کودک

داغ مثل هیجان بازی: بهترین اسباب بازی برای تابستان ۱۴۰۱

تابستان برای کودکان به معنی فراغت از درس، تفریح و خاطرات به یاد ماندنی است. این فصل بهترین زمان برای یادگیری و سرگرمی و ذخیره انرژی برای سال تحصیلی بعد است. در این فصل داغ و پرحرارت گزینه‌های سرگرمی زیادی برای کودکان و والدین وجود دارد. تابستان بهترین زمان برای انجام بازی‌های فضای باز و پرتحرک برای کودکان است. کودکان از قاصله‌ای نزدیک با طبیعت و محیط اطراف ارتباط برقرار می‌کنند و بسیاری از مفاهیم زندگی را در این برخورد نزدیک می‌آموزند.

معرفی ۱۰ اسباب بازی جذاب برای تابستان

اسباب بازی‌های تابستان تنوع بالایی دارند و هر یک می‌توانند برای بازی کودکان جذاب و هیجان انگیز باشند. خرید یک اسباب بازی مناسب برای کودکان نیازمند توجه به سلیقه کودک، فضای بازی و بودجه است.

دوچرخه؛ مناسب ورزشکاران پر انرژی

اولین گزینه بسیاری از والدین برای تابستان، خرید دوچرخه است. دوچرخه سواری مزایای زیادی دارد و سرگرمی مورد علاقه بسیاری از کودکان نیز هست. بازی با دوچرخه قدرت جسمی و ذهنی کودک را افزایش می‌دهد و باعث تحرک او می‌شود. کودک می‌تواند به تنهایی دوچرخه سواری کند و یا در یک گروه دوستی، همراه همسالان خود شود. والدین نیز می‌توانند در هنگام  آموزش دوچرخه سواری و بازی در کنار کودک باشند.

ماشین شارژی؛ پر گاز و پر انرژی

ماشین شارژی در صدر جذاب‌ترین اسباب بازی‌های کودک قرار دارد، هرچند به دلیل بالا بودن قیمت ماشین شارژی ممکن است مورد توجه خیلی از خانواده‌ها نباشد اما با خرید ماشین شارژی دست دوم یا حتی بهتر از آن، خرید قسطی ماشین شارژي کودک از فروشگاه اسباب بازی هویو می‌توانید کودک خود را از این لذت محروم نکنید. یک ماشین شارژی بزرگ، تا چند سال قابل استفاده است و می‌توان هم زمان چند کودک را بر روی آن سوار کرد، به همین دلیل می‌تواند انتخابی مناسب باشد. نکته مهم در خرید ماشین شارژی بزرگ این است که عمدتا در داخل خانه قابل استفاده نیستند. اگر قصد دارید در فضای آپارتمان با ماشین شارژی بازی کنید بهتر است خرید ماشین شارژی کوچک را در نظر داشته باشد.

توپ؛ از فوتبالیست تا بسکتبالیست

بازی با توپ نقش موثری در افزایش تمرکز کودک و بالا بردن هماهنگی مغز و بدن کودک دارد. فرقی نمی‌کند کودک دو ساله باشد یا یک بزرگسال ۵۰ ساله، انواع بازی‌‌های توپی مثل فوتبال، بسکتبال، وسطی و … انتخاب خوبی برای تابستان هستند.

اگر قصد دارید داخل خانه توپ بازی کنید حتما وسایل شکستنی را جمع کنید و محیط بازی کودک را خلوت نگه دارید.

تفنگ آبپاش؛ جنگ مفرح

در تابستان گرم هیچ پیشنهادی بهتر از آب بازی نیست. تفنگ آبپاش بهترین وسیله برای یک نبرد پر از خنده و شادی است. تفنگ آب پاش قیمت مناسبی دارد و یک سرگرمی ساده و خانوادگی است. شما می‌توانید همراه کودکتان آب بازی کنید و در گرمای هوا کمی هم خنک شوید.

استخر بادی؛ دو قدم تا نزدیکترین استخر

تابستان فصل خوبی برای استفاده از استخر و تنی به آب زدن است. هرچند استفاده از استخرهای عمومی به دلیل نداشتن فضای مخصوص کودکان، بهداشتی نبودن، هزینه بالا و دشواری رفت و آمد ممکن است برای همه آسان نباشد. خرید یک استخر بادی می‌تواند فضای بازی و سرگرمی را در چند قدمی شما ایجاد کند. یک استخر خانوادگی برای استفاده همه اعضا می‌تواند مناسب باشد. اگر قصد دارید در فضای باز از استخر استفاده کنید، انواع استخر سایبان دار گزینه مناسبی برای جلوگیری از آفتاب سوختگی هستند. استخرهای نوزادی و پارک بادی نیز برای کودکان کم سن تر قابل استفاده هستند.

حباب ساز؛ جشن آب و کف

حباب سازها اسباب بازی‌های دوست داشتنی و اقتصادی هستند. انواع حباب ساز تفنگی، حباب ساز برقی، حباب سازهای دستی و … برای یک مهمانی بعدازظهر یا سرگرم کردن کودک در یک ظهر گرم قابل استفاده هستند.

لگو؛ ساخت و ساز برای مهندس‌ها

در یک ظهر گرم و تب آور بازی‌های فضای باز و پر تحرک شاید چندان دلچسب کودک گرمازده نباشند، در این حالت یک بازی ساختنی و سرگرم کننده می‌تواند جایگزین بازی با موبایل یا تلویزیون باشد. انواع لگو ها می‌توانند عضلات ذهن کودک را به کار گیرند و خلاقیت او را افزایش دهند. بهتر است در خرید لگو سن و مهارت‌های ساختنی کودک در نظر گرفته شود تا باعث بی حوصلگی یا کاهش اعتماد به نفس او نشود.

بازی فکری؛ دوستانه یا خانوادگی

برای عصرهای کشدار روزهای تعطیل یا جمع مهمانی و دورهمی، یک بازی فکری مثل آهن ربای شادی عمل خواهد کرد. حضور کودک در یک جمع خانوادگی که تمام سنین در آن هستند اعتماد به نفس او را بالا برده و باعث افزایش مهارت‌های اجتماعی کودک مثل مذاکره، حل مسئله و تفکر خلاق می‌شود. بازی‌هایی مثل مونوپولی، مافیا، گربه‌های انفجاری و پانتومیم از جمله پرطرفدارترین بازی فکری هستند.

ماشین کنترلی؛ هیجان سرعت

سرعت و شتاب ماشین کنترلی همه را به خود جذب می‌کند و یک سرگرمی شاد و مناسب برای فضای باز و داخل خانه است. اگر قصد خرید ماشین کنترلی برای یک نوجوان را دارید مدل‌های ماشین کنترلی باگی انتخاب مناسبی هستند، از طرفی یک کودک ۵ ساله قطعا از هدیه گرفتن ماشین کنترلی دیوانه به وجد خواهد آمد.

شن بازی و گل بازی؛ ساده اما عالی

ساده‌ترین،ارزانترین و البته مفیدترین سرگرمی تابستانی بازی با شن و ماسه یا گل بازی است. بازی کودک با عناصر طبیعی باعث افزایش خلاقیت او شده و هوش طبیعت گرا کودک را افزایش می‌دهد. تهیه یک بیلچه و سطل و حضور در کنار ساحل یا باغچه می‌تواند ساعت‌ها ذهن و دست کودک را درگیر کند و باعث کاهش استرس او نیز شود.

کجا بازی کنیم؟!

تابستان فصلی مناسب برای بازی‌های حرکتی و پر جنب و جوش و چالش‌های جدید است. بسیاری کودکان بازی در پارک و همراه همسن و سالانشان را ترجیح می‌دهند. از طرفی ممکن است کودک شما سراسر تابستان یک پازل هزار تکه یا لگو ۶۰۰۰ تایی را حل کند و تمام شدن تعطیلات را با رونمایی از اثر هنری خودش جشن بگیرد.

اسباب بازی مناسب فضای باز

گزینه‌های زیادی برای بازی در حیاط خانه و یا پارک وجود دارند. می‌توانید یک بازی‌های انفرادی یا گروهی بسته به تعداد کودکان و فضا انتخاب کنید و با همراهی کودک از فضا لذت ببرید.

بازی‌هایی مثل استخر بادی، ترامپولین یا جامپینگ، توپ، دوچرخه، ماشین شارژی، دسته بدمینتون و … از جمله بهترین انتخاب‌ها برای فضای باز هستند. بهتر است برای بازی با دوچرخه فضایی مثل پارک و پیست‌های مناسب در نظر بگیرید. اسباب بازی‌هایی مثل استخر بادی فضای کمتری لازم دارند و یک حیاط کوچک یا حتی بالکن نیز برای بازی کودک مناسب هستند.

اسباب بازی آپارتمان نشین‌ها

امروزه بسیاری از مردم در آپارتمان‌های کوچک زندگی می‌کنند فضای مناسب برای بازی کودکان محدود است. بسیاری از گزینه‌های فضای باز را می‌تواند در ابعاد کوچک در داخل خانه نیز استفاده کرد، مثل ماشین شارژی یا جامپینگ بادی. نکته مهم در بازی با این اسباب بازی‌ها ایمن کردن فضا و انتخاب اسباب بازی با سایز مناسب است. خرید یک ماشین شارژی کوچک و خلوت کردن یک فضا برای بازی کودک می‌تواند در کنار حفظ امنیت کودک لذت زیادی نیز برای او ایجاد کند. گزینه دیگر والدین آپارتمان نشین بازی‌های فکری، لگو، پازل و انواع سرگرمی‌هایی مثل ساخت کاردستی و نقاشی کشیدن است. این بازی‌ها فضای زیادی نیاز ندارند و کم و سروصدا نیز هستند.

همه با هم؛ اسباب بازی خانوادگی

تابستان فصل باهم بودن و حمایت اعضای خانواده از یکدیگر است. بسیاری از خاطرات شیرین کودکان نه از بازی‌های لوکس و گران قیمت که با بازی در کنار والدین و همراه با والدین شکل می‌گیرد. بازی پدر و مادر با کودک علاوه بر بالا بردن اعتماد به نفس کودک، در او ایجاد امنیت روانی می‌کند. بهتر است زمان‌هایی را برای انجام بازی‌های خانوادگی و گروهی در نظر بگیرید، انواع بازی‌های فکری مثل مونوپولی، جالیز، اونو و … گزینه‌های مناسب تمام گروه‌های سنی هستند. دوچرخه سواری خانوادگی، بازی‌های پرتحرک مثل وسطی، قایم باشک یا آب بازی نیز انتخابی عالی برای روزهای گرم تابستان هستند.

اول ایمنی بعد پرواز، امنیت محیط بازی کودک

در هنگام بازی اگر محیط مناسب نباشد و یا وسایل پرخطر زیادی دراطراف کودک باشند می‌تواند خطرات زیادی ایجاد کنند. اگر کودک در خانه بازی می‌کند وسایل شکستی را بردارید و لبه‌های تیز را با ابر حفاظت کنید.

اگر کودک تمایل دارد در حیاط یا پارک بازی کند ساعت‌های خنک تر روز مثل بعد از ظهرها را برای بازی قرار دهید تا از گرمازدگی جلوگیری کنید. بهتر است در سایه بازی کنید و از کرم ضد آفتاب مخصوص کودکان در قسمت‌هایی که در معرض نور قرار دارند استفاده کنید. نوشیدن آب کافی نیز فراموش نشود.

اگر در طبیعت هستید، در کنار آب راکد یا مسیرهایی که عبور و مرور کم است بازی نکنید. آب‌های مردابی محل تخم‌ریزی حشرات هستند و در مسیرهای با عبور و مرور کم ممکن است جانوران پرخطر لانه داشته باشند. کودک را از جانوران نترسانید اما به او یاد دهید در هنگام مواجه با حیوانات چه عکس العملی نشان دهد؛ مثلا اگر سگ دید بهتر است آرام بایستد و شما را صدا بزند.

از کجا بخریم؟ خرید اسباب بازی تابستانی

اسباب بازی تابستانی قسمتی جذاب از روزهای پر از حرارت و شاداب تابستان هستند. نکته مهم در هنگام خرید اسباب بازی تابستانی مثل استخر بادی یا دوچرخه و ماشین شارژی توجه به کیفیت، قابلیت استفاده برای چند سال و البته اقتصادی بودن آن است. پیشنهاد ویژه فروشگاه اینترنتی هویو برای خرید اسباب بازی مناسب تابستان، خرید اقساطی است. شما می‌توانید بدون نگرانی از قیمت، اسباب بازی مناسب کودکتان را انتخاب کنید.

فروشگاه اسباب بازی هویو تنوع بالایی از بهترین اسباب بازی‌های دخترانه و پسرانه مناسب تمام سنین و فصول دارد که با ارائه تضمین بهترین قیمت، مشاوره خرید اسباب بازی و ارائه تسهیلات خرید قسطی در تابستان ۱۴۰۱ به خرید ارزان و اقتصادی والدین کمک می‌کند.

3.7/5 - (6 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا