گیاهان دارویی

خواص گیاه کاوا را بشناسید

در این مطلب قصد داریم شما را با خواص گیاه کاوا آشنا کنیم، باما همراه باشید 🙂

تبلیغات

کاوا که اغلب کاوا کاوا نیز نامیده می‌شود، یک گیاه دارویی است که زیستگاهش در قسمت جنوبی اقیانوس آرام یعنی میکرونزی و پلینزی می‌باشد. از خواص کاوا برای قرن‌ها به‌عنوان داروی گیاهی و نوشیدنی‌های مناسبتی در قسمت‌های اقیانوسی استفاده می‌شده است.  از مهم‌ترین خواص کاوا می‌توان به درمان سرطان اشاره کرد؛ استفاده از این گیاه می‌تواند باعث توقف رشد تومور شود. در مقابل، گزارش شده است که برخی از بیماری‌های کبد می‌توانند به دلیل استفاده از ریشه کاوا رخ دهند.

گیاه کاوا چه خواصی دارد؟

مبارزه با سرطان

سرطانکاوا خاصیت ضدسرطانی دارد

Flavokawains ها متابولیت های ثانویه ای هستند که در ریشه کاوا یافت می‌شوند و ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشند. مطالعات سمیت کاوا را مقایسه کردند و نتایج انطباق سلولی را در سلول‌های هپاتوسیت انسانی بررسی کردند. آزمایشات زیادی بر روی این مواد موجود در کاوا انجام‌شده است که بیشتر آن‌ها نشان می‌دهد که سلول‌های سرطانی در مواجه با Flavokawains ها آسیب می‌بینند و  در بیشتر موارد نابود می‌شوند. هنوز آزمایش‌های زیادی باید در مود این خاصیت کاوا انجام بگیرید ولی بیشتر دانشمندان امیدوارند که بتوانند با استفاده از این گیاه به درمانی قطعی برای سرطان برسند.

کاهش میزان تومور در پروستات

یک مطالعه منتشر شده در مقاله Oncotarget نشان می‌دهد که خواص کاوا می‌تواند از رشد برخی از سلول‌های معیوب جلوگیری کند. آزمایشاتی که بر روی موش‌ها انجام‌شده حاکی از آن است که استفاده از خواص کاوا توانسته  ضایعات و آدنوکارسینوم در پروستات را افزایش داده و بدین وسیله تومور را کاهش بدهد. یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که عوامل موجود در کاوا ممکن است یک مهار کننده مفید برای درمان سرطان پروستات باشد.

تقویت سیستم ایمنی

عصاره Flavokawains دارای خواص بالقوه ضد التهاب است. یک مطالعه امیدوار بود عامل‌هایی پیدا کند که بتواند عملکرد سیستم ایمنی را بدون برهم زدن تعادل هومئوستاتیک افزایش دهند. این عامل‌ها به صورت بالقوه در ریشه کاوا وجود دارند. برای اثبات این فرضیه عصاره‌های Flavokawains که در ریشه کاوا وجود دارد، بر روی موش‌ها آزمایش شد. بعد از گذشت یک هفته مشخص شد سیستم ایمنی این موجودات بهبودی چشمگیر داشته است. ریشه کاوا می‌تواند تقویت کننده سیستم ایمنی بدن انسان باشد به همان شیوه ای که برای موش‌ها بود.

تبلیغات

مبارزه با سرطان سینه

گزارش شده است که کاوا دارای فعالیت ضد سرطان و ضد التهابی است. ما به خوبی می‌دانیم که وضعیت سیستم ایمنی بدن و روند التهابات می‌توانند نقش حیاتی را در پیشرفت سرطان بازی کنند. مطالعه ای در مالزی با هدف درک اینکه چگونه خواص کاوا می‌تواند به تنظیم و تقویت سیستم ایمنی کمک کند و همچنین مانع از التهاب در موش‌های مبتلا به سرطان پستان شود، انجام شد. به طور قابل توجهی کاهش وزن و حجم تومور پس از درمان با این گیاه مشاهده شد. التهاب در موش‌های درمان شده با کاوا نیز کاهش یافته بود. به طور کلی، این نتایج نشان می‌دهد که ریشه کاوا نه تنها باعث تقویت ایمنی ضد تومور، بلکه مانع از بروز التهاب در یک محیط زیست مستعد ابتلا به سرطان می‌شود.

کاهش اضطراب

یائسگی زودرسدرمان اضطراب با گیاه کاوا

اختلال اضطراب عمومی یک وضعیت مزمن و فراگیر است که سطح بالاتری از استرس روان را ایجاد می‌کند و درمانش در بلند مدت دشوارتر است. برخی مطالعات ادعا می‌کنند که ریشه کاوا یک ضد اضطراب غیر اعتیاد آور و غیر هیپنوتیزمی است که توان بالقوه برای درمان اضطراب را دارد. تحقیقات بیشتری توسط موسسه کاکرین انجام‌شده است که شواهد اثبات یا رد اثرات عصاره ریشه کاوا را به‌عنوان یک درمان طبیعی برای اضطراب ارزیابی می‌کند. در این تحقیقات 22 بیمار که به اضطراب دچار شده‌اند با روش‌های مختلفی تحت درمان قرار می‌گیرند. 12 مورد از آن‌ها از عصاره کاوا استفاده کرده بودند، این تعداد در پایان دوره درمان، بهترین بازدهی را گرفته بودند. تعداد کمی از عوارض جانبی گزارش شده است که البته همه آن‌ها خفیف بودند.

بهبود کیفیت خواب

کاوا اولین بار در دهه 1990 به‌عنوان یک درمان گیاهی برای افرادی که نمی‌توانند بخوابند و اضطراب دارند، محبوب شد. ما می‌دانیم که 50 درصد مردم در دوره‌ای از زندگی خود از مشکلات خواب رنج‌برده‌اند. درمان‌های گیاهی برای کمک به درمان اختلالات خواب و بی‌خوابی عمومی، ازجمله ریشه کاوا، بیشتر و بیشتر در حال ترویج هستند. در یک مطالعه انجام‌شده در دانشکده پزشکی و دندان‌پزشکی دانشگاه روچستر، خواص 6 ماده مختلف ( کافئین، بابونه، گیلاس، کاوا، L-تریپتوفان، ماری جوانا و ریشه والرین) موردبررسی قرار گرفت. مشخص شد نوشیدنی‌هایی که دارای عصاره کاوا بودند بیشترین تأثیر را از خود به‌جای گذاشته‌اند.

4/5 - (2 امتیاز)

تبلیغات

دوره دانلودی آموزش مکالمه عربی لهجه اماراتی (خلیجی: کشورهای حاشیه خلیج فارس شامل امارات، عمان، قطر، بحرین و کویت) برای مهاجرت، مسافرت، مترجمی و آموزش

مشاهده آموزش
منبع
asantebویرایش و بازنویسی،تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا