رپورتاژ آگهی

جراحی برداشتن قوز بینی چگونه است؟

بینی یکی از اعضای بدن به حساب می آید که می تواند تاثیر فراتر از حد تصوری را بر روی زیبایی چهره افراد بگذارد. به دلایل مختلف و متفاوتی ممکن است بینی افراد دارای قوز باشد. وجود قوز یکی از دلایل بد فرم شدن بینی می باشد که باید در سریع ترین زمان ممکن نسبت به رفع کردن آن اقدام نمایید. اگر قوز بینی دارید و به فکر عمل کردن آن هستید، پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. در این مقاله قصد داریم از 0 تا 100 در مورد جراحی قوز بینی توضیحاتی را ارائه دهیم.

قبل از این که بخواهیم در مورد جراحی بینی استخوانی صحبت کنیم، نیاز است تا در مورد علت به وجود آمدن قوز در بینی توضیحاتی را دهیم. یکی از مهم ترین علل به وجود آمدن قوز بینی وجود غضروف اضافه بر روی پل بینی است. این غضروف اضافه معمولا به علت وارد شدن ضربه سنگین به بینی به وجود می آید. گاهی نیز قوز بینی ارثی بوده و نسل به نسل منتقل می شود.

جراحی بینی

جراحی قوز بینی چیست؟

برداشتن قوز بینی یکی از عمل های جراحی زیبایی بینی به شمار می آید. قوز باعث به وجود آمدن برجستگی بر روی بینی می شود. قوز بینی زمانی که فرد در حالت نیم رخ ایستاده است، به خوبی قابل مشاهده است. شاید برایتان جالب باشد بدانید که قوز بینی انواع مختلفی دارد. برای عمل جراحی قوز بینی راه حل های مختلفی وجود دارد که پزشک می تواند از آن ها استفاده نماید. برای انتخاب نوع عمل جراحی قوز بینی نیاز است تا پزشک در ابتدا بینی فرد را معاینه نماید. بعد از معاینه کردن می تواند بهترین راه را برای انجام عمل جراحی انتخاب نماید. اگر می خواهید به بهترین نتیجه برسید، نیاز است تا در خصوص روش برداشتن قوز بینی تصمیم گیری خودسرانه ای نداشته باشید و تشخیص آن را بر عهده پزشک متخصص خود بسپارید.

برداشتن قوز بینی به وسیله رینوپلاستی

برای برداشتن قوز بینی به وسیله جراحی بینی نیاز است تا پزشک بعد از برداشتن برآمدگی بینی، نوک بینی را نیز به گونه ای صحیح و متناسب با شکل بینی اصلاح نماید. برای انجام رینوپلاستی نیاز است تا فرد بی هوش شود. معمولا از این روش زمانی که فرد علاوه بر داشتن قوز نیاز به انجام اصلاحات بیش تری دارد، استفاده می شود.

برای انجام عمل جراحی باید فرد بی هوش شود. برای برداشتن قوز بینی به وسیله عمل جراحی، نیاز است تا در ابتدا زیر بینی برش کوچکی داده شود. بعد از این مرحله نوبت به تراشیدن قوز بینی می رسد. بعد از انجام عمل جراحی نیاز است تا بینی به مدت دو هفته در گچ بماند. بعد از این مدت زمان می توانید بنا به صلاحدید پزشکتان، گچ بینی را باز کنید. یک نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این موضوع است در برخی مواقع ممکن است بین 9 تا 12 ماه بینی شما ورم داشته باشد که این یک مورد طبیعی به حساب می آید. اگر در زمره افرادی هستید که صبر زیادی را ندارید، بهتر است به دنبال عمل جراحی قوز بینی نباشید چرا که دوران نقاهت عمل جراحی کمی طولانی است.

عمل بینی

مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی قوز بینی

از مهم ترین مواردی که نیاز است به آن توجه داشته باشید، موضوع مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی می باشد. در صورتی که بتوانید به این دستور العمل ها توجه نمایید، دوران نقاهت کوتاه تری را خواهید داشت.

  • 2 ماه قبل و 2 ماه بعد از انجام عمل جراحی از استعمال دخانیات مانند قلیان و سیگار دوری نمایید.
  • از خوردن غذاهایی که نمک و فلفل زیادی دارند، دوری نمایید. خوردن نمک و فلفل بیش از اندازه مجاز باعث می شود تا تورم بینی بعد از عمل جراحی بسیار زیاد باشد.
  • تا یک ماه بعد از عمل جراحی از انجام کارهای سنگین دوری نمایید. تحت هیچ شرایطی سر خود را رو به پایین نگه ندارید؛ چرا که ممکن است به بینی فشار مضاعف و بیش از اندازه ای وارد شود.
  • مراقب باشید به بینی شما ضربه ای حتی آرام وارد نشود. در صورتی که ضربه ای به بینی شما وارد شد، به بهترین جراح بینی مراجعه کنید.
  • خوردن غذاهای سفت مانند ساندویچ ممنوع است. از خوردن غذاهای آماده نیز دوری نمایید. تا یک هفته بعد از انجام عمل جراحی نیاز است تا تنها اقدام به خوردن غذاهای شل مانند سوپ نمایید.
  • تا یک ماه بعد از عمل جراحی نباید ورزش های سنگین را انجام دهید. در صورت انجام ورزش های سنگین، روند درمان طولانی تر از حد معمول خواهد شد.
  • بعد از عمل جراحی تا یک هفته استراحت کنید و تنها از داروهای تجویز شده توسط پزشکتان برای کاهش و تسکین دردتان استفاده نمایید. در دوران نقاهت خود از خوردن قرص آسپرین دوری نمایید.
  • بعد از رینوپلاستی رژیم غذایی متعادلی را داشته باشید و مایعات زیادی را برای کوتاه کردن دوران نقاهت خود بنوشید.

جراحی برداشتن قوز بینی

چه افرادی کاندید انجام جراحی قوز بینی هستند؟

اشخاصی که قوز بینی آن ها بر اثر ضربه ایجاد شده باشد. در این صورت این افراد باید به دنبال برداشتن قوز بینی خود باشند.

اشخاصی که بینی آن ها استخونی است و به صورت مادرزادی و ارثی قوز دارد.

اشخاصی که به دنبال انجام عمل های جراحی زیبایی نیستند و تنها قصد دارند قوز بینی خود را بردارند.

این افراد باید در ابتدا به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و در این خصوص با او مشورت نمایند. از آن جایی که انجام عمل جراحی قوز بینی نیاز به تخصص و تبحر دارد، تنها زیر نظر پزشکان متخصص این کار را انجام دهید. بسیاری از افراد نسبت به رزومه و نمونه کارهای پزشک متخصص خود بی توجه هستند. همین بی توجه بودن باعث می شود تا برخی اوقات نتیجه عمل جراحی رضایت بخش نباشد.

نتیجه گیری

در این مقاله از 0 تا 100 در مورد جراحی قوز بینی صحبت شد. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و توانسته باشید اطلاعاتی مفید را در خصوص عمل جراحی قوز بینی به دست آورید.  دکتر حسنانی انواع روش های جراحی بینی مانند جراحی بینی گوشتی را با جدیدترین تکنیک ها انجام میدهد. برای کسب اطلاعات بیش تر و تکمیلی تر با ما در وب سایت دکتر حسنانی به آدرس  www.drhosnani.com  ارتباط باشید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا