اعتیاد و مواد مخدر

کلینیک اعصاب و روان راه احیا

اعتیاد یکی از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین بیماری‌هاست. با این وجود در صورتی که فرد مصمم به ترک اعتیاد باشد و اهمیت و ارزش این امر را بداند، این بیماری قطعا درمان می‌شود. اما، اگر فرد با عمق مشکلاتی که به خاطر اعتیاد گریبان‌گیر وی شده‌اند، آشنا نباشد و یا تمایل واقعی به درمان اعتیاد نداشته باشد، در این صورت استفاده از هر روش درمانی بی‌نتیجه باقی خواهد ماند. تنوع بالای مواد مخدر و اعتیادآور در داخل ایران، استفاده از روش‌های علمی و همچنین منابع پزشکی خارجی را محدود کرده است. به همین دلیل است که درمان اعتیاد یکی از پیچیده‌ترین کارها در زمینه علوم پزشکی بوده و تنها با تجربه، علم، تعهد و صبر امکان‌پذیر می‌باشد. اگر شما هم به فکر ترک اعتیاد خود و یا عزیزانتان هستید، در ادامه این محتوا از کلینیک اعصاب و روان راه احیا با ما همراه باشید.

ترک اعتیاد

همان طور که می‌دانید، اعتیاد یک بیماری پیچیده است که تنها با نظر پزشکان و به صورت کاملا اصولی قابل درمان است. در صورتی که برای درمان این بیماری از روش‌های غیر اصولی و غیر پزشکی استفاده شود، بی شک عوارض بسیار زیادی را برای فرد در پی خواهد داشت. امروزه ترک اعتیاد در کلینیک‌های مختلف با روش‌های جدید صورت می‌پذیرد. البته هنوز هم کلینیک‌هایی هستند که از روش‌های قدیمی برای درمان اعتیاد استفاده می‌کنند. اما؛ افراد برای ترک و درمان این مشکل به دنبال مراکزی هستند تا بتوانند این بیماری را ریشه‌یابی کرده و آن را از ریشه حل کنند.

مهم نیست که تا چه اندازه در باتلاق اعتیاد فرو رفته‌اید! شناخت مشکلات روحی، روانی و جسمی که اعتیاد به شما و خانوادتان وارد می‌کند، می‌تواند در درمان آن موثر باشد. هر چه سریع‌تر نسبت به ترک اعتیاد اقدام کنید تا بیش از پیش در این باتلاق خانمان‌سوز فرو نروید! اولین قدم برای ترک همیشگی اعتیاد باور به این مسئله است که اعتیاد، یک بیماری است. قدم دوم، آگاهی کامل معتادان نسبت به مراحل درمان این بیماری می‌باشد. طی کردن قدم‌های بعدی برای درمان اعتیاد، به انتخاب مناسب‌ترین کلینیک توسط شما بستگی دارد. شما باید درباره کلینیک‌های معتبر تحقیق کرده و یکی از آن‌ها را برای ترک مواد مخدر و یا مواد اعتیادآور برگزینید. کلینیک اعصاب و روان راه احیا، یکی از مراکز تخصصی در زمینه ترک مواد اعتیادآور است که از روش‌های جدید برای درمان این بیماری استفاده می‌کند.

هزینه ترک اعتیاد

در سال‌های اخیر آمار اعتیاد کشور رو به افزایش بوده است. در واقع؛ افزایش مشکلات اقتصادی، اجتماعی، خانوادگی و… باعث صعودی شدن نمودار اعتیاد در کشور و همچنین بروز اعتیاد در جوانان و به خصوص نوجوانان شده است. مراجعه به کلینیک‌ها و یا کمپ‌های ترک اعتیاد از اصلی‌ترین مسائل در درمان این بیماری می‌باشد. درمان‌های خانگی و استفاده از روش‌های خانگی برای درمان اعتیاد بی‌نتیجه خواهد ماند. بسیاری از افرادی که تصمیم‌ دارند این بیماری را درمان کنند، به خاطر هزینه‌های مربوط به کمپ و یا کلینیک‌های ترک اعتیاد سراغ درمان این بیماری نمی‌روند.

نوع روشی که برای درمان این بیماری صورت می‌گیرد، خدماتی که به فرد معتاد و یا خانواده وی ارائه می‌گردد و همچنین نوع کلینیک درمانی، در هزینه‌های درمان تاثیر بسزایی دارند. اما؛ دیگر نگران هزینه‌های درمانی این بیماری نباشید! کلینیک اعصاب و روان راه احیا در تلاش است تا با کاهش هزینه‌ها و استفاده از روش‌های نوین، شما را در این راه همراهی کند تا به سلامتی کامل دست یابید. پس به کلینیک راه احیا مراجعه کرده و با کارشناسان ما در زمینه ترک اعتیاد و هزینه‌های درمان آن مشورت نمایید.

کلینیک ترک اعتیاد

انتخاب بهترین کلینیک ترک اعتیاد

یکی از مشکلاتی که فرد معتاد و خانواده وی با آن رو‌به‌رو هستند، انتخاب بهترین مرکز برای درمان اعتیاد می‌باشد. در واقع؛ اولین سوالی که ذهن این افراد را به خود مشغول می‌کند، این است که برای ترک این معضل به چه کلینیکی مراجعه کنند تا بتوانند علاوه بر دریافت خدمات خوب، اعتیاد را به صورت اصولی و همیشگی ترک نمایند.

متاسفانه تعداد بسیار زیادی کلینیک در سطح شهر تهران و دیگر شهرستان‌ها به خاطر استفاده از روش‌های نادرست برای ترک اعتیاد پلمب شده‌اند. اما؛ هنوز هم تعداد بسیاری از این مراکز هستند که برای درمان این بیماری و مبارزه با اعتیاد، از داروهای اعتیادآوری همچون متادون و یا بوپرنورفین استفاده می‌کنند. در واقع مصرف این داروها باعث ترک و یا درمان اعتیاد نخواهد شد. فقط اعتیاد از نوعی به نوع دیگر تبدیل می‌گردد. چه بسا که ترک این داروهای اعتیادآور از ترک مواد مخدر، سخت‌تر بوده و زمان بیشتری را لازم دارد. از این رو؛ قبل از مراجعه به کلینیک‌ها، بهتر است با روش‌های درمانی آن‌ها آشنا شوید.

ریشه‌یابی و درمان روانی اعتیاد، از دیگر مواردی است که در انتخاب بهترین کلینیک‌های ترک اعتیاد باید مورد توجه قرار گیرد. همان طور که می‌دانید؛ در یک فرد معتاد، علاوه بر جسم، روح و روان نیز آسیب می‌بینند. تا زمانی که آسیب‌های وارده به روان فرد بیمار درمان نشود، فرد بعد از ترک نیز به مصرف مواد مخدر ادامه خواهد داد. در نتیجه؛ باید کلینیک‌هایی را برای ترک این بلای خانمان‌سوز بیابید که علاوه بر ترک جسمی اعتیاد به اختلالات روانی و ترک روانی اعتیاد نیز توجه گردد. راه احیا، یکی از کلینیک‌های معتبر برای ترک اعتیاد است که از روش‌های جدید درمانی برای ترک جسمی و روانی اعتیاد استفاده می‌کند.

مورد دیگری که در انتخاب بهترین کلینیک ترک مواد مخدر باید مورد توجه قرار دهید، داشتن مجوزهای لازم در این زمینه است. از آنجایی که ترک و درمان ریشه‌ای اعتیاد به تخصص در این زمینه نیاز دارد، باید کلینیک‌های را برگزینید که مجوزهای لازم برای ترک اعتیاد را داشته باشند.

دستگاه آر تی ام اس

کلینیک راه احیا، بهترین مرکز ترک اعتیاد

کلینیک راه احیا، با دارا بودن مجوزهای لازم برای ترک اعتیاد، از روش‌های نوین استفاده کرده و نسبت به درمان بیماران هم از نظر روانی و هم از نظر جسمی اقدام می‌کند. این کلینیک خدمات مختلفی برای افراد معتاد و همچنین خانواده‌های آن‌ها ارائه داده و با روان‌درمانی فرد معتاد، وسواس‌های وی برای مصرف مجدد مواد مخدر را از بین می‌برد. به همین دلیل است که کلینیک راه احیا به عنوان بهترین مرکز ترک و درمان اعتیاد شناخته می‌شود. شایان ذکر است که در زمینه ترک جسمی اعتیاد، کلینیک بیشترین تاثیر را دارد. اما؛ برای ترک روانی، خود فرد و اطرافیان او  تاثیر بیشتری خواهند داشت. کافیست به سایت کلینیک اعصاب و روان راه احیا مراجعه کرده و در قسمت مربوط به ترک اعتیاد، نوبت خود را ثبت نمایید.

همچنین در کلینیک اعصاب و روان راه احیاء درمان افسردگی و اضراب حاصل از ترک اعتیاد با متد و دستگاههای بروز همچون دستگاه آر تی ام اس انجام می گیرد .

4/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا