رپورتاژ آگهی

آسیب های شایع عضلانی

آسیب های شایع عضلانی اسکلتی به مواردی گفته می شود که به صورت مستقیم بر روی سیستم عضلانی انسان تاثیر می گذارند. سیستم عضلانی انسان می تواند شامل ماهیچه های مختلفی باشد. هر کدام از این ماهیچه ها و عضلات، یک تاثیر خاص بر روی عملکرد بدن به همراه دارند. حرکت، حرف زدن، غذا خوردن و ورزش کردن بدون استفاده از ماهیچه امکان پذیر نیست. توجه داشته باشید که آسیب های شایع عضلانی اسکلتی می توانند عملکرد ماهیچه ها را با اختلال مواجه کنند. به همین علت هم توجه به آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. امروز ما قصد داریم تا در مورد آسیب های شایع عضلانی اسکلتی و بهترین مراکز فیزیوتراپی گیلاوند با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

آرتروز چیست؟

آرتروز را می توان به عنوان اولین مورد از آسیب های شایع عضلانی اسکلتی شناسایی کرد. به صورت کلی آرتروز می تواند تاثیرات متنوعی را برای بدن شما به همراه داشته باشد. آرتروز یکی از بیماری های رایج در افراد مسن به حساب می آید که به صورت مستقیم قسمت های مختلف بدن را تحت تاثیر خود قرار می دهد. آرتروز می تواند باعث ایجاد ورم یا حساسیت در یک یا چند عضله خاص شود. این بیماری می تواند عملکرد عضلات را با اختلال های شدید مواجه کند و به همین علت هم توجه به آن از اهمیت زیادی برخوردار است. البته که جدا از بالا رفتن سن، عوامل دیگری را نیز می توان برای بیماری آرتروز مطرح کرد. از جمله مهم ترین این عوامل می توان به چاقی، داشتن آسیب عضلانی شدید و ضعف عضلات اشاره کرد. زمانی که یک فرد با شرایط عضلانی نامناسب متولد شده باشد، احتمال ابتلا به آرتروز بیشتری دارد.

توجه داشته باشید که این بیماری با زیاد تر شدن سن، حالت بدتری به خود می گیرد. استئو آرتریت و روماتوئید را می توان به عنوان مهم ترین مدل های آرتروز شناسایی کرد. توجه داشته باشید که بهترین راه موجود برای درمان آرتروز استفاده از خدمات فیزیوتراپی می باشد. بهتر است قبل از اقدام برای درمان، با یک پزشک متخصص مشورت کنید و از پروسه درمان اطمینان حاصل نمایید.

دومین آسیب شایع عضلانی

آیا می دانید تاندونوپاتی چیست ؟ دومین از مهم ترین آسیب های شایع عضلانی اسکلتی به حساب می آید. تاندونو پاتی به معنای آسیب به تاندون بوده و می تواند در هر نقطه از بدن انسان ایجاد شود. از جمله دیگر نام های این بیماری می توان به تاندونیت، تنوسینوویت و تاندونوز اشاره کرد. توجه داشته باشید که این بیماری به صورت مستقیم تاندون های موجود درون بدن انسان را تحت تاثیر خود قرار داده و درصد سلامتی آنها را تغییر می دهند. با اینکه تاندون ها یکی از محکم ترین نقاط بدن به حساب می آیند و آسیب به آنها راحت نیست ولی، تحت تاثیر فشار زیاد می توانند با یک سری مشکلات خاص مواجه شوند. زمانی که یک فرد بیش از حد به بدن خود فشار می آورد یا اینکه بار زیادی را بر روی یک تاندون قرار می دهد، با تاندونوپاتی مواجه می شود. توجه داشته باشید که این بیماری در افرادی که با ورزش های سنگین مواجه هستند هم زیاد دیده می شود.

آسیب-های-شایع-عضلانی

به صورت کلی این مورد از آسیب های شایع عضلانی اسکلتی می تواند علائم متنوعی را برای بدن انسان به همراه داشته باشد. سفتی عضله و از بین رفتن قدرت در محل مورد نظر را می توان به عنوان مهم ترین علامت این بیماری شناسایی کرد. ولی به صورت در لیست زیر، شما می توانید دیگر علائم رایج این بیماری را مشاهده نمایید.

  • احساس درد شدید هنگام استفاده از تاندون آسیب دیده
  • درد و سفتی زیاد در محل تاندون پس از بیدار شدن از خواب
  • احساس درد و شنیدن صدای خورد شدن در هنگام استفاده از تاندون
  • ایجاد حساسیت، قرمزی و متورم شدن

توجه داشته باشید که آخرین علائم مربوط به تاندونوپاتی فقط در شرایطی ایجاد می شوند که تاندون با التهاب مواجه شده باشد. اگر شما هر کدام از این علائم را در بدن خود مشاهده کردید، باید در سریع ترین زمان ممکن به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

سومین آسیب شایع عضلانی اسکلتی

سومین مورد از آسیب های شایع عضلانی اسکلتی مربوط به شین اسپلینت می باشد. این بیماری زمانی رخ می دهد که شما بیش از حد به عضلات پا فشار وارد کنید. وقتی شما برای مدت زمان طولانی می دوید یا پیاده روی می کنید، عضلات و تاندون های پای خود را تحت فشار شدیدی قرار خواهید داد. در این شرایط احتمال ابتلا به این مورد از آسیب های شایع عضلانی اسکلتی وجود دارد. توجه داشته باشید که درد شدید و حساسیت در مجاورت استخوان درشت نی را می توان به عنوان مهم ترین و اصلی ترین علامت این بیماری شناسایی کرد. این آسیب می تواند اندام های تحتانی بدن را تحت تاثیر خود قرار دهد. اکثر افراد ورزشکار و افرادی که به دویدن علاقه نشان می دهند با این بیماری مواجه شده اند. استفاده از کفش های غیر استاندارد و دویدن بر روی زمین های سخت را می توان به عنوان مهم ترین عامل ایجاد این بیماری شناسایی کرد.

مشکلات-عضلانی

با اینکه این مورد از آسیب های شایع عضلانی اسکلتی معمولا با درد شدید خود را نشان می دهد، علائم دیگری هم وجود دارند که با توجه به آنها شما می توانید پروسه درمان و شناسایی را سریع تر بکنید. لیست زیر حاوی مهم ترین علائم و نشانه های این آسیب است.

  • احساس درد شدید در قسمت های داخلی ساق پا
  • شدید تر شدن درد پا در هنگام حرکت کردن یا بیدار شدن از خواب
  • التهاب و ورم در قسمت های مرکزی ساق پا
  • از بین رفتن امکان حفظ تعادل به علت وجود درد شدید
  • حس شدن یک توده کوچک در قسمت های میانی ساق پا
  • حساس شدن ساق پا به لمس شدن

بهترین راه درمان آسیب های شایع عضلانی اسکلتی

اگر شما هم با آسیب های شایع عضلانی اسکلتی مواجه شده اید و به دنبال بهترین راه درمان هستید، باید بدانید که گزینه های متنوعی در جلوی پای شما قرار گرفته است. بسته به وضعیت آسیب دیدگی و شدت آن، یک پزشک می تواند درمان های متنوعی را برای شما انتخاب کند. ولی به صورت کلی بهترین و سریع ترین راه درمان استفاده از خدمات مراکز فیزیوتراپی می باشد. مراکز فیزیوتراپی در پردیس و گیلاوند همواره آماده ارائه خدمات به همه بیماران عزیز هستند. توجه داشته باشید که برای درمان بیماری ها و آسیب های شایع عضلانی اسکلتی، شناسایی سریع و اقدام برای درمان اهمیت زیادی دارد. افرادی که درمان خود را پشت گوش می اندازند، با مشکلات جدی مواجه می شوند. در نتیجه، اگر شما هر کدام از این علائم را مشاهده کردید، باید در سریع ترین زمان ممکن به یک پزشک متخصص مراجعه کنید.

درمان-آسیب-عضلانی

انتخاب بهترین روش درمان برای آسیب های عضلانی

به صورت کلی خدمات یک مرکز فعال در زمینه فیزیوتراپی برای درمان آسیب های عضلانی اسکلتی در دو دسته بندی اصلی یعنی مکانو تراپی و الکترو تراپی می باشد. هم مکانوتراپی و هم الکترو تراپی می توانند تاثیرات متنوعی را برای بدن شما به همراه داشته باشند. شما همیشه باید به دنبال استفاده از بهترین و قوی ترین روش های درمانی باشید. معمولا روش درمان و پروسه آن توسط پزشک متخصص انتخاب می شود. انتخاب بهترین تیم و مرکز فیزیوتراپی فعال در این زمینه به شما کمک می کند تا پروسه درمان خود را خیلی سریع شروع کنید و مشکلاتتان را به صورت کامل رفع نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا