سلامت جنسی

آیا رابطه زناشویی باعث لاغری میشود؟

رابطه جنسی می‌تواند در چربی سوزی شما نقش مؤثری ایفا کند و باعث کاهش وزنتان شود می‌خواهیم در مورد ترشح هورمون‌های آندروفین و تأثیرات مفید آن در کاهش وزن بیشتر بگوییم ارگاسم و تحریک جنسی تا چه حد بر تناسب‌اندام تأثیر می‌گذارد

شما میدانید که شما می‌توانید به باشگاه ورزشی یا پارک بروید و یا در مقابل تلویزیون از یک ورزش خوب لذت ببرید. اما در مورد درون اتاق‌خواب و درون تختخواب شما چطور؟ رابطه جنسی کالری می‌سوزاند، که ما همه این را خوب میدانیم، اما آیا رابطه جنسی می‌تواند به کاهش وزن کمک نماید؟ بله. رابطه جنسی می‌تواند اما نه به‌تنهایی.

کاهش وزن و رابطه جنسی

هرچند شما نباید کاملاً به انجام رابطه جنسی تکیه کنید که به شما در کاهش وزن کمک نماید. شما احتمالاً باید حضور در باشگاه یا کلاس‌های ورزشی را نیز اضافه نمایید. بررسی کنید که چرا شما باید به یک سرگرمی خوب فکر کنید و همین حالا راهی اتاق‌خواب خود شوید.

رابطه جنسی می‌تواند اشتیاق شما به چربی و مواد کربنی را مهار کند. گاهی اوقات بعد از رابطه جنسی، شما احساس سرخوشی دارید و همه‌ی نگرانی‌های شما دور ریخته خواهد شد. رابطه جنسی دسته‌ای از هورمون‌ها مانند اندورفین را در سیستم بدنی شما آزاد می‌کند که منجر به احساس خوشبختی می‌شود، اما این همچنین به شما کمک می‌کند تا سطح کورتیسول خود را تحت کنترل نگه‌دارید. کورتیسول خیلی زیاد می‌تواند سبب ایجاد احساس اضطراب، استرس و عصبی بودن نماید. کورتیسول همچنین می‌تواند اشتهای شما را افزایش دهد. بسیاری از زنان افزایش اشتها را بعد از خانه آمدن تجربه کرده‌اند به‌ویژه بعد از یک روز پراسترس و خوردن تمام غذاهای شور یا شیرینی که آن‌ها در خانه یافته‌اند. بنابراین، رابطه جنسی داشته باشید و سطوح کورتیسول خود را با نگه‌داشتن اشتیاق خود به چربی و مواد کربنی در حد معمول، پایین نگه‌دارید.

رابطه جنسیرابطه جنسی و کالری سوزی

رابطه جنسی باعث انفجار کالری‌ها می‌شود. تنها 25 دقیقه رابطه جنسی می‌تواند 88 کالری را بسوزاند که به اندازه‌ی همان کالری است که شما می‌توانید در انجام یک ورزش سبک بر روی یک دستگاه ورزشی دوچرخه  یا تردمیل، بسوزانید. رابطه جنسی یک حرکت قلبی- عروقی برای بدن شما می‌باشد. یک ارگاسم حتی می‌تواند قلب شما را وادار به پمپاژ نماید به‌اندازه‌ای که شما یک مسیر کامل از راه‌پله را بالا بروید.

رابطه جنسی می‌تواند کاهش چربی شما را دو برابر نماید. آکسی توسینی که رابطه جنسی آزاد می‌کند باعث می‌شود شما بخواهید همسر خود را در آغوش بگیرید و به شما کمک می‌کند خواب خود را تنظیم کنید. خواب چه ربطی به کاهش وزن دارد؟ نداشتن خواب به اندازه کافی می‌تواند به‌آسانی توانایی شما برای کاهش وزن را پایین آورد. سعی کنید بیشتر بخوابید و ببینید که وزنتان کاهش می‌یابد. این کمک‌ها شما را در مسیر رژیم غذایی‌تان نگه می‌دارد. همیشه به نظر می‌آید که وسوسه‌هایی وجود دارد که مانع کاهش وزن شما شود.

برخی کارها شما را در مسیر رژیم غذایی خود نگه می‌دارد. این می‌تواند سبب ارتقای احترام به نفس شما و اینکه چگونه شما اندام خود را قضاوت می‌کنید شود. داشتن شریکی که بدن شما را و چگونه به نظر رسیدن شما را ستایش کند سبب می‌شود شما نیز خود را ستایش کنید. این منجر می‌شود که انتخاب‌های بهتری مثل تغذیه بهتر و ورزش بیشتر داشته باشید.

رابطه جنسی می‌تواند شما را باریک‌اندام نماید و شما خود را در همان حالت نگه دارد. بسیاری از افراد از دست دادن وزن و سپس اضافه شدن دوباره‌ی آن را تجربه کرده‌اند. این افراد می‌خواهند باور کنند هنگامی‌که آن‌ها وزن خود را کاهش می‌دهند می‌توانند دوباره به روزهای قبل از ورزش کردن خود بازگردند. هرکسی می‌خواهد که این موضوع حقیقت باشد اما این تنها یک فکر آرزومندانه است. خلاص شدن از دست آن چربی اضافه می‌تواند با بهبود تحریک جنسی شما، ارگاسم‌ها و درمجموع رضایت شما، رابطه جنسی بهتری را برای شما فراهم آورد. این مزیت را به خاطر بسپارید تا به ورزش کردن و تغذیه بهتر ادامه دهید.

5/5 - (1 امتیاز)
منبع
hidoctorگردآوری، ویرایش و بازنگری، تحریریه مثبت 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا