رپورتاژ آگهی

خرید مکمل بدنسازی اصل از بادی من

مکمل بدنسازی٬ مکمل غذایی٬ مکمل ورزشی و حتی مکمل هایی که توسط نوزادان و کودکان در دوره رشد استفاده میشوند همگی از منبع مواد غذایی تولید و فرآوری شده اند و از همینجا میبایست آنها را از داروها و مواد شیمیایی جدا کنیم. انواع مکمل ها با انواع و اقسام ترکیبات و فرمولاسیون از هر شرکت سازنده‌ای٬ جنبه پیشگیری و درمان بیماری ندارند و وجه تمایز اصلی دارو و مکمل در این است. مکمل به منظور تکمیل هرم غذایی فرد و تامین کمبودهای آن مورد استفاده قرار میگیرد. تغذیه اصولی و دریافت انواع ریزمغذی و درشت مغذی های مورد نیاز بدن در تمامی سنین به عنوان یک چالش همواره مورد توجه جوامع مختلف بوده و هست. امروزه به دلیل پیشرفت علم٬ پزشکان و متخصصان در کنار طراحی یک رژیم صحیح غذایی به منظور حفظ سلامت افراد از مکمل ها به عنوان تکمیل کننده و تامین کننده کمبودهای این سبد استفاده مینمایند.

مکمل های غذایی از چه سنی قابل استفاده هستند؟

شما چه یک فرد عادی باشید و چه یک ورزشکار٬ فرزند شما در سنین خردسالی٬ دوره جوانی و نوجوانی٬ یک فرد میان سال باشید و یا پا به سن گذاشته باشید؛ همواره در حال استفاده از مکمل ها هستید اما ممکن است به دلیل عدم دانش کافی ماده مصرفی را در ذهن خود در دسته بندی مکملها قرار ندهید. از شیر خشک و انواع ویتامین٬ کلسیم و مواد معدنی گرفته تا انواع پودر پروتئین٬ گینر تا مکمل های پیشرفته تر به مانند تست بوستر و انواع مکمل قبل از تمرین که توسط ورزشکاران استفاده میشوند در دسته مکمل ها قرار میگیرند. مکمل اصل و با اصالت فاقد هرگونه ماده ممنوعه٬ استروئیدها٬ هورمون ها و…میباشد. تحقیقات نشان داده است بیشترین مورد و دوره استفاده از مکمل پس از نوزادان و خردسالان در حال رشد٬ ورزشکاران حرفه‌ای و المپیکی میباشند. در ۵۰ سال اخیر به دلیل پیشرفت در صنعت مکمل های ورزشی و تکنولوژی ورزشی رکوردهای المپیک در رشته های مختلف تا ۵۰ درصد ارتقا یافته است. از انواع مکمل ها میتوان به منظور تسریع در روند کاهش وزن و افزایش وزن تحت نظر پزشک و متخصص استفاده نمود.

مهمترین مکمل های بدنسازی

پرکاربردترین مکمل های بدنسازی عبارتند از گینر – پروتئین وی و انواع کراتین چرا که تحقیقات گسترده‌ای بر روی آنها انجام گرفته و بیش از ۵۰ سال از عمر مصرف آنها در تمامی رشته های ورزشی به خصوص بدنسازی میگذرد و در رشته های ورزشی حرفه‌ای و المپیکی نیز این سه مکمل طلایی استفاده میشوند.

گینر یا همان کربو پروتئین

گینر ها کالری و انرژی بالایی در بدن به صورت متعادل از مواد مغذی فراهم میکنند. همچنین امروزه کمپانی های معتبر سعی میکنند در کنار تامین مواد پروتئینی و کربوهیدرات٬ ریز مغذی ها و دیگر مواد موثر مورد نیاز جهت عضله سازی بیشتر و وزن دهی بهتر را در مکمل گینر فراهم نمایند. بدین ترتیب نسل جدید گینرها دارای پروتئین٬ کربوهیدرات٬ مولتی ویتامین٬ مینرال ها و حتی کراتین و دیگر مواد افزایش دهنده ی قدرت و انرژی نیز میباشد و فرآیند ریکاوری را نیز تسریع میبخشند. به منظور تشکیل فیبر عضلانی وجود هر دو ماده کربوهیدرات ( به مقدار بیشتر ) و پروتئین ( به مقدار کمتر ) ضروری است. در نظر داشته باشید٬ همانطور که پیشتر اشاره شد؛ چربی های مفید و ریز مغذی ها نیز در این فرآیند اثر گذارند. مکمل گینر به صورت پودر فرآوری میشود و به صورت مایع قرص و…وجود ندارد چرا که بدن به منظور افزایش وزن به حجم بالایی از کالری پروتئین٬ کربوهیدرات نیازمند است و جای دادن این میزان در یک قرص امکانپذیر نیست. انواع تبلیغات قرص های چاقی نیز تشکیل شده از مواد تقلبی و بعضا کشنده و یا بیماری زا هستند که صرفا در کانال های غیر مجاز به فروش میرسند و نه در مراکز معتبر و رسمی…

نسبت کربوهیدرات به پروتئین در انواع گینر ها متفاوت است. هرچه درصد پروتئین یک مکمل گینر بیشتر باشد٬ قیمت تمام شده آن نیز بالاتر میرود؛ چرا که پروتئین نسبت به کربوهیدرات ماده به مراتب گرانقیمت تری میباشد. البته باید در نظر داشته باشید که برخی افراد بسته به شرایط فردی نیاز به مصرف گینر با درصد کربوهیدرات و کالری بالا دارند و برخی نیازمند مصرف گینر با درصد پروتئین نسبتا بالا میباشند. توجه داشته باشید که ملاک سنجش کیفیت یک گینر مقدار پروتئین ( کم یا زیاد ) موجود در آن نمیباشد. بخش کربوهیدرات یک گینر ممکن است از انواع کربوهیدرات های ساده و شاخه‌ای٬ قندهای مختلف و متنوع تشکیل شده باشد و بخش پروتئین میتواند از انواع پروتئین وی٬ گوشت٬ پروتئین شیر٬ کازئین و…به انواع اشکال ایزوله٬ کنسانتره و هیدرولیزه باشد که قطعا در قیمت تمام شده محصول و بر کیفیت آن٬ تاثیر گذار است. در زمان مشاوره تخصصی خرید در بادی من٬ این موارد برای شما به دقت توسط کارشناس و مشاور٬ بررسی میشود و بهترین مکمل برای شرایط شما انتخاب میگردد.

پروتئین وی

پروتئین وی (به انگلیسی: Whey Protein) پر مصرف ترین٬ محبوب ترین٬ کاربردی ترین و در دسترس ترین پروتئین تولید شده از منبع لبنیات در دنیا میباشد. پروتئین وی از منبع آب پنیر تولید و فرآوری شده است و انواع مختلفی دارد. وی را میتوان به عنوان بهترین مکمل عضله سازی انتخاب کرد. از نظر خلوص به صورت کلی سه نوع پروتئین وی کنسانتره (۷۰ تا ۸۰ درصد) – وی ایزوله ( ۸۰ تا ۹۰ درصد ) و همچنین وی هیدرولیزه یا هیدرو وی با خلوص ( ۸۵ تا ۹۵ درصد ) تولید و فرآوری میشود. علت استفاده از واژه‌ی فرآوری به دلیل عملیات پیشرفته و پیچیده‌ای است که بر روی آب پنیر صورت میگیرد تا تمامی ناخالصی ها و مواد غیر ضروری٬ نمک٬ چربی٬ کربوهیدرات و…بر اساس خلوص٬ از آن گرفته شود. در نتیجه به منظور رسیدن به خلوص بالاتر٬ روند فرآوری پیچیده تر٬ پیشرفته تر و پر هزینه تر خواهد بود و بر قیمت تمام شده وی تاثیر گذار است.

از فواید و موارد استفاده از پروتئین وی میتوان به: افزایش حالت سیری که منجر به کاهش نیاز به انرژی و کالری دریافتی می‌شود٬ کمک به دستیابی به وزن نرمال٬ رشد یا حفظ توده عضلانی٬ افزایش توده بدون چربی بدن در طول محدودیت دریافت انرژی و تمرینات مقاومتی٬ کاهش توده چربی بدن در طول محدودیت دریافت انرژی و تمرینات مقاومتی٬ افزایش قدرت عضلانی و بهبود عضله سازی٬ بهبود آسیب بافت اسکلتی٬ بهبودی سریع تر از خستگی عضلات بعد از ورزش٬ ریکاوری و بهبود سریعتر زخم های عمیق در نتیجه عمل های جراحی٬ استفاده به منظور تامین پروتئین در بیماران با نقص سیستم ایمنی٬ بیماران سرطانی٬ بیماران با مشکلات گوارشی٬ اچ آی وی و…اشاره نمود.

در صورتی که در انتخاب بهترین پروتئین وی با توجه به شرایط فردی خود ابهام دارید؛ واحد مشاوره بادی من میتواند برای شما به صورت تخصصی٬ مکمل های مورد نظرتان را انتخاب نماید. بدیهی است که یک فرد آماتور در مقابل افراد حرفه‌ای ممکن است بتواند با صرف هزینه پایینتر و برچسب قیمت کمتر٬ انتخاب مناسبی داشته باشد. کافیست با ما تماس بگیرید.

کراتین

کراتین یک ترکیب شبه پروتئینی غیر ضروری است که به وفور در گوشت و ماهی یافت می شود. این ماده در درجه اول در کبد و از سه اسید آمینه آرژنین، گلیسین و متیونین سنتز می شود. بافت عضلانی کراتین تولید نمی کند و از این رو باید آن را از جریان خون جذب نماید. زمانی که کراتین داخل سلول های ماهیچه ای می شود، یک فسفات با انرژی بالا به آن متصل شده و سپس تحت عنوان فسفوکراتین یا کراتین فسفات شناخته می شود. این مولکول پر انرژی یکی از مهمترین و مفیدترین عناصر کراتین در بدن است. به همین دلیل است که کراتین، فسفات پرانرژی خود را برای تولید ATP یا آدنوزین تری فسفات اهدا می کند. ATP برای عضلات و به منظور رساندن انرژی سریع در هنگام انقباض عضلانی مورد استفاده قرار می گیرد، مانند وزنه برداری. نشان داده شده است که مکمل کراتین محتوای PCr در عضلات را تقریبا تا 20 درصد افزایش می دهد.

کراتین یکی از رایج‌ترین مکمل‌هایی است که توسط وزنه‌برداران مصرف می‌شود. کراتین که در دهه 1990 به محبوبیت رسید، یک آمینواسید است که عمدتا توسط عضلات و مغز استفاده می‌شود. به‌طور کلی ثابت شده است که مکمل کراتین بی‌خطر است و اساسا برای افزایش استقامت و توده عضلانی مصرف می‌شود. این ماده به صورت طبیعی در سلول های عضلانی یافت میشود و به کمک تولید انرژی در این سلول ها می آید. ۹۵٪ ذخیره کراتین در بدن به صورت فوسفوکراتین در عضلات و ۵ درصد دیگر آن موجود در مغز میباشد. شما با مصرف مکمل کراتین ذخایر فوسفوکراتین را افزایش میدهید؛ روند ذخیره سازی و افزایش سطوح کراتین باعث تولید مولکول هایی با انرژی بسیار بالا بنام ای تی پی ( به انگلیسی: ATP ) میشود. هرچه ذخایر ATP در بدن بیشتر باشد٬ عضلات قدرت بیشتری از خود نشان میدهند و در نتیجه رکوردهای بیشتری در وزنه زدن خواهید داشت.

یک مطالعه در سال 2003 ثابت کرد که کراتین می‌تواند در افرادی که تمرین‌های سنگین مقاومتی انجام می‌دهند، به افزایش توده عضلانی بدن کمک کند. به‌علاوه یک مطالعه در سال 2011، مزایای بالقوه کراتین را مطرح کرد. این مزایا شامل افزایش حداکثر سرعت دویدن، توان کاری و توده عضلانی به همراه افزایش سنتز گلیکوژن و بهبود ریکاوری است.

کراتین مونوهیدرات و در کل تمامی مکمل هایی که به صورت خالص و یا ترکیبی از ماده کراتین در آنها استفاده میشود٬ باعث افزایش قدرت و توان بی هوازی میشوند. همچنین کراتین آبرسانی و خونرسانی به سلول عضلانی را افزایش داده و همین امر رشد و افزایش حجم عضلات را برای شما فراهم می آورد. در پی این فعل و انفعلات ریکاوری عضلات نیز سریعتر میشود. به صورت کلی کراتین از جمله مکمل های بسیار محبوب در میان بدنسازان و رشته های قدرتی میباشد. مصرف کراتین در رژیم های افزایش وزن و حجم عضلانی همراه با آب انگور و آبمیوه های طبیعی دارای قند طبیعی به منظور جذب بهتر توصیه میشود. البته در نظر داشته باشید که به دلیل ارتقای تکنولوژی تولید این ماده و به دلیل شکل میکرونایزد شده آن٬ در صورت مصرف با آب نیز مشکلی در جذب و هضم آن پیش نخواهد آمد. در نتیجه همین ارتقا دانش و تکنولوژی در تولید بارگیری کراتین ها نیز امروزه منسوخ شده است و در دوز های معینی بدن در طول ۳ تا ۷ روز به میزان مناسبی کراتین دریافت مینماید و در نتیجه نیازی به بارگیری و ایجاد فشار مضاعف نخواهد داشت. کراتین در گوشت قرمز و دیگر مواد غذایی به صورت یک ماده طبیعی از منبع غذایی یافت میشود اما ورزشکاران به منظور دریافت حداکثری آن بدون دریافت مواد اضافی به تهیه مکمل کراتین روی می آورند. تحقیقات نشان داده است که در پی مصرف کراتین سطوح IGF-1 افزایش میابد.

از کجا مکمل اصل خریداری کنیم؟

حتما در خرید مکمل دقت کنید و آنرا صرفا از مراکز معتبر خریداری نمائید. مکمل به فروش رسیده توسط مرکز مذکور میبایست تمامی موارد قابل پیگیری و مبنی بر اصالت کالا از جمله مجوز وزارت بهداشت٬ مجوز سازمان غذا و دارو و لیبل استعلام اصالت٬ فاکتور معتبر را داشته باشد تا از گزند و خطرات مکمل تقلبی و غیر اصل در امان بمانید. واژه داروخانه آنلاین و یا داروخانه اینترنتی عبارت مناسبی برای استفاده در وبسایت فروش اقلام غیر داروئی داروخانه نمیباشد و بنابراین برای وبسایت تخصصی فروش مکمل ها٬ ما نام و برند بادی من را بدین منظور انتخاب کرده ایم. چرا که مجوز فروش در وبسایت داروخانه ها صرفا شامل مکمل ها میباشد و فروش دارو در وبسایت ممنوع است. جهت خرید انواع مکمل بدنسازی و ورزشی به وبسایت بادی من مراجعه نمایید و از خدمات مشاوره تخصصی این مجموعه استفاده کنید. از جمله خدمات بادی من میتوان به تضمین اصالت کالا، ارسال رایگان، مشاوره تخصصی و هدایای ویژه اشاره نمود. بادی من اولین، بزرگترین و تخصصی ترین مرکز فروش مکمل در ایران میباشد و دارای ۷ سال سابقه رسمی و تخصصی در این حوزه است.

5/5 - (2 امتیاز)

کتاب الکترونیکی (182 صفحه)

فایل صوتی کتاب (132 دقیقه)

کتاب الکترونیکی 14 تمرین مکمل

برنامه تمرینی 4 هفته ای

موسیقی درمانی سابلیمینال

اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا