سلامت استخوان

سوزن سوزن شدن پای خود را درکمترین زمان با دکتر میرپا از بین ببرید.

درد پاشنه پا یک بیماری بسیار شایع است و دلایل زیادی دارد. گاهی عوامل موثر بر استخوان پاشنه مانند کبودی یا شکستگی باعث ایجاد این درد می شود و گاهی عوامل دیگری به طور غیرمستقیم روی پاشنه پا تاثیر می گذارند، که در ادامه دکتر میرپا توضیحات مربوط به درد پاشنه پا به شما میدهد.

مانند تورم کف پا یا التهاب و آسیب به تاندون آشیل.
درد پاشنه می‌تواند ضربان‌دار و دردناک باشد، یا می‌تواند تیز و کسل‌کننده باشد، مانند درد خنجری، یا جایی در این بین. استخوانی که به استخوان پاشنه معروف است در پشت پا و در پایین پا قرار دارد.

علل درد پاشنه

از آنجایی که دلایل زیادی برای درد پاشنه پا وجود دارد، بهتر است یک متخصص علت اصلی درد را تشخیص دهد اما داشتن اطلاعات بیشتر در مورد شایع ترین علل درد می تواند به بیمار در انتخاب درمان مناسب کمک کند و پزشک باید آن را توصیه کند. . دو علت شایع درد پاشنه، ادم کف پا و تاندونیت آشیل هستند.

درد پاشنه پا- دکتر میر پا

تورم کف پا

فاشیای پلانتار به تحریک و التهاب نوار سفت بافتی اشاره دارد که قوس پا را تشکیل می دهد و استخوان پاشنه را به پایه انگشتان پا متصل می کند.
به این ترتیب درد تیز یا مبهم در پا و قسمت پایین پاشنه احساس می شود و پس از استراحت، هنگام تحمل وزن مانند برداشتن اولین قدم در صبح یا هنگام ایستادن پس از نشستن طولانی مدت ایجاد می شود.
اگر تورم کف پا برای مدت طولانی باقی بماند تبدیل به درد پاشنه پا می شود. خار پاشنه یک بیرون زدگی استخوانی دردناک است که در محل اتصال فاسیا به استخوان پاشنه ایجاد می شود.
به ندرت ممکن است کف پا به دلیل خار پاشنه پاره شود، جایی که درد معمولاً شدید و ناگهانی است و ممکن است تورم و کبودی در محل درد ایجاد شود.

التهاب تاندون آشیل

تاندونیت آشیل، التهاب تاندون آشیل است. تاندون آشیل به تاندون بزرگی اشاره دارد که به انتهای استخوان مچ پا متصل می شود.
تاندونیت آشیل یک درد شدید یا درد سوزش در تاندون، درست بالای استخوان پاشنه پا است. التهاب تاندون آشیل اغلب به دلیل استفاده بیش از حد و استرس (مانند دویدن زیاد یا گرم نکردن عضلات ساق پا) ایجاد می‌شود.

چه زمانی باید با پزشک تماس بگیریم؟

اگر علت درد پاشنه پا یا نکات درمانی برای بهبود وضعیت خود را نمی دانید، بهتر است با پزشک مشورت کنید. در اینجا برخی از علائمی که رایج است و باید توسط پزشک ارزیابی شود را شرح داده ایم.

 • درد پاشنه در شب یا هنگام استراحت
 • درد پاشنه پا که بیش از چند روز طول می کشد
 • تورم یا تغییر رنگ در پشت پا
 • علائم عفونت شامل تب، قرمزی، گرما
 • سایر علائم غیر معمول

درد پاشنه پا- دکتر میر پا

روش های درمانی

 • کیسه یخ
 • پانسمان
 • گچ گرفتن
 • ورزش/ فزیوتراپی
 • دارو های ضد التهاب غیر استروئیدی
 • عمل جراحی

علت درد پا چیست؟

به طور کلی علت درد در کف پا، برآمدگی، بد راه رفتن، وزن اضافی و کفش نامناسب است اما دلایل شایع‌تری نیز وجود دارد.

درد پاشنه‌ی پای خود را نادیده نگیرید و برای بهبود درد خود به دکتر میرپا مراجعه کنید و در کمترین زمان نتیجه ی آن را ببینید.

5/5 - (1 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا