رپورتاژ آگهی

عمل زیبایی واژن چیست؟ انواع عمل زیبایی واژن

جراحی یا عمل زیبایی واژن با لیزر در حال حاضر یکی از محبوب ترین و پر درخواست ترین اعمال قابل انجام روی ناحیه تناسلی خانم ها است که در دنیا مورد توجه قرار گرفته است. این عمل علاوه بر ایجاد بافت زیبا در اطراف این عضو ، می تواند سبب سفت تر شدن و البته حذف زائده های اضافه شود. در جهان پزشکی به روش های مختلفی انجام می شود، اما به طور کلی چند روش از آن در حال حاضر در اروپا و ایران محبوب تر و شناخته شده تر هستند. این جراحی توسط متخصص زیبایی زنان انجام می گردد و نیاز به بررسی های پیش از عمل خواهد داشت تا در صورت نیاز، یک سری آماده سازی ها از قبل انجام گردد. در صورتی که قصد انجام جراحی زیبایی واژن را دارید، احتمالا سوالاتی در خصوص موارد زیر خواهید داشت:

  • هزینه جراحی زیبایی واژن
  • شرایط، دوره نقاهت و رژیم پیش از عم
  • بهترین پزشک فوق تخصص جراحی زیبایی واژن

رویه برخورد ما با بسیاری از جراحی ها، ترسی است که از بیهوشی و انجام اعمال مرتبط با جراحی داریم، بخصوص در این ناحیه که گویی از نظر فیزیکی و آناتومی طبیعی انسان، به مراتب حساس تر است و شرایط عمل آن می تواند سخت تر شود. یکی از روش های حل این مشکل، مطالعه و صحبت در مورد نوع خاص جراحی مد نظر با پزشکان مجرب است. در مورد جراحی زیبایی واژن یکی از بزرگ ترین و مهم ترین سوالات در مورد نحوه انجام آن و یا به بیان بهتر، انجام جراحی واژن است.

انواع مختلف عمل های زیبایی واژن کدامند؟

به گفته دکتر گلناز دشتی از کلینیک زیبایی زنان تهران به طور کلی 5 تکنیک اصلی برای انجام اعمال جراحی زیبایی واژن در خانم ها وجود دارد که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد.

پرینوپلاستی

یکی از روش های محبوب مورد استفاده در علم پزشکی نوین پرینوپلاستی می باشد. در این نوع جراحی، ترمیم ورودی واژن از فضای بیرون و دهانه مقعد انجام می گردد. یک روش کاملا استاندارد به عنوان مکمل پرولاپس لگن خواهد بود. در این جراحی چند هدف اصلی برنامه ریزی می شود. زیبایی در حالت پرینه، بهبود ارگاسم و افزایش سطح تماس با آلت مردانه از جمله مهم ترین آنها است. از طرفی برخلاف دیگر روش های جراحی، هیچ اختلالی در عملکرد واژن ایجاد نشده و حتی امکان تسهیل مسیر حرکت مدفوع نیز وجود دارد.

لابیاپلاستی

یکی دیگر از عمل های رایج در دنیای پزشکی و جراحی زیبایی واژن، عمل لابیاپلاستی با لیزر می باشد. در این روش ظاهر دستگاه تناسلی در بخش خارجی بهتر شده و بافت های اضافه نیز از بین می رود. این موضوع سبب ایجاد رضایت در شریک جنسی می شود. ضمن این که در این حالت جراحی، لابیا مینور کوچک می شود. برای انجام آن می توان از روش های مختلفی استفاده کرد. از جمله آنها برش خطی، حذف وج، گوه ای لبیا مینور خواهد بود. در صورتی که فرد بخواهد تمامی بافت های تیره را از بین ببرد، در حال حاضر روش خطی بر پایه جراحی لابیاپلاستی مورد استفاده قرار می گیرد.

این روش جراحی در حال حاضر و با وضعیت حاضر باید با دقت بالایی انجام شود، در غیر این صورت زخم به همین راحتی ترمیم نمی شود و حتی ممکن است بدشکل تر از قبل شود.

واژینوپلاستی

روش سومی که شاید معروف ترین گزینه در دنیای پزشکی باشد، با نام واژینوپلاستی شناخته می شود. این روش جراحی ورودی واژن خواهد بود. مانند ترمیم کف لگن نیست و البته فقط برای زیبایی انجام نمی شود. بلکه این تکنیک یک خاصیت ترمیمی نیز دارد. انتظار می رود که پزشک معالج در این حالت جراحی تمام دقت خود را به کار گرفته و حتما به این موضوع توجه شود که حالت شلی واژن بیش از حد دگرگون نشود.

در غیر این صورت حتی در برخی جراحی های اشتباه، فرد نتوانسته مجددا رابطه جنسی برقرار کند و این اپیدمی حتی نیاز به انجام عمل جراحی مجدد دارد. البته که نمی توان پس از بهبود و طی دوره نقاهت دوباره جراحی را تکرار کرد و مدت زمانی وقفه نیاز است.

لبیا ماژورا یا لابیا ماژور پلاستی

در صورتی که فرد مایل به کوچک کردن اندازه لابیا ماژورا باشد، می تواند از این روش استفاده کند. حتی چروک ها و بافت های خمیده و له شده نیز در این حالت از بین می روند. در صورتی که لازم باشد بافت زیر پوستی که به شکل توده چربی است حذف خواهد شد. در 90 درصد از جراحی ها، فقط بخش هایی از پوست لابیا ماژورا حذف خواهد شد. برای رفع مشکلاتی مانند بیماری های مادرزادی و غده آدرنال در حال حاضر این تکنیک پزشکی یکی از بهترین گزینه ها است.

هودوپلاستی

یکی دیگر از روش های کم تر کردن بافت پوست اطراف کلیتوریس، بهره گیری از هودوپلاستی است که باید توسط فوق تخصص انجام گردد. در این روش کلیتوریس بهتر از قبل آشکار می گردد. در خانم هایی که مشکل ارگاسم وجود دارد و نمی توانند به اوج لذت جنسی برسند، بهره گیری از این روش بهترین و متداول ترین پیشنهاد پزشکان است.

بزرگ کردن اندازه لبیا ماژور

یکی دیگر از روش هایی که می توان به واسطه آن ظاهر لابیا ماژور را بهتر و چروک و شل شدگی آن را برطرف کرد، جراحی است که مخصوص این کار انجام می گردد. در این روش پیوند چربی اتولوگ انجام می شود. البته ممکن است این روش جراحی نیاز به تکرار و جلسات بیشتر هم داشته باشد. تا حد زیادی شرایط بستگی به آناتومی بدن فرد خواهد داشت. این روش البته با فیلر نیز ممکن خواهد بود که در دسته بندی جراحی ها قرار نمی گیرد. آن را یک تکنیک غیر جراحی می دانند که شرایط خاص تری برای اجرا در سنین مختلف دارد.

هزینه و طول دوره نقاهت این عمل ها چقدر است؟

دقت کنید که هزینه جراحی زیبایی واژن به چند موضوع مهم بستگی دارد، نوع عمل، انجام آن در کلینیک یا بیمارستان و همین طور شدت وخامت اوضاع و پروسه های مداوم و پشت هم دیگری که باید انجام گردد. در برخی موارد حتی تزریق ژل نیز انجام خواهد شد. خانم ها می توانند از اعمالی مانند روشن کردن رنگ واژن و همین طور بهبود شرایط لیبا ماژور نیز استفاده کنند. در برخی موارد خاص امکان ترکیب جراحی ها و استفاده از لیزر هم وجود دارد.

بسته به این که از چه روشی برای جراحی زیبایی واژن استفاده می کنید دوره نقاهت عمل زیبایی می تواند متفاوت باشد. اما به طور کلی اگر از روش واژینوپلاستی استفاده کنید، معمولا نیاز به دوره استراحت تا 3 روز خواهید داشت. بعد از 24 ساعت می توانید فعالیت های روزمره خود را انجام دهید. البته دقت کنید که تا دو ماه به هیچ عنوان نباید نزدیکی و رابطه جنسی انجام شود. در غیر این صورت عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت و حتی خونریزی های شدید می تواند موجب بروز اختلالات جدی حتی پس از ترمیم و عمل دوباره شود. از دست رفتن توان جنسی از جمله مشکلاتی است که در این شرایط پدید می آید.

آیا امکان جراحی همزمان واژن وجود دارد؟

جراحی های همزمان یکی از بحث های پرحاشیه در مباحثی هستند که تاکنون به آنها اشاره کردیم. در بسیاری از شرایط مانند جراحی تنگ کردن واژن و لابیاپلاستی امکان انجام همزمان با تزریق ژل چربی وجود دارد. همین طور می توان از روش های لیزر برای جوان سازی پوست و سفید کردن ناحیه تناسلی در خانم ها نیز استفاده کرد. البته که لازم است تمامی این اعمال تحت نظر یک پزشک مجرب انجام گردد.

5/5 - (1 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا