دهان و دندان

کامپوزیت دندان چیست؟ روش های سفید کردن دندان

همه‌ ما علاقه‌مند به داشتن دندانهای زیبا هستیم تا در زمان لبخند زدن دلنشین تر به نظر برسیم. اما گاهاً به دلایل مختلف، مشکلاتی برای دندانها اتفاق می افتد که به بررسی بوسیله‌ی دندانپزشکان نیاز دارند. البته همه‌ خدمات یک کلینیک به رفع مشکلات دهان و دندان ختم نمی شود چرا که امروزه انواع خدمات زیبایی دندان مانند ونیر کامپوزیت برای سالم‌ سازی و بهبود وضعیت دندانها به بیماران ارائه می شود که برای این منظور انتخاب بهترین کلینیک فوق العاده دارای اهمیت خواهد بود. به همین منظور ما در این مقاله قصد داریم به روش های سفید کردن دندان و کامپوزیت دندان بپردازیم تا در صورت نیاز به استفاده از هر کدام اطلاعات جامع‌تری داشته باشید.

کامپوزیت دندان چیست؟

ونیر کامپوزیت دندان مواد خمیری شکلی است که به صورت یک لایه بر روی سطح دندان قرار داده و برای اینکه پس از فرم‌ دهی روی دندان کاملاً ثابت بماند آن را با استفاده از نور آبی سخت میکنند. کامپوزیت‌ دندان دارای انواع و اقسام هستند که از جمله می توان به نوع میکروفیلد، نانوفیلد و IPS ونیر ها اشاره کرد. در خدمات دندانپزشکی هر کدام از انواع ونیر کامپوزیت دندان دارای مواد بخصوصی هستند که کیفیت متفاوتی دارند. به طور کلی از مزایای کامپوزیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– بهبود ظاهر دندان‌

– اصلاح فاصله بین دندان‌.

– سفید کردن دندان

– نظم‌ دهی به دندان‌

برای انجام کامپوزیت دندان چقدر زمان می برد؟

اگر دندانپزشکی که به آن مراجعه کردید با معاینه دندانهایتان شما را فردی مناسب برای این درمان تشخیص داد، تنها در یک جلسه می توانید دندانهایتان را کامپوزیت کنید. همانطور که گفتیم، این روش اصلاح دندان در مطب انجام شده و برای اصلاح هر فک حدوداً پنج ساعت زمان نیاز است.

باندینگ کامپوزیت

طول عمر کامپوزیت دندان

دندانپزشکان معتقداند این روش اصلاح لبخند دندان بین 7 تا 10 سال عمر می کند، اما با این وجود ممکن است بر اثر خوردن برخی مواد غذایی سفت، دچار لب پریدگی و شکستگی شود و یا با خوردن برخی مواد غذایی رنگ آنها تغییر یابد که در مورد اول میتوان مشکلات جزئی را به‌راحتی برطرف نمود و با یک جلسه انجام میشود. در برخی موارد لازم است مواد ونیر آن برداشته شده و تعویض گردد.

در مورد دوم نیز میتوان با استفاده از پولیش کامپوزیت دندان، رنگ گرفتگی دندانها را بر طرف نمود. هر دو موردی که اشاره کردیم، می تواند در طی مدت‌ زمان کوتاه توسط دندانپزشک انجام شود.

روش های سفید کردن دندان

دندان های سفید تر می توانند لبخند و ظاهر شما را بهبود بخشند، بنابراین جای تعجب نیست که سفید کردن دندان یکی از محبوب ترین گزینه های دندانپزشکی زیبایی است. تغییر رنگ دندان ها می تواند به دلیل ایجاد لکه های سطحی ناشی از استفاده از محصولات تنباکو و مصرف برخی غذاها یا نوشیدنی ها باشد. روش های سفید کردن دندان به همه این فرصت را می دهد که از لبخندی درخشان لذت ببرند.

همه درمان ها برای همه مناسب نیستند، بنابراین بهتر است قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام گزینه سفید کننده را انتخاب کنید، با دندانپزشک خود مشورت کنید. برخی از روش‌ها از سفیدکننده استفاده می کنند در حالی که برخی دیگر از این کار استفاده نمی کنند، و تحمل هر فرد نسبت به درمان متفاوت است.

سفید کردن دندان برای افرادی که لثه ها و دندان های سالمی دارند ایده آل است. اکثر محصولات سفید کننده بر پایه پراکسید هستند. پراکسید همان چیزی است که مینای دندان شما را سفید می کند و دندان های شما را سفیدتر می کند. غلظت پراکسید معمولاً قدرت درمان سفید کننده را تعیین می کند. درصد پراکسید موجود در محصولات سفید کننده دندان 10%، 16% و 22% است.

همه دندان های تغییر رنگ به درمان های بلیچینگ دندان پاسخ نمی دهند. به عنوان مثال، بلیچینگ روی پرکردگی ها، روکش ها یا سایر ترمیم ها کار نمی کند. دندانپزشک شما می تواند به شما بگوید که آیا دندان ها و لثه های شما به اندازه کافی سالم هستند تا فرآیند سفید کردن را طی کنند. اگر دندانپزشک شما تشخیص دهد که شما کاندیدای سفید کردن دندان های خود هستید، باید تصمیم بگیرید که کدام روش سفید کردن دندان را انتخاب کنید.

گزینه‌های سفیدکننده دندان شما شامل خمیر دندان سفید کننده، نوارها و ژل‌های سفیدکننده بدون نسخه، شستشوی سفیدکننده و سفیدکننده در مطب است. برای نشان دادن نتایج ممکن است از چند روز تا چند هفته طول بکشد.

کامپوزیت دندان

خمیر دندان سفید کننده دندان

خمیر دندان مخصوص کامپوزیت به از بین بردن لکه های سطحی روی دندان شما محدود می شود. آنها حاوی ساینده های ویژه و همچنین پولیش یا مواد شیمیایی هستند که باعث حذف لکه می شوند. این مواد معمولاً فقط نسخه های ظریف تری از آنهایی هستند که در خمیردندان‌های معمولی استفاده می‌شوند، بنابراین بعید است که باعث سایش بیش از حد دندان‌ها شوند. با این حال، از آنجایی که خمیر دندان سفید کننده حاوی سفید کننده نیست، فقط می تواند دندان های شما را حدود یک درجه روشن تر کند.

نوار ها و ژل های سفید کننده

محصولات سفید کننده بدون نسخه و حرفه ای نتایج قابل توجه تری دارند زیرا حاوی موادی هستند که به روشن شدن رنگ در عمق دندان کمک می کنند. ژل های سفید کننده مستقیماً با یک برس کوچک دو بار در روز به مدت 14 روز روی سطح دندان های شما اعمال می شود. به طور کلی بعد از چند روز شاهد تغییر قابل توجهی در رنگ خواهید بود و نتایج نهایی معمولاً حدود چهار ماه باقی می ماند.

نوارهای سفید کننده با یک ژل سفید کننده مبتنی بر پراکسید پوشانده شده و به مدت 30 دقیقه دو بار در روز، به مدت 14 روز استفاده می شود. نتایج در مدت زمانی مشابه خمیر دندان رخ می دهد و همچنین حدود چهار ماه ماندگاری دارد.

بهترین متخصص کامپوزیت دندان

شستشو های سفید کننده

شستشو های سفید کننده، مانند بسیاری از دهانشویه ها، نفس را تازه می کند و به کاهش پلاک دندان و بیماری لثه کمک می کند و در عین حال حاوی موادی مانند پراکسید هیدروژن است که دندان ها را سفید می کند. قبل از اینکه دندان های خود را مسواک بزنید باید روزی دو بار به مدت 60 ثانیه در دهان بچرخانید. شستشوها معمولاً نسبت به سایر محصولات سفید کننده بدون نسخه کمتر مؤثر هستند، زیرا شستشو فقط به مدت دو دقیقه در روز با دندان ها در تماس است، در مقابل 30 دقیقه برای نوارها، و ممکن است تا 12 هفته طول بکشد تا نتیجه حاصل شود.

سفید کردن در کلینیک دندانپزشکی

سفید کردن در مطب سریع ترین راه برای درخشان کردن دندان ها است. درمان حرفه ای بیش از گزینه های دیگر هزینه دارد، اما نتایج معمولا ارزش سرمایه گذاری را دارد. درمان حرفه ای شامل استفاده مستقیم از محصول سفید کننده روی دندان ها، سپس قرار دادن آنها در معرض منبع گرما، نور ویژه یا لیزر است. سفید کردن حرفه ای توسط دندانپزشک می تواند دندان های شما را سه تا هشت درجه روشن تر کند. فقط در یک درمان 30 تا 60 دقیقه ای می توانید نتایج چشمگیری را مشاهده کنید.

اگر دندانی از دست رفته باشد ابتدا باید ایمپلنت انجام دهید که همه ی دندان هایتان کامل باشد تا به سفیدی دندان برسید.

ایمپلنت

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان پایه‌ای بسیار قوی از جنس تیتانیوم میباشد که به جای ریشه دندان استفاده می شود. در واقع ایمپلنت دندان به شکل یک میله باریک بوده که داخل استخوان فک جایگذاری خواهد شد و معمولاً از این روش در دندانپزشکی برای دندان های از دست رفته کاربرد دارد. از مزیت‌ فوق العاده ارزشمند ایمپلنت دندان میتوان به ماندگاری بسیار بالای آن اشاره کنیم.

ایمپلنت‌ دندان جایگزین دندان های آسیب‌دیده یا از دست رفته با دندان‌های مصنوعی می شوند. روکش های چینی که به پایه‌ های تیتانیومی متصل به فک متصل میشوند نگه‌ داری محکم و ظاهری طبیعی دارند. در برخی موارد، پیوند استخوان می تواند ایمپلنت را محکم کند و لنگر بهتری برای ایمپلنت و دندان های جدید ایجاد کند.

برخلاف پروتزهای مصنوعی، لازم نیست آنها را برای تمیز کردن یا قبل از خواب بیرون بیاورید. شکل طبیعی و قرارگیری ایمپلنت ها می تواند به حفظ ساختار صورت کمک کند و در عین حال از زوال استخوان بیشتر جلوگیری کند.

ایمپلنت برای چه کسانی مناسب نیست؟

  • انجام شیمی درمانی
  • تحلیل لثه
  • قدرتمند نبودن استخوان فک
  • استفاده زیاد از سیگار

خدمات درمانی دندانپزشکی آتن

در کلینیک دندانپزشکی آتن  علاوه بر ارائه خدمات زیبایی کامپوزیت و سفید کردن دندان درمان مشکلات دندان نیز انجام می شود که مهم ترین آنها عبارتند از:

  • ترمیم پوسیدگی دندان

از مشکلات زیادی که ممکن است برای دندان ها ایجاد شود، پوسیدگی است که عامل عفونی یا باکتریایی دارد. درمان این مشکل به این صورت است که پس از برطرف شدن پوسیدگی، دندان با مواد مخصوص پوشش داده می شود.

  • عصب‌ کشی دندان

هر زمان عفونت به عصب دندان سرایت کند، عصب کشی در دستور کار قرار می‌گیرد. گفتنی است که این مشکل بهمراه درد و تورم است که در نتیجه ریشه دندان بوسیله‌ی متخصص خارج می‌شود و موقعیت خالی دندان با مواد مخصوص پر خواهد شد.

– جرم‌گیری. در طول زمان، دندان‌ها بر اثر خوردن و آشامیدن، دچار لایه‌ای نازک و شیری رنگ می‌شوند که اصطلاحاً به آنها جرم می‌گویند که برای از بین بردن آنها نیاز به مراجعه به دندانپزشکی است. البته گفتنی است که تعداد دفعات مراجعه برای این منظور نباید از 2 بار در سال تجاوز کند.

توجه داشته باشید که موارد عنوان شده فقط بخشی از خدمات دندانپزشکی است و باقی موارد را می‌توان در عناوین زیر خلاصه کرد:

  • کشیدن دندان.
  • جراحی CL.
  • روکش دندان.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم تا شما عزیزان را با دندانپزشکی آتن آشنا کنیم تا در صورتی که در حال حاضر به هر دلیل به چنین خدماتی نیاز پیدا کردید، بتوانید با دغدغه ی کمتری مرکز مدنظرتان را انتخاب نمایید. به طور کلی انتخاب یک مرکز معتبر برای انجام موارد مربوط به بهبودی دندان فوق العاده دارای اهمیت میباشد که در صورتی که به درستی در نظر گرفته نشود، ممکن است نتایج غیر قابل جبران شکل بگیرد.

بنابراین با انتخاب کلینیک زیبایی آتن میتوانید از شرایط پرداخت اقساط آن استفاده کنید.

به این مطلب امتیاز دهید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا