیماری دچار شدید به شما پیشنهاد‌می‌کنم هرچه زودتر با بهترین متخصص زنان برای درمان زگیل تناسلی در کلینیک تخصصی زنان دکتر روشن مشورت کرده و درمان خود را آغاز کنید. در ادامه راجع به زگیل تناسلی و چگونگی درمان آن به شما توضیح مختصری می‌دهیم.

hpv یا زگیل تناسلی چیست و چگونه انتقال می‌یابد؟  

زگیل تناسلی معضلی است که به صورت زائده‌های پوستی در کشاله‌ی ران و ناحیه‌ی تناسلی و همچنین در ناحیه‌ی مقعد ایجاد می‌شود و علائم این بیماری سه هفته بعد از تماس جنسی با فرد آلوده به این ویروس و گاهی هم سال‌ها بعد از مواجهه با فرد آلوده ممکن است نمایان شود. وقتی شما ضایعه‌ی زگیل تناسلی را هر چند با تعداد کم رویت کردید، به این معنی است که این ویروس در بدن شما فعال است و بسیار مسری می‌باشد. بیماری زگیل تناسلی بسیار مسری است و به سرعت انتقال پیدا می‌کند و حتی اگر این بیماری در بدن فرد غیر فعال شده باشد و اثری از زگیل در بدن رویت نشود هم آن فرد ناقل محسوب می‌شود و می‌تواند این بیماری را انتقال دهد. باید بدانید که ۹۵٪ انتقال این بیماری از طریق رابطه‌ی جنسی است و ۵٪ از طرق دیگر انتقال میابد.

آنچه باید در مورد تشخیق و درمان زگیل تناسلی بدانید.

هرگاه نشانه‌های زگیل تناسلی را در بدن خود رویت کردید، هرچه سریع‌تر به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و معاینه شوید. از شایع‌ترین انواع ویروسHPV  می‌توان به نوع 6، 11، 16، 18 اشاره کرد که 16 و 18 خطرناک‌ترین نوع این ویروس می‌باشد و این دو مورد شانس ابتلا به سرطان دهانه‌ی رحم را در فرد افزایش می‌دهد.

به طور کلی اگر ضایعه‌ی زگیل تناسلی را در بدن خود مشاهده کردید سریعاً به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و درمان خود را آغاز کنید؛ حتی اگر این ضایعه به صورت خود به خود رفع شد برای عدم پیشرفت و انتشار زگیل تناسلی باید به متخصص زنان مراجعه کنید زیرا که از بین رفتن زگیل تناسلی به معنی درمان کامل و قطعی آن نمی‌باشد.

روش‌های درمان زگیل تناسلی چیست؟

  • الدرا
  • پدوفیلین
  • کرایو
  • کوتر

برای پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی باید چه اقدامی انجام داد؟

واکسن  گارداسیل یاhpv

واکسن گارداسیل برای پیشگیری از انواع ۱۸، ۱۶، ۱۱ و ۶ می‌باشد و بهتر است در سنین ۹تا ۲۶ سالگی این واکسن را تزریق کنید. باید بدانید که اگر این واکسن قبل از اولین رابطه‌ی جنسی شما باشد موثرتر و بهتر عمل خواهد کرد. به طور کلی واکسن گارداسیل برای افرادی هم که به این بیماری دچار شده اند هم موثر است و باعث می‌شود که از سرطان آلت تناسلی در مردان و یا سرطان دهانه‌ی رحم در بانوان جلوگیری شود.

کسانی که دارای این شرایطند نباید واکسن گارداسیل را تزریق کنند

  • بانوان باردار
  • افرادی که به مخمر آلرژی دارند
  • افرادی که بیماری ضعف سیستم ایمنی بدن را دارند
  • سنین زیر ۹ سال

به شما پیشنهاد می‌کنم هرگاه در نواحی بدن خود ضایعه‌ی زگیل تناسلی را مشاهده کردید فوراً با بهترین متخصص زنان در کلینیک تخصصی زنان دکتر روشن مشورت کرده و درمان خود را با خیال آسوده آغاز کنید.

3.7/5 - (3 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا