روانشناسی

بردگی جنسی؛ برده و ارباب جنسی

بردگی جنسی یا BDSM مخفف ترکیبی است که از B&D (اسارت و انضباط) D / s (تسلط و تسلیم) تشکیل‌شده است و به‌نوعی رفتار جنسی اشاره دارد که شریک جنسی غالب یا مطیع را شامل می‌شود. بعضی‌اوقات شریک غالب ممکن است موجب تسلیم، درد و تحقیر فرد مطیع شود. در بردگی جنسی شامل رفتارهای جنسی انحرافی است و معمولاً از وسایلی همچون دستبند، شلاق، طناب و بالشتک استفاده می‌شود.

تبلیغات

بردگی جنسی چیست؟

BDSM شامل طیف متنوعی از شیوه‌هاست که معمولاً شامل نقش‌آفرینی است که در آن یک شخص نقش غالب را بر عهده می‌گیرد و شخص دیگر نقش مطیع را دارد. این فعالیت‌ها اغلب شامل روابط جسمی، بازی‌های قدرت، تحقیر و گاهی اوقات اما نه همیشه درد می‌شود. شخصی که نقش اصلی را بازی می‌کند، بازی را کنترل می‌کند، درحالی‌که شخص در نقش تسلیم، کنترل را از دست می‌دهد. بسیاری از افراد نقش اصلی خود را دارند که بیشتر اوقات بازی می‌کنند، اگرچه برخی از تعویض بین نقش‌ها («سوئیچ‌ها») لذت می‌برند.

آیا بردگی جنسی نرمال است؟

بردگی جنسی حامل برخی از ننگات اجتماعی است. حرفه‌های بهداشت زمان زیادی است که تمایل دارند این عمل را آسیب‌زا و حتی منحرف بدانند. فرضیات رایج در مورد افرادی که در بردگی شرکت می‌کنند این است که آن‌ها از نظر روانی اضطراب و ناسازگاری دارند که ممکن است ناشی از سوءاستفاده جنسی در گذشته باشد؛ و اینکه آن‌ها در تلاش هستند تا مشکلات جنسی را جبران کنند. با این حال، مقدار کمی از شواهد تحقیقاتی موجود نشان می‌دهد که احتمالاً این فرضیات صحیح نیست. به‌عنوان‌مثال، یک نظرسنجی تلفنی در استرالیا نشان داد افرادی که در سال گذشته در بردگی جنسی شرکت کرده بودند، بیشتر از دیگران مضطرب نبودند. با این حال، BDSM بین افرادی که از انجام آن راضی هستند، به‌طور رسمی آسیب‌شناسی تلقی نمی‌شود.

چرا برخی افراد از بردگی جنسی لذت می‌برند؟

بردگی جنسی که نوعی سوءاستفاده است، فعالیت‌های گسترده‌ای را در برمی‌گیرد: پیوند دادن معشوق، طلسم کردن، گفتن به معشوق که چه‌کاری انجام دهد، اسارت معشوق، شلاق زدن، گاز گرفتن، تحقیر حسی، طیف گسترده‌ای از انواع مختلف بازی دردآور و تعداد زیادی از انواع مختلف نقش‌آفرینی و خیلی چیزهای دیگر.

بردگی جنسیهمه چیز درباره بردگی جنسی

چرا افراد درگیر بردگی جنسی می‌شوند؟

دلیلی غیر از “سرگرم‌کننده بودن” وجود ندارد. وقتی صحبت از هر فعالیت دیگری می‌شود، می‌فهمیم که طیف وسیعی از فعالیت‌ها و سلایق انسانی وجود دارد. ما نمی‌پرسیم که چرا بعضی از مردم فلفل دلمه‌ای یا بعضی از افراد کوهنوردی دوست دارند یا بعضی از آن‌ها ورزش‌های رزمی را ترجیح می‌دهند.. اما به دلایلی، وقتی این موضوع درباره روابط جنسی مطرح می‌شود، ما هنوز سؤالاتی در مورد اینکه چرا مردم این کار را انجام می‌دهند، مطرح می‌کنیم.

تبلیغات

یک فرد مسلط از کنترل یک فرد مطیع لذت می‌برد. گفته می‌شود دلایل این امر نشان دادن مهارت و قدرت، داشتن مالکیت شخص دیگر است. سلطه ممکن است روشی باشد که در آن سلطه‌گر احساس راحتی و ابراز محبت کند. علاوه بر این، بسیاری از خیالات شامل معکوس کردن نقش‌های سنتی یا محدودیت‌هاست. بنابراین ممکن است مردان یا زنانی که به‌طور سنتی نقش‌های قدرتمندی در فرهنگ معاصر دارند، بخواهند نقش‌های مطیع را تجربه کنند، درحالی‌که دیگران که معمولاً وظیفه اجرای اخلاق سنتی را بر عهده دارند، ممکن است بخواهند موقعیت‌هایی را تجربه کنند که چنین محدودیت‌هایی وجود نداشته باشد.

البته، سایر انگیزه‌های شناخته‌شده احتمالی در نظر گرفته می‌شوند، ازجمله لذت‌هایی که نه‌تنها در قدرت محض بلکه در رنج دیگران تحمل می‌شود، هیجان به دنبال ریسک‌پذیری و خود نابودی بودن کامل هستند.

بردگی جنسی و اعمال سادیستی و مازوخیستی

فرد مطیع کسی است که به خواست خود می‌خواهد تسلیم دیگری شود. انگیزه‌های درگیر شدن در رفتارهای مطیع ممکن است شامل رهایی از مسئولیت، بودن موضوع توجه و محبت، نشان دادن استقامت و علاقه به موضوعات شرم‌آور باشد. نقش مقابل فرد مسلط است که اعمالی مانند اسارت، شلاق زدن، تحقیر یا اربابی را به عهده می‌گیرد. برخی نیز از تعویض بازی لذت می‌برند، یعنی بازی در نقش‌های مسلط و مطیع، چه در یک صحنه واحد و چه در موقعیت‌های مختلف.

از نظر جسمی، بردگی جنسی اغلب مستلزم ایجاد درد است، حتی اگر بدون آسیب واقعی باشد. البته بین بردگی جنسی و سادیسم جنسی و مازوخیسم تفاوت وجود دارد که به ترتیب رنج جسمی یا روانی واقعی را به شخص شریک زندگی یا خود مربوط می‌کند. از طرف دیگر، در BDSM فقط نقش ایفا می‌شود و نگرانی در مورد ایمنی و جلوگیری از آسیب به فرد وجود دارد.

5/5 - (2 امتیاز)

تبلیغات

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
nikhamrahگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا