زندگی روزمره

چگونه برای فردی در خارج از کشور هدیه ارسال کنیم؟

این روزها در بیشتر خانواده‌ها و یا جمع‌های دوستانه‌ای، حداقل یک نفر پیدا می‌شود که به خارج از کشور مهاجرت کرده و یا برای مدتی کوتاه به‌منظور تحصیل یا کار در خارج از کشور به سر می‌برد.

در این شرایط فرد مهاجر بیش از هر زمان دیگری نیاز دارد تا توجه و محبت عزیزان خود را احساس کند، خصوصاً در مناسبت‌های خاص!

با این حال هزینه پست به خارج از کشور و دیگر درگیری‌ها و موارد مربوط به پست بین‌المللی باعث شده تا بسیاری از افراد در این شرایط، تنها به تماسی تلفنی بسنده کنند و قادر به ارسال هدیه‌ای برای غافلگیر کردن عزیزان خود نباشند. از طرفی پیدا کردن یک شرکت پست بین المللی قابل اعتماد برای ارسال هدیه و کادو به خارج از کشور هم دشوار است.

با این حال شاید برایتان جالب باشد که بدانید، این موانع دیگر سد راه شما برای ارسال هدیه به عزیزانتان در خارج از کشور نیستند. شرکت سامان اکسپرس، یک شرکت پست بین‌المللی در ایران است که می‌تواند با خدمات متنوع خود، با نیاز شما سازگار شود و شما را در این مسیر همراهی کند.

پست به خارج از کشور

به‌طور کلی پست به خارج از کشور به کمک سامان اکسپرس، می‌تواند از طریق هوایی، دریایی و زمینی صورت بگیرد؛ البته لازم به ذکر است که ارسال از هر یک از این روش‌ها می‌تواند به شکل‌های متنوعی مانند ارسال اکسپرس، فریت و کارگو انجام شود.

انتخاب میان این روش‌ها به نوع مرسوله پستی، وزن آن و مدت زمان مورد نظر برای رسیدن مرسوله به مقصد وابسته است. به عنوان مثال فریت، بیشتر برای مرسوله‌های سنگین کاربرد دارد، مدت رسیدن مرسوله به مقصد نسبتاً طولانی‌تر است اما هزینه آن به نسبت اکسپرس کمتر است.

از سوی دیگر روش ارسال کارگو یک روش تجاری است که برای ارسال بارهای تجاری و صنعتی بیشترین کاربرد را دارد.

سامان اکسپرس سرویس‌های متنوعی را برای ارسال و دریافت مرسولات پستی مشتریان خود در نظر گرفته که شامل موارد زیر می‌شوند:

 • درب به درب
 • فرودگاه تا فرودگاه
 • فرودگاه مبدأ تا درب مقصد
 • درب مبدأ تا فرودگاه مقصد
 • خرید، حمل، ترخیص و تحویل

مدت زمان مورد نیاز برای به مقصد رسیدن مرسوله پستی، به عواملی مانند روش حمل کالا و نیاز یا عدم نیاز برای انتقال به کشور واسط تعیین می‌شوند.

حمل هوایی اکسپرس

همان‌طور که اشاره شد، حمل هوایی اکسپرس یا همان پست اکسپرس یکی از شیوه‌های پستی ارسال کالا از طریق سامان اکسپرس است. این روش، برای ارسال کالاهای با ارزش و سبک، بیشترین کارکرد را دارد. امنیت این روش نسبت به دیگر روش‌ها به نسبت بیشتر است و مرسوله در آن، ظرف مدت زمان بسیار کمتری نسبت به دیگر روش‌ها، به مقصد می‌رسد. هرچند دیگر روش‌های پستی محدودیت کمتر و هزینه به‌صرفه‌تری دارند اما سرعت و امنیت این روش باعث شده است تا محبوبیت زیاد همچنان زیاد باشد.

پست اکسپرس همان‌طور که از اسم آن مشخص است به صورت هوایی انجام می‌شود. لازم به ذکر است که مرسوله‌های پستی در این روش نباید بیشتر از 30 کیلوگرم وزن داشته باشند؛ علاوه بر این ابعاد بسته‌ها نباید از 80x80x100 تجاوز کند.

توجه کنید که از طریق این پست به هیچ وجه اجازه ندارید تا مواردی مانند ادوات نظامی، مواد مخدر، داروهای روان‌گردان، سی‌دی‌های غیرمجاز، روزنامه، ویدئو یا مجله‌های غیراخلاقی، مواد منفجره و قابل اشتعال و حیوانات زنده را انتقال دهید. این نکته را هم در نظر بگیرید که بسیاری از داروهای مجاز و مصرفی روزمره ما در ایران ممکن است در دیگر کشورها غیرمجاز باشد و اجازه انتقال آن‌ها را نداشته باشید؛ پس پیش از ارسال دارو توجه بیشتری به نوع دارو و قوانین کشور مقصد داشته باشید.

یکی از مزایای اصلی پست اکسپرس این است که مشتریان در هنگام ارسال مرسوله پستی خود، می‌توانند آن را بیمه کنند. این موضوع، خصوصاً اگر قصد ارسال یک مرسوله ارزشمند را داشته باشید، می‌تواند خیال شما را تا حد بسیار زیادی نسبت به امنیت مرسوله راحت کند.

همان‌طور که پیشتر اشاره شد، روش ارسال پست اکسپرس نسبت به دیگر روش‌ها بسیار سریع است. در این روش، مرسوله‌ها، به مقصد کشورهای نزدیکتر، بین یک الی سه‌روزه تحویل داده می‌شوند. این بازه زمانی برای فواصل طولانی‌تر به 7 تا 10 روز افزایش پیدا می‌کند.

سرویس پستی درب به درب

بسیاری از کسانی که قصد ارسال هدیه به خارج از کشور را دارند والدینی هستند که فرزندان آن‌ها در کشورهای خارجی مشغول به کار یا تحصیل هستند. بعضی از این والدین پا به سن گذاشته‌اند و یا مشغولیت فراوانی دارند. برای این افراد سرویس پست درب به درب سامان اکسپرس بهترین گزینه است. در واقع آن‌ها می‌توانند با استفاده از این سرویس با یک تیر دو نشان را هدف قرار دهند: هم با صرفه‌جویی در وقت، مرسوله خود را در درب منزل تحویل دهند و هم با ارسال هدیه به درب منزل فرزند خود، او را غافلگیر کنند.

البته این شیوه از پست تنها برای ارسال بسته‌های شخصی کاربرد ندارد و می‌تواند در زمینه‌های تجاری و کاری هم کاربرد داشته باشد و صرفه‌جویی در وقت را برای افراد به ارمغان بیاورد.

وقتی صحبت از ارسال درب به درب می‌شود بسیاری نگران هزینه بالای این شیوه از ارسال می‌شوند اما لازم است توجه کنید که بسته به شرایط هر یک از افراد، این روش با حذف واسطه‌ها می‌تواند حتی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها هم باشد.

در ارسال درب به درب، پس از تحویل کالا توسط فرستنده، بسته‌بندی آن با توجه به قوانین پستی کشور مقصد انجام خواهد شد و پس از آن مراحل قانونی و گمرکی آن نیز بر عهده سامان اکسپرس است. در نهایت بسته ارسال شده به گیرنده تحویل داده خواهد شد.

توجه کنید که اگر در خارج از کشور به سر می‌برید و قصد دارید مرسوله‌ای از نزدیکانتان تحویل گرفته شود و به دست شما برسد، سرویس درب مبدأ تا فرودگاه مقصد هم می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد.

مرسولات خود را آنلاین پیگیری کنید!

امکان پیگیری مرسوله پستی به صورت آنلاین یکی از اصلی‌ترین مزایای سامان اکسپرس است که تنها به کمک شعب و نمایندگی‌های این شرکت در خارج از کشور ممکن شده است.

شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز از سیستم رهگیری مرسوله پستی استفاده کنید و از شرایط بسته پستی خود آگاه شوید.

با داشتن کد رهگیری مرسوله خود می‌توانید از موارد زیر باخبر شوید:

 • زمان تحویل مرسوله در مبدأ از فرستنده
 • زمان ورود مرسوله به انبار در مبدأ
 • زمان ورود بار به گمرک مبدأ
 • زمان خروج بار از گمرک مبدأ
 • زمان ورود بار به گمرک مقصد
 • زمان خروج مرسوله از گمرک مقصد
 • زمان تحویل مرسوله به گیرنده
4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا