سلامت استخوان

مشکلات ستون فقرات و نخاع خود را پشت گوش نیندازید و با کلینیک تخصصی و فوق تخصصی دکتر میر همراه باشید

ستون فقرات مجموعه‌ای از استخوان‌ها، مهره‌ها و دیسک‌هایی است که در قسمت پایین کمر قرار دارند و وزن بالای بدن را تحمل می‌کنند. محافظت از کانال نخاعی نیز یکی از وظایف اصلی این ساختار استخوانی است. بنابراین، ستون فقرات بخش مهمی از بدن ما است. درد و مشکلاتی که این قسمت از بدن را تحت تاثیر قرار می دهد می تواند ما را دچار عوارض زیادی کند. با این حال، جای نگرانی وجود ندارد زیرا ما در کلینیک تخصصی فوق تخصصی ارتوپدی دکتر میر بهترین متخصص ستون فقرات در تهران، خدماتی را با کیفیت بالا ارائه می کنیم تا به شما در طول درمان مشکلات ستون فقرات خود کمک کنیم، ما در مجموعه خود سعی داریم با بهترین تکنیک های راه درمانی با شما همراه باشیم.

قبل از هر چیز، قبل از جستجوی بهترین پزشک و جراح، مهم است که بیماری ها و آسیب های ناشی از آن را بشناسید و با آنها آشنا شوید. اگر کمر درد دارید، این نشانه التهاب ستون فقرات است. شناخت بیماری ها در این زمینه می تواند اطلاعات بیشتری به شما بدهد. ابتدا این بیماری ها را توضیح می دهیم.

انواع شایع اختلالات ستون فقرات عبارتند از:

  1. فتق دیسک (دیسک همراه با فتق)
  2. آرتروز در پشت
  3. آسیب مهره ای

آشنایی با ستون فقرات و نخاع

طناب نخاعی مجموعه ای از اعصاب است که سیگنال های الکتریکی را بین مغز و سایر قسمت های بدن حمل می کند. این بخش مهم سیستم عصبی از پایه مغز شروع می شود و تا لگن ادامه می یابد. بسیاری از اعصاب سیستم عصبی محیطی (PNS) از نخاع منشعب می شوند. با توجه به اهمیت و نقش مهمی که نخاع در بدن ایفا می کند؛ سیستم حفاظتی آن نیز باید بسیار کارآمد و دقیق باشد. سر این سیستم حفاظتی ستون فقرات است. یکی از مهمترین نقش های ستون فقرات در بدن محافظت از نخاع است. ستون فقرات ساختار اصلی حمایت کننده در بدن است. به کمک این قسمت قسمت های مختلف سیستم اسکلتی عضلانی به هم متصل می شوند. ستون فقرات به شما در انجام فعالیت هایی مانند نشستن، ایستادن، راه رفتن، چرخش و خم شدن کمک می کند. آسیب های کمر، بیماری های نخاعی و سایر مشکلات مشابه می تواند به ستون فقرات آسیب برساند و باعث کمردرد شود. متاسفانه امروزه به دلیل رواج سبک زندگی ناسالم، مشکلاتی از جمله کمردرد باعث شده افراد بیشتری به متخصص ستون فقرات مراجعه کنند.

متخصص ستون فقرات-کلینیک تخصصی فوق تخصصی ارتوپدی دکتر میر

بهترین زمان مراجعه به پزشک برای درمان چه زمانی است؟

همانطور که می دانید، بیت های تهاجمی زمانی بهترین نتیجه را می گیرند که در زمان مناسب انجام شوند. بنابراین با توجه به توصیه متخصصان ستون فقرات در صورت داشتن علائم زیر به پزشک مراجعه کنید.

  • کمردرد همراه با تب
  • مشکلات کنترل روده یا مثانه
  • احساس ضعف یا درد در پاها که از پشت شروع شده و تا پاها کشیده می شود.
  • درد شدیدتر؛ باعث تهوع یا بی خوابی یا اختلال در فعالیت های روزانه می شود.

چگونه می توانیم سلامت ستون فقرات خود را تضمین کنیم؟

برای محافظت از ستون فقرات، بهتر است عضلات پشت خود را تقویت کنید. تمرکز روی این ماهیچه ها می تواند تا حد زیادی از آسیب جلوگیری کند. بنابراین اگر در حال حاضر هیچ درد یا عارضه ای در ناحیه کمر خود احساس نمی کنید. حداقل دو بار در هفته ورزش هایی را برای تقویت و کشش ستون فقرات انجام دهید. اگر با این ورزش ها آشنایی ندارید، توصیه های یک متخصص ستون فقرات را دنبال کنید. سایر اقدامات محافظتی که ممکن است این قسمت از بدن را سالم نگه دارد عبارتند از:

  • هنگام بلند کردن اجسام سنگین کمر را صاف نگه دارید و زانوها را خم کنید
  • کاهش وزن
  • حفظ وضعیت صحیح بدن هنگام نشستن

متخصص ستون فقرات-کلینیک تخصصی فوق تخصصی ارتوپدی دکتر میر

شایع ترین مشکلات ستون فقرات

فشرده سازی موثر ستون فقرات علت اصلی این درد و شایع ترین دلیل مراجعه به متخصص کمردرد است. به همین دلیل اگر مشکلات کمری شمارا اذیت میکند آن را پشت گوش نندازید و حتما به کلینیک تخصصی و فوق تخصصی ارتوپدی دکتر میر مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا