رپورتاژ آگهی

جراحی بینی

جراحی بینی یک عمل جراحی پلاستیک بسیار رایج است و می تواند اندازه بینی را افزایش یا کاهش دهد. شکل نوک، پل و همچنین سوراخ های بینی و همچنین زاویه بین بینی و لب بالایی قابل تغییر است. گاهی اوقات مشکلات تنفسی را می توان همزمان اصلاح کرد.

تبلیغات

جراحی بینی چیست؟

جراحی بینی که معمولاً به عنوان رینوپلاستی شناخته می شود، عملی برای تغییر شکل بینی است. این یکی از رایج ترین جراحی های پلاستیک در ایران است.

جراحی بینی می تواند:
افزایش یا کاهش اندازه بینی؛
شکل نوک بینی، پل بینی و سوراخ های بینی را تغییر دهید.
تغییر زاویه بین بینی و لب بالایی؛ و
سپتوم (قسمتی در داخل بینی که سوراخ های بینی را جدا می کند) را با روشی به نام سپتوپلاستی صاف می کند.

محدودیت هایی برای تغییر دادن بینی وجود دارد. نتیجه نهایی به اندازه بینی، وضعیت پوست و سن شما بستگی دارد. مهمترین چیز این است که شما به طور واضح با جراح خود در مورد آنچه می خواهید و امکان پذیر است صحبت کنید. ب

تبلیغات

چرا جراحی بینی انجام دهیم؟

بسیاری از افراد نسبت به فرم بینی خود ناراضی هستند و به دلایل زیبایی  جراحی بینی انجام می دهند. بنابراین بسیار مهم است که در ذهن خود روشن کنید که چه چیزی را در مورد بینی خود دوست ندارید و بتوانید این موضوع را برای جراح خود توضیح دهید. او سپس می‌تواند به شما بگوید که چه چیزی از طریق جراحی امکان‌پذیر است و چه چیزی غیرممکن است. بیشتر افرادی که بینی خود را دوست ندارند، نگران پل یا نوک آن هستند.

جراحی بینی معمولاً برای موارد زیر انجام می شود:
قوز روی پل بینی را تغییر دهند.
نوک بینی را تغییر شکل دهند؛
تغییر طول یا عرض بینی؛
تغییر پهنای سوراخ های بینی
در صورتی که بینی بر اثر تصادف شکسته یا خم شده باشد، سایر بیماران ممکن است به دلیل آسیب دیدگی بینی، جراحی بینی را انتخاب کنند. برخی دیگر ممکن است مشکلات تنفسی مربوط به مجاری هوایی بینی داشته باشند و سپتوپلاستی را انتخاب کنند.

قبل از عمل

شما با جراح خود ملاقات خواهید کرد تا در مورد اینکه چرا می خواهید جراحی کنید و چه می خواهید صحبت کنید. جراح هر گونه بیماری را که در گذشته داشته اید یا داشته اید می پرسد. آنها همچنین هر دارویی را که مصرف می‌کنید، از جمله داروهای گیاهی و داروهایی که توسط پزشک شما تجویز نشده است، ثبت می‌کنند.

تبلیغات

جراح بینی شما را معاینه می‌کند و ممکن است تعدادی عکس برای مدارک پزشکی شما بگیرد. آنها از شما می خواهند که یک فرم رضایت برای گرفتن، ذخیره و استفاده از عکس ها را امضا کنید.

چراحی بینی چگونه انجام می شود؟

جراحی بینی برای تغییر شکل بینی یا از داخل سوراخ های بینی (به نام رینوپلاستی بسته) یا با ایجاد بریدگی کوچک بین سوراخ های بینی و بالا کشیدن پوست مانند شکل مقابل انجام می شود (به این عمل رینوپلاستی باز گفته می شود). ماهیت دقیق عمل به ناحیه بینی که تحت درمان است بستگی دارد. جای زخم ممکن است مستقیم، V شکل یا زیگزاگ باشد.

جراحی بینی

تغییر برآمدگی بینی

تبلیغات

اگر پل بینی در حال عمل باشد، جراح استخوان و غضروفی را که باعث ایجاد قوز شده است را برمی دارد. سپس ممکن است بینی شکسته شود تا تکه های استخوان باقی مانده را بتوان به هم نزدیک کرد تا بینی را باریک کند.

تغییر اندازه نوک بینی

اگر نوک بینی در حال عمل است، غضروفی که تکیه گاه زیر نوک بینی را تشکیل می دهد باید تا حدی برداشته یا تغییر شکل دهد. این کار را می توان از طریق رینوپلاستی بسته یا باز انجام داد.

تغییر طول بینی

جراح شما سپتوم را تنظیم و کاهش می دهد تا به کوچک شدن نوک بینی و کاهش طول کلی بینی کمک کند. تنظیم غضروف در نوک بینی نیز می تواند طول بینی را کاهش دهد.

تبلیغات

تغییر پهنای بینی

جراح شما می تواند با شکستن استخوان و تغییر موقعیت آن، پهنای بینی را کاهش دهد تا آن را باریک تر کند.

افزایش پل یا نوک بینی

جراحان می توانند از استخوان یا غضروف یا ایمپلنت برای تغییر کانتور یک پل یا نوک «مسطح» استفاده کنند. به این عمل رینوپلاستی اضافی یا جراحی زیبایی بینی می گویند. استخوان یا غضروف مورد استفاده را می توان از بینی (استخوان بینی یا سپتوم) یا از جاهای دیگر مانند دنده، لگن یا گوش گرفت.

تغییر سپتوم

تبلیغات

اگر بینی شما بر اثر جراحت صاف شده باشد، سپتوم ممکن است کمانی شکل شود و تنفس را دشوار کند. گاهی اوقات می توان همزمان با جراحی توضیح داده شده در صفحه قبل یا به عنوان یک عمل جداگانه تغییر داد.

انتخاب بهترین جراح بینی در تهران

اگر تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارید، فقط به جراحانی مراجعه کنید که به درستی آموزش دیده اند بر همین اسا پیدا کردن بهترین جراح بینی در تهران کمی سخت بنظر می رسد. آنها در مورد آنچه برای شما امکان پذیر است یا ممکن است بهترین نتایج را داشته باشند با شما صحبت خواهند کرد.

چگونه عمل بینی خوبی داشته باشم؟

تا حد امکان سالم باشید. مهم است که وزن خود را با یک رژیم غذایی خوب و ورزش منظم ثابت نگه دارید. پزشک عمومی شما می تواند در این مورد به شما مشاوره دهد.
اگر سیگار می کشید، ترک حداقل شش هفته قبل از عمل به کاهش خطر عوارض کمک می کند.
نگران برداشتن موها در نزدیکی محل بریدگی نباشید، اما صورت خود را در طول 24 ساعت قبل از عمل بشویید تا مطمئن شوید که ناحیه تا حد ممکن تمیز است.

تبلیغات

درمان جایگزین چیست؟

هیچ جایگزین جراحی برای جراحی بینی وجود ندارد. گاهی اوقات برای رفع مشکلات مجاری تنفسی بینی فقط به جراحی در قسمت داخلی بینی نیاز است. گزینه های غیر جراحی مانند پرکننده ها می توانند به عنوان یک درمان موقت برای اهداف زیبایی استفاده شوند.

طبق بررسی های ما دکتر حمیدرضا راستی یکی از بهترین جراح بینی طبیعی در تهران می باشند. پیشنهاد می کنیم به پیج ایشان سری بزنید.

خطرات و عوارض اصلی جراحی بینی چیست؟

مانند هر عمل دیگری، انجام جراحی بینی با خطراتی همراه است. اگرچه خطرات آن بسیار به ندرت اتفاق می افتد. اما مهم است که آنها را در مقابل مزایای احتمالی جراحی سنجید. هر یک از آنها را با جراح خود در میان بگذارید تا مطمئن شوید که عوارض و عواقب احتمالی آن را بررسی کرده اید.

عوارض مرتبط با جراحی

اسکارها:

اسکارهایی از جراحی وجود خواهد داشت. اینها معمولاً ابتدا قرمز، سپس بنفش، و سپس محو می شوند تا در طی 12 تا 18 ماه کم رنگ تر شوند. گاهی اوقات، جای زخم‌ها ممکن است پهن‌تر، ضخیم‌تر، قرمز یا دردناک‌تر شوند و ممکن است برای اصلاح آن‌ها نیاز به پماد داشته باشید. اگر استخوان، غضروف یا پوست از قسمت دیگری از بدن گرفته شده باشد، جای زخم باقی می‌ماند.

خونریزی:

خونریزی شدید نادر است اما ممکن است، و ممکن است برای متوقف کردن خونریزی نیاز به عمل دیگری داشته باشید که می تواند بهبود را به تاخیر بیاندازد یا بر نتیجه تاثیر بگذارد. هر گونه خونریزی معمولا بلافاصله پس از جراحی یا بلافاصله پس از آن اتفاق می افتد. قبل از جراحی، جراح شما درباره داروهایی که خطر خونریزی شما را افزایش می دهد صحبت می کند و کنترل فشار خون بالا مهم است.

عفونت:

در صورت ابتلا به عفونت زخم ممکن است به آنتی بیوتیک یا عمل دیگری نیاز داشته باشید. این می تواند بر نتیجه نهایی جراحی تأثیر بگذارد.

تورم:

کبودی و درد بعد از عمل، مقداری تورم و کبودی در صورت به خصوص اطراف چشم ها ایجاد می شود. حل شدن این موضوع ممکن است زمان ببرد. هنگامی که تورم برطرف شد، متوجه خواهید شد که بینی شما سفت و بی حس می شود. بی حسی معمولاً طی چند ماه آینده از بین می رود، اما سفتی ممکن است دائمی باشد. نتیجه نهایی تا 12 تا ماه پس از جراحی حاصل می شود.

مشکلات ترمیم:

گاهی اوقات، بهبود زخم ها ممکن است بیشتر از حد معمول طول بکشد. معمولاً این مشکل با پانسمان زخم ها حل می شود، افراد سیگاری بیشتر احتمال دارد که مشکلات درمانی داشته باشند.

افزایش یا کاهش حس ویایی بعد از جراحی بینی:

اکثر بیماران دچار تغییراتی در حس بویایی خود می‌شوند که معمولاً با بی‌حسی بینی یا لب بالایی یا دندان‌ها همراه است. از دست دادن حس، اگرچه نادر است، ممکن است دائمی باشد.

عدم تقارن

این جراحی می تواند به ساختارهای عمیق تر، از جمله اعصاب، رگ های خونی، مجاری اشکی و پوشش جمجمه آسیب برساند. این آسیب ممکن است موقت یا دائمی باشد. همچنین اگر بینی شما دچار تروما یا ضربه شدید و انحراف شدید باشد مقدار کمی از این انحراف ممکن است باقی بماند.

سوراخ در سپتوم (پرفوراسیون سپتوم)

در موارد نادر، حین جراحی بینی یا در نتیجه جمع آوری خون، سوراخی در سپتوم ایجاد می شود. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است به جراحی دیگری برای تعمیر سوراخ نیاز داشته باشید.

مشکلات تنفسی در طول هفته اول پس از عمل

مشکل در تنفس از طریق بینی بسیار رایج است. این مشکل معمولاً با کاهش تورم از بین می رود، اما می تواند دائمی باشد.

نتیجه نامطلوب گاهی اوقات بیماران از نتیجه جراحی بینی خود راضی هستند. که نیاز به جراحی بینی ترمیمی پیدا می کنند.

تغییر در طول زمان

در نتیجه افزایش سن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر شرایط ممکن است بینی تغییراتی بکند که نیاز به جراحی ترمیمی پیدا کند.

در ضمن سبک جراحی بینی مردانه کمی متفاوتتر از جراحی نرمال می باشد پس باید به دنبال بهترین جراح بینی مردانه در تهران باشید.

جراحی بینی

خطرات بیهوشی در جراحی بینی

ممکن است به ماده بیهوشی واکنش آلرژیک داشته باشید.

خطر کمی برای عفونت قفسه سینه وجود دارد. اگر سیگار می کشید این خطر بیشتر است.

لخته های خون می توانند ایجاد شوند. اینها باعث درد و تورم می شوند و باید با داروهای رقیق کننده خون درمان شوند. در موارد نادر، بخشی از لخته می شکند و به ریه ها می رود. اگر سیگار می کشید، اضافه وزن دارید یا از قرص های ضد بارداری استفاده می کنید، خطر این بیشتر است.
حمله قلبی یا سکته مغزی حمله قلبی یا سکته مغزی می تواند ناشی از فشار بر روی قلب شما باشد. شما قبل از جراحی از نظر خطر این مورد ارزیابی خواهید شد.

طبق بررسی های ما دکتر حمیدرضا راستی یکی از بهترین جراح بینی غضروفی در تهران می باشند.

بعد از جراحی بینی چه انتظاری باید داشت

جراحی بینی معمولاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. عمل معمولاً حدود دو ساعت طول می کشد. ممکن است برای تمیز نگه داشتن زخم به شما آنتی بیوتیک داده شود. ممکن است همان روز به خانه بروید یا یک شب در بیمارستان بمانید. اگر در همان روز به خانه می روید، یک بزرگسال مسئول باید شب را در کنار شما بماند.

بینی شما سفت و دردناک خواهد شد. مسکن های ساده باید برای راحتی شما کافی هستند. اگر بینی شما به عنوان بخشی از جراحی شکسته شده باشد، کبودی قابل توجهی در اطراف چشم ها برای حدود 7 تا 10 روز و زردی اطراف چشم برای 10 تا 20 روز وجود خواهد داشت.

پانسمان

در روی سوراخ بینی مقداری پانسمان خواهید داشت و ممکن است یک پد زیر بینی خود داشته باشید. همچنین ممکن است یک آتل روی بینی خود برای محافظت از آن داشته باشید. پس از برداشتن آتل، باید بسیار مراقب باشید تا از ضربه زدن به بینی خود جلوگیری کنید، زیرا ممکن است نتیجه نهایی را تحت تأثیر قرار دهد.

بخیه

بخیه های داخل بینی احتمالا خود به خود حل می شوند. ممکن است در قسمت بیرونی بینی خود بخیه زده باشید. اینها معمولاً بعد از پنج تا هفت روز پس از جراحی باید برداشته شوند.

بهبود

روند بهبودی به این صورت است که در هفته اول آتل برداشته می شود. بعد از 10 روز میتوانید به سر کار بازگردید. و تنها ورم بینی شما ممکن از در طی زمان 12 ماه  فروکش کند. البته مقدار اصلی این تورم در 6 ماه اول برطرف می شود.

طبق بررسی های ما دکتر حمیدرضا راستی یکی از بهترین جراح بینی در تهران پیشنهاد می کنیم به سات ایشان مراجعه و با ایشان نیز مشاوره داشته باشید.

4/5 - (1 امتیاز)

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا